Pooltelje "kutsikad"
#1

ZAZ- sõidukitel (et vältida sõna auto) on iga pooltelje otsas ruudukujulise ristlõikega klotsid mis keskava kaudu on ühenduses pooltelje otsas paikneva sõrmega ning külgpindadega toetub reduktori välishammasratasete soontesse.

http://hot.ee/ferdinand/kutsikas.jpg



Väidetavalt on need 30 ja 40 hobujõuliste mootoritega versioonidel erinevad (klotsi välismõõt 23 ja 25mm), täna sain paraku info, et ka 40 hobujõulisest kastist välja tõmmatud pooltelje otsas oli 23 mm kutsikas.

Küsimus ongi selles, et kas ka sapika 40 hj versioonil on need asjad erinevad või on Luaz'il mingi eriline variant? Kuna selliste detailide leidmine on osutunud probleemseks, siis olen jõudnud ristteeni: kas venemaalt tellida (tarneaeg väga pikk) või lasta kusagil valmistada (ilmselt läheb üle mõistuse kalliks). Mõlemad variandid tunduvad täiesti totakad, kuna sellised asju vedeles veel paarkümmend aastat tagasi iga õige sapikamehe kuuris ja garaažis kilode kaupa. Kas tõepoolest on kogu väärtuslik kraam jõutud kiia reodeks ja hjundai ketsideks ära sulatada? Smile  Sapikaomanikud on ikka südametud küll, et on nõus selliste käkkide saamise nimel oma ilusad sapikad ja varuosad vaid väikese kopika eest rauaks müüma.  Läksin täna isegi nii kaugele, et hakkasin vanarauaplatse kammima, et ehk kusagil sapikat nähtud, paraku nad turvalisuse huvides nende kallale nokkima nagunii ei lase...
 
Vasta
#2

http://paul.luazzz.ru/RA%20LuAZ-969M.RUS.pdf
Sealt tabel nende kutsikate kohta:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

30hj ja 40hj on need erinevad.
Miks nad probleemsed on, mul natuke neid ikka riiulis on Smile kumba müütu taga ajad?
Vasta
#4

Praeguse seisuga varuosad olemas ja homme võib masina remont alata. Minu suurimad tänud kõigile nõu ja jõuga abistajatele!
Vasta
#5

Mis nende vanadega juhtus??Mul ka paar sabakaroozetsit tutvusringkonnas-teaks hoiduda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne