Autolammutus
#21

Naine = termiit - olen natuke nagu nõuski. Big Grin
 Samas hakkavad neid paljaid püksinööpe varsti üle aia piiluma ka maksuameti silmad. Kuhu siis küll kolida oma varjatud varandusega. Sad  
Vasta
#22

Võtad eeskuju suurematest korüfeedest nagu "Eesti Borat"  euroopas. kui vahele jääd, siis korrutad ainult "ei tea, ei mäleta"  kohtulahendid on ju selle kohta olemas Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#23

Autode lammutamine on keskkonnaohtlik tegevus. Lammutamisel peab täitma rida keskkonnatingimusi vältimaks pinnasereostust jne.
Kehtivad lepingud ohtlike jäätmete (vanad õlid, akud jne. ) utiliseerimiseks.

vaata lisa http://www.autolammutusteliit.ee/

http://www.autolammutusteliit.ee/uued%20...use_alusel
Vasta
#24

(24-07-2015, 13:42 PM)HDriider Kirjutas:   Tean seda mersuniiduki lugu küll, aga kahjuks/õnneks ei ole see inimene Wink
Hoovipeal on lihtsalt üks mersu seismas, mis ootab varuosi, sellest tean, et varuosa hinnad on kõrged.

Jumal tänatud... Wink

Siis võiks isegi hüva nõu anda Sulle. 
Alustuseks jäta kõik paberiajamine ja muu jama kõrvale ning võta seda kui hobi mis muu töö kõrvalt lisa nutsu sisse toob. 
Tegutse eraisikuna ning vaata kuidas sujub, ära kraba kõike kokku vaid keskendu ühele kindlale automargile, mersu sobib ideaalselt kuna doonorid on odavad ja varuosi kulub palju ning nende eest saab ka hinda küsida. Unusta ära bemmar jms margid sest nende lammutusi on liialt palju ja müüakse praktiliselt kilohinnaga. Mulle see muidugi sobib sest endal paar bummerit ja mõned projektid samuti bemmari baasile tehtud, näiteks 2.5tds komplektne mootor maksab ca 150 € ja turbokas 50-75€... noo selle raha eest pole ju mõtet üldse võtmeid ise kätte võttagi... 
Seega mersu sobiks väga hästi.   Vitod (638, 639) S, kurvasilmsed jne...     
Foorumid, soov, kuldne börs hoia kuulutustega kuumas ning detailid lähevad nagu soojad saiad, müüd kellegile korra saasta ja on vesi peal... Sõna levib tänapäeval kiiresti, hea suhtumisega jõuab aga kaugele, ka hea sõna levib... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#25

ütleks siis nii, et tuttava tuttava tuttav ostis pisikese endise "kolhoosihoone". mõnisada väsinud ruutu ja põhimõtteliselt tegu seinte jäänustega. krunti eriti pole ja ühtegi liitumist ka mitte. tingimusi esitas kohalik omavalitsus veel lisaks terve pinu. no päris kesk eesti ei ole, aga tallinnasse sõidab ikka tükk aega. ja vot selline vare maksis umbes-täpselt miljon eelmist raha. seega eelpool viidatud kolhoosihoone jutt ei pruugi väga pädeda.

ja müümisest ka veidi. mina kauplesin jupp aega tuliuute originaalosadega. hinda sai küsitud maksimum pool odavaima b osa hinnast. pigem vähem või koguni palju vähem. järjekordi ei kohanud kunagi. vingumist ja hala oli pidevalt ja iga teine kauples veel hinda allapoole ja siis lõpuks taheti pikka makseaega ka. lõpuks tundus likvideerimine mõistlikum. raud läks emexisse ja koormaid oli palju. igatsugu plastid-kummid-muud materjalid prügimäle. emexi kaup veel tuli kenasti ilusatest originaalpakenditest välja harutada, muidu ei tahetud tasuta ka saada.

seega andke aga minna. lennake kõrgelt. makske palka ja võtke dividende. lambod-ferrarid ja merivälja majad ootavad. ja pangaarveid peate mitu tükki avama. ühest ei piisa. see saab ruttu raha täis ja kuhi peale ei mahu.
Vasta
#26

Tööriistaloendi kribanud jõmpsikast on saanud teema praeguseks hetkeks tegija poiss. Panin reitingut ka, kasuta targalt, ma väga harva jagan Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

Optimismipuhangu lainel soovitaks sul ära käia näiteks euroopas mõnedes suuremates ja väiksemates lammarites, et saada aru, kuidas seesugune äri "päriselt" toimib. Meie suvalistest lammaritest võib asjast üsna vildaka pildi saada, kui omale midagi eeskujuks tahta seada. Ei taha kellegi peale näpuga näidata aga hetkel on asi niimoodi, et tean ainult paari kohta, kuhu oma raha viiks. Viimati, kui paar aastat tagasi spetsiifiliste jublakate otsingul pealinna ümbruses pea kõik said läbi käidud, tegi nähtu meele kurvaks küll.

Saan aru, et sellise koha pidamine ja tihe suhtlemine väsitab, aga seetõttu ei tasu "kallist klienti" vähemalt kohe mõnitama kukkuda soojenduseks jne. Enamus kohtades oli suhtumine selline, kus pead algatuseks mütsi maha võtma ja koos maani kummardustega üritad veidi tähelepanu võita, et midagi küsida saaks. Hammaste vahelt siis litsutakse 150-350-500 vastuseks suva asjade peale, tavaline vastus ei tea, ei ole, peab vaatama, helista X aja pärast tagasi jne. Paljud asjad on ka poes originaalina odavamad, kui kosmosevendade juures. Seetõttu, võta omale eesmärgiks see 90-date stiilis äri vahele jätta ja tänapäevale kohaselt kasuta arvutustehnika võimalusi. Fotoaparaat, skänner, klepsumasin, veeb, asjad ilusti riiulil. Paned pildid üles, hinna juurde ja teed asja ennem ikka suuremast plägast puhtaks. Endal viisakas vaadata, klientidel tühjad helistamised jäävad ära ja selgem ülevaade olemas, mis sul on ja mida pole.
Vasta
#28

(24-07-2015, 19:10 PM)alfredo Kirjutas:  Optimismipuhangu lainel soovitaks sul ära käia näiteks euroopas mõnedes suuremates ja väiksemates lammarites, et saada aru, kuidas seesugune äri "päriselt" toimib. Meie suvalistest lammaritest võib asjast üsna vildaka  pildi saada, kui omale midagi eeskujuks tahta seada. Ei taha kellegi peale näpuga näidata aga hetkel on asi niimoodi, et tean ainult paari kohta, kuhu oma raha viiks. Viimati, kui paar aastat tagasi spetsiifiliste jublakate otsingul pealinna ümbruses pea kõik said läbi käidud, tegi nähtu meele kurvaks küll.

Saan aru, et sellise koha pidamine ja tihe suhtlemine väsitab, aga seetõttu ei tasu "kallist klienti" vähemalt kohe mõnitama kukkuda soojenduseks jne. Enamus kohtades oli suhtumine selline, kus pead algatuseks mütsi maha võtma ja koos maani kummardustega üritad veidi tähelepanu võita, et midagi küsida saaks. Hammaste vahelt siis litsutakse 150-350-500 vastuseks suva asjade peale, tavaline vastus ei tea, ei ole, peab vaatama, helista X aja pärast tagasi jne. Paljud asjad on ka poes originaalina odavamad, kui kosmosevendade juures. Seetõttu, võta omale eesmärgiks see 90-date stiilis äri vahele jätta ja tänapäevale kohaselt kasuta arvutustehnika võimalusi. Fotoaparaat, skänner, klepsumasin, veeb, asjad ilusti riiulil. Paned  pildid üles, hinna juurde ja teed asja ennem ikka suuremast plägast puhtaks. Endal viisakas vaadata, klientidel tühjad helistamised jäävad ära ja selgem ülevaade olemas, mis sul on ja mida pole.
Absoluutselt nõus.Räägin oma naabrimehest tööristarendi omanikule juba aastaid,kiibita oma riistad ära.Enamik neist kallimad kui koerad-kassid.Alati on teada,kus-mis on.Aga noh vanakooli värk,kõik ikka paberil.Kui midagi küsin,siis ikka 10 minti ootamist,et lähen vaatan. Sad
Vasta
#29

(24-07-2015, 16:33 PM)diesel Kirjutas:  ütleks siis nii, et tuttava tuttava tuttav ostis pisikese endise "kolhoosihoone". mõnisada väsinud ruutu ja põhimõtteliselt tegu seinte jäänustega. krunti eriti pole ja ühtegi liitumist ka mitte. tingimusi esitas kohalik omavalitsus veel lisaks terve pinu. no päris kesk eesti ei ole, aga tallinnasse sõidab ikka tükk aega. ja vot selline vare maksis umbes-täpselt miljon eelmist raha. seega eelpool viidatud kolhoosihoone jutt ei pruugi väga pädeda.
http://www.kv.ee/muua-maos-arimaa-kus-on-vana-masinakuurladu-sihtot-1889913.html?nr=27&search_key=7e62d6357820a87911ecc6787a025fec
üks esimesi pakkumisi mis silma jäi. Tõenäoliselt on paar tuhat tingimismaad ka. Antud äri jaoks ideaalne koht.  Aga alati võib oma miljoneid matta ka kuhugi Mülgaste kanti. Valikute küsimus, ma ütleks.
Vasta
#30

Ma ise alustaks sellise asjaga hobi korras. Võtad mõne auto ette, lammutad laiali. Lammutamise käigus teed nutitelefoniga tervetest asjadest pildid ja lisad kohe andmebaasi. Asjad ladustad ära nii, et ise üles leiad. Kõik mittekõlbulik läheb prügilasse/utiili vms.
Eelisteks oleks:
1) Sul on üks koht kus lammutad ning ladu. Asi näeb välja viisakam kui üksteise otsas vedelevad romud. Lammutuskohta saab ka kasutada remondiks - kasutatud varuosa müük+paigaldus.
2) Kui lisada asjad andmebaasi, saab need ka veebipoes ilusti välja tuua. Jäävad ära tühjad telefonikõned ja meilid. Arvutis tabel lammutatud auto juppidega silme ees siis saab ka hindade määramisel selgema pildi.
3)Hoiad aega kokku - ei pea jooksma iga jupi pärast võtmetega ringi ning igale soovijale ükshaaval pilte saatma.

Ma pole autolammutaja aga enamvähem nii tegutseks mina. Läheb käima see värk siis võtaks tõsisemalt, ei lähe siis jätaks sinnapaika. Toungue
Vasta
#31

(24-07-2015, 18:49 PM)Marko Kirjutas:  Tööriistaloendi kribanud jõmpsikast on saanud teema praeguseks hetkeks tegija poiss. 
+1

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#32

Poolast tuleb koostetehase tagauksest koormate viisi varuosasi, anna ainult tellimus sisse ja ümberlaadimine toimub leedus maantee peal. tagaukse kaup on alati odavam
Põhimõtteliselt autod lähevad siit pätsatud kaubaga sinna ja sel realiseeritakse ja et tühjalt mitte tagasi tulla võetakse sealt pätsatud kaup ja realiseeritakse siin (jalgrattad tööriistad elektroonika jne)

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#33

Võta, maga pea kaineks ja mõtle asjad korralikult läbi. Hetkel paistab teema kalduvat järjekordselt mersuniidukiks!
Vasta
#34

Paar sõna - omal kogemusi ses vallas pole...kui, siis väike või ..kaudne. Koostööpartner Iirimaal näiteks - ostab kokku ehitusmasinaid - ekskavaatorid, kaevandustehnika, enamasti ratastel dumperid, rataslaadurid jne. Harutatakse lahti.Suurem stuff seisab väljas sirmide all, peenem kraam ruumis riiulil, sildistatud, registreeritud, arvele võetud.
Kõik kraam on puhas, pestud, vahest ka uuendatud värvkattega. Lisaks - kui on asjal jumet, siis tehakse sisseostetud masinale kapitaalremont ja läheb uuesti müüki.
 Mõni hea aeg tagasi sai hoitud kantakti ühe Saksamaal asuva autolammutusega. Alguses majandasid nad kõikide markidega, siis võeti suund ainult Saksa ja Jaapani autodele.
Sest partner võttis endale Inglise ja Ameerika massinad. Muigega toodi põhjuseks ...tollkeere. Ma ei hakanud süvenema Smile.
 Ka neil käib asi sama skeemiga - enne lammutamist pestakse masinad põhjalikult puhtaks ja eemaldatakse õlid. Neil ei ole jupid kõik arvel, kuid ladustatud on markide ja aastaarvude järgi. Ja ka neil remonditakse perspektiivsed masinad ära ning lähevad müügiaeda, mis asub sealsamas.
 Mõlemal näitel ei käi asi nii, et masinad on virnas ja asju kruvitakse maha vastavalt kliendi soovile. Ah jaa, samasuguse skeemi järgi toimib asi ka ühes mulle teadaolevas sarnases ehitusmasinatega tegelevas ettevõttes Soomes, olen ise seal nii mõnedki korrad kohal käinud, põhjuseks ettevõtte tollase omaniku jäärapäine keeleoskamatus. Täna on asi paranenud, sest poeg asus etteotsa.
 Paljud Eesti lammutajad majandavad samamoodi - kaubeldakse nii kasutatud juppidega kui ka uute varuosadega, samuti tehakse autoremonditeenust. Võimalusterohkem tegutsemine loob sissetulekutele laiema kandepinna, kuid nõuab ka muidugi töötajaid. Alustuseks tuleb siiski endal vahest aasta või paar tunked selga tõmmata ja teha tööd, mis suht pikka aega tundub tühikargamisena. 
 Meie oludes on asja alustada väga lihtne ja vahest tundubki asi olevat suht roosiline. Aga..ei ole siin midagi lihtsat. Tuleb endale päris hästi selgeks teha asjassepuutuvad nüansid, nii seadusest tulenevad, keskkonnakaitsega seotud ja muud nõksud. Ei räägita ilmasjata äriplaanidest - see võib olla paberil aga võib olla ka plaani omava inimese peas ja see asjake peaks olema läbi mõeldud. Julge pealehakkamine on pool võitu ja vahel lähevad sellised asjad ka k'äima, kuid tõusud ja mõõnad vahelduvad. Rohkem on muidugi mõõnasid ja tuleb ette ka selliseid hetki, kus õled persest väljas ja maksuamet tikuga tuld tõmbamas Big Grin ! Mõistlikku juttu räägivad need, kes pajatavad kogemuste omandamisest mõnes sarnases ette võtmises - kogemused ei jookse mööda külge kunagi maha.
 Olen ise kolme erineva suunitlusega äri käimalükkamisega tegelenud ja kõik on ka kenasti töötanud. Ehitus - see kogus tuurid üles kahe aastaga ja töötab tasapisi tänaseni. Ehitusasinaäri - seal läks aega ümbes aasta, töötas pea kümme aastat kenast ja siis tõmbas partner tooli alt. Tulemuseks mitte küll pankrott, kuid äri sai suletud. Praegune teema on aega võtnud viis aastat. Tasapisi asi liigub aga tööd on tarvis ka kuradimoodi teha. Vahel mõtled, et sai vale asjaga alustatud, kuid tagasilööke pole ka erilisi olnud. Sissetulekud on nagu on, miljonäriks pole saanud ja ei saagi, kuid elektriarve saab makstud Smile .


Vasta
#35

Tsitaat: "Ja ka neil remonditakse perspektiivsed masinad ära ning lähevad müügiaeda, mis asub sealsamas."
  Eestis tuleb 5 päeva jooksul omaniku vahetus teha.  See tähendab siis et 5 päevaga auto korda ja  klient leida?
Romulasse antud autod ei tohi eestis ju enam, tervikuna liikluses osaleda.
Samas saan aru et spetstehnika (ehitusmasinad) on väga kallis ja seal on turgu

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#36

(25-07-2015, 09:44 AM)HDriider Kirjutas:  Mida arvate? Seda tean, et hoone on kindlasti liiga väike, aga esialgu piisaks sellestki.
Kui jätad võimaluse seda edaspidi laiendada/pikendada, siis pole vast hullu. Tasub siiski meeles pidada Basilio tähelepanekut kolmemõõtmelise ruumi omaduste kohta: "Ei ole olemas nii suurt ruumi, mida ei annaks kiiresti koluga täita."  Smile
Ah jaa, midagi delfri laadset pead ka muretsema. Raskeid asju tõsta ja liigutada tuleb palju. Pole mõtet noorena selga ära tappa nagu mina kunagi tegin...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#37

(25-07-2015, 01:20 AM)autojuht Kirjutas:  Võta, maga pea kaineks ja mõtle asjad korralikult läbi. Hetkel paistab teema kalduvat järjekordselt mersuniidukiks!
Eelmine postitus  kustutati ära, kus räägiti 30. magamata tunnist   Big Grin   aga sealse teksti peale kummitab peas selline mõte  
https://www.youtube.com/watch?v=O1rwRhA8tbU

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#38

tore jutuvada käib. rahvas heietrab igasugu lugusid ja kõigil on tore.

ma võin ka rääkida. üks hää semu käis hiljuti sveamaal metsavaldkonna kaupa vaatamas ostumõtega. kohapeal selgus, et peremees, kes juba ise paarkümmend aastat pensionil olnud, peab ka romulat. noorpõlvest saati. ma täpselt ei mäleta, aga no nii jämedalt on tegu ikka väga vanatehnika romulaga. ennesõjaaegsete masinate juppe igat masti. uuemaile ka aga mitte tänapäevastele. vot, ja see asi ka ei toida. pakkus asja kõige täiega müügiks.

nii, aga kui nüüd teemasse tulla, siis ma oleks täitsa nõus kihla vedama, kui kellelgi muidugi seuke soov peaks sündima. igatahes tahaks kangeste väita, et see tore jutustamine siin on puhas provokatsioon ja mersuniiduki teema. keelekasutuse ja sõnavara muutus paari päeva jooksul on olnud hämmastav.
mitte, et mul miskit sellise toreda teema vastu oleks, kaugel sellest, andke aga minna. huvitav on lugeda. aga nagu moodne rahvatarkus ütleb, siis selle sea selga villa ei kasva.

jõudu ja edu teile kõigile!
Vasta
#39

4x4 foorumis läks hiljuti miski teema lappama. Siin tõotab tulla sama lugu.
Vasta
#40

(25-07-2015, 09:44 AM)HDriider Kirjutas:  Sai veidi mõtteid mõlgutatud. ?



Mida arvate?

Mina ei hakka siin oma arvamust avaldama, olen, mis ma olen, aga mingi viisakus on ka minul siiski olemas ja mõtteid kipun isegi mõlgutama ning lausa fantaseeriminegi pole mulle võõras (kuigi mitte nii heal tasemel, et ise oma fantaasiaid uskuma jääks).
Aga vahva on vaadata ja lugeda, kuidas sellised tehnika- ja autoalased vabateema belletristika valdkonda liigituvad kirjutised foorumlasi kaasa tõmbavad. Eelmine näide, mis meenub, oli iseteenindava autoremondifirma/töökoja äriprojekt, midagi samalaadset (minu jaoks) oli ksf! Armini mure võrriga ja rõngastega koos kolvi valamine).
Siin teemas on muidugi äriplaan konkreetne, arvud ja kalkulatsioonid, niimitu ruutmeetrit, 1 hektar ja kindlasti telfer ka. Autor on viisakas, arukas, seab reaalseid eesmärke (makstud elektriarve ja kott kartuleid, mille võiks parem sellel hektaril kasvatada), kuulab asjatundjate nõuandeid hoolikalt ja on tänuga valmis neid rakendama. .... nii et hea teema ja korrektne kajastamine.
Ja 101 % olen kindel, et see arutelu mingit praktilist lammutamist ei sünnita, vähemalt kindlasti mitte sellel ühel hektaril, tööstusliku äravoolutrapi ja 5 merekonteineriga ning telfriga vääristatul. Ja kahju on mul vaid sellest, et tõrvikuga ringilippamine realiseerunud projekti tunnustamiseks sai juba varemalt ära lubatud. Ja ei pea ma vast selgitama, miks mul asjasse usku ei ole? (Eks Te saate isegi aru, et olen kibestunud, kuna mu siiras soovitus muretseda 2 kruvikeerajat, ei leidnud väärilist hindamist. Aga ise teate, kruttige oma torksidega, kui nii on hea ja õige!

Selgub, et seni, kui oma 2 kõvera näpuga klahve toksisin ja vahepeal ENE-st fakte täpsustasin, on tujurikkuja ja negatevist ksf! Diesel juba mingi sarnase sõnumi jõudnud üllitada
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne