Tartu Autode Remondi Katsetehas

Aga vaadake, need katusetuled on täpselt sellised nagu tolleaegsel TA-6 autobussil. Ja siseviimistlus: need puidust aknaümbrised on ka samasugused. Et pigem ikkagi Tartu. Toepostide kohta ütles klassivend, et kui nii suur hulk naisi bussis, siis ilma stripitegemise toruta hakkama ei saa Wink
Vasta

Valdo kust sa lugesid välja hinna 2000.- ??? Ma ütlesin et tonn*2. See tähendab auto emexi väärtus korda kaks.
Vasta

Hr.Laplander
Viisakas inimene vastab, kui talt midagi küsitakse.Kui see SaaremaaTAR on emeksiohus, siis tuleks kiirelt tegutseda.
Ja mis see hind siis ikkagi on eesti kroonides, mitte valemi abil?
Tõnu
Vasta

laplander Kirjutas:Valdo kust sa lugesid välja hinna 2000.- ??? Ma ütlesin et tonn*2. See tähendab auto emexi väärtus korda kaks.

Kui sõiduki omanikul on reaalsed emeksisse viimise plaanid, siis ma ei saa aru sellest, kui ta müüb jäänuse vanatehnikahuvilistele 2 korda kallimalt. Peale selle - kui Sul veoauto(jäänus) viiakse kodunt ära, siis ei saa tema eest ju ka täis emeksi platsihinda.

Kuusakoski maksab praegu autovraki eest 1100 kr/tonn, kui see on puhastatud rehvidest, salongist, vedelikest jms. Nendega koos ehk siis igasugu muud klämu sisaldav vrakk maksab 700 kr/tonn.

Kui nt üks tüüpiline TA 943 kaalub miski kolm tonni, siis on tema emeksihind maksimaalselt (puhtaks roogituna) 3300 kr. Ja hoovist ära võttes on tema eest alla 2500-3000 patt võtta. Ja kui jutt käib puitsõrestikuga TA 6st (tühimass 4 tonni), siis seda täielikult laiali lammutamata jääb ta alati ja kindlalt 700 kr/tonn hinna sisse. Ehk siis emeksiväravas saaks selle eest max 2800 kr, kodunt äraviimisega mitte üle 2500.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Tõenäoliselt tegu ebatäpse infoga. Tartu \"leivaauto\" seisab Saaremaal Sikassaare metalliostuplatsi kõrval, aga kuulub kõrval oleva töökoja omanikule.Puudu mootor jne.Kas sama asi?
Vasta

tõnuv Kirjutas:Tõenäoliselt tegu ebatäpse infoga. Tartu \"leivaauto\" seisab Saaremaal Sikassaare metalliostuplatsi kõrval, aga kuulub kõrval oleva töökoja omanikule.Puudu mootor jne.Kas sama asi?

Kas see Sikassaare oma kajastub ka: http://kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=vrakigalerii&mk=10 ?? (vb midagi liigutatud)
Ja millise mudeliga tegu?
Vasta

http://kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=baas&ID=303
Seda ma tean ka.
Aga millest alguses rääkisin lõigati juba juppideks ja viidi minema. See sikassaare oma on vist kah vanaraua platsil. Vähemalt vanaraua plats seal lähedal on.
Vasta

olen juba pikemat aega nende tänapäevamõistes \"kastide\" austaja olnud
olen ise oma maakohas Väike-Maarja lähedal näinud üht täiesti korralikku MPC-1 -te. Pole kindel millises tehases see tehtud on, kuna MPC-1 -tesid tehti üle Eesti erinevates tehastes ja ma pole selle auto andmeplaadile ligi pääsenud...

Maamees linnast.
Vasta

andris Kirjutas:olen juba pikemat aega nende tänapäevamõistes \"kastide\" austaja olnud
olen ise oma maakohas Väike-Maarja lähedal näinud üht täiesti korralikku MPC-1 -te. Pole kindel millises tehases see tehtud on, kuna MPC-1 -tesid tehti üle Eesti erinevates tehastes ja ma pole selle auto andmeplaadile ligi pääsenud...

Minu teada ainult Tartu tegi neid ristkülikukujulise kabiini tagauksega,Nuia ja Koeru kasutasid 52/53 originaalust.Ja toodeti neid vähemalt veel 1992.aastal.Isa töötas mul kunagi Eesti Telefonis,kes MPC-sid veel 1990.aastate teisel poolel usinasti brigaadiautodega pruukis ning sai seal päris palju liikuda ja lõpuks mingeid vanu pabereid uurides selgus,et üks 52 oli veel 1992 sügisel Tartus kap.remondis ühes kabiini ehitusega käinud.
Haapsalus oli omal ajal vähemalt kaks 53+üks 52+üks 52 ja 63 ristand,kõik aga ammu maha kantud.
Ning kui ET teema juba jutuks tuli,siis Viljandimaal oli veel 1998 miski 10-15 GAZ-52 või 53 brigaadiautodena käigus,sealkandis oli gazikute protsent masinaist veel kõige suurem.Vaevalt,et nende näol oli tegu tavakabiinidega masinatega,sinna autosse tuli ikka omal ajal mahutada kolm-neli montööri...
Vasta

To andris: Kas tegu sellega?:
http://www.zone.ee/andres22/slides/IMGP9139.html
Vasta

mrali Kirjutas:Minu teada ainult Tartu tegi neid ristkülikukujulise kabiini tagauksega,Nuia ja Koeru kasutasid 52/53 originaalust.

Koerus ei toodetud !
Vasta

andres22 Kirjutas:To andris: Kas tegu sellega?:
http://www.zone.ee/andres22/slides/IMGP9139.html
ei
kabiin oli minumeelest üleni sinine

Maamees linnast.
Vasta

Regardman Kirjutas:
mrali Kirjutas:Minu teada ainult Tartu tegi neid ristkülikukujulise kabiini tagauksega,Nuia ja Koeru kasutasid 52/53 originaalust.

Koerus ei toodetud !
kusjuures, midagi seal isegi klopsiti kokku

Maamees linnast.
Vasta

Muuseas, kas on võimalik et MPC-sid on ka tuletõrjeautodeks tehtud?
Maal on üks topeltkabiiniga GAZ tuletõrjeauto...

Maamees linnast.
Vasta

andris Kirjutas:Muuseas, kas on võimalik et MPC-sid on ka tuletõrjeautodeks tehtud?
Maal on üks topeltkabiiniga GAZ tuletõrjeauto...

Teoreetiliselt on kõik võimalik,kuid MPC-de puhul,kui selliseid pritsumasinaid on,on tegu tõenäoliselt isearetisega.MPC-de kabiin ehitati nii,et tagasein eemaldati,seejärel tehti pikenduse karkass ning seejärel laoti uued plekid peale,kasutades vana tagaseina pikenduse juures.
Tuletõrje kabiinid tehti tavaliselt suht robustselt,kusjuures ei eemaldatud tagaseinagi,pikendus on kui teine kabiin otsa pandud.Lisaks on pritsumasinatel ikka mõlemal küljel ka tagumised uksed ja puudub tagaklaas...
Omal seisab maakodus vanaisa kunagine tööauto,pritsumasinast ümberehitatud pikendatud kabiiniga 53 ning sel on originaalkabiinilt üksnes tagaaken eemaldatud,pikendus poolpuit-poolmetallkonstruktsioonil.Ehk tuleval nädalal saab ka mõne pildi tõendiks klõpsida... Wink
Vasta

andris Kirjutas:Muuseas, kas on võimalik et MPC-sid on ka tuletõrjeautodeks tehtud?
Maal on üks topeltkabiiniga GAZ tuletõrjeauto...
Kas selline?:
http://varjupaik.jjts.ee/index.php?actio...2&lang=est
Minu teada tehti neid Venemaal.
Kas sul MPCst ja tuletõrjeautost pilti pole võimalik teha?
Vasta

kardan et mitte, pole digikaamerat ja ka skännerit
jah, tuletõrjemasin on üpris sarnane

Maamees linnast.
Vasta

Nii, minu poolt nüüd siia neli fotot 1. seeria TA-6test (1960te alguspoolelt).

Esimesel kolmel fotol on üks ja seesama buss küljelt, tagant ja seest. Näha on kollane number, vana embleem, lõõtsuks, ise paigaldatud sisemine lisapeegel ja elektriline lisakojamees. Samuti tagapaneelil Pobi suunatuled ning sees marsruudiakna tagaplekil Pobi kell.

[Pilt: ta6_1.jpg]
[Pilt: ta6_2.jpg]
[Pilt: ta6_3.jpg]

TAR - kui soovid, lisa need fotod oma TA lehele. Lähiajal uurin, mis buss see on ja mis puhul pildistet.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Veel üks Tartubuss TA-6 mis hakkab hingusele minema. Kahju!
Vaata: http://www.kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=baas&ID=343
Vasta

tean TA3760raudportedega ja TH-2 käru Proovin pilti teha
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne