JUMZ 6AKL 1991a taastamine
#41

(10-01-2016, 23:46 PM)mlsluik Kirjutas:  
(10-01-2016, 22:42 PM)Jahimees Kirjutas:  
(10-01-2016, 16:18 PM)mlsluik Kirjutas:  ..., ega pöörde peal ei õnnestu ühelgi masinal esisilda välja lülitada kui vedu taga...

Offtopic ja mitte norimise pärast, kuid olemas on ka keerukamad hammasrataste süsteemid, kus seda vedu niimoodi edasi-tagasi lülitada ikkagi saab. Minul endal on kogemusi erinevate Unimogidega ja neil lükkasid sõidu ajal nii neliveo, kui ka plokid sisse, kui soovisid. Ei raginat, ei hammasrataste tükke lendamas. Muidugi eeldab asi mõistusega lähenemist.

Mainisin kuskil poole sõnaga veo sisse lülitamisest?  Otse liikudes lülita kuidas tahad, pöörde või muud moodi pinge all välja es tõmba ka parema tahtmise korral, ei unimogil, magirusel, patrolil ega ka millegil muul...

Oeh, ikka inimesed solvuvad, kui ütled, et pole vaja. 
Mina olen Unimogidega kokku puutunud ning lülitad veo esisillale sisse ja ka välja liikumise pealt, kui soovid. Muidugi eeldab asi mõistusega lähenemist (seda ka mainisin ja seda mainivad ka erinevate mudelite kasutusjuhendid, et vältida mõttetut lõhkumist), kuid füüsiliselt mingi asi seda ei takista.

Unimog 404 manuali ei viitsinud netist otsida (kodus arvutis olemas), kuid 416 manuali tean, kus on netis olemas. Link 
Lehekülg 16 parema tulba esimene lause on järgnev: "The differential locks and the four-wheel drive can also be disengaged while driving without declutching.". 
Olen ka mõlema omanik olnud ja see lülitamine töötab nii ka pööramisel (rõhutan veelkord, et mõistuse omamine on muidugi vajalik). Magiruse ja Patroli erinevate variantidega pole kursis. Peace...
Vasta
#42

(11-01-2016, 11:36 AM)Jahimees Kirjutas:  ...
Unimog 404 manuali ei viitsinud netist otsida (kodus arvutis olemas), kuid 416 manuali tean, kus on netis olemas. Link 
Lehekülg 16 parema tulba esimene lause on järgnev: "The differential locks and the four-wheel drive can also be disengaged while driving without declutching.". 
Olen ka mõlema omanik olnud ja see lülitamine töötab nii ka pööramisel (rõhutan veelkord, et mõistuse omamine on muidugi vajalik). Magiruse ja Patroli erinevate variantidega pole kursis. Peace...

Proovi nüüd sedasi: pöörde pealt jätad moogi seisma piduriga kinni hoides nii, et jõuülekanne jääb pinge alla. Ei lase tagasi vajuda. Ning püüa siis käik välja võtta. Eriti karmiks läheb asi siis, kui emma-kumma (või mõlema) silla difri blokeeringud ka sees on enne pööret.


Jutt käib olukorrast, kus mingil põhjusel on tekkinud vajadus pinge all olevas ülekandes nihutada esivedu käitavat hammasrattaplokki.

Võimalik, et sellist olukorda ei teki. Aga isegi minu olematu metsakogemus näitab, et pehmes leidub just SELLES kohas juurikas, mis jätab masina abitult koha peale kaapima... Sad Kui nüüd tõepoolest peaks antud esisilla ja käigukasti kombinatsioonis tekkima olukord, kus lõtke ei ole ja hammasratasplokk jääb pinge alla, siis tõenäoliselt murdub jõudu rakendades käigukasti kahvel, kuna käigukang annab piisava võimenduse juhi rammule.

Kui masin saab tagasi vajuda (või on rehvi pidamine nii nigel, et veo kadumisel pinget ei teki)  mõnikümmend cm, siis seda häda muidugi ei teki.

Suuresti teoreetiline võimalus, kuid antud lahenduse juures paraku ootuspärane.

Ülekandearv on masina looja enda valida ja pehmes ei ole olulist vahet. "Maha jääv" esivedu teeb masina alajuhitavaks ja on veidi ohutum juhmkasutajale. Mõni % ei muuda asja, suurem mõju on tagarehvide rõhul. Eriti kõval pinnal ja raske veoga - rehvi veereraadius võib oluliselt väheneda.

Liigne erinevus hakkab rahakoti peale ja kulutab asjatult mootori rammu rehvi kütmise peale. Mootoril on aga alati rammu vähe, nagu me teameToungue
Vasta
#43

(11-01-2016, 12:34 PM)v6sa Kirjutas:  
(11-01-2016, 11:36 AM)Jahimees Kirjutas:  ...
Unimog 404 manuali ei viitsinud netist otsida (kodus arvutis olemas), kuid 416 manuali tean, kus on netis olemas. Link 
Lehekülg 16 parema tulba esimene lause on järgnev: "The differential locks and the four-wheel drive can also be disengaged while driving without declutching.". 
Olen ka mõlema omanik olnud ja see lülitamine töötab nii ka pööramisel (rõhutan veelkord, et mõistuse omamine on muidugi vajalik). Magiruse ja Patroli erinevate variantidega pole kursis. Peace...

Proovi nüüd sedasi: pöörde pealt jätad moogi seisma piduriga kinni hoides nii, et jõuülekanne jääb pinge alla. Ei lase tagasi vajuda. Ning püüa siis käik välja võtta. Eriti karmiks läheb asi siis, kui emma-kumma (või mõlema) silla difri blokeeringud ka sees on enne pööret.


Jutt käib olukorrast, kus mingil põhjusel on tekkinud vajadus pinge all olevas ülekandes nihutada esivedu käitavat hammasrattaplokki.

Ei väitnud oma algses postituses, et omavahel kinnikiilunud/pingestunud hammasrattapaar kindlasti ülemäära kergelt lahti liigub. Saan täiesti aru hammasrattapaaril pinge teoreetilisest tekkimise võimalusest.

Ei väitnudki, et konkreetse käigukastiümberehituse puhul kindlasi igas olukorras saab hammasrattaid liigutada. Millele vastasin oli kaasfoorumlase mlsluik väide postituses 31: "...ega pöörde peal ei õnnestu ühelgi masinal esisilda välja lülitada kui vedu taga...".
Veo (minu arusaamise järgi liikumine) olemasolu ei ole kinnikiilunud/pinge all olev hammasrattapaar.
Vasta
#44

Vedu on siis kui esisild ikka reaalset tööd teeb, mitte ei veere vabaajooksuga kaasa. Wink  Arvan mina, eks sellest ka möödarääkivus.
Eks mingi kogemus on nelikutega... WinkBig Grin
Kui juba jutt siis unimogile läks siis eks paljud teavad et mul töös üks 1300 seeria unimog, siis veel magirus, hobikorras 66 ning saurer ja väiksemaid mehaanilise veoga maasturitest ei hakka üldse heietama. Ja unimogi ülekanne ei ole kuskilt otsas keerulisem kui antud jumzile tulev lülituskast... Wink

Nüüd teemasse ka, kas Madisel on laia  hammaka tegemiseks mingi joonis ka olemas, neid võiks ju kohe mõned lisaks teha? Tekib endalgi sportlik huvi juba

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#45

(11-01-2016, 15:48 PM)mlsluik Kirjutas:  Nüüd teemasse ka, kas Madisel on laia  hammaka tegemiseks mingi joonis ka olemas, neid võiks ju kohe mõned lisaks teha? Tekib endalgi sportlik huvi juba

Vaata selle teema esimesel lehel mainitud fermer.ru linki seal teemas on selle hammaka joonised olemas.

Edit: Lehekülg 25 kui lapata ei viitsi. Toungue
Vasta
#46

Hammasratta joonis on olemas aga seda peaks kohapeal üle vaatama ja lahti seletama. Sai lastud teha 3 hammasratast, järgmine masin läheb ka varsti projekti ja kolmas on tagavaraks.


Fermer.ru joonistest ei ole palju abi, kuna relakaga tuleb tagasillakorpust korrigeerima hakata.

Nädala-paari jooksul peaks olema võllid ka valmis. Võllid on tehtud selle põhimõttega et saab ka hüdropumba ajami hammasratta paigaldada.
Hammasrattad lastud teha väga kõrge kvaliteediga firmas. Lõplik mõõt on nende poolt välja arvutatud. Tehti rakis tsentri mõõtude järgi ja sobitati koos teise käigu hammasrattaga.

Kui Meelisel huvi on, siis võid vaatama tulla kui võllid ka juba olemas.
Vasta
#47

Kus hammasrattaid teha lasid? kui avalikult välja karjuda ei taha, siis võib privaatsõnumisse panna. Töökoha kaudu keeruline hankida, kuna sealtkaudu eeldatakse vähemalt 100 tk seeriat, mul aga vaja 1 hammasratast...
Vasta
#48

(11-01-2016, 22:58 PM)Lapik Kirjutas:  Kus hammasrattaid teha lasid? kui avalikult välja karjuda ei taha, siis võib privaatsõnumisse panna. Töökoha kaudu keeruline hankida, kuna sealtkaudu eeldatakse vähemalt 100 tk seeriat, mul aga vaja 1 hammasratast...

Mis masinale hammasratast vajad? Firma kes tegi ei luba väga reklaamida ennast. Kuna omal head suhted seal siis tehti.
Sedagi alles peale seda kui kolm korda öeldi ME EI TOODA HAMMASRATTAID.
Kui sul joonis olemas ja materjali eelistus ka,siis võin uurida.Kui nõustuvad viin teid kokku.
Vasta
#49

Hammakas tuleb valmis teha ja lõppuks lasta õigesti karastada, et kestaks ikka ka.
Toorikut pole mõttet käitama hakkata !!!
Vasta
#50

(12-01-2016, 22:41 PM)Qunts Kirjutas:  Hammakas tuleb valmis teha ja lõppuks lasta õigesti karastada, et kestaks ikka ka.
Toorikut pole mõttet käitama hakkata !!!

Hammasrattad treiti ja freesiti väikse mõõdu varuga. Peale karastamist ja tsementeerimist treiti alles laagripesad mõõtu.
Vasta
#51

Võllid ja puksid käes.


   
Vasta
#52

Päris viisakalt tehtud osad, kas need on CNC pingis tehtud? 


Vasta
#53

(16-01-2016, 17:59 PM)MAZ Kirjutas:  Päris viisakalt tehtud osad, kas need on CNC pingis tehtud? 

Treiali tehtud. Selle mehe töö on alati täpne ja materjal hea.Treitud pind sile nagu lihvitud väntvõllil.
Vasta
#54

Mis traktorist nüüdseks saanud on?
Vasta
#55

Üle pika aja sai traktori kallal toimetatud.

   


   
Vasta
#56

Sõitsin eelmise aasta lõpus mööda, siis oli jah omajagu edasi liikunud võrreldes sellega kui kevadel käisin.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#57

(08-03-2017, 22:06 PM)saarrand Kirjutas:  Sõitsin eelmise aasta lõpus mööda, siis oli jah omajagu edasi liikunud võrreldes sellega kui kevadel käisin.

Kas paistab juba Tallinn-Tartu mnt peale välja? Big Grin 

Ennegi olen seda teemat lugenud aga pole veel kokku viinud kus sellist ümberehitust tehakse. Aga taustal maja tunnen küll ära.
Ilus töö, kaua tehtud kaunike Smile
Vasta
#58

(09-03-2017, 21:56 PM)MarkoN Kirjutas:  
(08-03-2017, 22:06 PM)saarrand Kirjutas:  Sõitsin eelmise aasta lõpus mööda, siis oli jah omajagu edasi liikunud võrreldes sellega kui kevadel käisin.

Kas paistab juba Tallinn-Tartu mnt peale välja? Big Grin 

Ennegi olen seda teemat lugenud aga pole veel kokku viinud kus sellist ümberehitust tehakse. Aga taustal maja tunnen küll ära.
Ilus töö, kaua tehtud kaunike Smile

Ei, Tallinn Tartu mnt peale päris ei paista, peab õigepisut kõrvale keerama. Aga väga põhjalik ja korralik töö tehakse selle masinaga.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#59

Sõidan ka iga reede mööda, hoian silma peal. Kas Märt tegi treimise?
Vasta
#60

(23-03-2017, 23:09 PM)KaarelKopaga Kirjutas:  Sõidan ka iga reede mööda, hoian silma peal. Kas Märt tegi treimise?

Märt ikka,ta tegi ka hammasrattad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne