1976 Mitsubishi Lancer
#61

Täna siis jälle mõned jupid külge krutitud. Ja no kui juba tiivad ning luugid küljes olid ei suutnud enam kauem oodata ja tõstsin aku ka peale. Kuna olin hädas vaakumi otste õige paigutusega siis mõtlesin,et teen nendega ka proovi.
Panin nad enam vähem tunde järgi uuesti paikka ja keerasin pilli käima. Tühikäik oli ikka kõrge(vaatamata sellele,et kruvi täitsa maha on keeratud). Aga mingi aja pärast kui oli natuke soenenud suri mootor välja. Jõudsin juba venekeelseid ja mõned kodumaises keeles väärsõnad lendu lasta kui iga kord käivitades jälle välja suri kui gaasi maha lasin. Siis aga plahvatas,et äkki leidis pime kana tera,ekh panin vaakumi otstega täppi ja mul on nüüd tühikäigu regulli võimalus. Keerasin kruvi peale natuke ja voilaa. Olemas.
Ja kuna tuled on küljest ära siis mõtlesin,et vahetan ka kõik pirnid välja. Esituled omasid sellist kollast valgust mis kahjuks pimedal ajal peale kusekollase laigu vahetult auto nina ees rohkemaks ei olnud suutelised. Polnud väga süüvinud sinna ja arvasin,et ju see mingi klaasi teema on. Kui aga pirni välja võtsin ei suutnud nähtut uskuda.
Ma pole eriti vanade japsidega kokku puutunud enne nii,et võibolla on see teistele tava nähtus juba. Pirn on H4 otsaga aga no ei meenuta H4 pirni kusagilt(vaata pildilt) oma ümara klaasiga mis on kollast värvi.

PS! kui keegi teab kedagi kellel oleks pildil nähtavat esitiiva suunatule klaasi saadaval, siis oleksin info eest tänulik. Ei pea olema tuliuus aga võiks olla ühes tükis.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#62

(14-02-2016, 03:09 AM)wagoneer Kirjutas:  Täna siis jälle mõned jupid külge krutitud. Ja no kui juba tiivad ning luugid küljes olid ei suutnud enam kauem oodata ja tõstsin aku ka peale. Kuna olin hädas vaakumi otste õige paigutusega siis mõtlesin,et teen nendega ka proovi.
Panin nad enam vähem tunde järgi uuesti paikka ja keerasin pilli käima. Tühikäik oli ikka kõrge(vaatamata sellele,et kruvi täitsa maha on keeratud). Aga mingi aja pärast kui oli natuke soenenud suri mootor välja. Jõudsin juba venekeelseid ja mõned kodumaises keeles väärsõnad lendu lasta kui iga kord käivitades jälle välja suri kui gaasi maha lasin. Siis aga plahvatas,et äkki leidis pime kana tera,ekh panin vaakumi otstega täppi ja mul on nüüd tühikäigu regulli võimalus. Keerasin kruvi peale natuke ja voilaa. Olemas.
Ja kuna tuled on küljest ära siis mõtlesin,et vahetan ka kõik pirnid välja. Esituled omasid sellist kollast valgust mis kahjuks pimedal ajal peale kusekollase laigu vahetult auto nina ees rohkemaks ei olnud suutelised. Polnud väga süüvinud sinna ja arvasin,et ju see mingi klaasi teema on. Kui aga pirni välja võtsin ei suutnud nähtut uskuda.
Ma pole eriti vanade japsidega kokku puutunud enne nii,et võibolla on see teistele tava nähtus juba. Pirn on H4 otsaga aga no ei meenuta H4 pirni kusagilt(vaata pildilt) oma ümara klaasiga mis on kollast värvi.

PS! kui keegi teab kedagi kellel oleks pildil nähtavat esitiiva suunatule klaasi saadaval, siis oleksin info eest tänulik. Ei pea olema tuliuus aga võiks olla ühes tükis.
 Celica supral nt. ei saagi esitule pirne eraldi vahetada,tuleb vahetada terve tuli.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#63

Esimesena kipuvad läbipõlema vahetatud hööglambid. 30-40 aastat vanad kestavad ja kestavad...
Vasta
#64

Suurel osal USA vanematel autodel peab samamoodi vahetama kogu tule. GTO-l mul ees 4 ümmargust tuld. Lahe kui mõni reede õhtul läbi peaks põlema Big Grin  Ei saa just igast poest seda tuld. Seega nagu vanal heal vene ajal on mul riiulis igaks juhuks väike varu.
Aga lanceril jäidki enamus vanad pirnid sisse kuna mittepõlemise probleem oli lihtsalt halvas ühenduses pirnipesas. Esitule pirnid lihtsalt ei näita mitte midagi. Enda ja teiste autos viibijate huvites peavad need saama natuke paremad.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#65

see ümar klaas h4 on kate ja see käib pirni küljest ära, kui sul neid vaja pole siis võid mulle ärida
Vasta
#66

(14-02-2016, 11:50 AM)supp Kirjutas:  see ümar klaas h4 on kate ja see käib pirni küljest ära, kui sul neid vaja pole siis võid mulle ärida

Kui esimesed kurvasilmsed mersud oma ksenoontuledega tänavatele ilmusid, ilmusid ka kaubandusvõrku sellised "ksenooni imiteerivad" sinised pirnikatted Smile
Sai isegi proovitud, aga kuna valgus selle katte alla kõik kinni jäi, sai hellalt jäätmekäitlusse tagasi saadetud.
Vasta
#67

klassikalisel autol on see kollane pirn lihtsalt lahe, ok nähtavus väheneb (mul on kahel autol sellised katted, kolmndale õnnestus hankida kollased pirnid), niiet kui ei soovi siis jaga mulle
muuseas kas ka teda miks need kollased pirnid üldse kasutusele võeti: seda tegid II ms ajal prantsalsed, ehk nad muutsid kollaste pirnide kasutamise kohustuslikuks, et oleks lennukilt näha milline on prantsuse registris olev auto ja milline mitte
Vasta
#68

Neid kollasekattega pirne saab, muideks, itlerite jebaist suisa vabamüügist ostelda. Endal mõned komplektid varuks, sest olevust, kes ka päevavalgel ei näe, ei morjenda ka kahanenud nähtavus pimedas Big Grin

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#69

Ja nagu võluväel on auto ratastel ja esimesed testringid ka läbitud. Testringil (tallinn-kuusalu-tallinn+ viimsi vahel) selgus,et genekas ei lae piisavalt kui panna põlema täistuled ja puhur maksimumi. Siis hakkab geneka tuli kergelt hõõguma. Katsub täna parandusse viia geneka. Lisaks on termostaat vaid lahtises asendis kui üldse teda seal on Big Grin
Kohapeal läheb soojaks aga väikesel sõidul kukub kohe alla. Ehk maanteel(95...100km/h) on kütusekulu sellel rajul 2,0L mootoril sama umbes mis mu 6,6L GTO-l. Ja ilmselt saaks minust maha jäänud kütuseraja süüdata nagu visa hinge moovis lennukile tuli otsa pandi.
Aga kohe varsti stardin Japanpartsi poole ning loodetavasti leiab sealt migit abi sellele probleemile.
Muidu igati lahe putukas. Olerexi bensukas viimsis selline soliidne härrasmees ootas kenasti ära kui oma kohviga sealt väljusin,et küsida mis automargiga tegu on. On ju embleemil hobuse nägu Toungue koos vapiga mitte mitsu kolm punast täppi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#70

näita meile kah seda hobuse nägu - ei löö ette ja netist ei suuda ühtki tuvastatavat leida. Isegi suurendatud hobuse-osaga variant on kole udune:
http://www.yokohamamotors.com/Mitsubishi...0_0001.jpg

edit: vaatasin teema esimest lehte ja juba jagasid: http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=54973

asjalikud küttekulu numbrid ja tummine päramine lõhn on probleem ainult tagasihoidlikele: tegelikult näitavad ju need, et autoomanikul läheb hästi ning sellest pole küll vaja saladust teha Toungue
muhelesin nii, kui eile oma 2.0 VectraA viimase paagitäie peamiselt maanteele jääva tavasõidu kulu arvutasin. Tulem oli 11,4l/100km. Kompuuter tahtis enamgi praalida ja näitas kuluks 11,5l/100km Big Grin
(ennetades OTd: mul on termostaadiga kõik hästi. Lihtsalt kas õhulugeja juhtmestiku või ajuga on mingi väike häda. Eks siis, kui nt siinne mitsu talverallitab, uurin ma oma opläädi)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#71

Kui kellelgi huvi, siis peaks mul veel vedelema paar paari H4 Tungsragold pirne, ise on kollased ja valgus on veel kollasem. Illustratiivne pilt netiavarustest: [Pilt: BIG_0010949949.jpg]

Vahe teemas olevatega on see, et välja näevad nagu ikka H4 pirn, ilma selle lisakuplita!
Sümboolse tasu eest võivad omanikku vahetada!
Vasta
#72

Auto muidu sõidab aga midagi on paigast ära. Mingitel pööretel nagu katkub. Kui seal kohast edasi läheb siis käib jälle kenasti.
Eks homme valges vaatab. Äkki oskab midagi tarkka kogemata teha Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#73

Njaa. Täna hommikul enne viit tööle sõites lanceriga tuli noorus meelde Big Grin Toungue tänu öösel maha laekunud lumekihile.
Kui veel need mõlemad tagarattad veaks koguaeg. Hetkel tundub ka,et soetatud rehvid 155/80/13 tootjalt nimega sailun(vist oli) kus on nii lamellid kui naelad toimetavad selle auto all küll väga hästi. Pidurdus on lausa häirivalt hea.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#74

(19-02-2016, 08:44 AM)wagoneer Kirjutas:  Njaa. Täna hommikul enne viit tööle sõites lanceriga tuli noorus meelde Big Grin Toungue tänu öösel maha laekunud lumekihile.
Kui veel need mõlemad tagarattad veaks koguaeg. Hetkel tundub ka,et soetatud rehvid 155/80/13 tootjalt nimega sailun(vist oli) kus on nii lamellid kui naelad toimetavad selle auto all küll väga hästi. Pidurdus on lausa häirivalt hea.
Selle asja nimi on "kerge kaal"! Kuigi me siin paljud oleme ju raske ja väga suuremahulise raua fännid, siis tegelikult on mahlapakimõõtu kateldega tagaveoline kergtehnika palju "lõbusam" talvisel ajal! Ning mine naudi, kui mõnus on sellega pooldlemiskeskuste parklates toimetada Wink 
Vasta
#75

Koos talveralliga on siis spidole kerinud juba ligi 2000km. Igapäeva autot ei ihkagi nagu enam välja võtta hoovist.
Mul on vist väärastunud mõtlemine,aga selle junntükiga on lahe sõitta. Tuleb ISE sõitta. Keegi ei tõtta kiiresti appi kui kurvis põikki hakkab minema või liiga optimistlikult pidurdada üritad Big Grin 
Mütsi pean maha võtma sailuni nimeliste nael/lamell talverehvide ees. Poleks eales uskunud,et need nii hästi peavad. Kõik kes rehvi katsunud on, imestavad kui pehme seguga need on.
Kogemata sai politseiauto taga ka pikalt liueldud kui see viimane lumi jälle maha tuli Toungue
Sooritust hinnati 45.- juudirubla vääriliseks(kaldusin liueldes vastassuuna rajale, mis on aga paha paha. Vastu loomulikult kedagi ei tulnud.)
Linnas jäin kogemata telefoniga roolis lobisema ja ei pannud kõrval liikunud seadusesilma tähele. Peatati ja manitseti,et nii ei tohi teha. Ma ei tea miks,aga mainisin,et sellele autole tänapäevast nanotehnoloogilist sinihamba süsteemi ei saa paigaldada hetkel. Härra kiikas sisse ja nägi tehases raadio paigaldamiseks mõeldud  kohta ning mainis omakorda,et siis saab kasutada sellist versiooni ning näitas omal kõrvas olevat jupstükki. Kokkuvõttes öeldi,et nostalgiline auto on ja paluti edaspidi mitte nii teha.

Tehnilise poole pealt on talveralli ajal vaevanud mootori puterdamisest ka lahti saadud. Nimelt jagaja on mingi uuema aja pilli kontaktivaba süsteem. Taketis sai enne rallit loominguliselt lähenetud ning leitud nii sobilik rootor, jagajakaas kui ka oletatavalt sobiv sädemetekitamise jubin. Loomulikult ei jõudnud ma seda paigaldada enne rallit.
Küll aga peale rallit. Ja viga kadus.
Nüüd peaks nõudma gäneralliilt uut jõukatsumist Big Grin Toungue (asjaosalised teavad), sest jaapani pilli spidomeeter läheb nüüd uutesse kaugustesse.

Vahest on siiski tunda ,et millegi pärast kaovad mõnikord silindrid nagu osaliselt tagant ära. Ja seda eriti vesisema ilmaga. Soenedes aga hakkab kenasti tööle(või noh paremini).
Põhjus selgus kui mingil pimedal ajal kapoti avasin mootori töötades. Küünlajuhtmetest lähtuv ilutulestik oli muljetavaldav. Süütepoolist väljuvast juhtmest keresse pani ikka kohati 5cm litakaid. Peab vist aastast 84 juhtmed värskemate vastu vahetama.

Muus osas on poole pöörde pill. Läheb soojaks kiiresti ja toimetab täpselt nii nagu vaja. Kütuse kulu linnas liigeldes ja Viimsi vahel paarutades on kusagil 10L/100km. Mis arvestades mus suvise hobiauto 20+L/100km on ikka päris öko ju.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#76

Eile saabus siis lanceri tuleviku tarbeks kohale kogu uueks veermikuks vajalik kola. Samuti ZF käigukast koos lukuga tagadifriga. Coiloverid ja nipet näpet veel tuleb hankida muidugi.
Ehituse aega ei oska öelda. Esialgu sõidab taga niisama ringi. Suve kindlasti. Või kuni mootor , kast või tagasild saba panevad. Ise pelgan,et pisike radikas ei saa soojade ilmadega mootori jahutamisega hakkama. Aga eks paistab.
Töötavat asja ju imelik lõhkuma hakata.
Aga jah. Ärge siis pikka viha pidage,et sellest originaali ei ehita. Välimus jääb suurtes piirides originaaliks. Välja arvatud natuke suuremad tiivakaared.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#77

Ma ei tea kas on võimalik aga vist nägin seda autot mõni nädal tagasi viimsis? Väga äge on näha selliseid vanuautosi ringi vuramas.
Edu!
Vasta
#78

Täitsa võimalik. Ma sellega seal suht igapäevaselt liigun ringi. Ok nüüd viimastel päevadel mitte, kuna pidin sealt akut laenama,et volvosid ellu äratada(ei jõudnud ühe varuakuga kahe auto vahet joosta noh)
Ja siis oli vaja 3,5m nelikanttoru juppe ühe kupla projekti tarvis tuua. Aga kuna lanceri kogu pikkus on 3,9m siis ei taha need sinna ära mahtuda.
Aga muidu näeb seda autot täitsa liikumas ja võib julgelt ligi astuda.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#79

Sillapudi on paieri pasavabriku juurtega?

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#80

Z3 jah Big Grin ja käigukast 3,0d oma ning tagadiffer krt teab mis numbikombinatsiooni oma. Kokku saab igaljuhul arvutuslikult mulle sobiva ülekande numbri koos lukuga.
Seal lihtaslt see pluss on,et kogu õõtsade majandus on vanematel baierlastel sillatala küljes. Ja kuna minu lancer on väga kitsas siis sobib e30(Z3 on sama) sildade kombo kõige lähedasemalt mõõtude poolest.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne