Originaalse väljanägemisega Voshod 2
#1

Tekkis siis küsimus milline näeb välja originaalne Voshod 2. Olen vaadanud igasuguseid piltte, kuid iga pildi peal on nad kuidagi erinevad ja väikeste variatsioonidega. Mõnel sügavam esiporolaud mõnel saledam. Mõnel mootori küljekaaned astmega mõnel ümarad. Äkki kellelgi on pakkuda piltti originaal Voshod 2- st. 

Või toodeti erinevasse liidunurkka jällegi erineva väljanägemisega isendid.

Ette tänades.
Vasta
#2

(24-08-2015, 16:33 PM)roosakummik Kirjutas:  Tekkis siis küsimus milline näeb välja originaalne Voshod 2. Olen vaadanud igasuguseid piltte, kuid iga pildi peal on nad kuidagi erinevad ja väikeste variatsioonidega. Mõnel sügavam esiporolaud mõnel saledam. Mõnel mootori küljekaaned astmega mõnel ümarad. Äkki kellelgi on pakkuda piltti originaal Voshod 2- st. 

Või toodeti erinevasse liidunurkka jällegi erineva väljanägemisega isendid.

Ette tänades.



https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%...A%D0%BB%29


Wiki räägib, et alates 76 aastast sai Voshod2 ümarad suunatuled, teistsuguse tagatule ja summutid ja süüte.

Ei tasu unustada ka Voshod 2M'i see oli ka erinev (kandiline silinder ilma sussklapita jne)


Daniil
Vasta
#3

Päris nii ka ei ole,2 on kontaktidega  ja 2m elektron süütega aga aastatega on need kahed väga erinevad näit.mul 73aasta omal süüteluk lambipeal aga 74 a omal küljel mõlemal kandilesd suunakad ja riistakasti embleemid plekk aga ümarate suunakatega olen kõigil näinud plasik embleemid ja teist moodi,aastadega pidevalt muutus midagi
Vasta
#4

Veel on erinevusi peale selle,mida Armex siin mainis aga kuna õhtu käes ,siis hommikul kirjutan täpsemalt.


Vasta
#5

Enda Voshodi aastaarv on 71.
Vasta
#6

Voshod 2 hakati tegema ametlikult alles 1972.a seega 1971a masinad on kõik veel  Voshod (1)
1971.a on ülemineku aasta,kus esines nii ühe kui teise mudeli detaile.


Vasta
#7

(24-08-2015, 23:15 PM)MAZ Kirjutas:  Voshod 2 hakati tegema ametlikult alles 1972.a seega 1971a masinad on kõik veel  Voshod (1)
1971.a on ülemineku aasta,kus esines nii ühe kui teise mudeli detaile.

Ei tea nendest Vashoooodidest mitte kui midagi, aga samas on vene allikates väidetud ka sellist asja, et Voshod-2 tuli ilma juba aastal 1970???
Mis nüüd siis teha?
Vasta
#8

siin vähe pilte  1977a "Восход-2" -st

Pildid




Vasta
#9

Kass, 1970.a oli prototüüp ehk katsemudel(põhimõtteliselt veidi kohendatud Voshod-1) , kuna kõik,mis enne 1972.a tuli kandis nime Voshod, seda nii tehase sildil kui ka passis,mis rattaga kaasa tuli. Ma usun,et 1970 on veidi vale aastaarv,kui me räägime Voshod 2 tootmise algusest. Ehk ütled,kust teosest see aastaarv pärit on?

Vanamoto viidatud ratas ei ole 1977 vaid 1967,see on isegi roostes birkalt loetav. Säärane sinine(roheline värv) oli kautuses peamiselt 1965-68. Hiljem kasutati kas ainult musta, vähem teisi värve. Miks nii? Ilmselt oli odavam teha kõik ühte värvi,kui värvida pidevalt eri värvidesse. Suurem osa Voshode tarbiti siseturul ära. Eksporti minevad on juba omaette teema aga nende rataste kohta ei leia eriti infot.

1971.a oli selles osas huvitav,et toimusid üleminekud(niivõrd kui võrd sujuvalt),mudelile Voshod-2
- ümarad karteri küljekaaned asendusid kandilisemate vormidega,mis olid juba kasutuses VOshod-2
- paagimärk muutus , linnu tiiba meenutav Voshod asendus, ümmarguse märgiga,kus sees hüppav jänes.
- paagikord muutus juba 1969,siis oli ilmselt? viimane aasta kui kasutati klassikalist K tähega korki, 1970-1971 jne on juba hüppava jänese kujutisega paagi kork.
- Voshod 2 tulekuga hakkasid 1971 lõpp/1972 algus raami numbrid taas A0001 pihta. 
- Muutus esiporilaua kuju ja välimus. Lai porilaud asendus kitsa porilauaga, samuti peaks olema stantsitud soonte arv ja vahede laius erinev.
- Voshod-2 kasutas veel kontakt süüdet aga selle generaator G-421 muudeti võimsamaks,et saaks kasutada ka suunatulesid. Vanema generaatori häda seisnes selles,et kohati jäi tulede jaoks tootlikus nõrgaks. Ühel 1971.a voshod(1) vrakkil olen seda generaatorit kohanud,mis on mõeldud juba Voshod -2le aga suunatulede osa on pime. Samas ei saanud tolle vraki puhul välistada võimalust,et keegi selle ise sinna paigaldas.
- 1971.a muutusid ka karburaatori katted, kandilisest siledapinnaliseks.
- huvitaval kombel paagi põlevkummide kuju muutus kusagil 1972 aasta sees. Paljud voshod-2 paagid on veel voshodi põlevkummide kinnitusega!(vaata pilti)

Lõpetuseks olles siin piisavalt valesid viiteid näinud,selline näeb välja Voshod 2 1972-1975 originaalis.
[Pilt: 1_1_4867750.jpg]


Vasta
#10

1970 on Voshod-2 tootmise alguseks väidetud vene mootorratta entsüklopeedias, seal on muidugi vigu  ja ebatäpsusi piisavalt. Ka siin on räägitud aastast 1970, nagu teada, valeinfo levib infoajastulsama edukalt kui tõene
http://motoholder.ru/katalog/voshod/voshod-2
Siin aga veidi tehnilist juttu vene keeles Voshodidest, seal Voshod-2 tootmise alguseks märgitud 1972, nagu väitis ksf! MAZ ja nagu ilmselt asi tegelikult oligi
https://books.google.ee/books?id=ZaJdAwA...-2&f=false
Vasta
#11

No näed jõudsime siis selgusele. 

Kodanik Roosakummik võiks uurida oma raami numbrit ja mootori numbrit. Veel parem,ära häbene oma masinat näidata teistele.


Vasta
#12

Lisan ka enda 69 aasta VOSHOD (1) pildid.
Peaks olema samuti küllaltki originaalne,vahetatud ainult tagumised amordid .

http://album.ee/album/592695/50355003
Vasta
#13

Mul on huvi natuke parema kvaliteediga pildi osas paagi märkidest? Kuna endal on need hävinud siis proovin teha neid järgi Wink
Aga selleks on mõõtusid vaja ja sellist,pildi,mis poleks vastu päikest tehtud!

Muidu kodanik Streami ratas on täitsa originaalne.


Vasta
#14

(25-08-2015, 10:07 AM)MAZ Kirjutas:  No näed jõudsime siis selgusele. 

Kodanik Roosakummik võiks uurida oma raami numbrit ja mootori numbrit. Veel parem,ära häbene oma masinat näidata teistele.

Teen piltte, siis saab näha mis originaal mis mitte.
Vasta
#15

(25-08-2015, 10:46 AM)MAZ Kirjutas:  Mul on huvi natuke parema kvaliteediga pildi osas paagi märkidest? Kuna endal on need hävinud siis proovin teha neid järgi Wink
Aga selleks on mõõtusid vaja ja sellist,pildi,mis poleks vastu päikest tehtud!

Muidu kodanik Streami ratas on täitsa originaalne.

Jah,pildid kehvakesed kuna tehtud suvaklõpsuna ja telefoniga,mille kaamera ei kannata kriitikat.
Kui kodanik MAZ-il huvi siis võimalik ka paremad pildid välja ajada .Saan PM saata aga võtab natuke aega.
Vasta
#16

Sobib, võta julgelt ühendust Wink


Vasta
#17

Kui vaadelda neid Voshode mis siin näiteks on toodud, siis minu Voshod- i esiosa oleks nagu pärit Voshod ühelt. Sügav porikas ja Tulekopsiku hoidjad veel vana moega, kuid tagumine osa on nagu Voshod kahe oma. Samas on märgid küljekarpidel alumiinjumist. Tekkis küsimus, et äkki antigi päris Voshod kahte välja sellist hübriidi ühest ja kahest kokkuklopsituna, enne kui liin hakkas tootma tõutruud Voshod kahte.

Niipalju olen kindlaks teinud, et mootor on Vale, kuna mootorikaanel K 175 märk ja mootori numbrid ei kattu birkal. Lenkstang ja lenkstangi kinnitused on pärit Iz- lt. Spidomeeter näitab 120 lõpugat, kuid Voshodil peaks see olema 100 lõpuga. Hilisematel tuli vist see 140- ga lõpuga spidomeeter (Voshod 2m jne...)
Vasta
#18

Ma hästi ei usu,et uue mudeli ehk Voshod 2 puhul kasutati vanamalli esihargi katteplekke. Loogika seisneb selles,et kui taga on juba suunatuled ja suunatule kohad,milleks siis teine hark panna,mis ei ühildu tagaosaga? 
Voshod(1) on kasutuses kahte varianti spidomeetreid, vanem variant on selline 1966-1971
[Pilt: voshod12_t2.jpg]
1971.a toodi sisse juba ka sellise moega spidomeeter:
[Pilt: DSC00627.sized.jpg]


Selline tuli alates 1976 ja püsis kuni mudelini Voshod 3M muutumatuna.
[Pilt: Voskhod-3M-01-Gauges-1024x685.jpg]

Skaalaga 100 spidomeeter oli vaid eelkäija mudelitel K-175A ja B

Ma kergelt kahtlustan,et kodanik roosakummiku ratas võib mitmest kokkupandud olla,kellegil targal inimesel. Kas raami nr või birkat alles ei ole?


Vasta
#19

Raami nr ja birka on täitsa alles. Selge teen piltte ja vaatan seda raaminumbrit.
Vasta
#20

Nii siin pildid Voshod 2- st ikkagi, kuna tegemist 73 aasta masinaga. Küsimus kas sellel isendil olid originaalis kandilised või ümmargused.

Siit siis näeb mis originaal mis mitte.

http://nagi.ee/photos/roosakummik7/sets/397973/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne