Ostetud seadused ehk hoogne tagatrepitöö
#1

Usutavasti on sarnaseid, asjast huvitatud pooltelt saadud väikese meelehea vastu ja  hetkel võimul oleva pundi poolt seadustatud röövakte meil üsna rohkelt. Lähematest asjadest tulevad meelde seosed liikluskindlustuse ja muu sarnasega. Kui kellelgi veel midagi meenub, siis võiks ka teiste mälu värskendada. Endal aga oleks lisada üks üsna omapärase eluala leid eelmisest nädalast.

Alustaks sellest, et paar aastat tagasi viidi meie piirkonnas läbi ulatuslikud vee-kanali torustiku vahetustööd. EU oleks nagu raha andnud ja midagi pani omavalitsus ja nii nad tehtud saidki. Väga tore, tundus algul, vesi muutus puhtamaks ja surve torustikus tõusis märgatavalt. Lisaks veel positiivne asjaolu seoses sellega, et vana veetoru oli pandud omal ajal üsna madalale ja talviti pidi seda mõnikord sulatama ja vee tilkuma jätma jne. Paras jama ühesõnaga.
Nüüd kaevati asjad lõpuks õigele sügavusele ja sellist tralli pole pidanud enam ette võtma. Veel pakuti vee-ettevõtja poolt seninägematut võimalust, et kui ehitate omale välja korraliku veemõõdusõlme eraldi kastmisvee mõõturiga, siis saate seda kasutada ilma kanaliseerimise tasuta(midagi vist peaaegu pool vee hinnast oli viimati). Anti sealt veel joonised ja julgustati igatpidi. Uuenduste varjuküljest ei rääkinud keegi muidugi algul sõnakestki. Aga sellest veidi hiljem. Noh ehitasin siis oma kulu ja kirjadega välja kõigile euronormidele vastava veemõõdusõlme koos eraldi kastmisvee mõõturiga, mille soetasin samuti ise, oma rahanatukese eest. Ühel ilusal päeval käisid onud kohal, paigaldasid lisaks uue peaveemõõtja ja plommisid muidugi mõlemad ära. Kuna ennast juhuslikult kodus ei olnud, siis rohkem midagi küsida ei saanud ja naispere osanud seal ka midagi halba aimata. Kõik oli ilus järgmised kaks aastat.

Nädala alguses helistati meie heale majaomanikule ja anti teada, et tuleme nüüd ja vahetame teie veemõõtja jälle ära. Algul ei osanudki sest midagi halba aimata, kuigi natuke imelik tundus, et alles nagu käidi külas. Tulid siis onud kohale ja igati viksilt-viisakalt hakkavad peaveemõõtjat vahetama, aga kuna juhtusin juures olema sel hetkel, siis küsib minu käest, et kas vahetame kastmisvee oma ka ära(aga see muidugi maksab) või kirjutate avalduse selle näidu eraldi arvestamise lõpetamise kohta? ...sügasin natuke moe pärast kukalt ja kui ikka kohale ei jõudnud, siis küsisin et misasja...??? Onu, nähes minu üsna juhmi ilmet ja silmnähtavat taipamatust, võttis mapi vahelt miski paberi ning ulatas selle lahkelt minule tutvumiseks.
Seal oli siis sõnaselgelt kirjas, et mingi 2006-l aastal vastuvõetud nutika seaduse kohaselt vajavad eramajades olevad veemõõtjad iga kahe aasta tagant taatlemist,kortermajade omad viie järel. Peaveemõõtja vahetab vee-ettevõtja välja oma kulu ja kirjadega(huvitav, kust nad selleks raha saavad?), aga juhul kui, sul on lisaks paigaldatud kastmisvee mõõtja, siis on nad lahkelt ka selle, juba arvatavasti nässuläinud seadeldise(ikkagi kaks suve käigus olnuna) taadeldud seadeldise vastu välja vahetama, maksab see protseduur alates 50€-st. Onu muidugi pakkus kompromissi, et kuna nad juba kohale tulid, siis teeks mingi 37-ga ära= vahetus 15, taatlemine neli ja uuesti plommimine 18. Või kirjutame avalduse, et ei soovi enam seda poolmuidu saadud veenatukest(senini kokku tarvitatud siis 17m3) eraldi mõõta, vaid oleme nõus maksma kastmisvee eest ka kanaliseerimise tasu. Mis ta tühi ikka maksab, ainult pool hinnast...

Lugesin siis paberi igaks juhuks teist korda läbi ja sain lõpuks üsna üheselt aru, et tahetakse see üldlevinud ilma rahata saadud vee kasutamine ära lõpetada. Sa võid ju näituseks omale kastmisvoolikust lasta ämbritäie vett ja selle peale tuppa tassimist rahulikult seespidiselt tarvitada või pesumasinasse kallata ja seejärel silmagi pilgutamata kanaliseerida, seeläbi täiesti otseselt vee-ettevõtja taristul liugu lastes. Mingi osa muidugi aurab teatavasti  ka läbi nahapinna või riidekiudude atmosfääri alumistesse kihtidesse, millest omakorda moodustuvad pilved ja seejärel võivad pealekauba tekkida sademed, mis siis ebasobivate asjaolude kokkujuhtudes võib ummistada lisaks tavatorustikule ka sadeveekanalisatsiooni, tekitades veel ulatuslikuma kahju kohalikule vee-ettevõtjale. Olgu - mõtlesin, aitab kahjurlusest, lõpetasin mõtteroima ja haarasin kirjapulga järele.

Sai siis vastav avaldus ilusti valmis kirjutatud...muidugi igaks juhuks veel üle küsitud, et kui selline arukas, üldkasuliku eesmärgiga kasutusse võetud ja kahtlemata ka taatlemist teostava asutuse käibele positiivselt mõjuv seadus on kehtiv alates 2007-st ja veemõõtjat vahetatakse alles teist korda, siis oleme me ju ilmselgelt seadut rikkunud. Minu palavale soovile oma teadmatusest või siis laiskusest sooritatud kuriteo või vähemalt sellele kaasa aitamise läbi tekitatud kahju eest õigustatud karistus vastu võtta, suhtusid onud kuidagi kummaliselt, haarates tulise rutuga oma tööriistakohvri ja pagedes selg ees autosse, väites et nemad on ainult sõnumitoojad. Saa sa siis nüüd aru, tahtsin ju lihtsalt kokkuleppemenetlust aga ilmselt oli väärtegu nende arvates juba aegunud.

Minu ennatlikud ja kallutatud järeldused...
Ilmselgelt kattub see lugu suht üheselt tulekustutite iga-aastase vältimatu ja pealesurutud kontollivajadusega, et anda vastavatele asjapulkadele pidev jobi ja ninaesine.
Ilmselgelt ei võta keegi seesuguseid sundseadusi vastu oma tarkusega, vaid mingi hüve eest.
Ilmselgelt on mõned kaasmaalased teinud sellistest skeemidest(pisike kohver Lillole, vasta rongitäis sundraha Rahvalt) omale suurepärase sissetulekuallika, olles avalikkuses lugupeetud ja hinnatud ärimehed-arvamusdiilerid, saamata ehk arugi, et selline käitumine pole just eeskujuks tulevastele põlvedele nende ühiskondlikuks eduks ja üldiseks kasuks. Pahatihti meelitab Resident Ilves lugupeetavad estooniasse alguses õhukeses riietuses pikka sabasse külmetama, siis korraks käppa suruma ehk ka väikest kuivanud kiluvõileba näkitsema, misjärel nad taas külma või porisesse öhe juhatatakse. Ja nad lähevadki!!! Hämmastav ohvrimeelsus.
Kui edasi arutleda, siis tekib küsimus, et kas meil on üldse mõni kohustav seadus, mida jõustatakse rahva hüvanguks ja mida on tõepoolest vaja. Kui keegi mõnda teab, siis võiks välja tuua näituseks ja selgitada ka ühiskondlikku kasumomenti.
Kuidas on asjad nii kaugele jõudnud, et kohver=seadus, see on näha igapäevases elus, tungides igapäevaselt isegi vannituppa või peldikusse, aga kahjuritõrjeorganisatsioon tormab hoopis 500€-se anaonüümvihje järel täies koossesisus keskerakonna kontoorasse, konfiskeeride  sealt kogu sisustuse koos seal leiduvate toobalite ja muu pahnaga, mis mõni aasta hiljem kuriteokoosseisu puudumise tõttu tagasi antakse???
Kuidas on kõik jõudnud nii kaugele, et me vahime seesugust asjade käiku rahulikult pealt ja maksame lisaks kõik seadustatud lollused rahulikult kinni?
Kas meil rahvana on äkki midagi vajaka?
Vasta
#2

see teema saab muidugi kähku kaduma siit, aga tore oli lugeda ikka.
rahvas on meil mõistagi loll ja söögu muru.
aga kui sa juba sellise teema tegid ja viitsisid ka siia üles panna, siis võib järeldada, et kõik ikka lõplikult lollid pole ja veel on lootust.

tegelikult aga oleme lihtsalt nii tuimad vennad, et laseme ennast elusast peast rahumeeli nülgida.
revolutsioone pole ka mõtet teha, järgmised näljased tulevad asemele ja ikka kooritakse tuimade seljast seitse nahka.

ehk aeg annab arutust.
Vasta
#3

Selliseid seaduseid on lugematu arv ostetud ja ostetakse ka edaspidi. Seda siis nii riigitasandil, kui jewroliidus:

*Läänemere laevaliiklusesse väävlivaba kütus
*Roheline energia
*Gaasiballoonide uued standardid
*"Vihakõne" kriminaliseerimine

jnejnejne

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#4

(06-09-2015, 12:32 PM)alfredo Kirjutas:  Peaveemõõtja vahetab vee-ettevõtja välja oma kulu ja kirjadega(huvitav, kust nad selleks raha saavad?),

Samas küsimuses külastas ka mind kohalik vee ettevõte. Mõõtja vahetati viisakalt välja ja kõik oli tasuta. Kui aga küsisin oma "vana" ja "kulunud" veemõõtjat endale, siis vastati ei - see läheb taatlemisele ja paigaldatakse kellelegi uuesti. (??)
Vasta
#5

(07-09-2015, 00:58 AM)pontu6 Kirjutas:  
(06-09-2015, 12:32 PM)alfredo Kirjutas:  Peaveemõõtja vahetab vee-ettevõtja välja oma kulu ja kirjadega(huvitav, kust nad selleks raha saavad?),

Samas küsimuses külastas ka mind kohalik vee ettevõte. Mõõtja vahetati viisakalt välja ja kõik oli tasuta. Kui aga küsisin oma "vana" ja "kulunud" veemõõtjat endale, siis vastati ei - see läheb taatlemisele ja paigaldatakse kellelegi uuesti. (??)

Eks ta ju päeva lõpuks ongi sedasi, et nii taatlemise raha, kui vahetamise raha ja jumal teab mis asjad veel on läbipaistvalt vee hinna sees olemas. Kindlasti ka vee oma hind murdosana sellest. Ja kallis klient maksab selle nii ehk naa kinni. Midagi nagu meenub, et ka hajaasustusega maakohtades taheti vahepeal torud maasse kaevata ja inimesed vee ettevõtjate hella embusesse anda. Teagi kas see uus "sundkollektiviseerimine" õnnestus või mitte.

Kummaline on asja juures see, et taatlemise välbe on ainult 2 aastat. See on ju absurdne. Ma saan veel aru, et onud käivad mingi aja tagant plommi kontrollimas, kui on mingid kahtlused, et keegi tarbib, aga ei maksa. Mõni vanainimene tarbib kahe aastaga vast 10-20 kanti vett, mis rahalises vääringus on kõvasti alla selle tralli omamaksumuse. Kust tuleb sellisel juhul torustikuomaniku kasum, rääkimata jahtidest või kasukatest prouadele? Ka nemad on selle seaduse ohvrid. Kasumit paistab lõikama vaid taatlemisega tegelev asutus. Imelik muidugi, et see summa nii väike on - 4ruublit. Oleks võinud ikka kohe 25 ära panna, tunneks vähemalt, et oled maksujõuline kodanik.
Onu teadis veel rääkida, et nemad saadavad mõõdikud umbes kahekümnekaupa vastavasse asutusse ja juhtubki nii, et partiist 1-2tk ei vasta nõudmistele. Eks seal ole ka kindlasti omad nipid, kuidas aparaadi jälle korralikult tiksuma saab ja läheb uuesti kasutusse ikka, egas seal ka lollid ei tööta.
Vasta
#6

Sama loogika järgi võiks EE ka arvesteid iga 2 aasta takka taatlemiseks välja vahetada, huvitav et selle peale pole veel tuldud.
Tean ühte linnameest kel krundil enne vee-ettevõtte torude ja veemõõtja tulekut oli kaevuvesi. Nüüd tal elamine nii ümber torustatud et käimlad-vannid-dušhid on ühendatud endiselt vana kaevu peale ja elutegevuseks e. söögiks-joogiks minev vesi tuleb läbi veemõõtja. Ühisesse kanalisatsiooni läheb muidugi kõik. Kui kaevuvesi piisavalt kvaliteetne võib ju nii teha - mul näiteks samuti vana kaev kasutusel kastmisvee allikana, rauasisaldus temas siiski nii kõrge et pruuni vannivette eriti ei kisu. Rolleyes

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#7

(07-09-2015, 09:45 AM)Walter Kirjutas:  Sama loogika järgi võiks EE ka arvesteid iga 2 aasta takka taatlemiseks välja vahetada, huvitav et selle peale pole veel tuldud.
mõlemad on küll mõõteriistad, aga väga erinevad - liikuvate osadega mehaaniline seade vs otseselt kuluvate osadeta elektroonika. Veemõõtja ja elektriarvesti ei sobi päris ühte potti.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#8

(06-09-2015, 14:56 PM)diesel Kirjutas:  ...
tegelikult aga oleme lihtsalt nii tuimad vennad, et laseme ennast elusast peast rahumeeli nülgida.
revolutsioone pole ka mõtet teha, järgmised näljased tulevad asemele ja ikka kooritakse tuimade seljast seitse nahka.

ehk aeg annab arutust.

Laisad, ikka laisad. Toungue Tuimad oleksime siis, kui teema meid ei häiriks. Häirib, ja kuidas veel. Iga tühjenenud pudeliga tõuseb rahulolematusekõma järjest valjemaks... Tõsi, enamasti see kõmaks jääbki, selmet asjaliku ettepanekuna hommikul edastuda, kuhu vaja. Sad

Tegelikult me lihtsalt elame liiga hästi ja pealesunnitud koormised on veel sedapalju väikesed, et need ei sunni meid mugavustsoonist
väljuma.
Vasta
#9

Iseenesest ilus ja ladus kirjutis teema autorilt. Väide ka vastab muidugi teatud määral tõele. Mõõduseaduses küll pole kirjas, millise ajaintervalliga tuleb veemõõtjaid taadelda. Ilmselt määravad selle ära igasugused rakendusmäärused jms dokumentatsioon.
Nüüd nn kastmisvee mõõtjatest. On 2 varianti, esimese puhul on nii, et kastmisvesi ei jookse läbi teise, nn üldmõõtja, vaid on paigutatud rööpselt teise, nn tava-, või üldmõõtjaga. Sel juhul nõutakse arvatavasti mõlemi mõõtja kontrolli iga 2 aasta tagant. Teine variant, kus kastmisvesi jookseb ka läbi üldmõõtja võimaldab paindlikumat lähenemist, alati ei nõuta sel juhul kastmisvee mõõtja taatlemist (ilmselt mõistate, miks). Selle määrab kindlaks kas kohalik omavalitsus või vee-ettevõte. Muidugi peame ka siin vaikimisi eeldama, et vallavalitsus on kinni makstud tarifitsserimis,- taatlemis- ja misiganes korrupvvisete kalduvustega ettevõtete poolt. Lisaks peaks olema võimalik ka vee-ettevõttel endal korraldada mõõtjate taatlemine, mitte osta teenust sisse.
Elektrienergia arvestitest. Õndsal nõukogudeajal, kui arvestid olid veel elektromehaanilised, nn kettaga, siis oli 3-faasiliste taatlusvahemik 5 aastat ja 1-faasilistel 10, eriti täpselt Energiamüük seda ei jälginud.
Üldiselt on muidugi kõik halb, eestlased lasevad ennast lüpsta ja mõisatallis peksta, eestlased lüpsavad ja peksavad teisi eestlasi, masendav!  Cool
Ah-jaa, kliima on ka täielik pask!
Vasta
#10

(07-09-2015, 14:48 PM)kass Kirjutas:  Elektrienergia arvestitest. Õndsal nõukogudeajal, kui arvestid olid veel elektromehaanilised, nn kettaga, siis oli 3-faasiliste taatlusvahemik 5 aastat ja 1-faasilistel 10, eriti täpselt Energiamüük seda ei jälginud.
Ega ei jälginud küll. Meite arvesti(3f) vahetati alles mõni aasta tagasi. Paigaldanud oli selle oma väriseva käega kunagine sovhoosi elektrik umbes 30-35a tagasi. Vahepeal ei olnud karp mitte kellegi asi. Korra aastas lükkasin harjaga tolmu maha. Numbreid ikka käidi vahel vaatamas, et kas on usutavad.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#11

(07-09-2015, 16:05 PM)Basilio Kirjutas:  
(07-09-2015, 14:48 PM)kass Kirjutas:  Elektrienergia arvestitest. Õndsal nõukogudeajal, kui arvestid olid veel elektromehaanilised, nn kettaga, siis oli 3-faasiliste taatlusvahemik 5 aastat ja 1-faasilistel 10, eriti täpselt Energiamüük seda ei jälginud.
Ega ei jälginud küll. Meite arvesti(3f) vahetati alles mõni aasta tagasi. Paigaldanud oli selle oma väriseva käega kunagine sovhoosi elektrik umbes 30-35a tagasi. Vahepeal ei olnud karp mitte kellegi asi. Korra aastas lükkasin harjaga tolmu maha. Numbreid ikka käidi vahel vaatamas, et kas on usutavad.

Meil nõuka ajal polnudki tööstusvoolul mõõtjat, vaid valguse oma. Palju siis ikka kreissaag küttepuude tegemisega voolu võttis. Oma riigi tulekuga pandi 3—faasiline ja seda on ka paar korda vahetatud, mehhanilise asemel juba teine digi ja varsti kaugloetav ...
Vasta
#12

Kõik on õige aga elektriteema tõin sisse ka seepärast et kui EE vahetab taatleb plommib ja hoiab kapil silma peal oma kulu ja kirjadega, miks küsib vee-ettevõte oma mõõdusõlme korrashoidmise eest raha kliendilt ? Kuidas gaasiarvestitega lood on kes oskab öelda?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#13

(07-09-2015, 17:19 PM)Walter Kirjutas:  Kõik on õige aga elektriteema tõin sisse ka seepärast et kui EE vahetab taatleb plommib ja hoiab kapil silma peal oma kulu ja kirjadega, miks küsib vee-ettevõte oma mõõdusõlme korrashoidmise eest raha kliendilt ? Kuidas gaasiarvestitega lood on kes oskab öelda?

Ega vee-ettevõte ei küsigi arvesti vahetamise/taatlemise eest eraldi raha, see on küll Mõõduseaduses kirjas, et arvesti kuulub müüjale ja sellega tegelemine on müüja asi, antud juhul siis vee-ettevõtte. See kastmisvee teema on lihtsalt üks erim, mida klientidele soovi korral võimaldatakse. Need arvestikulud on müüjatel arvestatud teiste kulude hulka ja vaadatakse üle hindade kinnitamisel vastavates instantsides.
Vasta
#14

(07-09-2015, 17:19 PM)Walter Kirjutas:  Kõik on õige aga elektriteema tõin sisse ka seepärast et kui EE vahetab taatleb plommib ja hoiab kapil silma peal oma kulu ja kirjadega, miks küsib vee-ettevõte oma mõõdusõlme korrashoidmise eest raha kliendilt ? Kuidas gaasiarvestitega lood on kes oskab öelda?

Tegelikult on veemõõdusõlm ikka kalli kliendi oma, erinevalt siis elektrimõõdikust. Veefirmale kuulub sellest seadeldisest veemõõtja ja plomm. Enne mõõdikut olev vesi ka muidugi. Elektri puhul oleks nö.kastmisvesi öine odavam elekter. Sõltuvalt tarbimisest muidugi ei pruugi kõige odavam tulla, seal veel igasugu paketid jne. jääb lihtsalt teadmine, et päeva lõpuks võetakse meilt täpselt nii palju, kui härrastele vaja on.
Vasta
#15

Läksin otsisin selle papri keldrist üles. Veelkordsel lugemisel tundus asi veelgi tarbijasõbralikum ,kui enne Toungue Ei olnud siin juttu paaris- või rööpasetusest. Lihtsalt ja lakooniliselt on välja toodud intervall ja mis rahad tuleks valmis panna.
   
Vasta
#16

http://www.postimees.ee/3319585/seadus-l...ti-maarata

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#17

(06-09-2015, 15:31 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Selliseid seaduseid on lugematu arv ostetud ja ostetakse ka edaspidi. Seda siis nii riigitasandil, kui jewroliidus:

*Läänemere laevaliiklusesse väävlivaba kütus
*Roheline energia
*Gaasiballoonide uued standardid
*"Vihakõne" kriminaliseerimine

jnejnejne

* otsingu vahendi kasutamis luba/koolitus (metallidetektor)
* drooni lennutamis luba
  
  nende kahe hobiga olen ise ka riiki nuumanud.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#18

Ka  mul vahetatakse iga paari aasta tagant veemõõtja välja ,eks ta muidugi tülikas on pidevalt keldri vahet ronida ,kuid ilm pikka kirjandit selle pärast kirjutada  ei viitsiks. Suurt aiandit ei ole ,paar kannu täit vett  läheb  peenrajupile   ja muru ootab niisama vihma ära .  Kuid peas keerleb siiki mõte korjata kokku katusele langev vihmavesi ,et seda siis iskliku kasu eesmärgil kasutada kastmiseks ,autopesuks ja võibolla isegi WC loputuskastis .  Viimane tekitab muidugi probleemi kuidas hakata rehkendama  siis heitvee hulka .  Muidugi gaasifirma on tunduvalt kliendi  sõbralikum ,nad pole  vist kümme aastat mõõtja vastu huvi tundnud ,või olen ise midagi maha maganud.
Vasta
#19

(07-09-2015, 21:22 PM)Ferry Kirjutas:  ...peas keerleb siiki mõte korjata kokku katusele langev vihmavesi ,et seda siis iskliku kasu eesmärgil kasutada kastmiseks ,autopesuks ja võibolla isegi WC loputuskastis .  Viimane tekitab muidugi probleemi kuidas hakata rehkendama  siis heitvee hulka .  
Niikaua kuni mõni "heasoovija" pole kaevanud, pole ka probleemi. Elektrivarastele määratakse minu teada trahv peakaitsme järgi nagu oleks viimasest kontrollimisest saadik 24/7 maksimaalse koormusega tarbitud. Võib olla teeb kanalisatsioonifirma sama, määrab trahvi toru ristlõike järgi nagu oleks Niilus aegade algusest saadik sealtkaudu käinud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#20

(07-09-2015, 20:58 PM)viplala Kirjutas:  http://www.postimees.ee/3319585/seadus-l...ti-maarata

Siin on natuke vastupidine olukord tekkinud. Kui märjukesetootjad oleks õigel ajal pakikese edastanud, siis näeks punkt välja umbes selline.
Kui kodanik ei ole enam ise võimeline ostma, või kui müüja keeldub liigsele joobele viidates antud isikule lisaks alkohoolseid jooke müüma, siis on järjekorras järgmine, veidi kainem isik kohustatud ligimest aitama ja subjekti näpunaidete järgi piisavas koguses tulivett ostma ja vajadusel pudelid avama, lisaks pakkuma igakülgset tuge sisustuse äraarvitamisel jne.

Siinkohal on veidi paremat tööd teinud arvatavasti igasugu MTÜ-d, nagu "Kaine Eesti eest" või " Kanep, igastahes parem kui viin", kes saavad oma abirahad mingitest salapärastest fondidest või siis suisa riigieelarvest. Tavaline kapitalistlik turuvõitlus.


siin oli veel arvamus, et pikk jutt ja ....jutt...täitsa võib olla.
Lihtsalt natuke kurjaks tegi selline ühe käega andmine ja teisega vaiba alt ära tõmbamine. Siis kui kastmisveevõimalust pakuti, sellist paberit ei antud, kohe kindlasti. Muidu poleks ju kahe mõõdikuga kohta ehitama hakanud. Selge on ju see, et 50€ kokkuhoidu sellise asja pealt tekib, kui avad omale illegaalse autopesula või võtad kurgikasvatuse suuremalt ette. Õnneks või kahjuks pole ei ühte ega teist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne