Vanarataste leiu- ja arutelunurk
(14-12-2016, 21:14 PM)TeeTL Kirjutas: Küsimuse all siis leistangi kuju. 
Kas see ongi mingi inglismannidele iseloomulik ja eristuv tunnus, või oli ikka ka mujal euroopas niisuguseid lenksusid, mis ristsirgelt kahvlivarre otsa käivad ja mille otsi peab pikkupidi käes hoidma? Või oli säärane juhtraud mingi ajastu märk?
Ja et üks lenks räägib rohkem kui sada kodarat, siis näide ka pildi kujul:

Kes sellise kujuga lenksu leiutaja oli, seda mina ei tea. Aga algas see lugu juba 19-nda sajandi lõpupoole, kui seda "tüüpi" lenkse tehti ja tarvitati, aga alguses olid nad horisontaaltasapinnas ilma ülespaindeta, st torul lihtsalt otsad ca 90 kraadi või vähem taha poole painatud. Aga sellist lenksu, mis sel india jalgrattal küljes, seda tõesti inglased armastasid ja ka teised, kes selliseid kasutasid või pakkusid, sellist lenksu "inglise - tüüpi" lenksuks nimetasid. Sakslased kasutasid päris usinasti, nii naiste- kui ka meestemudelitel. Suurtel tootjatel oli kataloogis toodud valik lenkse, mida nad võisid oma toodangule pakkuda, kas mudelinumbri järgi või lenksutüübi nimetusega, näiteks saksa tüüp, uus-saksa tüüp, ka oli soome tüüp jne...Kurikuulus saksa sõjaväeratta kiireemaldatav Express-lenkski on ju sama kujuga. Eestis oli naiste ETK jalgratastel sellised lenksud levinud, meestekatel eriti meie tootjad neid ei kasutanud.
Ilmselt oleks lihtsam lugeda neid riike, kelle tootjad selliseid lenkse ei kasutanud. ..vist rootsis ei tea eriti, vähemalt sealsed suurtootjad justkui ei pruukinud selliseid, muidugi rootsi tootjatel oli ka täiesti "oma stiil".
"Tõelise inglise lenksu" tunneb ära lenksul olevatest piduriheeblite kronsadest nagu sel indialasel, mis küsimuse näitlikustamiseks oli lisatud, india jalgrattad on ka "ehtsad inglise jalgrattad", jätkavad briti koolkonna jalgrattaehituse traditsioone.
Kas kellelgi tekkis veel mingeid küsimusi, vb oskan vastata?
enamuses raskesti mõistetav jaburdus...
Vasta
(15-12-2016, 00:21 AM)Aspelund Kirjutas: Dürkopp. Tõenäoliselt 30ndate teine pool? Vajab sõbralikku uut kodu. Huvitav pakiraam ning raami esiossa löödu Dürkoppi logo. Ka vändad on Dürkoppi kirjaga.

A.

Jaa, jälle üks "ülimasslevinud" Dürkopp... ja jälle on esihatgi alumised otsad puhta purruks, lausa proteesid on otsa istutatud. Dürkopi 30-ndate tüüpviga, millele ka ksf! Illi123 selle aasta ajakirja "Ma Olen Jalgrattur" 3-nda numbri artiklis tähelepanu juhtis. Huvitav, et selline suur ja traditsioonidaga jalgrattatootja endale sellist nõrga-pidamisega esiharki lubas /sai lubada). Aga ilmselt on siin jällegi põhjuseks meie tollased halvad teeolud ja ebakaines olekus sõitmine, tüdrik pulgal või taga raami peal. Raamist rääkides - sel Dürkopil paistab Saare S-logoga raam olevat, kui ma nüüd ei eksi.
Veel üks jutt vanast ajast ja esikahvlist, täiesti võimalik, et isegi Dürkopi esikahvlist, mille rääkis mulle kunagine töökaaslane. Läks nimelt ühel mitte eriti toredal päeval kellelgi jalgrattal esihark katki, ise läks nagu asjad tavaliselt ikka läksid. Läks siis kurb jalgrattur kauplusse, kust ta jalgratta oli ostnud (asi võis toimuda Tartumaal) ja soovis uut harki. Kaupmees olla olnud kimbatuses, uut harki netu!  Sad Aga harki saama, miks ei saama, ainult läheb tiba aega kuni see lennukiga Saksamaal kohale tuuakse, no läheb päev või kaks. Aga ühtlasi pani kaubamees kundele kõvasti südamele, et too ei paneks lugu suure kella külge, ei seda, et hark katki läks ega ka seda, et toda harki poest ka riiulist kohe võtta ei olnud. Kunde oli selle uue hargi tõesti paari päevaga saanud ja vist lausa tasuta, kui ma õigesti mäletan, üle küsida pole kahjuks enam kellegi käest.
Vasta
Kes oskab ja viitsib ehk pakub välja, mis raipega tegu on.             
Vasta
(30-12-2016, 20:08 PM)omenaossi Kirjutas: Kes oskab ja viitsib ehk pakub välja, mis raipega tegu on. 

Ehk Wanderer. Kas raami esiosa parandatud?
Vasta
jah tõenäoliselt 30ndate sakslane, wanderer raaminumbri poolest ka sobiks sinna ajajärku kenasti aga enamasti on wandereri ketirattal mõned pisikesed kumerused olemas nendes kohtades, mis sellel ketirattal sirged on. Aga välistada ka ei saa muidugi. Nüüd oleks vajalik sildiaugud üle vaadata ja mõõta, siis saaks wandereri teooria kohta juba täpsemalt arvata kui eeldada, et see esiosa on sinna ikka õige ette keevitatud. Või pilt petab ja poelgi parandatud.

Tilmani lehel ripub ka üks selline ketiratas muide üleval, margiks on märgitud Unbekannt Big Grin Sedasama Unbekannt marki rattaid on mul tegelikult endalgi päris mitu, hea raha eest ka saadaval ...
Vasta
(31-12-2016, 01:22 AM)s2si Kirjutas: jah tõenäoliselt 30ndate sakslane, wanderer raaminumbri poolest ka sobiks sinna ajajärku kenasti aga enamasti on wandereri ketirattal mõned pisikesed kumerused olemas nendes kohtades, mis sellel ketirattal sirged on. Aga välistada ka ei saa muidugi. Nüüd oleks vajalik sildiaugud üle vaadata ja mõõta, siis saaks wandereri teooria kohta juba täpsemalt arvata kui eeldada, et see esiosa on sinna ikka õige ette keevitatud. Või pilt petab ja poelgi parandatud.

Tilmani lehel ripub ka üks selline ketiratas muide üleval, margiks on märgitud Unbekannt Big Grin Sedasama Unbekannt marki rattaid on mul tegelikult endalgi päris mitu, hea raha eest ka saadaval ...

[Pilt: Oldtimer-Fahrrad-Wanderer-Bj-1941-selten...k28-_1.jpg]
Vasta
Üks velotaibu kaldub selle poole, et tegemist on 20te isendiga. Raam on ilma muhvideta, ketiratas 60 hambaga. Tuhnisin pikalt netis lootes taolist ketikat silmata, aga ei midagi. Tiba sarnaseid on, aga sellist tõesti mitte.    
Vasta
Kes oskab pakkuda - mis aegne? Rohkem raamist alles polnud.    
Vasta
Kas keegi teab öelda, mis marki kodaratega tegu? Hammasratta sees W täht. Keskjooks on Torpedo, rantvelg sinise kodaraniplite laiuse sinise triibuga, muu kroom. Ehk oskab mõni isegi öelda, mis ratta all kunagi olla võis.    
Vasta
Kodarad on Wippermann, rohkem öelda ei oska selle jutu peale, ilmselt ka pildist poleks abi, kui just see sinine jms kuidagi spetsiifiline ja levinud margilt/tootjalt ei ole.
Vasta
Kodumaist kaupa:

https://osta-ee.postimees.ee/vana-rattar...51239.html
Vasta
Tere, vanade rataste sõbrad! Pakkumisel selline meestekas: https://osta-ee.postimees.ee/index.php?f...d=88505276
Vasta
OÜ Systema pildialbum ostas, ühel lehel ka abimootoriga jalgratas.

https://osta-ee.postimees.ee/ou-systema-automuuja-tallinn-fotoalbum-1940-85-pilti-88707756.html

[Pilt: 1_9_39242012.jpg]
Vasta
Eesti Indian inglisosadest?

[Pilt: P1010154.JPG]

[Pilt: P1010155.JPG]

[Pilt: P1010156.JPG]

[Pilt: P1010157.JPG]

[Pilt: P1010158.JPG]

[Pilt: P1010159.JPG]

[Pilt: P1010160.JPG]

[Pilt: P1010161.JPG]

[Pilt: P1010162.JPG]
Vasta
Väga ilus asi ja nagu Priit juba arvas, siis eks ta Saare töö on. Börsis juba pikemat aega üks naiste IND ka müüa aga sellel on ees ainult vesipilt olnud punasel taustal.

Kunagi ostas on ka mingi indaanlase pea logoga naistekas olnud müügiks aga mälu järgi see polnud IND vaid kohe päris Indiani nimeline (mitte see päris Indan vaid ikka mingi kohalik), ees oli ka vesipilt. Kahjuks pilte ei salvestanud tol ajal  ja enam ei mäleta ja leia seda oksjonilinki.
Vasta
Leidsin selle naiste Indiani ka üles aga see on hoopis mingist teisest ooperist asi, suurem raaminumber ja hoopis teist nägu aga huvitav ikkagi. KOmmentaarides olevta möla Saare kohta ei tasu väga tõepähe võtta, kuigi Saarel olid ilmselt lisaks I.N.D le lisaks ka Indiani nimelised rattad, siis Saare enda raamiga ju tegu pole, äkki komplekteerisid mdiagi välismaiste raamide peale või siis hakkame jälle Hilgendorfist rääkima?

[Pilt: 1_1_22488360.jpg]
Vasta
Tegin ksf! Onumeelise Indianist uue teema, Sten, kui viitsid, tõsta oma postitused ka sinna!
Vasta
hainatio

[Pilt: 12635578_2.jpg]
Vasta

Leidsin. Annan ära. Päriselus näeb 10x parem välja kui piltidel, makrovõte ja välk tegid oma töö.
Mingisugused motivaatorid enda püstiajamiseks võivad ka järgi tulles kaasas olla. Smile
Ma tean, et pole tehase jupp (originaal) aga mõne velo ajastutruudust kõlbab suurendama kindlasti.
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
Tsitaat:Ma tean, et pole tehase jupp (originaal) aga mõne velo ajastutruudust kõlbab suurendama kindlasti.
Näiteks mu Desna 2 sai selle isegi tehasest kaasa, teenib siiani. Ainult kaks sadulavedru on puruks ja kuna eespoolset ei õnnestugi vist hankida, tuleb minna juhusliku sadula teed. Praegu ajutiselt ongi üks odav kaasaegne.

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Инвалид информационной воины.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne