Vana sumpsi puhastamine seest keemiliselt
#21

Kusjuures vahejahuti puhul pesurit väga intensiivselt kasutada ei julgenud. Olen korra ühe radika niimoodi juba "ära" pesenud, et pärast keevitamist vajas.
Sumpsiga ei tohiks probleemi ses osas tekkida.
Sama asi egr-i tekitatud pahanduste likvideerimisel. Kui on veel viitsimist pudeliharjaga kanalites ringi nüüstida (igasse urkasse muidugi ligi ei pääse), saab peale survepesu tulemus nigu uus.
Plexu on kuradima hea asi, ei väsi kiitmast.
Kummikindad kohustuslikud, kui ei raatsi nädalasele kätekreemi-ravikuurile mammonjat kulutada!
Vasta
#22

Ise alles tegin poisi moppi sumpsi seest uueks just selle Plexu-ga ja ....
Valasin ühest otsast sisse ja teine ots oli kinni teibitud, raputasin ja ootasin veits ja siis võtsin trossi juppi mille olin eelnevalt vähe lahti arutanud, et edasi ei argneks olin ülejäänud trossi kinni teipinud.
Tross trelli otsa ja siis otsast sisse ja mis sealt mingi hetke pärast välja tulema hakkas, ning siis kordasin protseduuri teise otsaga.
Samas võib proovida vähe kangema pigieemaldus vahendiga.
Vasta
#23

kas see võtab ka söestunud nõe lahti ( lisaks tõrvasele pigile ) ?  

Kust seda plexut tartus osta saab ? Olen poodides küsinud , kuid ei ole olnud pakkuda, isegi fixuses ei olnud...

R
Vasta
#24

(01-07-2015, 00:28 AM)kass Kirjutas:  
(01-07-2015, 00:16 AM)giordanobruno Kirjutas:  Nõele mõjub tugev alus küll, lasta nt. ööpäev mõjuda. See võtab värvi ka lahti. Piiritusest, kui päris tugevast lahustist võib ka kasu olla, kuid värvi võib samuti lahti võtta. Atsetoon ilmselt ei mõju, küll võib kasu olla nitrolahustist, see muidugi võtab värvi ka. Igatahes tasub proovida erinevaid variante.

Kaitsen oma projekti edasi! Nüüd on juba piirutus hambus, häbi! Piirituse ja kokakoola baasil võib väga kasulikke vedelikke komponeerida, vajalik on muidugi teatav huvi ja pühendumus!
Aluse ja rasvade, sh õliolluse baasil on võimalik muidugi seebi teke, st vee baasil lahustuva materiaali teke.  Tahaks siiski näha . st maitsta, värvi, mida piiritus on võimalik lahustama, ilmselt mingi munalakkiga tegu?
Nitrolahustist - paliks mingit lihtsat sekgitust, vb keemiline valem , nitrolahusti kohta, ja atsetooni kohta ka! Hoiatan, olen käinud nõukogude ajal rajooni koolide keemiaolümpiaadil, ühel koral ja millegi pärast hiljem pole mind sinna lubatud ka enam, kusagil on kallutatud jõud!
Ärra kass, kardad vist kanget piiritust kasutada, see võib ju tõesti latva hakata paljast lõhnast... 
Hiljutine kogemus denaturkaga selline, et auto küljele tekkis mingi pruun ollus, oli vabanenud ilmselt piduritest või nende koosmõjust millegagi. Sai siis proovitud kogu lahustibaasi, pigi- ja mootoripesust alates kuni kõige fäncimate veljepuhastusvedelikeni, kuid selle värgi suutis ainukesena lahti sulatada seesama, piirituse nimeline vedelik. Ja värvi (võibolla mitte kõiki, kuid seda ei tee ka nitrolahustid jms.) võtab ka ikka täitsa tõhusalt, peab laskma kauem mõjuda, mille takistuseks on kiire aurustumine.

Do'nt panic
Vasta
#25

Pole küll summutitega seotud, aga üks tobujuss siin eelnevalt küsis nitrolahusti koosseisu kohta, palun, siin on Ohutuskaart, milles on ka nitrolahusti koostis ära toodud, tõesti, atsetooni on ainult 5% (ilmselt lõhna andmiseks) ja piiritust 50% pluss butanool. Selle retsepti järgi võite ise kodus odavat nitrolahustit teha, ei pea poest kallist kaupa ostma!
http://www.mekre.ee/ohutuskaardid/florto...ahusti.pdf
Vasta
#26

http://foorum.motokuur.ee/viewtopic.php?...903#p97903
Vasta
#27

Silajevi "kratki slovar-spravotshnik remontnika" 1978 aastast annab remondiettevõtete nõeeemaldi vesilahuse koostise:
kaltsineeritud soodat  35 g/l vee kohta  teraselt ja malmilt          10 g/l vee kohta Al jt värvilistelt metallidelt
kaustilist soodat         25 g/l                                                         ---
vesiklaasi                     1,5 g/l                                                     10 g/l
pesuseep                   24 g/l                                                       10 g/l
kroompik ???             ----                                                             1,0 g/l
vaat ligikaudsetki toimimisaega pole antud

Ja kui  kroompiiksu isegi keemik kassilt ei saa, siis kehtib teine retsept:
kaltsineeritud soodat     35 g/l                                                      20 g/l
vesiklaasi                         1,5 g/l                                                 10 g/l
rohelist seepi                 25 g/l                                                    10 g/l
seebikivi                        25 g/l                                                     ---                                      
Vasta
#28

(20-07-2015, 00:20 AM)pen.skar Kirjutas:  Silajevi "kratki slovar-spravotshnik remontnika" 1978 aastast annab remondiettevõtete nõeeemaldi vesilahuse koostise:...

Võimas! Smile
Vasta
#29

Kui ma ei eksi, oli seebikivi värvieemaldite komponent...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#30

Seebikivi olla vanasti pandud isegi müügipuskarile sisse, et lahja jook kange tunduks...
Silajevi kolmas variant oli kuumutamine 600-700 kraadini. Ma seda kohe julgend tõlkida siia. Löövad maha kui keegi tsikli üles sulatab mu jutu peale.
Vasta
#31

Delta Force 2000 ja survepesu, diisli DPF filtri teeb küll puhtaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne