K: K750
#1

Satuusin juhuslikult Phoenixi kodukale ja sealt lugesin, et K750 toodeti 1959-1963 ja 1968-1971. Tassisin endale ühe raami ja mootori ning see kelle juurest tõin ütles, et raami ja mootori numbrid ühtivad birkal olevatega. Tõsi, pole veel võrrelnud aga ... Korvikinnituse puudumine raamiküljest viitaks nagu ka 750 le, samas silindripead on nagu K750M il. Birkal on mudeliks K750 aga tootmisaastaks 1964 Kas keegi oskab seda anomaaliat lahti seletada või peab siiski Igor Volke poole pöörduma. Kaasa sain ka ühe esihargi millel prillid ja plekid on nagu K750M il aga amortide alumised osad ülevalt mutrite juurest jämedamad. Vast saan millalgi pildi kalisada, et segast juttu vähe selgemaks teha. Et mis hargiga võiks tegu olla?
Vasta
#2

(13-11-2015, 16:57 PM)grahv Kirjutas:  Satuusin juhuslikult Phoenixi kodukale ja sealt lugesin, et K750 toodeti 1959-1963 ja 1968-1971. Tassisin endale ühe raami ja mootori ning see kelle juurest tõin ütles, et raami ja mootori numbrid ühtivad birkal olevatega. Tõsi, pole veel võrrelnud aga ... Korvikinnituse puudumine raamiküljest viitaks nagu ka 750 le, samas silindripead on nagu K750M il. Birkal on mudeliks K750 aga tootmisaastaks 1964 Kas keegi oskab seda anomaaliat lahti seletada või peab siiski Igor Volke poole pöörduma. Kaasa sain ka ühe esihargi millel prillid ja plekid on nagu K750M il aga amortide alumised osad ülevalt mutrite juurest jämedamad. Vast saan millalgi pildi kalisada, et segast juttu vähe selgemaks teha. Et mis hargiga võiks tegu olla?

Ametlikult lõppes jah K-750 tootmine 1963 ja edasi peaks olema K-750M, millele järgnes jällegi K-750. 1964. a K-750 võib veel täitsa ilma M-ita olla. Vene värk ikkagi, pandi laojääkidest kokku ja seega pole ime, et esimestel aastatel, K-750M-i peale minnes, tuli igasuguseid kompotte. Mul on selline lühike raam, eemaldatava munakaga, mille birkal on aasta 1964 ja mudeliks K-750M.

Minu valduses on üks 1963.a K-750, mis on algse omaniku abiga komplekteeritud enam-vähem originaalilähedaseks (viimased pildid). Ma arvan, et sul on samasugune esihark nagu minu K-750-l ehk äravahetamiseni sarnane Ural M-62 omaga, mida pandi KMZ tehases K-750 üleminekumudelitele külge aastatel 1963-64. Sellise esihargiga on neid Eestis teadaolevalt käputäis. Võrdlev pilt K-750M-i esihargiga.

Kui tahad pikemalt arutada, siis võid minu profiilis leiduvale telefoninumbrile helistada.
Vasta
#3

Just selline hark jah. Suur tänu vastuse eest
Vasta
#4

Mul ka K750 ilma M-ita, 1964, mootor uuem, lenksud vanad, rattad uuemad ja kalasabasumpsid. Raamil korvi munakas poltkinnitusega, esihark nagu M 62-l. Teleskoopesiharke oli juba 1962, sest kui mu naise vanaonu tuli 62. a sõjaväest ja läks sügisel sidesse tööle, anti talle sõitmiseks uus K750, teleskoobiga,"selline pasaroheline".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne