Uued Youngtimerid tulevad peale
#41

natuke OT aga ei saa mitte mainimatta jätta, et ca aasta tagasi veeres mu töökoha uksest sisse 90-nedate alguse citroen BX mille  läbisõit oli 170km (ja sada seitsekümmend) ning mis oli eestis uuena ostetud, paraku omanikud (või siis pärijad) ei tahtnud midagi kuulda selles, et see mingi haruldus või midagi on, nende jaoks oli see lihtsalt auto ja nii jäigi, mis sest sai ei tea ja ei tahagi teada, nad lihtsalt mainisid veel , et üks teine auto on veel kadunukesest jäänud alles ca sama läbisõiduga, 
Vasta
#42

Ei saa vaiki ka mina olla...
Aga mis siis diiseldatud C124l viga peaks olema kui välimusest on ta täis stock? Liikumise pealt vaevalt aru saad mis tal aiste vahel täpsemalt pesitseb kui just sinine või must lont taga pole...
Vasta
#43

dieseltatud mb cupee või s jne on nn per.e keeratud auto, ehk selle on ainult tarbimis väärtus ja see on ka kõik, see kas sellest väljas aru saab või ei see pole üldse teema, vana ja joungteimerite  alajaotus neile ei saa kunagi kehtima, ühesõnaga ei peaks need autod kuuluma selle foorumi teemadesse
Vasta
#44

Sest see hakkaks liialt meenutama eestlase unistusteautot-diiselferraarit?
Et näeks edev välja aga söidaks tasuta...

Edit:Supp jöudis etteSmile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#45

Viskan puid alla/õli tulle. Ma võtaks omale igapäevaautoks W140 S320. Sellega nimekiri mootorite osas lõppeb, kuna edasi on suht võimatu garanteerida automaatkasti kestvust. Kas ma olen nüüd paha, loll või kuuluksin üldse sõnavõtjate nimekirjast väljaarvamisele?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#46

hmm, seda et, kuda nüüd öeldagi, a igastahes mulle nagu tundub, et keegi tegeleb siin diskrimineerimisega.
päriselus on ikke nii, et kui asi diisliga ei käi, siis ta on ikke seuke pooletera asi rohkem.
Vasta
#47

Mina pidasin silmas bensukat.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#48

See masuudipresside hullus on kohati suht sürreaalne - liisitakse veri ninast väljas näiteks vileuus joboota ländkruiser aga bensuostmiseks raha pole ja nõnna siis logisevadki igatmasti "noobelmargid" mööda ilma ringi.

Läheb küll tiba youngtimerite teemast välja aga kontseptsiooniliselt on vast kaasaja parim näide masuudipress ninavedune Audi TT. Spordiautu tegelasele kellel pole kuhugi kiiret ja bensiini ka ei raatsi/jaksa osta.

Lühidalt - aneemilise masuudipressiga logisev c124 sobib äärmiseljuhul selle taiese loojale soolde toppimiseks.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#49

No tänapäevast diisliostjat iseloomustab ka see, et sõidab ilgelt ökolt iga päev 10km tööle ja tagasi, ilma et mootor soojakski läheks. Ja siis on oksendamiseni öko tahmafiltreid jms "loodussäästlikke" lisasid vahetada. Aga vähemalt saab rusikaga vasta rinda taguda, et linnakulu oli 5l/100km, mitte 8 nagu bensukal.
Vasta
#50

4,5 sajale oli olemas 1,6 wolkari diisliga 80ndal aastal aga see ei ole see teema, tulge mõistusele!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#51

Ideel on jumet. Juba peaaegu toimiv kogunemine taolise ajastu autodele toimub ju iga neljapäev Ülemiste keskuse parklas, andes mõista, et noored peavad youngtimeritest lugu küll.
Viimane lause oli küll kerge irooniamaiguga nali, aga see ei muuda tõsiasja, et kõne all olevast ajastust autode kontsentratsioon Eesti teedel on siiani üsna suur. Mida kaugemal keskustest, seda kangemaks kontsentratsioon muutub. Seega oleks mingi piir vaja tõmmata. 15 aastat on keskmise eestlase (allpool mediaanpalka) jaoks ikkagi üsna värske auto.

Maksimaalne mõistlik piir youngtimeriks liigitamisel võiks olla mudeli esmaesitluse aastaga 1994, s.o. praeguse 1989 piiri poole dekaadi võrra edasi liigutamine.
Jääksid välja hüpermassiautod B5, C5, E38, E39, P80(esimene V70), Vectra B, Octavia, Nissan Almera, W210; lisaks W220, Megane, Xsara, Clio II. 
Samas napilt mahuvad piiridesse C4 A6, W202, Toyota Carina E. You win some, You lose some.
Loomulikult oleks meeldiv lähenemine, et mida uuem aasta, seda erilisem varustus/jõuallikas(tihtipeale käivad ju needki käsikäes).
Nt 1992 E36 318is või 1998 328 Cabrio või M3; 
1990 E34 525 või 1994 540/535; 
1991 B4 2,6/2,8 või 1995 S2/RS2. 
C4 puhul ei ole peale tehasekorras S4/S6 ühtki mudelit, mis ka 50a pärast oleks rohkem väärt kui praegu(küll 2,5TDiQ kosmilised hinnad ka alla kukuvad).
Vasta
#52

Talveralli kontekstis on Priidul minuarust reeglid väga hästi paigas, on teatud aastaarv milleni saavad rajale kõik, uuemate mudelite puhul ainult erilisemad või siis noored enda vanuste autodega...     

Eraldi youngtimerite teema väga ei huvitagi, ei mõtlegi et igapäevaselt robustse tööautona kasutusel olev 18a vanune Mercedes Benz vito peaks nö youngtimer olema...    Samuti ei tundu ka E34 sinna alla kuuluv kuna tegu igati moodsa ja ka tänapäeval sõidukõlbuliku masinaga, samas kui sel ajal tehti mailmas palju hullemat saasta mis juba mõne aasta möödudes võiks uuniku templi otsaette saada... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#53

(04-09-2015, 00:02 AM)twist Kirjutas:  Jääksid välja hüpermassiautod B5, C5, E38, E39, P80(esimene V70), Vectra B, Octavia, Nissan Almera, W210; lisaks W220, Megane, Xsara, Clio II. 
Samas napilt mahuvad piiridesse C4 A6, W202, Toyota Carina E. You win some, You lose some.

C4 puhul ei ole peale tehasekorras S4/S6 ühtki mudelit, mis ka 50a pärast oleks rohkem väärt kui praegu(küll 2,5TDiQ kosmilised hinnad ka alla kukuvad).
Esimene "nimekiri": absoluutselt nõus aga ka sealt on võtta väga erilisi mudeleid, nagu näiteks Clio II V6... Ja esimesest põlvest Eestis olemas olev Clio Williams jne. Ja ka 2-liitrised RS'id. Kas neid nüüd puhtaks youngtimeriks lugeda, on veel omaette küsimus aga need on need ERILISED masinad, mille hukkamine, nagu on minu arust tehtud 90% C4 keredega S-audidega, ei ole õige. Tegelikult olin ma loll, et oma Audi ostu ajal ei ostnud ära 6-käigulist originaalkorras S'i (arvan, et vana tikutaku PeepP'u auto), mis oli miski vene kuti poolt hirmodavalt müügis. Vanusega saabuv "mõistuse hääl" on mõnikord segav nähe Big Grin Selle lisa 600 tugrikut oleks ma leidnud kindlasti... See ridaviitega C4 turbatiiselkvadrode hinnaskaala on jah vähe kummaline, lisaks pole neil enamasti täispauku varustust peal.

Et nüüd mind valesti ei mõistetaks: Unicu taastamisel ja uue Põhikirja kirjutamisel olin just mina see, kes surus sisse ka mõiste UNIKAALtehnika ja juba SIIS, eelmise sajandi lõpul, tõin näiteks Viperi, Rex'id jms masinad! Lisaks VANALE olen ma olnud kogu aja pigem retro- ja youngtimeri tegelinski, kui kodarratastega tõldautode fänn. Sest mulle meeldib autoga SÕITA ja mõnusaks sõitmiseks peab autol olema hea juhitavus ning dünaamika, mida pakuvad ikkagi uuema aja autod... kättesaadavas hinnas muidugi! Mingist alumiiniumkerega Jagist pole ju mõtet unistada?
Et aga saada unikaalseks, on tohutult eeltingimusi, millest olen siin teemas "jahunud". Igal juhul on näiteks Lotus Omega unikaalne. Ja unikaalsed on ka KÕIK muud  nummerdatud eriplaadiga autod, näiteks Pug 206 GT mis on ka Eestis olemas või Renoo kanged sportisendid või ka näiteks Celica "Sainz edition". Isegi täiesti värsked sellised on juba liinilt maha veeredes unikaalsed. 
Ma loodan, et see Eesti Pug on ikka alles aga ma ei mäleta, mis selle järjekorranumber oli. Selline plaat aga neil kõigil 4000'l toodetul isendil oli:
[Pilt: 2000_peugeot_206_gt_05_m.jpg]
Vasta
#54

Sakslastel on ilusti ära kirjeldatud, mis asi see youngtimer üldiselt on. Kes tahab täpselt lugeda siis siit wiki youngtimer seletus.
Üldjuhul on see auto, mis on tänavapildis üpriski haruldaseks muutunud ja enamasti kõrgklassi sõiduk. Fiat Pandat ei hakka keegi youngtimeriks lugema ükskõik, kui palju tilu lilu sellele tehases külge on poogitud.
Sellegipoolest mahub selle mõiste alla vägagi palju masinaid, nii et vaielda saab ühe või teise masina puhul päris palju. Audi V8 on täielik youngtimer juba mõnda aega olenematta sellest kumb mootor seal peal on. Neid masinaid on toodetud ka kõigest 50k tükki ning seega iga aastaga järjest vähem neid näha on. Samuti vägagi haruldaseks on muutunud haininaga BMW-d.
Vasta
#55

(09-09-2015, 00:01 AM)Olaf Kirjutas:  Fiat Pandat ei hakka keegi youngtimeriks lugema ükskõik, kui palju tilu lilu sellele tehases külge on poogitud.
Samuti vägagi haruldaseks on muutunud haininaga BMW-d.

Kandilise Pandaga, eriti 4X4 mudeliga, paned muidugi totaalselt puusse ja haininad on juba oldtimerid!  Eestis on "Must number" 35 aastat ja seda kindlatel põhjustel, ülemaailmne "Tava" on see, mis meilgi vanasti - 25 aastat ja vanemad. See on siis praegu 1990 ja enne. Hainina kui teatud välimusega mudel on aga kohe 40 aastat vana. 

Sisuliselt tehakse vahet oldtimeril, youngtimeril ja classicul. Esimesed kaks peavad olema väga heas korras või suisa restaureeritud, youngidel veel ka "erilisus" juurde. Kõik ülejäänud on lihtsalt vanad autod. Vanaks autoks saavad kõik, kes teatud vanuseni elavad, vanaautoks mitte - selle puhtaimas tähenduses. Ja need "eriti erilised" ei saa kunagi klassikuteks sest neis ei ole midagi klassikalist! Näiteks DeLorean ei ole klassika aga sama disaineri peaagu samasuguse välimusega Esprit on. DMC-12 ajastu ehk 80'te alguse KLASSIKA on Sirje ja Sigar kui kereehituslikku epohhi loonud disainid (silekülgsed vihmarennita ja voolujoonelised, liimklaasid etc). Skorpa, omega-kaatet-vektra, B3 etc on juba nende disainide tulem. Hea näide on Kadett E ehk viimane mull-kaatet: ainult GSi ja lahtine on natukenegi väärtusikud ja millegi klassikalise mõiste alla mahtuvad. Lahtised autod on kõik erilised ja kanged tippmudelid ka ning nende kohta võiks öelda ka "klassikud". Päris kindlasti on (töötava!) digiarmatuuriga autod klassikud, kuhu hulka tuleb liigitada ka näiteks Fiati Tipo ja Tempra aga ka nii mõnegi suure oopeli ja mõned ilmetud ameeriklased ühe vanima digiarmatuuri tootja Chrysleriga eesotsas!  Sest nendest naljakatest asjadest sai alguse tänane tavaline digitaalne näidikuteblokk. On ju klassika?

See on minu ja täitsa isiklik arvamus, suhtumine jne, mida siin edastan. Ehk vana on vana ja et olla uutel klassik või jongtaimer, tuleb ikka kõvasti pingutada! Audi V8 ei mahu mitte ühe ainsama erilisuse kriteeriumi alla, see on täiesti suvaline auto. 
Siin lehel on hea valik ulmearmatuuridest ja nagu tähele panna, siis paljud neist on muidu ühed "maailma mõttetuimad käulad" (kimaroi omanike endi näitel näiteks Big Grin ) või lihtsalt tavalised. Eestis peaks enim toimivate digiarmatuuridega autosid alles olema USA-raua hulgas ja näiteks muidu välimuselt ja omadusilt "tavaline 9.geni pisi-Eldur" muutub tänu sisule kohe nii classicuks kui ka youngtimeriks! Sama käib ka paljude teiste sarnaste "raudade" kohta, mis ABCS kruiisil jäävad "edevate" varju aga tegelikult on nad ühed kuradi lahedad aparaadid! 

Edit: kui rääkida veel nendest "mõttetutest käuladest", mis on tänaseks peaaegu kadunud aga mis olid epohhiloojad, siis leidke KORRALIK 1.generatsiooni kuni 1990 Voyager Eestist!!! No ei leia, vast üldse on mõned isendid veel alles. Ühte tean ja sellega sõidab ei keegi muu, kui tuntud vanatehnikahuviline ja pisinäituse peremees Levoll Big Grin Ma ei taha teada, palju võib maksta ja kuskohast leida päris algusotsa kõige-kõige lisadega isend? LE - puuküljest pehme ja terve plüüzsisuni? Isegi USAs on, kui üldse müüakse, SE varustuses isendid ja nendegi hinnad on 1000 juures parajate rääbistena, LE oksjoni alghind Oregonis on 750 usd ja see on korralikust kaugel! Isegi 2.geniga on juba ikaldus majas, kui tahta ajastu stiilimasinat ja ka kaugel Saksas on neid juba vähe ning hinnad - päris kallid
Ehk minusugune autogurmaan paneb alati kõrvuti erilisuse vs tavalisuse ja sorry!, suvaline V8 või w140 diisliga kahvatub isegi sellise puuküljega peremulli kõrval! Viimane on STIILNE ja miskised saksa "kvaliteet"autod lihtsalt tavalised kulgurid.
Vasta
#56

Kuigi ma olen suurema osa Ply jutuga nõus, siis see stiilne või mitte nii stiilne teema on siiski liiga laialivalguv, kuna stiilipunkte ju millegi alusel ei jagata. Mõne inimese silmanägemise ja aju vaheline ühendus hindab stiilseks Daciat, teise oma Mersut jne. 

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta
#57

(10-09-2015, 11:04 AM)Audi100C2 Kirjutas:  Kuigi ma olen suurema osa Ply jutuga nõus, siis see stiilne mitte nii stiilne teema on siiski liiga laialivalguv, kuna stiilipunkte ju millegi alusel ei jagata. Mõne inimese silmanägemise ja aju vaheline ühendus hindab stiilseks Daciat, teise oma Mersut jne. 

Absoluutselt! Parim näide on ju see kurikuulus Multipla: kole või ilus, meeldib või ei meeldi, armastan või vihkan on veel eraldi teema aga seda, et sel autol poleks STIILI ehk ta poleks stiilne, küll öelda ei saa! 
Muidugi käib mõiste "stiil", kui rääkida youngtimeri kontekstis, ka autoga kaasnev! Ei piisa vaid stiilsest autost. Samas mingi suhteliselt stiilitu ehk igava ja "nähtamatu" autoga saab olla ka stiilne. OK, lahtine on alati silmatorkavam aga iseenesest Renault 19 on ju täiesti hull aparaat aga väita, et Allani valge kirjadega lahtine oleks stiilitu??? Või siis tõesti need lahtised Escortid ja Astrad. Isegi sellest suudab mingi stiili välja mõelda- "väike, punane ja lahtine" ehk suve naistekas. Et siis ilus Päikesejumega naine kenas värvilises ja kehailu rõhutavas suvekeleidis suure lintidega kübaraga - ja mehed hulluvad, sest koheselt on see Naine "kättesaamatu". Ja kõrval suvaline teksades blond plasttisside ja kunstküüntega tuust mingi suvalise halli lahtise uue Mersuga ja mida mõtleb Mees: kui mitu kilomeetrit imes??? 
[Pilt: fiat-multipla_650_1.jpg]
Vasta
#58

Tere autohuvilised!

Senikaua kuni PlyVal oma unistuste listi koostab ja selle alusel määratleb, mis sobib kuhugi ja mis mitte, toimus reedel 11.09.2015 Tallilnnas järjekordne youngtimerite väljasõit. Kahjuks ise ei saanud osaleda, kuna kuulasin uusi tarkusi koolipingis, kuid täna postkasti matsatanud pildiseeria ja osalejate kirjeldus on positiivseks ergutuseks. Kellel oma hinnangul sobiv sõiduk ja kellel mõistlik shtumine võib järgmiseks aastaks kavandatud kohtumiste tarbeks Taunoga ehk ühendust võtta (kontaktid leiate teema esimeset postitusest või kasvõi PM kaudu).

Kui korraldajad/osalejad lubavad, siis saab ka mõned pildid laetud.
Vasta
#59

(14-09-2015, 10:09 AM)robi Kirjutas:  Senikaua kuni PlyVal oma unistuste listi koostab ja selle alusel määratleb, mis sobib kuhugi ja mis mitte, toimus reedel 11.09.2015 Tallilnnas järjekordne youngtimerite väljasõit. 

Robi: kuniks mina mitte listi ei tekita vaid youngtimereid igapäevases raskes töös kasutan ja seega kruiisin oksendamiseni, ei saa ma väga hästi sellest ikkagi aru. Lisaks sõidavad need osad "listi"autod koos oldtimeritega, nagu näiteks Muhuklubi sõidul oli kena punane lahtine Pug ja Nymmiku f-body on ka stiilne youngtimer. 
Ahjah, pane siis kasvõi üks pildike, et mis erilised noorautod siis koos olid??? Ma panen pildi ja väidan, et youngtimerite ja iseehitatute (haagis) kokkusaamine oli mul Mäeveeru õuel sest "Kolm on juba seltskond!". Irw!
Ja ära saa valesti aru: mistahes põhjusel võib kokku saada ja ringi tuuritada. Aga kõnealuses vanuses saan ma aru sellest, kui kokku saavad Delta Integrale, Celica "sainz edition", AMG lahtine, Viper RT 10, BMW Z1 ja 850i, tõesti need 90'te mistahes lahtised pillid jne. Siin on sügav loogika ja mõte sees... aga saada kokku suvaliste poolvanade massimasinatega... mine maapiirkonna kaubanduskeskuse parklasse laupäeval! Metsataludest veerevad kohale sellised prillikivid noorautod taatidega roolis, et "hirmus"! 

Ehe näide: koleonda on võõrkeha Muhkude keskel aga Pug ei ole, mis teebki sellest autost juba praegu klassiku! Ja mõlemad tigumajad on ka youngtimerid kerge oldtimeri vanusega (30 eluaastat) juba Big Grin 
[Pilt: DSCF0385.JPG]

Kõige kohutavam näide, vähemalt minu jaoks: mind tuleks hullumajasse kinni panna, kui ma peaks kodus Tiinale ütlema, et "kallis, võtame Classicu, paneme paremad riided selga ja läheme linnapeale kruiisima..." 
[Pilt: 64664856.jpg]
Vasta
#60

Robert, las ta jääb. Sa ei jõua neid trolle toita. Ja ära pilti ka pane, meil käis ju sõitmas isegi riidest salongiga autosid. Jube mõeldagi.

Seinaleht - www.volga.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne