Vanarataste leiu- ja arutelunurk
#61

See on vist Volteri libakonto,kes ka ostab õnneks palju!?Tegelikult 5+ostja!
(02-09-2016, 14:36 PM)s2si Kirjutas:  Are Sport

Kas keegi teab seda kodanik Modekit ja tema motiive, kes viimasel ajal igale oksjonile oma nina pistab Big Grin? Ka siin foorumis on ta senini lugeja roolis. Palun ennast tutvustada  Cool

[Pilt: 1_1_36148732.jpg]
Vasta
#62

(02-09-2016, 14:36 PM)s2si Kirjutas:  Are Sport

Kas keegi teab seda kodanik Modekit ja tema motiive, kes viimasel ajal igale oksjonile oma nina pistab Big Grin? Ka siin foorumis on ta senini lugeja roolis. Palun ennast tutvustada  Cool

[Pilt: 1_1_36148732.jpg]

Ema on Saima, isa on Kaupo.
Lapsed on ja koer ka.
Spreivärvi ei osta ja emexisse asju ei vii.
A ja Volterit ei tunne.

On veel miskit Big Grin
Vasta
#63

(04-09-2016, 22:28 PM)kass Kirjutas:  
(04-09-2016, 17:36 PM)Modek Kirjutas:  On veel miskit Big Grin

Jah on! Miks kassi ei ole?  Sad

Küsin endalt sama kui vihmasel päeval koeraga õues olen
Vasta
#64

Tänan tutvustamast. Kasside kohapealt ma aimasin, et see asi lõpuks nii välja kukub kui juba jutt koertele läks Big Grin Aga rataste juurde tagasi tulles, siis tekib küsimus, et kui emexisse ei vii ja spreivärvi ei osta, et mis siis saab lõpuks? Masslademed või seibitäpsusega restaureerimine? See on küll selline väga isiklikku laadi ja delikaatne küsimus aga oleks huvitav teada, siis on selge palju oksjonitel kaklema peab ja kellele üleliigset kraami pakkuda ja kellelt midagi endale kaubelda Big Grin
Vasta
#65

Eestiaegne Saksa raam ilmselt, vähemalt lenksupiduri auk on olemas

[Pilt: e646b5d6-1473002601-940-e.jpg]
Vasta
#66

(06-09-2016, 08:26 AM)s2si Kirjutas:  Eestiaegne Saksa raam ilmselt, vähemalt lenksupiduri auk on olemas

Wanderer ehk rändaja
Vasta
#67

Tänud kassile järjekordse müsteeriumi lahenduse eest  Smile

Päris kohutavas olukorras naiste Rudoni ka pakkumisel

[Pilt: 1_1_36269504.jpg]
Vasta
#68

(05-09-2016, 10:32 AM)s2si Kirjutas:  Tänan tutvustamast. Kasside kohapealt ma aimasin, et see asi lõpuks nii välja kukub kui juba jutt koertele läks Big Grin Aga rataste juurde tagasi tulles, siis tekib küsimus, et kui emexisse ei vii ja spreivärvi ei osta, et mis siis saab lõpuks? Masslademed või seibitäpsusega restaureerimine? See on küll selline väga isiklikku laadi ja delikaatne küsimus aga oleks huvitav teada, siis on selge palju oksjonitel kaklema peab ja kellele üleliigset kraami pakkuda ja kellelt midagi endale kaubelda Big Grin
Osta.ee pole just parim koht masslademe jaoks Big Grin
Ja oksjonitel kaklema peame nii või naa.
Tuunijaid ei vihka sest ka tänu neile on paljud rattad hullemast pääsenud kuid ise sellega ei tegele.
Vasta
#69

Kolmerattaline Hiiumaa muuseumis

[Pilt: ImageServlet?id=1555385&thumb=false&museaal=false]

http://muis.ee/museaalview/913535

Samas veel vist meestekast ümber ehitatud tundmatu ratas:
http://muis.ee/museaalview/2294536


Ja selline huvitav pilt:
http://muis.ee/museaalview/2283467

1936 on ta reklaaminud: "Valmistan doppelt raamiga jalgrattaid Rootsi torudest. Inglisosadest", Alfred Hausberg, mehaaniline rauatööstus, Hiiumaa, Ulja ag. 26, Harju k.
Vasta
#70

Sellel ümberehitusega rattal on ketiratas Dürkoppi jagu, sadul ilmselt ka ja võibolla mingeid pudinaid veel. Pildid on piisavalt väiksed, et ei saa aru, kas on meestekast ümber ehitatud või mingist poolikust naistekast. Alumine sirge toru viitaks ehk meestekale aga oli ju ka naistekaid alumise sirge toruga ja miks see ülemine toru sedasi painutatud on ja mitte sirgelt pandud.

Alfred Hausbergi foto on ka hea leid, mis tuletabki meelde, et peab ühe kodaniku sarnast raami veidi põhjalikumalt uurima, äkki on Hausbergi töö aga kuidas seda kindlaks teha, seda ma küll ei tea  Rolleyes

ERMi asjadest on samas kohas ka paar huvitavat pilti

http://muis.ee/museaalview/471282
http://muis.ee/museaalview/495335
Vasta
#71

Mainin siia lisaks, et nii Hiiumaa 3-rattalisest kui ka ERM-i kogude 2-st viidatud jalgrattast on ka siin foorumis varemalt juttu olnud.
Viidatud 
http://muis.ee/museaalview/471282
jalgratas Premier on praeguseks hr. Hiiemaa poolt konserveeritud ja korrastatud, lisaks on tootmisaeg kindlaks määratud aastasse 1891. Foorumis on sellest pikem teema olemas. Hiiumaa 3-rattaline on huvitav selle poolest, et Eestis on olemas veel üks (ilmselt) sama tootja 3-rattaline, mida üks välismaa teadjamees väitis olema "mitte-euroopa" tööks, ehk sis Lääne-Euroopa rattameistrite käekirja mitte kandvaks tallapressiks. Samas ka läti spetsialist Janis Seregins pole seda vist Riia Leutneri tööks tunnistanud. Siia võiks lisada humoorika käibetõe "tundmatus eesti värkstoas inglisosadest valminud jalgrattast", aga seda ma ei tee, ärge lootkegi!  Toungue
Vasta
#72

(13-10-2016, 18:31 PM)s2si Kirjutas:  Alfred Hausbergi foto on ka hea leid, mis tuletabki meelde, et peab ühe kodaniku sarnast raami veidi põhjalikumalt uurima, äkki on Hausbergi töö aga kuidas seda kindlaks teha, seda ma küll ei tea  Rolleyes

Hea leid tõesti! Aga foto on kehva. 1985 aasta tase, mäletan küll, et juba 1981 oli värvusfotograafia Nõukogude Liidus leiutatud ja kasutusel. Samas originaalfoto on suur, ca30 x30 cm, vb saaks sellelt veidi midagi välja lugeda. On ka minul üks Pärnu kandist saadud "doppelttoruga" raam olemas, ilmselge kodukäsitöö maheraam, ka sellega võiks igasugu sarnast kraami võrrelda. Oleks vaja, et ksf! S2si sõidaks kohapeale Hiiumaale andmeid ja infot koguma, ühtlasi võiks siis ka Läänemaalt koguda muistendeid kohaliku armastatud vägimehe ja rahvakangelase Wirtsu Tommi kohta! Kui ERM peaks olema nendest mitte huvitatud, siis on Eestis teisigi analoogseid mälu- ja teadusasutisi, näiteks Velomuseum Väätsal, Türi Vanaratta Selts jne.  Cool
Vasta
#73

Läänemaal on plaanis folkloori uurida küll veel sellel sügisel. Vihjena jättis Wirtsu Tom mulle ühel kenal õhtul pimeduse varjus ühe Marsi naisteka, Leutneri pedaalid ja tubakatuhka. Veel kuulsin, et Läänemaal võib veelgi Wirtsu Tommi poolt peidetud aardeid leiduda, ilmselt on need kusagile soolaukasse lastud ja virvatuluke ja näkineiud valvama pandud. Neid ma otsima plaaningi minna aga enne tuleb ilmselt järgmist kuu loomist oodata, praeguse täiskuuga ei söanda torkima minna. Hiiumaaga on lihtsam ja sellega ei pea kartma, et minema triiviks kui mõni Suur-Töll või Wirtsu Tom just seda Tubila vaia vahepeal välja ei kisu.

Aga seoses nende Doppeltraamidega - Raplas on üks, Varbolas on ka üks ja Türil on ka üks. Peaks need kõik üles jäädvustama ja võrdlema. Huvitav oleks teada kas härra Hausberg oma raame nummerdas ka. Rapla omal esmapilgul raaminumbrit ei leitud aga saamiskohas oli öeldud, et EW aegne. Varbola oma olla väidetavalt mingi külasepa eritellimusel tehtud väga pikale ja raskele mehele (ka mingi müütiline kangelane või muu folkloristika hulka kuuluv tegelane?) Päkapikkude rattaid olen tihti kohanud aga hiiglaste omi veel mitte ja tegelikult peaks seda Varbola raami ka minema korralikult takseerima.

Edit. Päkapikkude raamid muide on sageli justnimelt kolmerattalised. Ilmselt nende napsulembelisuse pärast, et kummuli ei kukuks
Vasta
#74

Varbolas on igasugust kraami, ka lausa doppelt-doppelt torudega raam, aga ilmselt see, mida silmas pead, on meie mäletamist ja arvamist mööda ikkagi ETK tehases eritellimusena eriti suurt kasvu mehele tehtud (isiklikult ei välistaks võimalust, et just Wirtsu Tommile mõnusaks pedaalimiseks). Ei mäleta, kas oli antud raam ka meil Türil mingil näitusel väljas...?
Vasta
#75

(14-10-2016, 20:54 PM)kass Kirjutas:  Varbolas on igasugust kraami, ka lausa doppelt-doppelt torudega raam, aga ilmselt see, mida silmas pead, on meie mäletamist ja arvamist mööda ikkagi ETK tehases eritellimusena eriti suurt kasvu mehele tehtud (isiklikult ei välistaks võimalust, et just Wirtsu Tommile mõnusaks pedaalimiseks). Ei mäleta, kas oli antud raam ka meil Türil mingil näitusel väljas...?

Lisaks doppelt-doppelt torudega raamile oli seal ka vist selliseid raame kus oli liiga vähe torusid  Rolleyes Aga selle ETK asja osas ma vastu ei vaidle, ehk isegi nägin seda raami ka oma silmadega aga Varbola linna all on vist mingi gaasimaardla, kust midagi välja lekib ja pea sassi ajab ning keskendusmivõime võtab või on tegemist mingi linnuseaegse loitsu või needusega, mis meeled ära nüristab ja asju enam selgelt hoomata ei võimalda. Ilmselt oli sellele raamil siis ka mingi number peale löödud, mis ETK numeratsiooni passis?
Vasta
#76

(14-10-2016, 20:46 PM)s2si Kirjutas:   Päkapikkude rattaid olen tihti kohanud aga hiiglaste omi veel mitte ja tegelikult peaks seda Varbola raami ka minema korralikult takseerima.

Edit. Päkapikkude raamid muide on sageli justnimelt kolmerattalised. Ilmselt nende napsulembelisuse pärast, et kummuli ei kukuks

Jah, aga oli päkapikkudel ka kaherattalisi raame ja just (või vaatamata) nende napsulembusele!

[Pilt: 2lt0sjl.jpg]
Vasta
#77

(14-10-2016, 21:14 PM)kass Kirjutas:  Jah, aga oli päkapikkudel ka kaherattalisi raame ja just (või vaatamata) nende napsulembusele!

Seda just seepärast, et nad liiga kaugele ei sõidaks ja ära ei kaoks!

[Pilt: smytr8.jpg]
Vasta
#78

(14-10-2016, 20:54 PM)kass Kirjutas:   eritellimusena eriti suurt kasvu mehele tehtud 

Siit saame kinnituse, et vanasti oli muru rohelisem ja päike valgem. Praegu jalgrattapoodi väisates on seal minu vaatevinklist ainult lasterattad eksponeeritud. Offtopicu pärast seekord vabandust paluma ei hakka, teemal on reede lehk juures nagunii juba Big Grin
Lähen teen Tomiga mõned klähvid veel, siis vaatame, ehk tuleb veel helgeid mõtteid.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#79

Piltidel on edukalt ära tõestatud, et kassid maanduvad alati käppadel  Big Grin Selle põhjal ei saa teha järeldusi, et ka päkapikud sedasama teevad ja üleüldse tundub, et need kaherattalised päkapikurattad on natuke nende nöökimiseks välja mõeldud. Kuigi ka see mitte kaugelesõitmise ja ära kadumise jutt tunduvad täiesti loogilised. Samuti eksisteerib võimalus, et ühed on päkapikkude ja teised härjapõlvlaste rattad.

Edit. Mingit reede lehka siin ei ole! Big Grin Toimub konstruktiivne arutelu jalgratta teemadel, mis vastab selgelt teema pealkirjale Big Grin
Vasta
#80

(14-10-2016, 21:03 PM)s2si Kirjutas:  Lisaks doppelt-doppelt torudega raamile oli seal ka vist selliseid raame kus oli liiga vähe torusid  Rolleyes Aga selle ETK asja osas ma vastu ei vaidle, ehk isegi nägin seda raami ka oma silmadega aga Varbola linna all on vist mingi gaasimaardla, kust midagi välja lekib ja pea sassi ajab ning keskendusmivõime võtab või on tegemist mingi linnuseaegse loitsu või needusega, mis meeled ära nüristab ja asju enam selgelt hoomata ei võimalda. Ilmselt oli sellele raamil siis ka mingi number peale löödud, mis ETK numeratsiooni passis?

Raamil oli number ja ka sildikinnituse augud, vb ka suuline pärimuslik viide ETK-le? Ka minul pole hobuse pea, kuhu kõik ära mahuks meelde jätmiseks. Aga näituse kohalt vist ei eksinud, "Eestis tehtud" näituse fotolt paistab midagi sellist ksf! Valdo pühaliku pealae kohal tagaseinas rippumas, minu doppelttorudega raami kõrval, lenks jms atribuutika ka küljes, sildigi vist panime ette.

[Pilt: 6dyc7r.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne