ПАЗ 672М 082 AIS
#21

Ma olen aru saanud,toetudes vanade bussijuhtide mälestustele,et see tagumine uks oli enamasti nuhtluseks. Sellepärast keevitati ta kinni.


Vasta
#22

(13-01-2016, 12:53 PM)13piisab Kirjutas:  ilus!

ilmselt liivapritsi enam ees ei oota - kas allesjäänud kere- ja raamiosad puhastad enne pinnakatteid "käsitsi" (nurklihvija & co)? Paras hunnik "nühkimist" ja vastikult palju õnarusi...

mis töö- ja materjalikulu kere (sh raamiosa) peale oodata on? Juba praegu paistab paari sõiduauto jagu (tummisemat) külmvaltsplekki plus eri profiile kasutatud olevat. Mis paksustega plekid (ja profiilid) üldse bussi puhul kasutust leiavad?

mütsi kergitades ja jõudu soovides,
Teet

Liivapritsi ei lähe jah. Ega selle pritsiga sinna, kus topelt, nagu vedrukapid ja muu selline ei pääse ikka. Jääb käsitsi töö.

Rattakoopad tulevad 2 mm plekist, kaks tahvlit 1,25 x2,5 m, külgedele läheb neli tahvlit 1,5 mm plekki

Raam saab 6mm ja 4mm plekki.
Vasta
#23

(13-01-2016, 13:41 PM)Regardman Kirjutas:  Tagumist ust Sa vist ei taasta?


Sellel pole kunagi tagumist ust olnudki, jääb nii nagu oli.
Vasta
#24

Tehasest tulnud 672m bussil oli ka tagumine.
Vasta
#25

(13-01-2016, 19:04 PM)cesium Kirjutas:  Tehasest tulnud 672m bussil oli ka tagumine.

See buss on ka tehasest tulnud, aga tagumist ust pole olnud. Selle arvelt on ka kaks istekohta rohkem.
Vasta
#26

Jällegi targem.
Vasta
#27

(13-01-2016, 17:48 PM)Kelm Kirjutas:  
(13-01-2016, 13:41 PM)Regardman Kirjutas:  Tagumist ust Sa vist ei taasta?


Sellel pole kunagi tagumist ust olnudki, jääb nii nagu oli.

Selge. Lihtsalt esialgseid pilte vaadates tundus olevat "kinni pandud" (pleki jätk).
Vasta
#28

https://www.youtube.com/watch?v=TgkWeKDaAZ8  

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#29

Selline videos nähtud bussiremont ei allu tavalistele majandusseadustele (võimalik ainult Venemaal) Algsest bussist jäi järele ainult mootor ja raami eesmine osa.
Käsitöö on kordades kulukam kui konveiertootmine.
Vasta
#30

Smile
Tere!

Sellenädalasede arengud esimese rattakoopa kallal.

                                       
Vasta
#31

Võimas ettevõtmine ja tubli töö! Mina võtan mütsi maha selliste meeste ees ja mönuga!
Vasta
#32

(22-01-2016, 09:23 AM)Sidorov Kirjutas:  Võimas ettevõtmine ja tubli töö! Mina võtan mütsi maha selliste meeste ees ja mönuga!

Just!
Ja järjest enam on aru saada,et see buss tahetakse ikka tõesti päriselt sõitma saada. Smile 
Vasta
#33

Täna sai külje kallal nokitsetud ja bensupaagi luugi augu jaoks stants valmistatud. Küljeplekk ka külge takistatud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           
Vasta
#34

Ole nüüd hea ja räägi meile seda,et mis kvaliteediga on need plekitahvlid mida kasutad. Mingi aeg liikus vene plekki mis peale vihma kohe rebaseks tõmbas.... sai isegi tehtud sellest oma kaubikule külgi. Painutada kannatas kenasti aga hirmsasti roostetas. Kas praegu liigubki midagi kvaliteetsemat? Midagi kerge vasesisaldusega.....
järsku.

T.
Vasta
#35

Ei ole neid plekitahvleid õue vihma kätte tassind, sellepärast ei tea ka kuidas roostetavad. Bussi küljed saab aga korralikult seest ja väljast värvitud ja vaevalt nad siis vihma käes kohe rebaseks tõmbab. Muidu tundub korralik värk olevat.
Vasta
#36

see buss peabki roostetama, muidu pole originaal.
86-da aasta sügisel vene kroonus sain uue paz-672, kahe uksega muide, tsiviilvärvides, kollane valgete triipudega.
Kevadeks oli akendeni kogu värv maas. See oli kogu selle partii busside viga, nägin veel palju selliseid.
Niikui voolikust (kõrgsurvepesuritest ei teadnud keegii midagi) vett peale lasid, tulid suured latakad värvi maha.
Viga oli selles, et setsimehed olid unustaud pleki enne värvimist puhastada. Plekk oli konserveemismäärdega koos.
Vasta
#37

Tere!

  Kuna veebruari keskel tuleb minna Pihkvasse ja Piiterisse bändiga mängima, siis küsiks asjatundjate käest, kus on sellised poed, kust saaks paz-le asju osta.  Link bändi tegemistest all.

Ette tänades, Indrek.
Vasta
#38

Täna sai hakatud viimast küljeplekki korralikult kinni keevitama, aga ikka kippus pisikesi pingeid ja lohke muhke sisse tulema. Selle kõrvaldamise tarbeks sai  üles otsitud vanad katuse rullid. TOIMIB!

       
Vasta
#39

ma küsiks sedasi,et kas ei ole ehk mõtekam kasutada tänapäevaseid lahendusi? ma mõtlen pleki liimimist!!!! Vanema generatsiooni mehed kindlasti ahhetavad ja arvavad,et ma olen lolliks läinud ...... Olen ise sel alal ja tean millest räägin.Mehed Tänapäeva metalli liimid võtavad ikka suu lahti kui ise näed,milleks need võimelised on.Ei ole karta mingit roostet ja pleki ära tõmbamist. Ainukle asi jah see liim maksab omajagu ja seda läheb sellise bussi peale päris hea kogus.
aga just tahvlite liitekohad jne....
Vasta
#40

Väga mõnus projekt! Loen suure huviga ja soovin palju edu! 

Almost Again
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne