Pildi proov
#21

Peale Aavu mainitud kiiruse on tänapäeval ka interneti kasutuse mahu probleem, mis kaabli ulatusest välja jäävatel inimestel on.
Minul seda viimast küll õnneks ei ole, aga kõigil ei ole niivana paketti mille operaator on nõus vahetama ringi tänapäevasema vastu ja pakub mulle 250€ soodustust uue asja soetamisel ja uue paketiga liitumisel. Big Grin


Sellekohapealt olen küll kohe täitsa nõus, et need kohe suurelt olevad pildid(väljast lingitud) on tüütud ja teevad elu tunduvalt aeglasemaks ning kohati ka kirjumaks kui tahaks. Sammuti see tühjade pildikohtade teema.

Samas vaevalt, et modede jaoks see piisav põhjus, et kasutaja jaoks on tüütu pildi suuruse muutmine. Kuna nad ju teavad, kui lihtne see on näiteks IrfanView-iga teha. Võtad pildi sellega lahti, vajutad save as nupule ja juba on eelmisest korrast väike linnuke õiges kohas kus on kirjas, et pilt salvestatakse maksimum suurusega 700kB(kui ei ole, siis on see save as nupule vajutades kohe sinu ees ja saab panna suuruse, kvaliteedi ja linnukese). Save. Ongi valmis. Pilt on piisavalt suur, et veel olulisi detaile ära ei söö ja vägapalju ruumi ka ei võta.

Kui muidugi võtta veel juurde minu peegelkaamera, mis küll on selline 10a vana, aga pildid on sõltuvalt sisust kusagil 5-8MB, siis oleks minu manuste kogu mahuks hetkeseisuga seal kusagil poole giga peal, aga on ainul 24MB.
Olen pressinud sellest kaamerast välja 270MB pildi. See küll ei ole päris otse kaamerast.
Seega arvan, et pildi suurusel peab mingi piiri panema. Muidu tuleb ikka mingi segane ja ütleb, et kuule minu fotokas teeb 120MB pilte ja tahan otse üles lasta, aga näe moded ei luba.

Seega vaja veenvamat põhjust, miks?
Ja ka suuruse piir.
Ma arvan Smile

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#22

Veenev põhjus?
Palun, tänapäevase nutitelefoni keskmine pildi maht. Sealt ju enamus pilte praegu tuleb ja miks ei võiks siin neid salvestada? Kui adm/it asjapulkadel on midagi lisada, kuulame huviga.
Välise toega pildid kaovad, see on peamine jama.
Ma arvasin ka et hot.ee albumid säilivad igavesti, tutkit brat. Nüüd püüan jõudumööda parandada vanu asju,, tüütu ja mõttetu.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

Modede vastus loeks isegi heameelega.
Minu arvamus on oletuse põhine.

Telefonidega on kah nagu on. Minu eelmine telefon tegi mingi pisikese pildi. Praegune teeb keskmiselt 1,3MB. Kaasaegseks pidades näiteks AI-Fööön 7 või mõnda muud sellist idiootsust on pilt miski 5-7MB.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#24

Üldiselt ega internetti teistele näitamiseks üle 1 MB pilti väga suurt vajadust panna pole. Iseasi kas keegi viitsib/oskab kaamerast välja tulnud pilte väiksemaks teha. Arvutis on seda mugav teha, telefoni kasutades võibolla mitte nii väga (pole ise proovinud).
Näiteks 0,36 MB pilt: http://imageshack.com/a/img924/7278/c4EPk7.jpg

Kes kasutab näiteks http://www.imageshack.us teenuseid, saab pildi üles laadides valida kui suurelt seda näidata. Ise kasutan paketti väikese tasu eest juba aastaid ja pildid ei kao kuhugi, ühe üles laetava pildi max. suuruseks on 25 MB, aga piltide kogumahul piiranguid ei ole.
Vasta
#25

Telefoni kaamera seadistustes saab ette sättida, millise mahuga pildi see nõkats salvestab Wink.

A üldjoontes on tegemist hetkel järjekordse jonniteema ülesse võtmisega, et oleks millegi kallal vinguda ja mölapidamatust eksponeerida selle asemel, et õppida ära paari lihtsa liigutuse tegemine arvutis.
Vasta
#26

Telefonil on küll võimalus seada maks piir pildile, aga ma ei soovitaks seda. Pigem leppida sellega, et teed täismõõdus pildi ja vähendad hiljem. Põhjus siis selles, et algne info hulk määrab lõpptulemuse. Kohe kribuna tehtud pildilt ei saa kuidagi detaili enam kätte.

Kiiruse parendamiseks on pisipiltidega täidetud leht kindlasti parem ja ka mahu kohapealt. Jätab võimaluse ise valida, kas ma tahan seda pilti näha suurelt või mitte. Eriti kui on paljude piltidega teema ja pead kõik kakskümmend+ pilti ära ootama, nagu juba mainitud teemas "Autos kuulamise muusika". Seal saab küll lahendusena kasutada ainult linke ja nende kadumise eest ei saa keegi vastutada.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#27

(30-12-2016, 22:32 PM)mihkelr Kirjutas:  Mina viimast pilti ei näe. Pildi asemel hall keelumärk ja muud midagi. Sama asi ka enne juhtunud, näiteks ksf. mlsluik Jumzide teemades ja mõnes teises veel. Huvitavaks teeb asja see, et praegu neid teemasid kiirkorras vaadates ühtegi puuduvat pilti (keelumärki) ei tuvastanud, ometigi varasemalt ma neid pilte ei näinud.

aga nüüd? kui on võimalik kasutada ka Chrome´t siis võiks proovida ka sellega ja tulemusest teada anda.
Tundub, et kuugel siiski diskrimineerib mittechrome kasutajaid.
[Pilt: 6IHMo8SMEFsOwESnZJSSVn_aIFeHFpTpAIntc2cb...02-h676-no]

ps. nõuda tasuta foorumiga kaasa veel ka tasuta pildipanka, pole vist väga kohane, samas kui terve maailm tasuta netiruumi täis. link ja valmis.


Vasta
#28

Kellele ei jätku foorumis piltide jaoks mahtu, võib lugeda hallil osal kirja. Selleks et ühest detailist pilt postitada, pole vaja pildile maja, tükki heinamaad ja naabrimehe kasetukka. Neid saab pildilt välja lõigata, juhuslikult suurena salvestatud pildi megabaidid kilodeks teha vajadusel.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#29

(31-12-2016, 20:16 PM)hulgus Kirjutas:  
(30-12-2016, 22:32 PM)mihkelr Kirjutas:  Mina viimast pilti ei näe. Pildi asemel hall keelumärk ja muud midagi. Sama asi ka enne juhtunud, näiteks ksf. mlsluik Jumzide teemades ja mõnes teises veel. Huvitavaks teeb asja see, et praegu neid teemasid kiirkorras vaadates ühtegi puuduvat pilti (keelumärki) ei tuvastanud, ometigi varasemalt ma neid pilte ei näinud.

aga nüüd? kui on võimalik kasutada ka Chrome´t siis võiks proovida ka sellega ja tulemusest teada anda.
Tundub, et kuugel siiski diskrimineerib mittechrome kasutajaid.
[Pilt: 6IHMo8SMEFsOwESnZJSSVn_aIFeHFpTpAIntc2cb...02-h676-no]

ps. nõuda tasuta foorumiga kaasa veel ka tasuta pildipanka, pole vist väga kohane, samas kui terve maailm tasuta netiruumi täis. link ja valmis.
Ei näe ikkagi, kasutan 99% juhtudest chromet ja antud foorum on ikka massiliselt täis mitteavanevaid pilte, antud juhul hall keelumärk. Paljudel juhtudel on pildi asemel pisike roheline ruuduke.
Normaalne oleks, et lisad pildi otse arvutist ja foorumi soft vähendab automaatselt pildi nõutud suurusesse ja kellele vaja suurt detailvaadet, siis saab lingi panna, aga netis vaatamiseks pole seda enamikul juhtudel  ju vaja.
Vasta
#30

Ei näe mingit pilti ei Chrome ega Firefoxiga vaid hall "telliskivi" ...
Vasta
#31

Pole it alal mitte just kõige tugevam ja ausalt öeldes enam ei huvitagi aga jutu jätkuks küsiks siis üle, et mis kanali kaudu kodanikud endale internetti ammutavad et piltide laadimine väljakannatamatult kaua aega võtavab? 

Vanasti sai netti virutatud igalt poolt kust vähegi kannatas, vastuvõtja jaoks oli lausa eraldi mast keset hoovi püsti... Ip konflikte oli palju ja häireid esines. 
Kuna elan ikka täitsa maal kuhu ükski kaabel ei jõua ja liitumine oleks ebamõistlikult kallis siis kasutan mingit Starmani läbi õhu levivat netti, alla lubatakse kuni 30Mbit/s aga reaalsus pigem 20-25Mbit/s, üles on lubatud 5Mbit/s aga läheb pigem 10-20Mbit/s. On see nüüd halb või hea, ei oska kommenteerida aga tundub et ajab asja ära, video jooksevad ja online'st kannatab filme vaadata. 
Samas telefonis on nii-või teisiti sees 5Mbit/s mis teeb ka telefoni täiesti kasutuskõlblikuks nutiseadmeks. Jooskevad ka seal foorumid kenasti ning tõrkeid väga ei esine.  Vanasti oli mastipealt 1 megane netinäru ja jooskis ka sellega kõik nii nagu vaja, väga ei tahaks uskuda et praegu kuskil aeglasemat ühendust pakutakse?


Siis järgmiseks browserid, kuna Chrome küll võibolla jookseb ise hästi aga mul ajab mõnikord juhtme kokku siis olen aastaid olnud opera usku.  Eks see juba maitse asi.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#32

Mulgi täpselt samad ühendused, ei kurda eriti millegi üle

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#33

(01-01-2017, 00:08 AM)mlsluik Kirjutas:  Pole it alal mitte just kõige tugevam ja ausalt öeldes enam ei huvitagi aga jutu jätkuks küsiks siis üle, et mis kanali kaudu kodanikud endale internetti ammutavad et piltide laadimine väljakannatamatult kaua aega võtavab? ...
Kuna elan ikka täitsa maal kuhu ükski kaabel ei jõua ja liitumine oleks ebamõistlikult kallis siis kasutan mingit Starmani läbi õhu levivat netti, alla lubatakse kuni 30Mbit/s aga reaalsus pigem 20-25Mbit/s, üles on lubatud 5Mbit/s aga läheb pigem 10-20Mbit/s... Vanasti oli mastipealt 1 megane netinäru ja jooskis ka sellega kõik nii nagu vaja, väga ei tahaks uskuda et praegu kuskil aeglasemat ühendust pakutakse? ...
Need paljude piltidega lehed tulevad ikka kaua lahti küll sõltumatult netiühendusest, sh töö juures valguskaabli otsas.
Kodus, mis on ikka PÄRIS MAAL elik ca 300 km Tallinnast ja 10-15 km Vene-Läti piiridest pole kaabli lootustki. Netti saab enam-vähem kvaliteetselt vaid kirvehinnaga Elisa 3G masti käest Film Eri paketiga ja katuseharja alt signaali kaabliga alla tuues, lubatud on ka mingeid vist 30/10 kiiruseid aga reaalis on parimal juhul kuni 5 mega alla ja kuni 2 üles. Samas saab enam-vähem kõik ära vaadata, HD filmid küll jõnksutavad. Aga mõned tavalised paljude piltidega netilehed kerivad ennast igaviku lahti. Telefonis Telia net, selle 4G levi kodus nii nõrk, et tavaliselt läheb EDGE peale.
Vanasti jooksiski kõik palju kiiremini, niipalju pilte-reklaame-videosid ei olnud külge poogitud Sad
Vasta
#34

Sel juhul vaata pigem kriitilise pilguga oma arvuti üle...    ehk tasuks korda teha või uus muretseda Wink  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#35

Omal võib ju kiire internet olla, aga kui pilt asub kusagil teises maailma otsas olevas urkas ja info käib 100-st erineast kohast läbi, siis ikka väga kiirelt kohale ei tule. Big Grin
Vasta
#36

Telia kiirustest, mis ilmselt valetab, sest liidab internetikiirusele teleka oma ka otsa. Mul ikka kilobaidid sekundis on reaalne.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#37

No ma arvan, et kui sul koos telekaga oleks 1 Mbit/s, siis internet oleks ikka üliaeglane. Ei saa hetkel järgi vaadata, aga minu arust TV võtab juba rohkem kui 1 Mbit/s mul. Kiirusetest peaks näitama ikka selle seadme ühenduse kiirust, millega testi teed.
Vasta
#38

Mul siin jooksis juba neli HD pilti korraga alla aastat viis tagasi, bitte ei tea. Püüan kaitsta vähemkindlustatuid, nõuda ei kavatsegi midagi.
Head uut aastat!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#39

(01-01-2017, 01:30 AM)mlsluik Kirjutas:  Sel juhul vaata pigem kriitilise pilguga oma arvuti üle...    ehk tasuks korda teha või uus muretseda Wink  Big Grin

Kõik 3 arvutit (sh 1 uus ja 1 töö oma, mis reg hooldatud) + nutikas sama wifi otsas? 
Ükskõik millisele arvutile võib neti reaalse kasutuskõlblikkuse testi teha Postimehe lehega, kui see kiirelt lahti tuleb, siis on OK. Tavaliselt ei tule, kerib ikka nati aega, kuna piltidega ülekoormatud ja server asub karup..s. Samas kiirusetesti tulemused on nagu vaja.
Tööjuures on valguskaabli otsas paket 30 megase kiirusega ja see tuleb testi tulemusena ka alla, kõik videovärgid jms jooksevad nagu vaja aga vat mõned pilte täis lehed nagu siin mainitud tulevad ikka megaaeglaselt lahti.

Rain@IKTõpetajaharidusega
Vasta
#40

(01-01-2017, 10:54 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(01-01-2017, 01:30 AM)mlsluik Kirjutas:  Sel juhul vaata pigem kriitilise pilguga oma arvuti üle...    ehk tasuks korda teha või uus muretseda Wink  Big Grin

Kõik 3 arvutit (sh 1 uus ja 1 töö oma, mis reg hooldatud) + nutikas sama wifi otsas? 
Ükskõik millisele arvutile võib neti reaalse kasutuskõlblikkuse testi teha Postimehe lehega, kui see kiirelt lahti tuleb, siis on OK. Tavaliselt ei tule, kerib ikka nati aega, kuna piltidega ülekoormatud ja server asub karup..s. Samas kiirusetesti tulemused on nagu vaja.
Tööjuures on valguskaabli otsas paket 30 megase kiirusega ja see tuleb testi tulemusena ka alla, kõik videovärgid jms jooksevad nagu vaja aga vat mõned pilte täis lehed nagu siin mainitud tulevad ikka megaaeglaselt lahti.

Rain@IKTõpetajaharidusega

Nagu juba mainisin siis tasuks vaadata siiski oma seadmed üle sel juhul...
Pole veel kohanud siin foorumis ega ka mõnes teises foorumis mõnda lehte mida koheselt ei avaks, seda siis minu suhteliselt tagasihoidliku allalaadimis kiiruse juures. On olnud probleeme nii chrome kui firefoxiga kuid see juba teine teema.
Arvuti vana Lenovo juust mida pole keegi kunagi hooldanud ning ühtegi viirusetõrje proge ega muud sellist peal ei ole. Porri ka väga ei viitsi enam vaadata... Kõik reklaamid jms jama on blokeeritud. Softina on paraleelselt peal nii vuffel Win 10 kui ka Ubuntu, vastavalt vajadusele siis kasutuses. Enamjaolt küll windows kuna kogu see maailm on nii kuramuse microsofti põhine, kõik diagnostikaproged, INPA, emulaatorid jne jne.  Aga Ubuntu on asendamatu abimees teiste arvutite elluäratamiseks kus windows ära kustunud Wink  Big Grin  
Tundub müstika sel juhul kui haritud mehed ka kõige elementaarsemate IT probleemidega toime ei tule.   Big Grin
See mis maailmaosas server asub ei mängi rolli, seda vahet ei suuda küll ükski inimene tunnetada et kui kaugel serveris otsitav lehekülg asub... need kiirused on inimmõistuse jaoks utoopilised. Probleem on reeglina siiski kasutaja enda seadmetes.  
Või tahate väita et uus meremaal või lõuna ameerikas avaneb automoto.ee teie seadmes märgatavalt aeglasemalt? Noo kuulge mehed, ärge rohkem peale võtke, ei saa te ise ka enam aru mida räägite.  Big Grin   


Meelis @ loll kui lauajalg sel alal....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne