Vrakk ??
#1

Maal koristades jäi kolahunikust näpuvahele üks vana ratta raam.
Raaminumber 14659
Birkat ega muid silte kuskilt ei leidnud.
Esihark kroomitud, taga hargi "ülemine" osa polditav ja samuti kroomitud.
Parempoolne pedaal tundub mitteoriginaal olema Big Grin

[Pilt: asjad_005.jpg]
[Pilt: asjad_008.jpg][Pilt: asjad_009.jpg][Pilt: asjad_007.jpg][Pilt: asjad_006.jpg]

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#2

Lenksupostil asuv raaminumber võiks ju viidata Läti toodangule aga samas ei pruugi. Kui vaadata varastatud jalgrataste nimekirjast Läti rattaid, siis Latvello ja Omega nime tagant võib leida samasse suurusjärku jäävaid numbreid. Kas ma olen õigel teel või mitte, seda ei tea, sest samas on raami kuju ehk mingis mõttes inglaslik.... tasuks ehk piimakauss kuskile nähtavasse kohta panna ja kannatlikult oodata...
Vasta
#3

(25-05-2015, 13:10 PM)s2si Kirjutas:  .... tasuks ehk piimakauss kuskile nähtavasse kohta panna ja kannatlikult oodata...

Piima ei joo ja jala ei käi!
Vasta
#4

Peab vist veinikausiga proovima Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Hea et niigi palju välja meelitas selle piimakausi jutuga, mul näiteks oma jalgrattast muruniiduk/kaubaveoratta teemas ei õnnestunud kelleltki midagi välja pressida. Oleks pidanud ka veinikausiga proovima, siis oleks vähemalt mingeid suurejoonelisi hüpoteese ehk kuulnud Big Grin
Vasta
#6

Panin piimakausi välaj aga ei midagi.
Hea prantsuse veiniga ka ei toiminud ....

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#7

Olen Raplast pärit, Valtu veini peal üles kasvanud, mind piima ja prantsuse hapu lurriga ei meelita.
Ilmselt on tegu siiski inglise toodanguga, kangesti tahaks BSA-d pakkuda, aga vist ei ole. Kas lenksust ka pilti saaks ja vändasõlme alt, nn kõhualust pilti? Detailidel võib ka olla viiteid tootjale, näiteks väntadel, lenksukinnituse detailidel jne. 
Kui magusa pirukaga Jalgratamuuseumi "Esimest Pedaali", ksf! Valdot peibutada, siis tema vast oskaks inglise naistekate kohta rohkem kosta, kui ikka on inglane, raami nr on siin oluline niidiots määramisel - selle koht, kuju ja suurus. Lätlased tõesti ka sellise kujuga raame kasutasid ja numbrit raamikaelale tagusid, samas aga ketiratas kinnitus neil vändale rohkem keermega, mitte neetidega.
Vasta
#8

[Pilt: 20150613_121947.jpg]
[Pilt: 20150613_121834.jpg]
[Pilt: 20150613_121818.jpg]
[Pilt: 20150613_121719.jpg]
[Pilt: 20150613_121640.jpg]

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#9

Tänan piltide eest! Aga tõesti, tõupuhta inglise jalgratta tunnuseid uutelt piltidelt ei leia. Ja esialgu ei oskagi midagi kosta.
Lihtsalt veel üks seos, mis meelde torkas raaminumbriga...läti Liva tsaariaegne nummerdus käis niimoodi, et näiteks 1914-nda aasta raamide numeratsioon algas 14xxx, 1913-nda oma 13xxx. Neid tsaariaegseid Livasid meil on olnud ja on praegugi alles. Livad küll kandsid 4 kruviga metallsilti ja kindlasti ei taha ma öelda, et antud raam Liva tehase töö on, aga läti toodangu variant tuleks ehk kõnealla küll, samas üldreeglina ka lätlastel olid metallsildid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne