Vanaraua hind
#21

(22-07-2015, 19:34 PM)muska71 Kirjutas:  Mina olen asjast nii aru saanud,et kui laev ees ja vaja välja saata täislastis siis hind kerkib,laev väljunud ja kolks hind olematu.

  Laeva tulekul on kindlasti oma mõju,aga suurem mõju on ka maailmaturu hindadel,tegelikkuses käib see raua hind aastalõikes nii ,et suvel on madal sügisel ja talvel tõuseb ning jaanuar- veebruar, enne kevadet on tavaliselt haripunkt,selline on vähemalt paari viimase aasta tähelepanek.
  Kuusakoski vip programm on p.....s.... sest näiteks Tolmets pakub tänavalt tulnud inimesele sama hinda mis kuusakoski kõige kangemale vipile või isegi sutsu rohkem,muidugi teenindus jätab aegajalt soovida jne aga mis vahet, raha on raha.

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#22

Ma ei tea kuusa ja tolmu kaalude täpsust aga ühest kindlast tanklast ma oma autot enam kunagi ei tangi. Kas kaaludega olete rahule jäänud või on kahtlusi?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#23

koormaid pole võrrelnud. aga vanasti kui veel sai enne-pärast kaalunumbreid ise näha, siis kahes eri emexi kontoris oli ilma koormata auto ja käru mass enam-vähem ühte auku. mis ei räägi midagi täpsusest ega valetamise ulatusest, aga vihjab vähemalt, et regull eri kaaludel suht ühte auku oli.
teiste kontorite kaaludest ei mõista muud kosta, kui et ühele tuttavale laenasin kord käru utiili vedamiseks ja koormaga käru istus võrdlemisi madalalt. hiljem kodanik kommenteeris, et mingi kaheksasada kilo oli vist olnud. oli väga rahul. no mul ükskõik.
tean ainult seda, et lahja tonniga mu käru nässakas veel eriti ennast kükakile ei lase.
Vasta
#24

Kas keegi seda põletatud vasevärki ka teab või oskab kommenteerida, et kus see piir läheb.
Saatuse tahtel on mul nt tekkinud hea mitukümmend kilo põletatud vaske, aga ära ma viia teda ei tohi /ei saa, sest seda kokku ei osteta.
Kindlasti võib seda niisama ära visata jäätmejaam, aga? Nemad sorteerivad ja viivad selle ikka ju kellegi kätte ja seda raha eest.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#25

(23-07-2015, 06:55 AM)Naabrivana Kirjutas:  Kas keegi seda põletatud vasevärki ka teab või oskab kommenteerida, et kus see piir läheb.
Saatuse tahtel on mul nt tekkinud hea mitukümmend kilo põletatud vaske, aga ära ma viia teda ei tohi /ei saa, sest seda kokku ei osteta.
Kindlasti võib seda niisama ära visata jäätmejaam, aga? Nemad sorteerivad ja viivad selle ikka ju kellegi kätte ja seda raha eest.

Ostetakse kokku küll. Aga vaid nendelt, kelle tegevuse tagajärjel vaskkaabli jääke tekkida võiks.

Kuuldavasti pidada küll mõned riigikeelt mittevaldavad kokkuostjad seda soetama... Kontakti pole pakkuda, kuid lehest aeg-ajalt ikka loeme sääraseid nupukesi.
Vasta
#26

(23-07-2015, 08:38 AM)v6sa Kirjutas:  Ostetakse kokku küll. Aga vaid nendelt, kelle tegevuse tagajärjel vaskkaabli jääke tekkida võiks.

Kuuldavasti pidada küll mõned riigikeelt mittevaldavad kokkuostjad seda soetama... Kontakti pole pakkuda, kuid lehest aeg-ajalt ikka loeme sääraseid nupukesi.

Tean jah et ostavad, aga ses mõttes seaduslikult sellest vabaneda pole võimalik mõninagid eurosid teenides. Pigem maksan nt jäätmejaamas veel peale.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#27

Huvitav küll. Põletatud traati osteti kokku aastakümneid ja nüüd siis jõudsid kuldajud seaduse teha....ja just siis,kui suured ärid juba enamusel tehtud. Ausad inimesed nüüd hädas oma jupikestega.... Big Grin 
Prügimäele võid visata aga kasu sa saada ei tohi..... jube kuritegu ikka. See on ju selge,et juhtmete põletamine on keskkonnale ohtlik,saab ju igaüks aru,kes juhtmele tule otsa paneb. Aga on ikka seadusetegijatel ajud- juhtmed ülipikad! Seda oleks ju võinud juba aastaid(kümneid) tagasi teha,et ära keelata. Ma ei tea mida nad passisid...... Big Grin  Aga vahet pole kes põletab,nagunii keegi need lõpuks ära kärsatab. Aga äriidee pole paha,peame muidu ära andma...... Ei ole huvi tundnud,et mis neist juhtmetest edasi saab ja kes otsa põlema pistab...
Täitsa tsirkus.
Vasta
#28

Aastakümneid tagasi ei keelatud, siis läksid õhuliinid ja maaalused kaablid rändama nagu muuseas... Mis inimesed siis arvaks, kui näiteks Su koduni viiv õhuliin või kaabel tundmatute kodanike poolt eemaldatakse, põletatakse, realiseeritakse ja Sind pikemaks ajaks küünlavalgele jäetakse?

Mõnel reeglil on põhjused ka, ei ole lihtsalt haige kasumiahne aju väljamõeldis.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#29

(23-07-2015, 06:55 AM)Naabrivana Kirjutas:  Kas keegi seda põletatud vasevärki ka teab või oskab kommenteerida, et kus see piir läheb.
Saatuse tahtel on mul nt tekkinud hea mitukümmend kilo põletatud vaske, aga ära ma viia teda ei tohi /ei saa, sest seda kokku ei osteta.
Kindlasti võib seda niisama ära visata jäätmejaam, aga? Nemad sorteerivad ja viivad selle ikka ju kellegi kätte ja seda raha eest.

Ütleme nii, et kes otsib see leiab. Ametlikult või mustalt, sa tahad ju raha saada ja veel õiglast summat. (ausal teel vii jäätmejaama ja ole õnnelik)

Aga kui otsida ei viitsi, siis pole mõtet ka foorumis hädaldada, et enam ei osteta kokku. Silmad kõrvad tuleb lahti hoida.

Mina kontakte ei jaga, kuna tegemist pole legaalse bisnesiga.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#30

jahvata peeneks ja anna ära treilaastuna.
hind kehvem, aga piiranguid vist pole.
enne muidugi uuri täpsemalt järgi.
mina ei vastuta.
Vasta
#31

(23-07-2015, 10:21 AM)phyl Kirjutas:  
(23-07-2015, 06:55 AM)Naabrivana Kirjutas:  Kas keegi seda põletatud vasevärki ka teab või oskab kommenteerida, et kus see piir läheb.
Saatuse tahtel on mul nt tekkinud hea mitukümmend kilo põletatud vaske, aga ära ma viia teda ei tohi /ei saa, sest seda kokku ei osteta.
Kindlasti võib seda niisama ära visata jäätmejaam, aga? Nemad sorteerivad ja viivad selle ikka ju kellegi kätte ja seda raha eest.

Ütleme nii, et kes otsib see leiab. Ametlikult või mustalt, sa tahad ju raha saada ja veel õiglast summat. (ausal teel vii jäätmejaama ja ole õnnelik)

Aga kui otsida ei viitsi, siis pole mõtet ka foorumis hädaldada, et enam ei osteta kokku. Silmad kõrvad tuleb lahti hoida.

Mina kontakte ei jaga, kuna tegemist pole legaalse bisnesiga.

Keegi ei hädalda, lihtsalt soov oli ennast asjaga põhjalikumalt kurssi viia, aga kohe on mingid härrad kohal, kes ninna kargavad

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#32

Mis eriline saatus see on, mis annab võimaluse hankida paarkümmend kilo põletatud vaske?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#33

Metalliga tegeletud vahelduva eduga juba kooliajast peale ning tuleb tunnistada et omal ajal ca 10a tagasi aitas see korralikult jalad alla saada. Põhitööna teid ehitades sai käidud üle eesti erinevates paikades ning paraleelselt sai teeäärsetes taludes metalli kokku ostetud, tehnika laadimiseks oli ju nagunii omast käest võtta... Wink   Mäletate buumi aja hindasid kus mõõdus T1 materjali eest käidi välja pea 6000eeku/tonn... LT koos treilaga jaksas kaalule vedada koorma mille eest tuli vabalt 30 000eeku puhtalt kätte... Olid ajad.  Eks leidus siis ka kullasooni nagu vanad kolhoosiplatsid jne, ole vaid mees ja saa kaubale. Kolga jaanis uut teed tehes sai kaevetööde käigus kogemata komistatud vanale kolhoosi prügimäele millel paar meetrit mulda selga aetud.... iga õhtu läks vannitäis metalli kokkuostu poole mis tähendas mitmesaja tuhandelist nädalapalka sel ajal... Olid ajad, kullasooni leidus siis ja leidub praegugi, tuleb vaid õiget hinda oodata.

Pisiku sain arvatavasti vanaisalt kes sellega teges juba 90ndatest, mingi aeg maksis plekk nii vähe et plekki ei viitsind keegi vedada, kõik prügimäed olid autokeresid täis... Isegi vedasime rondid prügimäele kus neile siis muld peale aeti... Hinna tõustes sai lahti kaevatud ning kõik minema veetud.  Toungue    Mingi aeg sai isegi jäätmekäitlus litsent tehtud ning selle alusel kokku ostetud. 

Tarbimine tekitab nõudluse ja see omakorda hinna. Ise ei vii hetkel konservipurki ka kokkuostu... 

Ainus mida liigutan praegu on värviline metall. Põletatud vask, põletamata vask jne...
Kui naabrivana soovib siis võin 3€/kg ära võtta... see hetkel ka parim mida kannatab pakkuda. Vahepeal olen isegi vedanud värvilist soome kus hinnad paremad, võetakse vastu kõike ning makstakse sulas - helsinki ümbruses veel on selliseid bürokraatiast puutumata kohti... Aga enamus ajast on seal hind siiski madalam. Tuleb pidevalt silm peal hoida.

Autosid ei saa praegu üldse osta, krt keegi ei usu et ta auto eest 50-60 euri teenib hädaga pooleks kui kulud maha võtta. 
Traktoreid ostan tervikuna 300€ tükk, mõne parema isendi puhul võin ka natuke rohkem anda ning raha kohe sulas kätte...  Kellel mõni üle võib vabalt pakkuda.  

See bisness on omaette kunst ning sel teemal võib pikalt rääkida, kuid seda grilli kõrval või saunalaval kus olemine vabam, siin ei jõuaks kõiki neid juhtumisi ja lugusid ka nädalaga kirja panna, võiks lausa raamatu kirjutada Wink  

Kodanikud on peale tasu saamist saanud endale osta asju millest ei osanud unistadagi, kes ostis uue auto esindusest, kes remontis maja, kes saatis lapsed kooli, kes jõin end samal päeval surnuks... Lugusid erinevaid, sellest ajast on jäänud palju häid tuttavaid kes ikka vahest helistavad ja küsivad et kuidas läheb... need on need hetked mis kõigele sellele hoopis uue tähenduse annavad. Muud tasu polegi ehk siis peamine...

Muidugi on ka hoovipealt kirvega minema aetud ning kaheraudsest tuli avatud kuid see ongi ehk see mis vahest elule vürtsi lisab, inimesi on erinevaid. 

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#34

(23-07-2015, 09:34 AM)Aspelund Kirjutas:  Aastakümneid tagasi ei keelatud, siis läksid õhuliinid ja maaalused kaablid rändama nagu muuseas... Mis inimesed siis arvaks, kui näiteks Su koduni viiv õhuliin või kaabel tundmatute kodanike poolt eemaldatakse, põletatakse, realiseeritakse ja Sind pikemaks ajaks küünlavalgele jäetakse?

Mõnel reeglil on põhjused ka, ei ole lihtsalt haige kasumiahne aju väljamõeldis.

A.

No seda kaablite rännet oleks pidanud riik ise piirama.... aga keegi ei tegelenud sellega ennem,kui asi paisus... Vargus on seotud ka muude teguritega....nagu vaesus,töötus jne.
Meil õhuliine siin külas enam pole... pole midagi virutada.
Vasta
#35

(23-07-2015, 11:50 AM)Aspelund Kirjutas:  Mis eriline saatus see on, mis annab võimaluse hankida paarkümmend kilo põletatud vaske?

Eks asju ikka juhtub, nüüdseks on see rida lihtsalt statistikas, ei midagi enamat.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#36

Jah aga juhtusin vaatama umbes paar kuud tagasi saadet, mis rääkis metalli kokkuostust ja vase ostust ning sellest kuidas politsei tegi reide kokkuostudesse.Sealt jäi vägisi mulje, et see põletatud vase teema on jälle kellegi haige aju väljamõeldis,kuna toodi välja ka statistika kaablite varguse kohta ning see on olnud pidevas languses alates 90 ndate algusest,miks siis nüüd sellist seadust vaja on ?? Mis puudutab aga põletatud vase ostu siis on veel Eestis firmasid mis ostavad seda aga mitte jämedaid kaableid.
  Selge on ka see ,et mida rohkem riik tavainimeselt raha nöörib seda rohkem on neid ,kes otsivad lisateenistust varguse näol,ning ega see varguse ja töötuse asi Eestis enam paremaks lähe kui tulevad tumedamad ja vähem raha küsivad töölised. Kahju! aga paraku nii see on, et oma varal tuleb hakata rohkem silma peal hoidma.

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#37

Mis vaske puutub, siis ühe reaalse ja kahjuks vahel esineva põhjuse puhul, miks see põlenud on, tasuks kokkuostu inimestega rääkida ja asi ära seletada.

Mis puutub paranoiasse nimeg "riik nöörib, inimesed lähevad vargile", siis see ei ole nii. Vargil käivad ikkagi need, kelle jaoks see ongi elustiil. Võimalus saada kiiresti tulu. Normaalne inimene elab ka kehvad ajad ära ausalt.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#38

(23-07-2015, 13:08 PM)Aspelund Kirjutas:  Mis vaske puutub, siis ühe reaalse ja kahjuks vahel esineva põhjuse puhul, miks see põlenud on, tasuks kokkuostu inimestega rääkida ja asi ära seletada.

Mis puutub paranoiasse nimeg "riik nöörib, inimesed lähevad vargile", siis see ei ole nii. Vargil käivad ikkagi need, kelle jaoks see ongi elustiil. Võimalus saada kiiresti tulu. Normaalne inimene elab ka kehvad ajad ära ausalt.

A.

Mida siin seletada on ?? Kui lammutan kodus auto ära saan ca 10 kg juhtmeid,Kuusakoski hinnakirjas juhtmeid/kaableid ei ole. Base metal ostab kaableid kokku aga ca 1200 eur tonn,vase tonn on aga 4000 euri. Vahe on sees ja ei ütleks et ainult mõned eurod.

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#39

Üldiselt ausal teel tekkinud kogustega kannatab rääkida. Autojuhtmestik erineb märkimisväärselt õhuliinikaablistWink

Peab olema päris suur auto, et selle juhtmestikust 10 kilo vaske välja tuleks.  Rääkimata sellest, et isolatsiooni mahakärsatamine üsna mürgine tegevus on. Rolleyes
Vasta
#40

(23-07-2015, 13:22 PM)zurik Kirjutas:  
(23-07-2015, 13:08 PM)Aspelund Kirjutas:  Mis vaske puutub, siis ühe reaalse ja kahjuks vahel esineva põhjuse puhul, miks see põlenud on, tasuks kokkuostu inimestega rääkida ja asi ära seletada.

Mis puutub paranoiasse nimeg "riik nöörib, inimesed lähevad vargile", siis see ei ole nii. Vargil käivad ikkagi need, kelle jaoks see ongi elustiil. Võimalus saada kiiresti tulu. Normaalne inimene elab ka kehvad ajad ära ausalt.

A.

Mida siin seletada on ?? Kui lammutan kodus auto ära saan ca 10 kg juhtmeid,Kuusakoski hinnakirjas juhtmeid/kaableid ei ole. Base metal ostab kaableid kokku aga ca 1200 eur tonn,vase tonn on aga 4000 euri. Vahe on sees ja ei ütleks et ainult mõned eurod.

Loodame, et keegi ametnik seda ei loe, aga enda kogemusest võin öelda, et kui roogid väga luksuslikust autost välja 10 kg kaablit koos isolatsiooniga, siis peale põletamist on sellest 5 kg alles. (kokkuostus lüüakse mingisugune 10 prossa prügi protsenti kaalust veel maha ka)

Proovi ise ja kaalu. Mina nentisin päris mitu aastat tagasi, et milleks vaevata ennast põletamisega, kui on inimesi kes ostavad koos isolatsiooniga kokku ja tipp hetkel pakkusid 50 prossa puhta vase hinnast. (2.2 euri vs 4,5 euri oli mingi moment)

Aga jätkuvalt, eespool juba pakuti, et 3 euri/kg saad lahti. Ilma probleemide ja küsimusteta.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne