ПАЗ 672М 082 AIS
#81

(20-03-2016, 09:59 AM)Regardman Kirjutas:  
(19-03-2016, 16:44 PM)Kelm Kirjutas:  
(19-03-2016, 16:33 PM)saim Kirjutas:  Väidetavalt müüdi üks selline masin Hiiumaale: http://www.kuldnebors.ee/search/soidukid...string=paz

Vale puha. Minu andmetel asub see Tallinna lähistel.

Nii on. Kes silmad lahti hoiab, see ka näeb. Smile
See tegelane ei lasknud mul mitu ööd magada, kui lõpuks sain aru, et tuleb helistada, siis oli buss juba läinud. Kes iganes ta endale sai, piltide järgi tundus, et võib õnnitleda! Smile
Vasta
#82

Tervist üle hulga aja!

Endal on hingepeal, et pikalt vaikitud ja teinepool käib ka pinda, et sa pead endast märku andma... Ootamatult tuli peale kalapüügihooaeg, siis heinategu ja jälle kalapüük ja siis suvised bändimängud... ja Kollane Buss jäi üksi töökotta kurvastama, sest temaga enam pole aega tegeleda. Aga luban, et kui elu-tervis ikka korras, siis jätkan suve möödudes taastamistega ja hoian teid ka kursis. Endal ka põnev, nii tahaks juba sõita!

Seniks aga suured tänud kõigile toetajatele ja kui keegi tunneb veel soovi seda teha, siis rekvisiidid ikka endised ja spetsarve jääb ootama edasi tegutsemise aega!

Mõnusat suve jätkumist!
Kelm ehk Indrek
Vasta
#83

Aserbaidžaan ja Dagestan 2016.
Allah Qorusun! 
[Pilt: allah1.jpg]
[Pilt: allah2.jpg]
[Pilt: allah3.jpg]
Vasta
#84

Tükk aega pole siia postitanud. Nüüd on põhjust.

                          
           

Sohvri uks reminditud. Telefon teeb äärmiselt nigelaid pilte. Vabandust.
Vasta
#85

Eilsed ja tänased tegemised.

               

Sissepoole kleebitud katusepapp ja pandud toed, sammuti sai paigaldatud bensupaagi luuk ja sohvri uks. Tänu paigaldatud tugedele külg ka ei loki enam. Sellega on selle külje kallal plekitööd põhimõtteliselt lõpetatud.
Vasta
#86

metallitöö on jätkuvalt väga ilus, aga papp on otse terasplekil? St värvikihte pole siseplekk enne pappi saanud?
kui nii, siis miks?
mul olid '65 põrnika uksed suutnud isegi siledal kattepleki sisepinnal müraisolatsiooni alt auku ussitada.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#87

(14-01-2017, 12:47 PM)13piisab Kirjutas:  metallitöö on jätkuvalt väga ilus, aga papp on otse terasplekil? St värvikihte pole siseplekk enne pappi saanud?
kui nii, siis miks?
mul olid '65 põrnika uksed suutnud isegi siledal kattepleki sisepinnal müraisolatsiooni alt auku ussitada.

Plekk on seestpoolt ikka värvitud.
Vasta
#88

Astmelaud ja akukast.

       

Stange kinnitused

   

Risttala raami vahel.

   
Vasta
#89

Uste tegu

               
           
Vasta
#90

Ma siin arvuti ees mõni aeg tagasi ühele teisele tüübile ütlesin, et tead, nad hakkavad varsti PAZ bussile uusi uksi ka tegema. Sest minu nooruses, paar aastat tagasi põlati PAZ bussi tegemine ära, sest ma vaatasin roostes uksi ja mõtlesin, et neid ei hakka keegi kunagi taastama. Ja nüüd on internetis pildid sellest kuidas inimesed täiesti päriselt teevad koopiaid PAZ bussi ustest...
"Eestis vä, päriselt ka vä?" küsis sõber eemalt. Kruttisin teemat edasi-tagasi ja sain aru, et õnneks mitte. Tundub, et kusagil teisel maal, kuhu peab laevaga sõitma. Aga noh, samas, huvi on - miks mitte. Ja tore on, et keegi teeb midagi sellist, mida ülejäänud maailm normaalseks ja mõistlikuks ei tunnista.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#91

õnneks on ühe uksega buss.
Vasta
#92

Tere!

Eks need uksed olid üks paras peavalu jah, aga kui asi ette võtta ega siis asi enam nii hull ei olnudki. Peamine on pealehakkamine.
Vasta
#93
Video 

(15-02-2017, 10:07 AM)kalju1 Kirjutas:  õnneks on ühe uksega buss.

Kahjuks oli ühe uksega buss Smile  Taga uks poogitigi tehasest sellepärast  külge ,et teatavate aastate pärast kui asi mäda on ja defitsiitset ust saada pole siis saab taga ukse ära kaotada.Mõlemad keskelt pooleks lõigata ning üheks ukseks kokku keevitada .  Sealt tulidki need moditud uksed alumiste akendega PAZidel. Minuomal igatahes nii talitatud.

Pilti pole aga siin videos 28 sekil näha kokkukeevitatud uksed https://www.youtube.com/watch?v=4ef6tJTPyC4&t=15s
Vasta
#94

Ma niisama kobisen. Mul oli "õnn" vene kroonus 2. aasta kaheukselise PAZ-iga sõita.
Meil oli roodus üks PAZ veel, üheukseline ja 4X4, GAZ 66 tehnikaga.
Vasta
#95

Tere!

Bussi uste kallal pisut nokitsetud.

               
Vasta
#96

Samas kui see uste tegu juba nõnda kenasti käpikuisse kootud on, siis mina teeks taha ka uued uksed. Puuduvad junnid otsiks mõne romu pealt. Ütleme nii, et rahva südamesse on kindla koha raiunud ikka see levinum mudel, millel oli kaks ust. Kaks ust on parem selle pärast, et tagumise ukse juures on istekoht ka konduktorile ja tegelikult on tänapäeval siiski normaalne, et reisi eest võetakse raha, kui just Tallinnasse ei plaani sellega linnaliini uhama tulla.
Teine hea asi on tagumisel uksel see, et alatihti on küsimus, kas bussis on veel vabu kohti. Keegi, kes sees juba istub ei ütle ukselt hüüdjale kunagi ausalt, kas siis on või ei ole. Veel hullem kui hakatakse bussijuhi käest küsima ja see peab oma radikuliidiga kohapeal keerutama ja pungis silmi arvama kas see viimase istme jope nüüd istub, või passib niisama või teeb nagu istub ja hakkab tegelikult maha minema. Alati peab ronima bussi sisse ja kui kohti tegelikult ka ei ole, siis peab hakkama jälle vastuvoolu pressima ja kõikidele seletama, et ei ole vabu kohti. Kui on aga kaks ust, siis saab minna esimesest sisse, vaadata rahulikult, kas on vabu kohti ja kui selgub, et ei ole, siis saab minna tagant uksest välja ja jääda uut ringi ootama. Minu meelest on probleeme kordades vähem kui on kaks ust.
Kui keegi nüüd käib välja argumendi, et tagant ukse vahelt pressib tolmu sisse, siis minu mälu järgi on Sääretirp ka adrupressimise meetodil ära asfalteeritud ja ei tolma seal midagi. Kui midagi tolmab, siis saab ju vana kombe kohaselt visata paar puhvaikat ukse auku ja kolme liitri õliga nad sinna tihedalt kinni litsuda.
Mina küll mõtleks...

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#97

Tolmu vastu aitab sõidu ajal tagumise katuseluugi lahti hoidmine.
Vasta
#98

Ja ka talvisel lumeta tolmaval kruusateel Big Grin

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#99

Kaheukseline ootab oma aega, kui tekib suurem tahtmine jälle uksi teha.

   
Vasta

vahepeal uks teaser kah.https://www.youtube.com/watch?v=-w1B9jyR5bw
vaatama tasuks hakata alates 6-dast minutist
Hääle võib ka välja lülitada-suht mõttetu loba
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne