Kuidas neetida jalgratta embleemi
#1

Tere.

Ratas sai üle värvitud, ja nüüd oleks vaja märk tagasi külge panna. Aga hetkel pole ühtegi head mötet kuidas seda sinna toru sisse kinni neetida. Äkki keegi jagab möne hea vihje. Tavalise tömbeneediga jääb kuidagi inetu.

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#2

mina oma vähese taipamisega arvasin, et neet topitakse seestpoolt läbi augu ja tugi taha ja välja lüüakse sobiva abinõuga ilus pea. seest ju lööma ei mahu. a seuke tihkelt auku minev asi võib täitsa õige olla küll.
Vasta
#3

Pole vaja olnud......
Mul peaks olema mingeid erilisi peenikesi alumiiniumist neete. Puraviku kujulisi mõõtudega- 2mm. jämedust,pikkust ilma peata-3.9 mm ja kübara läbimõõt-3.8 mm.
On ka teisi mõõte.
2.6 mm. jämedust, pikkus-7.9mm ilma peata,kübara läbimõõt-5.4 mm.
Veel ka 3 mm. jämedust,11.5 mm. ilma peata ja kübara mõõt-6 mm. + Veel miskit mõõte.
Viimane läheb nagu juba jalgratta värgist kaugele.... No küsida võib ikka. Wink 
Ma kahtlustan,et kas alumiiniumist neete üldse kasutatigi embleemide kinnitamiseks?

http://static1.nagi.ee/i/p/972/64/24316093ff7236_l.jpg
Vasta
#4

minu välismaa keel on vist nõrk.
ega ju ometigi ei ole 7 taalrit komadega ühe needi hinnaks?
Vasta
#5

Samasuguste neetidega on valmistaja tehases needitud ka GAZ 52-53  kerenumbrid kabiini uksepostile.  Kuna uksepost on seestpoolt lahtine, siis saab pirka needid  seestpoolt  välja koputada. Tegu musta värvi metallist neetidega. 

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#6

Kui tegemist pole just seibitäpsusega originaaliks taastamisega, siis miks väiksed kruvid/poldid ei sobi? Osadel ratastel nad nii isegi vist originaalis
Vasta
#7

(26-09-2015, 20:19 PM)diesel Kirjutas:  minu välismaa keel on vist nõrk.
ega ju ometigi ei ole 7 taalrit komadega ühe needi hinnaks?

Just nii ongi. Mida rohkem ostad, seda vähem tükist maksad.
Tegelikult peaks/võiks olema kaalukaup.
Hää bisinis kollasel mehikesel. Müib miljuun tükki ää ja ongi äss valmis Big Grin
Vasta
#8

Tänud vastusteeest, lähen köigepealt homme baltipolti ja küsin neid keerdudega neete. Kui need ei toimi, siis proovime kruve, Sel juhul peaks panema keerme liimi äkki vahele ?

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#9

(27-09-2015, 10:25 AM)TimmThaler Kirjutas:  Tänud vastusteeest, lähen köigepealt homme baltipolti ja küsin neid keerdudega neete. Kui need ei toimi, siis proovime kruve, Sel juhul peaks panema keerme liimi äkki vahele ?

Kõik oleneb mis mõõduga augud on, on ka väga pisikesi keermelõikureid olemas. Igatahes jääme ootama lõpplahendust ka siia siis.
Vasta
#10

kunagi sai 1,5 mm läbimõõduga neete vaskjuhtmest ise tehtud, et mööblile valmistaja (minu) logosid külge panna.

asi käis lihtsustatult nii; puurisin 8 mm paksuse 45x45 terasplaadi keskele sobiva mõõduga augu, ja lõikasin küljelt juveliiri saega pilu (kui sul seda pole käib rauasaag kah) mis läks siis mõned mm läbi augu. Vastktraadi ots punaseks ja siis vette. Edasi pistsin vasktraadi otsa läbi plaadi umbes täpselt natuke üle 2 mm ja pigistasin terasplaadi kruustangide vahel kokku. Siis koputasin haamriga otsa jämedamaks ja kui neet ühenduse mõlemad pooled jäävad näha siis tuleks ots ilusaks teha spets tööriistaga. Needi otsa tööriista tegin ühest vanast ristpea kruvikast kärnisin otsale väike augu, ajasin otsa punaseks ja siis terasplaadil 3 mm laagrikuuli peale lüües vormisin otsa sisu.

Messingist söövitatud plaate sai ümartorude külge needitud nii, maalriteibiga sai logo tõmmatud sobiva kohapeale kinni, siis 1,5 mm puuriga auk sisse, näp tavotiseks ja sobiva pikkusega neet näpuotsa, keelt suust väljas hoides timmid needi august välja, kuna näpp ja neet on tavotiga koos siis ta ei kuku ta kohe august välja. Siis saab toruse pista midagi toru läbimõõdust natuke väiksemat mille vastu saab needi otsa toetada, ja siis väljastpoolt sama needi otsa tegemise riistaga saab ilusasti needi ümaraks teha.
Vasta
#11

  Kasulikke õpetusi nõrkemiseni !  Ise eelistan spets- neete ja soovitan teistelegi.

Tervitab Veteran.
Vasta
#12

Käies läbi köik poldi ja muud poed mis pärnus on, aga selliseid kreemega neete ma ei leidnud. Löpuks tegin  omaloomingu. Vötsin köige väiksema tömbeneedi ja löin südamiku väljaja löikasin hülsi keskelt pooleks. Lükkasin läbi embleemi ja augu ja teiselt poolt körvad laiali ( ehk siis toru seest) Ise olen tulemusega rahul. Ainuke asi mis nüüd häirima hakkas, on  sinise ja punase värv kvaliteet. Häirima hakkas just pilti vaadates. Peab peenikese pintsli vötma ja üle tegema.
[Pilt: 100_1369.JPG]

Ehita, sõida, naudi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne