[poolita]
(05-10-2015, 23:21 PM)olevtoom Kirjutas: . . . . . . . . 
Vasta
Soome ja Saksamaa on Soome ja Saksamaa. Eesti ei ole Soome ega Saksamaa ja seda on nii siin kui mujal korduvalt viidatud. Siga ja kägu pole mõtet võrrelda. Kui Eestis midagi ei meeldi, tee paremini. Kui ei suuda, aga okas hinge ei mahu, võid ju alati minna sinna, kus on parem. Nii Eesti kui foorumi võtmes. Niisama vingumine pole kõige konstruktiivsem ja täismehe vääriline tegevus.

Mina bännisin Su üheks päevaks - loodame, et edaspidi jätad sellised sõnavõtud vahele:
(06-10-2015, 00:02 AM)Qunts Kirjutas: ... kui arvad, et poed kellegile P.esse siis oled GAY ja neid siin ei sallita !!!
Minu soovitus  "Ära haugu hambaid Irewile"

(poolitasin pooleldi teemavälise jutu kustutamise asemel siia testimise alla, kuna ka muudes teemades ja muude muidu asjalike foorumlaste poolt on viimasel ajal kole palju Tallinna-TV tüüpi vingumist. Ei saa aru, mis see on ja miks see on. Kui on aastaajast tulenev möödapääsmatu vajadus kõike kritiseerida ja tõsiseltvõetavaid lahendusi pakkumata maha teha, siis elage end õige siin teemas välja Smile )
insenerlik lähenemine: kui suurusjärk on õige, on kõik korras
Vasta
Tore. Kuna nüüd asi juba metsas siis keegi võiks selle iba ka ära seletada. Mis asi see on ? Kust tulnud jne. Vaat mina ei tea mida see tähendab. Järsku olevtoom seletab maainimesele ära? Mina ise ei julge ennem uusi sõnu kasutada,kui tean täpselt mida see tähendab. Big Grin 
Tänan.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
Milleks selline sõda, eriti veel siseringis? Qunts ütleb, milline auto ei saanud musta numbrit, võimalusel paneb paar pilti ka ja probleem lahendatud. Siis saab rahulikult arutleda, kas see õige on. Emotsioonid kotti!
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
(07-10-2015, 17:29 PM)Marko Kirjutas: Milleks selline sõda, eriti veel siseringis? Qunts ütleb, milline auto ei saanud musta numbrit, võimalusel paneb paar pilti ka ja probleem lahendatud. Siis saab rahulikult arutleda, kas see õige on. Emotsioonid kotti!

No täitsa õige mõte. Tehke või uus eraldi teema. Pealkiri- "Ma ei saanud musta nummert,mida peaksin tegema......?"
Ja võiks ju panna pilte masinast,selle välimusest. Kõik targad ja veel targemad saaksid õnnetut õpetada ja juhendada. Igal juhul oleks teema hariv kõigile. Teinekord on palju abi sellest,kui keegi juhendab ja õpetab.
Tänan.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
(07-10-2015, 13:50 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: Tore. Kuna nüüd asi juba metsas siis keegi võiks selle iba ka ära seletada. Mis asi see on ? Kust tulnud jne. Vaat mina ei tea mida see tähendab. Järsku olevtoom seletab maainimesele ära? Mina ise ei julge ennem uusi sõnu kasutada,kui tean täpselt mida see tähendab. Big Grin 
Tänan.
Heameelega. "Iba" on slängisõna ja pärineb 70. aastatest, kui mitte veel varasemastki ajast. Kasutatakse teemasse mittepuutuva või üldse sisutühja teksti nimetamiseks (ükskõik, kas suulise, kirjaliku või arvutiloetava). Paar näidet (lisaks eespooltoodule Wink):
"Ma vanasti uskusin seda iba, mida reklaamides aetakse."
"Algul oli joodiku iba päris lahe kuulata, aga lõpuks viskas üle."
Niisiis kattub selle sõna tähendus suuresti sõna "jama" tähendusega.
Vasta
Mis sellise teemakäsitluse sügavam mõte siis olla võiks? Et ah tegelt on üks asi aga ma teile ei ütle, et täie kindlusega vältida teatava hariva aspekti teket?
(07-10-2015, 21:50 PM)Qunts Kirjutas:
(07-10-2015, 21:29 PM)DevilDeVille Kirjutas: Mis sellise teemakäsitluse sügavam mõte siis olla võiks? Et ah tegelt on üks asi aga ma teile ei ütle, et täie kindlusega vältida teatava hariva aspekti teket?

Selle tema sügavam mõtte on noori hoiatada, kes soovivad musta nr. enne konsulteerida siis ehitada ja veel konsulteerida jne.
Mina tegin kunagi selle vea, et lugesin nõudeid ehitasin ja siis ennem ettenäitamist konsulteerisin ja peale seda jäi asi ära.
Mis muud öelda, et omad vitsad peksavad aga siinkohal väike soovitus.
Võiks teha mingi tabali konkreetsetest asjadest mis peavad vastama nõuetele.
1. Auta vanem kui 70 aastat: Peavad olema need asjad originaalsed.
2 Auto vanem kui 50-70 aastat: Peavad olema need asjad originaalsed.
3. Auta vanem kui 30-50 aastat: Peavad olema need asjad originaalsed.
Selge on see, et ei saa võrrelda autot mis 80 aastat vana ja autot mis 40 aastat vana aga üks on kindel et värv võiks olla originaali lähedane aga vaevalt, et kellegil on säilinud mingeid silla pukse piduriklotse nii vanale autole ja originaale heaskorras.
Samas saan aru, et 40 aastat vanale auole võiks olla vähe suuremad nõudmised aga ka need nõudmised peaksid olema lahti seletatud konkreetselt mitte mingi juriidile möla mida enamus ei oska enda jaoks lahti seletada või nagu öeldakse iga inimene näeb omajaoks seda juriidilist möla oma nurga alt.
Siinkohal lugesin alles ühest musta nr. autost millel radika kärje kuju ei olnud õige jne. aga samas auto oli 70+aastat vana.
Vingujaid on alati millegi üle ja sellepärast minu soov olekski vähe pädevam loetelu mida nõutakse musta nr. auto kanditaadilt.-
Sai liiga pikk ja "IBA" laadne tekst jälle Big Grin

Kui kõik esitaksid musta numbri kandidaadiks Ladasid ja Mossesid, võiks sellisel nimekirjal olla jumet. Aga autod on ju erinevad, mingit sellist üldnimekirja ei saa tekitada. Igale autole lähenetakse ju eraldi, mitmete detailidega lubatakse mõnele autole mööndusi, mis teiste puhul ei tuleks kõne allagi.

Muide, infoks Sulle, et see auto, millel radika kärje kuju oli vale (mis ei takistanud musta numbri saamist, pigem häiris omanikke endid), kuulus ühele kogu selle Musta numbri idee autoritest ja läbisurujatest, hr Sirgile nimelt.
Vasta
(07-10-2015, 22:43 PM)Qunts Kirjutas: Ja lihtsaim varjant oleks teha nimekiri asjadest mis peavad olema ja kui need olemas siis on kindlalt asju mida loetlededa ei saa aga hilisem ümbertegemine ei nõuaks kapitaalset ümber ehitamist ja kasvõi värvimist.

Kui miski asi nõuab kapitaalset ümberehitamist, siis ei saagi sel autol juba eos mingit musta numbri lootustki olla, või olen ma millestki valesti aru saanud?
Meie must number on ju mõeldud AINULT originaalilähedas konditsioonis sõidukid, igasugused kustomid ja ümberehitused meil (kahjuks) privileege ei oma.
Vasta
Kogu selle teema võib kokku võtta sõnadega: "Kui kanalisatsioon ei tööta, siis on vaja "s i t t" laiali loopida."

Mõned targad mehed on kunagi ammu öelnud, et ära oleta, vaid suhtle inimestega. Siis saab vanasõiduk taastatud vastavalt meie liivakastis kehtivatele mängureeglitele ja isiklik solvumine tulemata. Meie eksperdid on kõik väga meeldivad inimesed ja vähemalt mind on nad alati olnud valmis hea meelega aitama. Mõni nõuga, mõni jõuga, mõni on mulle leidnud juppe, mis minu taastamises olevale masinale vajalikud on jne. Isegi telefoniga vesteldes minu jaoks leitud aeg on eksperdi isetu abi, sest sellega annab ta edasi Sulle oma tarkusi ja teadmisi.

Seega, Qunts läheb ja seisab nüüd natuke aega nurgas ja mõtleb järele ning siis kui paha tuju on üle läinud, tuleb ja teeb siia uue teema, milles võtab üles ühe vanasõiduki musta numbri vääriliseks taastamise teema, kus kajastab taotlusest keeldumise põhjuseid ja näitlikustab pildimaterjali abil nende puuduste kõrvaldamist ning kus lisaks Quntsile saavad sõna sekka öelda ja arvamust avaldada ka eksperdid. Selline käitumine on eeskujuks teistele ja abiks, et rohkem kaunist ja õigesti taastatud vanatehnikat jõuaks taas liiklusesse meie ümber ning jääks ära paha tuju ja Vabaõhumuuseumi bussi laadsed kogemused. Jutul lõpp!
Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
liigutasin siit asjaliku jutulõnga nn asjalikumasse teemasse. Sellest postitusest alates:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid379587

ksf Raudpats ei soovinud Horexi viidet Horexi enda teemasse - ta postituse idee oli jagada praktikast üht näidet ja mitte netis kurta. Mõistlik.

siin testimis-teemas võivad aga kurtjad (ilma faktideta) edasi kurta ja tõdeda, et maailm on üks ebaõiglane koht ning kodumaa ja selle inimesed pole suurem asi erand Smile
insenerlik lähenemine: kui suurusjärk on õige, on kõik korras
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne