RAIPEKOTKAD TÕUSEVAD LENDU!
#41

http://www.delfi.ee/news/majandus/majand...id=8382517

EMEX-i poolne \"peibutis\" uutele lasteaia majandusjuhatajatele.
Vasta
#42

Seoses vanarauahinna tõusuga raipekotkad mitte ainult ei tõuse lendu, vaid juba piltlikult öeldes tiirutavad tiibade vihinal ja hirmsa kiirusega suurtes parvedes Eesti kohal.
Ja nüüd uudiseid rubriigist: \"Täna EMEX\'is\" : üks TA-6-1, 1 LAZ-buss, 4 linttraktorit (3 halli lükandustega T74, 1 uuem, see-mis-ta-nüüd-oligi, punase kabiiniga), 1 ekskavaator, lisaks ridamisi mossesid ja sapakaid...

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#43

Päris kurb kohe lugeda, et sellised asjad otsapidi emexisse jõuavad. Takistage neid nii kuidas jaksate.

Tulge kõik kokku ja tehke sinna inim müür ette, et enne ei töötle ümber kui vaadata saab.

Olen üpriski kindel, et sinna liigub tulevikus veel palju väärt masinaid mida mõned on aastaid taga otsinud ja pole leidnud.
Vasta
#44

Seda, et vaataks asju enne üle ja korjaks \"kulla\" välja on ka varem jutuks tulnud. Põhimõtteliselt on kaks takistust:
1. Pikemas perspektiivis ei ole võimalik koostada mingit aktiivi AMF-i liikmete hulgast, kes üritaks asjal regulaarselt silma peal hoida. Kõigil on ju oma tööd, tegemised, pered jm.
2 Lepiks mõnede Emexi töötajatega kokku, et nad annaksid teada, kui miskit väärtuslikku sisse tuleb aga kahjuks nad tihti ei kvalifitseeru seda \"väärt\" värki ära tundma ja kas me leiaksime neile selle teatamise eest ka mingeid \"preemiaid\", kui me tõenäoliselt ei suuda paari päeva jooksul isegi heas korras mosse kerele uut kodu leida. Seda enam, et Emex küsib metalli tagasi/välja müües kahekordset sisseostuhinda, mis hetkel on... Oi-oi-oi.
Niisiis jäävad ainult lootused, et äkki saab kuskil käe vahele, enne kui midagi väärtuslikku Emexisse rändab.
Vasta
#45

Juhin foorumlaste tähelepanu asjaolule,et \"raipekotkaste \" nime all tunneb laiem üldsus turvfirma \"Falk\" töötajaid nende embleemil ilutseva raipekotka tõttu.Emexit ja Falki ei maks ühte potti panna.
Vasta
#46

Eile veeti veoauto slepis Tartus Vitamiini-Emexisse KRAZ, madala metallist madelkastiga. Taga, kasti serva all paistis välja vintsitross, millel kahelpool plokkirattad.Ma ei ole varem KRAZidel tagumist vintsi tähelepannud, kas võib tegu olla sõjaväe variandiga? Masina plekid olid küll kõik ühtlaselt roostesed, kuid mind pani imestama auto all korraliku mustriga ning ilma ühegi mõrata rehvid. Tegin paar pilti, aga nende välja riputamiseda läheb aega.
Vaja on ilmutit ja kinnitit.
Vasta
#47

Nägin pealt kuidas metallikokkuostu sõitis Ascona 1,8e mille omanik kohapeal vastu rauahunnikud puruks sõitis, siis paarutas kohapeal kuni aur väljas ja lõpuks mootor välja suri. Siis tuli autost välja ja peksis viimaseks ka kõik aknad puruks! Pakun välja, et sai selle eest seal vast alla 2kilo. Mul oli küll seda väga kurb pealt vaadata...
Vasta
#48

Nõks OT,kuid sõjaväe (6x6)-KrAZidel olevat vints küll kasti all asunud,mitte ees nagu 66l vms.Paraku pole kunagi ühtegi sellist isendit alt uurida saanud.

vana Kirjutas:Eile veeti veoauto slepis Tartus Vitamiini-Emexisse KRAZ, madala metallist madelkastiga. Taga, kasti serva all paistis välja vintsitross, millel kahelpool plokkirattad.Ma ei ole varem KRAZidel tagumist vintsi tähelepannud, kas võib tegu olla sõjaväe variandiga? Masina plekid olid küll kõik ühtlaselt roostesed, kuid mind pani imestama auto all korraliku mustriga ning ilma ühegi mõrata rehvid. Tegin paar pilti, aga nende välja riputamiseda läheb aega.
Vaja on ilmutit ja kinnitit.
Vasta
#49

Kusjuures, see TA 6-1, mis täna Tartu EMEX\'isse toodi, sõitis sinna võimalik, et omal jõul kohale (või siis treileri pealt maha). Mootor oli igatahes veel soe... Kuigi omal jõul kohalesõitmine oleks nagu natuke kahtlane, nimelt selline kergelt roostes ja veneaegsete numbritega masin oleks igale mendile ülimagus saak. Aga igasuguseid hulle leidub. Kell 11 oli veel laoplatsil alles, kes on väga kiire poiss, saab võibolla veel ära päästa. Puuduvaid TA-märke ja plaadikest kerenumbriga võib pärast minu käest küsima tulla Wink

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#50

Mossemees Kirjutas:Kusjuures, see TA 6-1, mis täna Tartu EMEX\'isse toodi, sõitis sinna võimalik, et omal jõul kohale (või siis treileri pealt maha).

Ega mitte see?
http://kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=baas&ID=137
Kui jah siis ... ilus buss oli Sad

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#51

To: SimmuJee:

Täpselt seesama buss! Kirjutasin EMEX\'is numbri üles, selle järgi võib 100% kindlalt öelda...

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#52

Täna 10:30 ajal Põltsamaa-Jõgeva mnt tulid mulle vasta kaks veoautot.Ühel kastis PAZ 672 valge punane, toisel mingi roheline buss (marki es suutnud kindlaks teha.Jõgeval on vist ka see asutis olemas?
Vasta
#53

Jõgevamaa edukaim ettevõte 2003 oli \"Eestimetall\"! Tegin täna ekskursiooni Valdole sinna. Ehk pajatab oma elamustest ka siin...
Vasta
#54

Olen ka paaril päeval näinud Tartus Vitamiini tänaval vanametalli toojate hiigeljärjekorda. Firma nimega Refonda ostab seal rauda kokku. Üleeile seisis seal teise auto slepis veoauto Škoda-LIAZ tükkis poolhaagisega, eile oli veoautode kastides näha kõiksugu sõidukeid: linttraktor koos sahaga, Peugeot 104, Simca 1307, mitu Opel Kadetti. Mõni metalli toov veok nägi ise välja selline, et paras koos rauakoormaga ära anda. Mõni sõiduk oli ka uunikuvääriline, näiteks liiklesid mustlaste moodi mehed vana nn.sileda ninaga (s.t. V 4-mootoriga) Ford Transitiga.
Ning veel üks nähtus, mida nägin nii kuu aega tagasi, aga miskipärast jäi tollal foorumisse üles tähendamata. Nimelt veeretasid kolm üsna katkutud välimusega meesterahvast Vaksali tänava garaažide juurest Mosse 401 keret (puudusid mootor, uksed, kapott, istmed, aga rattad olid all) Näituse tänava ülesõidu suunas. Ilmselt oli sihiks seesama Vitamiini tänava kokkuost.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#55

Kas seal Vitamiini tänava vanaraualaos ka ringi kolada ja omale stuffi šnillida lubatakse? Kas keegi teab? Ise pole veel seal käinud, aga tahaks minna küll.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#56

Romka Kirjutas:Jõgevamaa edukaim ettevõte 2003 oli \"Eestimetall\"! Tegin täna ekskursiooni Valdole sinna. Ehk pajatab oma elamustest ka siin...

Metallihunnikud kõrguvad taevani - enamik asju mulle mittemidagiütlevad, aga on ka asju, mille vanarauda mineku osas süda verd tilgub. Annan siin teada, ehk keegi saab endale midagi vajalikku, sest metalli saab sealt ka välja osta.

1. Vedeles seal üsna korralike plekkidega M-400 kere. Kereplekid/-põhi tugevad, sillad all, kellad sees. Suur osa iluliistegi ilusad. Mootor/kast/sisu olid kadunud. Tegemist oli muide Eesti ühe varaseima 400-ga, väljalaskeaastaks 1947 ning kere- ja shassiinumber kolmekohaline. Mina võtsin ära esituled, tagatuled (Pobi omad), tehasesildi, signaali ja relee (mõlemad GAZ-51 omad); ülejäänud (sh kellad, kroomliistud, rattad) jäi sinna. Ehk keegi sealt veel midagi saab?

2. Vedeles seal GAZ-51, muidu komplektne, vaid ilma kastita. Minu valdusse läksid sealt (ajapuudusel) vaid mõned pisijubinad.

Lisaks sain sealt mitmeid vanaaegsete jalgrataste ja sääreväristajate tükke ja 1954. aasta GAZ-51 spidomeetri.

Aga koli läheb meeletutes kogustes minema... Sad



Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#57

valdo Kirjutas:1. Vedeles seal üsna korralike plekkidega M-400 kere...
2. Vedeles seal GAZ-51...

Autentse infoallika andmetel käesolevaks hetkeks juba kahjuks puruks järatud. R.I.P. Sad

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#58

ise kah eile päästsin viljandi \"Kotkaste\" käest komplektse Gauja paunsummi,korraliku Riga11-13 tagumise hammaka ja mõne sidurijupi.Viljandi \"kotkad\" panevad korralikumad komplektsed asjad kõrvale: Roheline ZIL-130,valge mosse kere ja väiksemaid vidinaid oli seal näha.
Vasta
#59

Minu jaoks kõige ajuvabam asi, mis Vitamiini tänavalt toodud, on sõjaaegse U-Boati torpeedo transportimise konteiner. Templid ja markeeringud kõik peal. Meri Tartust ju suht kaugel või mis???
Vasta
#60

Eile Vitamiini tänava järjekorras: veoauto kastis bussi kere, mille sisse topitud kaks sõiduauto keret, teine neist Pobeda.
Tartu ringteel Viljandi ja Ilmatsalu maanteede vahel vedelesid garaažide ees mõned päevad Tartu tehase leivaauto (vist TA-943) ja vana Bedford-tüüpi veoauto. TA-l puudus mootor, Bedfordil jällegi rattad. Eilseks olid mõlemad kadunud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne