Vana sumpsi puhastamine seest keemiliselt
#1

Tere,

Kas oleks ka mõnd alternatiivset võimalusi vanat kinnitahmunud sumpsi seest puhtaks saada ilma kuumata ?  Sooviks säilitada originaalvärvi , niipalju kui seda on alles .  Senini andsin kergelt leeklambiga kuuma , misjärel sai imetegijat mürki rooste-poldi-laht-ikangutajat kihisevat coca-colat kulistatud läbi sumpside  mõned liitrid edasi tagasi  2p vältel Smile . Ei tundunud aitama , sumpsid p.mõtteliselt umbes täitsa...
 
Milline on üldse II seeria (1959) IZ 56 sumps seest ? Tundub olema selline, et see on eraldatud tagumise kolmandiku juures vaheseinaga kaheks, sealjuures on vaheseina servades diametraalselt kaks torukest millest gaasikineetika pääseb läbi sumpsi tagumisele poolele ning peab tegema pöörde ja osa-voogudeks jaotumise, et leida tee läbi summuti teljel asuva sõeltoru summuti tagaotsast välja, läbi kuue  " revolvritrumli" augu ?  On nii ?

Tänud ette nõuannete eest!

R
Vasta
#2

Nii, jõudsin siis ära näha (tõsi, kuulda)! Kokakoolaga sumspsi pesta, tule taevas appi! Ja mõned siin ohivad, kui raske elu on, tuleb vana autoga sõita ja mis kole värk veel igalt poolt pigistab.
Mäletan ükskord eelmisel sajandil, suve,l lõunapaiku, kui naabrinaine supilusikaga jaopärast tänava lastele poolikust klassikalisest klaaspudelist kokakoolat maitsta andis, ehh, mitu päeva ei tahtnud tavapärast sööki-jooki suhu võtta, et maitse ära ei kaoks, hammaste pesemisest Pomoriniga rääkimata. Ja rohkem naabritadi Hilda sugulased Austraaliast kokakoolat ei saatnud, ükskord küll saime aga ananassi mekkida, seda küll.
Kodus, tõsi ka, nuumatakse lehetäisid või muid kirpe kuldaväärt vabadusjoogiga, mulle ei pakuta, aga vähemalt ma tean, kuhu 2 liitrine on peidetud ja käin seal lusikaga lapsepõlve meenutamas.
Nii et sumpsi ära seda topi, parem joo ära või anna puudustkannatavatele jänus ksf!-dele. Mida imet see koka seal sumpsis peaks tegema? Sidrunhape on vist see komponent, mis roostet võiks/peaks nakitsema, pigile, tahmale ja õlijääkidele ta küll eriti peale ei lähe. Vast atsetooniga saaks sealt midagi lahti lahustada?
Mis seal IŽ-ide sumpsides peidus on, seda mina ei tea ja ei tahagi teada, elu on niigi raske ja kole!
Vasta
#3

Ka minu hääl läheb atsetoonile, sellega peab muidugi ettevaatlik olema, sest toimib ka värvile.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4

Pooleks ikka vōtsid summuti ennem? S.t tagumine koonus küljest ja sõelad välja?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#5

Sääreväristite sumbutipaunasid olen edukalt torusiiliga puhastanud. Väljalaskepilu/ava kinni kleepida ja leegitorupoolsest otsast vedelik sisse. Protseduuri päev hiljem korrata ja kolmandal päeval torusiiliga läbi loksutada. Ühel hetkel hakkab nõgi ootamatu kiirusega seinaküljest lahti tulema. Vaja ainult tihedasti vedelikust paksu välja kurnata.
Kui värvkatte säilimine ei ole prioriteet, võib sumpsi üleni kemikaalivanni uputada.
Vasta
#6

Vaata esimeses postituses mõned pildid summuti siseelust kas sul sama tüübi summutid-
http://foorum.motokuur.ee/viewtopic.php?f=13&t=21670
Vasta
#7

tsotsatsola on hüva rüübe. eriti kui teda rummiga lahjendada. maitseb heaste, aga mõjub järgmise päeva tervisele.
aga mitte sellest ei taht ma rääkida.
tegelt võib teha loomkatseid. no et mitte ennast väga kihvtitada, siis näituseks kasvõi kummikinda sõrmega võtta törtsu pigipudru ja proovida kordamööda eri lahustite toimet.
a eks kipub nõnna olema, et mis paksu paska lahustab, see võtab värvi ka enamasti lahti.
enne atsetoone ja nitrolahusteid võib-olla tasuks proovida bensu või dinaturkaga?
vast on värvile pisut leebemad?
veel leebem oleks (kuumavee) survepesur ilmselt. ja kõige kiirem ka arvatavasti.
Vasta
#8

Nõele mõjub tugev alus küll, lasta nt. ööpäev mõjuda. See võtab värvi ka lahti. Piiritusest, kui päris tugevast lahustist võib ka kasu olla, kuid värvi võib samuti lahti võtta. Atsetoon ilmselt ei mõju, küll võib kasu olla nitrolahustist, see muidugi võtab värvi ka. Igatahes tasub proovida erinevaid variante.

Do'nt panic
Vasta
#9

(01-07-2015, 00:16 AM)giordanobruno Kirjutas:  Nõele mõjub tugev alus küll, lasta nt. ööpäev mõjuda. See võtab värvi ka lahti. Piiritusest, kui päris tugevast lahustist võib ka kasu olla, kuid värvi võib samuti lahti võtta. Atsetoon ilmselt ei mõju, küll võib kasu olla nitrolahustist, see muidugi võtab värvi ka. Igatahes tasub proovida erinevaid variante.

Kaitsen oma projekti edasi! Nüüd on juba piirutus hambus, häbi! Piirituse ja kokakoola baasil võib väga kasulikke vedelikke komponeerida, vajalik on muidugi teatav huvi ja pühendumus!
Aluse ja rasvade, sh õliolluse baasil on võimalik muidugi seebi teke, st vee baasil lahustuva materiaali teke. Tahaks siiski näha . st maitsta, värvi, mida piiritus on võimalik lahustama, ilmselt mingi munalakkiga tegu?
Nitrolahustist - paliks mingit lihtsat sekgitust, vb keemiline valem , nitrolahusti kohta, ja atsetooni kohta ka! Hoiatan, olen käinud nõukogude ajal rajooni koolide keemiaolümpiaadil, ühel koral ja millegi pärast hiljem pole mind sinna lubatud ka enam, kusagil on kallutatud jõud!
Vasta
#10

Tänud  eelkõige MargusK-le (super "bafflectomy" fotod!) , peeterk-le  ja ka giordanobrunole , kes te viitsisite mu postituse läbi lugeda! 

võtan arvesse ja katsetan


terv,
R
Vasta
#11

Igas suuremas toidupoes müüakse kaminaklaasi puhastusvahendit
Selleks otstarbeks ja sellele tahmale mõjub väga hästi ehk mõjub ka seal
Valad pudeli sumpsi tühjaks ja loksutad
Vasta
#12

Võiks proovida ka piduripuhastusvahendiga. Pakutakse seda nii aerosoolina kui kanistris. Värvi ei riku (enne suuremat puhastamist igaks juhuks proovida vähenähtavas kohas) ja tahma ja sodi lahustab hästi. Ise olen kasutanud würthi vahendit ja toimis kenasti. Kas ta päris puhtaks seest teeb kahtlen, aga õhu võiks uuesti liikuma saada küll.
Vasta
#13

see piduripuhasti on algselt enamasti metanool olnud, nüüd eu nõuetega lahjendatuna täpselt ei teagi.
aga igatahes on dinaturka poes oluliselt odavam kui enam-vähem sama toimega piduripuhasti.

ja kuna leiva teenimise ametis pruugin piiritust üpris ohtralt, siis peab mainima, et kõnealuse vedelikuga saab teinekord isegi autovärvi kaltsu sisse siirduvasse olekusse viia.
seega teooria alati ei päde, aga no võrreldes mõne lahustiga on ta muidugi leebe värvide suhtes.
Vasta
#14

ja lisaks küsiks täitsa sportlikust huvist, et miks te kõik ignoreerite survepesurit?
kas on kogemusi riistapuu sobimatusest pigi eemaldamisel või on mõni muu põhjus, et kõikvõimaliku keemiaga katsetamine kogu tähelepanu endale saab?
Vasta
#15

(01-07-2015, 10:06 AM)kass Kirjutas:  
(01-07-2015, 07:29 AM)Veteran Kirjutas:  
(01-07-2015, 01:06 AM)rainer Kirjutas:  Tänud  eelkõige MargusK-le (super "bafflectomy" fotod!) , peeterk-le  ja ka giordanobrunole , kes te viitsisite mu postituse läbi lugeda! 

võtan arvesse ja katsetan


terv,
R

Aga Kassile jälle ei midagi!

Mina olen ka üllatunud! Ometi olen viitsinud siin foorumis ikka igasugu jama lugeda, jama kirjutamisest rääkimata!

WTF mehed  - teisele inimesele sõnu suhu panema  - andmekaitse !!!   Aga hea nali sellegipoolest, ja suur tänu ka lp hr Kassile lustakalainelise kaasaelamise eest .  Olgu te kõik tänatud ja olgu teil suur vilja- ja pereõnn Smile  Paremaks kui kullakoormad , targemaks kui taara kilp , tuleb siiski Margusk link'itud 56 sumpsi baflektoomia pildid tunnistada.
Vasta
#16

(01-07-2015, 09:54 AM)diesel Kirjutas:  ja lisaks küsiks täitsa sportlikust huvist, et miks te kõik ignoreerite survepesurit?
kas on kogemusi riistapuu sobimatusest pigi eemaldamisel või on mõni muu põhjus, et kõikvõimaliku keemiaga katsetamine kogu tähelepanu endale saab?

Kui toru on umbes pigist ja sa lükkad sinna surve survepesuriga sisse kas oled kindel, et vesi lahkub teisest otsast või tuleb vastu nägemist tagasi? Nagu minu antud lingil piltidelt näha ei ole see pigi seal õrnalt kinni vaid pidin omajagu vaeva nägema et suurem jamps mehaaniliselt maha kraapida.
Vasta
#17

ega ma ei teagi, kust ta väljub. ma ei väitnud midagi, ma küsisin.
küsimust esitama ajendas hiljutine kogemus riigimetalli pealt paksu asfaldikihi kätte saamises.
selgus, et survepesur oli uskumatult tõhus. oluliselt kiirem kui kruvikaga toksimine ja jälg ka ilus nigu uue asjaga oleks tegu.
Vasta
#18

Comprexi vahejahuti sain puhtaks plexuga.
Sama vahendit kasutasin  egr-klapiga varustet sisselaske juures.
Plexu muudab tahma võiks, see on selge. Survepesur loputab vôi välja.
Vasta
#19

survepesur jah seal ei toimi. sellise õlisema ja pigisema asja lahustab tasapisi lahtigi ja saab käima, aga see nõgi on veel omamoodi nuhtlus.  Vot üks asi teeks ilmselt  töö  ära - aur . Aga ei ole seda piisavas jõudluses võtta kohe põlve otsas Smile 
Vasta
#20

(01-07-2015, 12:44 PM)Janka Kirjutas:  Comprexi vahejahuti sain puhtaks plexuga.
Sama vahendit kasutasin  egr-klapiga varustet sisselaske juures.
Plexu muudab tahma võiks, see on selge. Survepesur loputab vôi välja.

Selline variant võiks nagu täitsa toimida- keemiaga pehmeks ja siis survekaga välja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne