radiaator?
#1

    Minu kätte sattus vana radiaator, mis on pärit ühe vana maja pööningult. Maja on ostetud aastal 1949 ja väidetavalt oli see radikas juba siis lakapeal olemas. Päris garantiid sellele väitele siiski peremees ei julge anda. Ilmselt on tegu sõiduauto radikaga, kuid millele see võiks kuuluda ja kas ikka on nii vana? Ühtegi kirja ega numbrit ma sealt ei leia, temperatuurianduri pesa ei ole, kaks tuulesuunaja plekki on ka kaasas. Esmalt sooviks identifitseerida ja põhimõtteliselt on see radikas saadaval.
Ülejäänud  pildid  on nähtavad siin:
http://album.ee/album/433433/50354733
Vasta
#2

Saabus üks arglik arvamus, et radiaator võiks kuuluda autole GAZ-M1 (Emka), mõõdud justkui pidid sobima ja torude asetus ka, aga kinnitused ja tuulesuunaja-plekkide kinnitused on kahtlased. Oskab keegi kommenteerida?
Vasta
#3

Mulle tundub,et GAZ MM mootori jaoks uuemast radikast kokku tehtud rats. Minu teada GAZ AA,MM,67 ega M1 ei kasutanud õliradiaatorit ja paljuski on välimine plekk uuema malli ehk siis peale 50daid tehtud.


Vasta
#4

Mina arvan,et gaz 51. 
Vasta
#5

Gaz 51-l peaks olema ülemises vannis temperatuurianduri pesa ja ka radikas ise peaks olema paksem.
Vasta
#6

Temperatuuri andur on mootori plokikaane vasakul küljel. Eraldi hoiatustuld mille andur radiaatorisse käiks 51 ei ole. 52 aga juba on.
Vasta
#7

GAZ 51 oma see kindlasti ei ole, 51l on alumine lõdviku ots kõrvalistuja poolel.

Pildil olev radikas tundub paras aretis olema, võimalik ,et erinevatest osadest kokku pandud.
Võimalik muidugi ka see,et on pärit mõne statsionaarse jõujaama pealt.
Vasta
#8

Meenutab stude radikat.
Sakslane see igatahes pole.
Vasta
#9

Mis põhjusel on õhukese kärje peal lai ülemine paak? Käepärastest juppidest kokku pandud? Mis sealt paagi üle ääre ulatuva serva alt paistab? Kinnitinutatud toruotsad või sile osa?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#10

oh teid naljamehi, paljud teist üldse Studebakeri radiaatorit näinud on?
Ma pigem arvan,et kas GAZ MM mootoriga statsionaar mootorile mitmest osast kokkulapitud radikas? Minu meelest vanni osa ja ülemine ots on tüüpilised venelase radikale, teised jupid on külge joodetud.


Vasta
#11

Vannid on ilusasti kärje küljes kinni, tundub tehase töö. Ülemine vann on lai, kuid alumine osa ilusasti sile, ei ole torusid kinni pandud. Muidu see sisu tundub olema kõik ühest komplektist, aga ümbris vist on hiljem kohandatud, tundub kuidagi kahtlane mõnest kohast.
Vasta
#12

kas ei ole huvilisi sellele radikale? võtab liigselt ruumi ja vist hakkab Kuusakoski poole liikuma varsti
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne