Varuosade kvaliteet tootjafirmade lõikes
#21

Valeo täitsa pro kaup, kasutan ning seni pole pidanud pettuma. Bummeritel ongi vist tänapäeval ainult valeo varred küljes.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#22

(16-01-2016, 22:21 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(16-01-2016, 21:38 PM)maisalup Kirjutas:  Mingised bosch universaalklambritega kojamehed olid küll täielikud pasad, 2 kuuga lagunesid laiali, kiirelt hakkasid triipe tõmbama kuigi varem olin üli rahul bosch toodanguga siis nüüd katsetan championi toodangut. Turul on veel Valeo silma jäänud, mida need endast kujutavad?
 Valeo't ei oska kommenteerida aga ise olen raamiga kojameestena kasutanud Championi kõrval Hella't-minumeelest on need OK'd.

Valeo koha pealt nii palju, et raamiga odavad valeo kojamehi ei soovita viha vaenlasele kah mitte, töökaaslane pani peale esiklaasi vahetust bemmile need odava otsa valeod- nädala ajaga oli uus klaas nii ära kriibitud, et tuli uuesti klaasi vahetus ette võtta. Ja erand kinnitab reeglit, sõber pani oma autole samad odavad valeod külge ja paari nädala pärast läks klaas vahetusse, sest lihtsalt enam läbi ei paistnud kriimude vahelt. Küll aga ei oska komenteerida kallimate valeode kohta, sest peaks olema ikkagi kvaliteet toodang.
Valeo kohapealt meenub veel lugu aasta tagusest ajast kui kliendi autole tellisime kokku 3 survelaagrit, sest kaks esimest valeo oma olid lihtsalt kinnitus kõrvadest 5 mm laiem ja kahvli vahele ei mahtunud, ei mäleta nüüd kas kolmas sai samuti valeo oma võetud või mingi muu tootja, kuid kolmas survelaager läks külge ja auto pole siiani tagasi tulnud sama murega.

Ise olen proovinud kojameestena Boshi ilma raamite kojamehi, mis esimese triibu jätsid umbes peale 5k km läbimist, praegusel autol peal Denso üks ilma raamita ja teine raamiga kojamees- raamiga ei kõlba meie karmi talve kliimasse- pidevalt kinni külmunud ja ei pühi üldse, seevastu raamita kojamees töötab ideaalselt.

Kuna ise olen varuosa ja remondi poolega seotud, siis enda viimase igapäeva auto (audi A6, C4 1995) peal olen eksperimenteerinud ja võtnud kõige odavamad jupid mida pakutakse- vahetasin kohe peale ostu ära kõik piduri kettad, klotsid, esisillas õõtshoovad ja stabika puksid. Praeguseks sõitnud nende juppidega 7k km ja siiamaani rahul, kuskilt ei ole midagi järgi andnud. Piduritega oli küll see, et esimesed 1-2k km vilistasid, vihmaga mitte, aga peale 2k km vaikus ja mitte üks vile ei ole kuulda olnud enam. Tootjatest siis pidurite puhul ABE ja silla detailid Fortune Line. Hinna vahe võrreldes teiste tootjatega veerandi kuni poole jagu soodsam.
Sõbra Vw vento puhul oleme vahetanud hulge detaile ja peaaegu kõikide juppide puhul lähtunud ikkagi hinna vaatevinklist ja odavama varuosa teed läinud. Siiamaani oleme välja vahetanud ainult ühe paari tagaratta laagreid kuna esimese tuhande kilomeetriga otsustasid laagrid koostöö lõpetada- esimene kord oli tootjaks odav firma BTA ja pärast läksid sisse SKF-i laagrid ja siiamaani (üle 10k km) sõidab nendega ringi.

Nii palju siis minu kogemusi.
Vasta
#23

Jupindusega on moodsal ajal nii, et saasta leidub igasuguste kirjadega pakenditest. Pole mingit aamenit kirikus, et mingi kindla tootja kraam on imehea. Vabalt saab ka saast olla.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#24

(16-01-2016, 23:33 PM)Jeekim Kirjutas:  Valeo koha pealt nii palju, et raamiga odavad valeo kojamehi ei soovita viha vaenlasele kah mitte, töökaaslane pani peale esiklaasi vahetust bemmile need odava otsa valeod- nädala ajaga oli uus klaas nii ära kriibitud, et tuli uuesti klaasi vahetus ette võtta. Ja erand kinnitab reeglit, sõber pani oma autole samad odavad valeod külge ja paari nädala pärast läks klaas vahetusse, sest lihtsalt enam läbi ei paistnud kriimude vahelt.
See on nüüd küll natuke ulme valdkonda...Kas need kojamehed olid siis ilma kummideta või Big Grin ja kuidas kohe ei märgatud et mingid kriimud tekivad ? See pole lihtsalt võimalik et uus kojamees(ükstapuha mis firma oma) klaasi nädalaga ära rikub.Ju siis viskas keegi käpaga kruusa vahele ja sel juhul oleks ka kõige kallimad kojamehed klaasi rikkunud.
Vasta
#25

(17-01-2016, 02:52 AM)krossifänn Kirjutas:  
(16-01-2016, 23:33 PM)Jeekim Kirjutas:  Valeo koha pealt nii palju, et raamiga odavad valeo kojamehi ei soovita viha vaenlasele kah mitte, töökaaslane pani peale esiklaasi vahetust bemmile need odava otsa valeod- nädala ajaga oli uus klaas nii ära kriibitud, et tuli uuesti klaasi vahetus ette võtta. Ja erand kinnitab reeglit, sõber pani oma autole samad odavad valeod külge ja paari nädala pärast läks klaas vahetusse, sest lihtsalt enam läbi ei paistnud kriimude vahelt.
See on nüüd küll natuke ulme valdkonda...Kas need kojamehed olid siis ilma kummideta või Big Grin ja kuidas kohe ei märgatud et mingid kriimud tekivad ? See pole lihtsalt võimalik et uus kojamees(ükstapuha mis firma oma) klaasi nädalaga ära rikub.Ju siis viskas keegi käpaga kruusa vahele ja sel juhul oleks ka kõige kallimad kojamehed klaasi rikku
Ei saa ka aru sellest teemast. Ma olen katsetanud päris usinalt igasugu kojamehi. Viimasel ajal just odavaid Valeo omasid. Klaasid täitsa korras ja pühivad ka hästi.  Et nädalaga kojamees klaasi suudaks ära rikkuda, peaks kummi asemel olema liivapaber. Ma saan aru, kui kojamees ise ei pühi enam peale nädalast kasutust aga et klaas pekki läheb???

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#26

Klaasi asemel plastik siis kriibib küll nädalaga Big Grin
Vasta
#27

Kas keegi on soetanud autole mapco vedrusid ja kuidas need olid? Hind hea, jämedus suurem ja 30mm kõrgemad minu autole pakutav variant mis tundub nagu mõistlik, kuna soov on tagaotsa kõrgemaks saada. Väidetavalt made in germani aga kus prc nurgas tegelt tehtud ei tea.  Kummipukside kohta leidsin küll hoiatust, et ei tasu raha raisata...
Vasta
#28

(16-01-2016, 23:33 PM)Jeekim Kirjutas:  Valeo koha pealt nii palju, et raamiga odavad valeo kojamehi ei soovita viha vaenlasele kah mitte, töökaaslane pani peale esiklaasi vahetust bemmile need odava otsa valeod- nädala ajaga oli uus klaas nii ära kriibitud, et tuli uuesti klaasi vahetus ette võtta. Ja erand kinnitab reeglit, sõber pani oma autole samad odavad valeod külge ja paari nädala pärast läks klaas vahetusse, sest lihtsalt enam läbi ei paistnud kriimude vahelt. 


Ega see töökaaslane ja ka sõber juhuslikult naissoost ei ole?
No offence, aga mul juhtus sama asi ja täiesti korralike Trico kojameestega. 
Blondile polnud lihtsalt keegi öelnud, et kui vihm järgi jääb, siis tuleb kojamehed välja lülitada... Cool
Ja tegu ei olnud vihavaenlase vaid parima naissoost sõbraga, seega ei hakanud ka tühjast tüli tegema.

..........

Aga mis varuosadesse puutub, siis arvan ka, et täna on see teema nii sassi pööratud, et susi kah ei söö...
Kui 90ndatel ostsid LMI pakendis osa, siis võisid enam vähem kindel olla, et karbis on õige asi.
Täna enam mitte, nende siniste karbikeste trükkimine on ju nii lihtsaks läinud...
Ja kui laagrile on SKF peale pressitud, siis seda võib teha ka suvaline hiina tehas ja kedagi ei koti.

Kõik on "varuosaajakirjankud" ilmselt juba kursis, kuidas venemaal 


https://www.youtube.com/watch?v=Oj6KUU7C7uI


"originaalõlisid" tehakse, asi see siis rooliotsi või rattalaagreid samal meetodil kus iganes maailma nurgas pakendada on...
Kusjuures neid õlilaadseid tooteid müüdi põhiliselt Soomes, kus ka asi avastati ja kisa üles tõsteti - arvake ära, kas Eestis midagi taolist kedagi kotiks...
Soome pujäänid ei kuulu siiamaani NATO-sse ja eestlased on ju teada tuntud võõrakummardajad.

Üks asi, mis enam-vähem kindel on, et kui ostad autoesindusest originaalosa, mis on vastavalt pakendatud, siis saad hea asja.
Muu, aga on kõik paras õnnemäng.


...
Vasta
#29

Ise näinud Fiati karbis Audi kirjadega hammasrihma Big Grin
Vasta
#30

Tellisin netis mõni aeg tagasi Febi Bilsteini hammasrihma rulliku. Sees ilutses aga rullik, millel Litens ja made in china peal. Saatsin siis tagasi, sain vastu INA, millel seesamune Litensi rullik sees, aga seekord kirjaga made in canada. Mõlemad pakid olid kinnised. See vist mingi Poola ümberpakkijate trikk?

3D modeleerimine.
Vasta
#31

(26-10-2016, 16:03 PM)tarko Kirjutas:  Tellisin netis mõni aeg tagasi Febi Bilsteini hammasrihma rulliku. Sees ilutses aga rullik, millel Litens ja made in china peal. Saatsin siis tagasi, sain vastu INA, millel seesamune Litensi rullik sees, aga seekord kirjaga made in canada. Mõlemad pakid olid kinnised. See vist mingi Poola ümberpakkijate trikk?

Noh, see on juba selline teema, et võiks mõistusega aru saada.
Hiinas oli eelmisel aastal keskmine kuupalk 700€, Canadas teeniti sama palju nädalaga. Ehk vahe on u. nelja kordne.
Loomulikult, on Litensil inseneritöö mõtekam lasta Canadas teha ja must töö, mida on tohutult rohkem, Hiinas.
Või tahad maksta 2-3x rohkem rulliku eest, mis on tehtud Canadas?
Vaevalt.

.......

Ma ostsin omale telefoni. Taga oli kiri, et "Designed by Apple in California" ja "Assembled in China"
Ei saatnud tagasi ja töötab, rsk... Big Grin
Isegi auto ratta ja tilkuva räästa alt on läbi käinud, pärast suruõhuga kuivatust ikka töötab...

.......

Aga siin on küsimus pigem nendes osades, mis suvalises maailma riigis pakendatakse heade kaubamärkidega pakendisse ja samuti paisatakse müüki. Ja me keegi ei tea, palju neid siin Eestis ringleb.
Vastutajat nagu polegi. Sest SKF ütleb, et see laager pole nende oma ja LMI oma õõtsa kohta samuti.
On ka neid iPhonesid turul, mille kohta California ütleb, et nad pole seda näinud. Aga need ilmselgelt ei tööta nii nagu vaja. 
Laagri ja rooliotsa puhul selgub alles pärast aastast kasutamist.


P.S. Mu naabrimees käis eile välja "hea" teooria LMI pakendite kohta: originaalid pidid trükivärviga sõrmed siniseks värvima ja mitteoriginaalid mitte.
Või oli see vastupidi... Toungue
Rahvajutt, anyway.

...
Vasta
#32

Kah nagu varuosa.
Rehvid Michelin.
Kas tõesti toodetaksegi Eestis müüdavad selle margi sõiduauto rehvid Venemaal.

Kas kellelgi on kogemusi siis nendega?
Vasta
#33

(27-10-2016, 15:38 PM)Roland Kirjutas:  Kah nagu varuosa.
Rehvid Michelin.
Kas tõesti toodetaksegi Eestis müüdavad selle margi sõiduauto rehvid Venemaal.

Kas kellelgi on kogemusi siis nendega?

Arvan et muretsemiseks pole põhjust. Mul mitmed tuttavad sõidavad Kama ja Cordiant rehvidega, vene toodang. Keegi ei nurise. Endale tõin Nokianid Made in Russia. 45€ odavamad kui meil võrdluseks kumm.ee ga ja seda ühe rehvi pealt. Maasturi omad.
Vasta
#34

kord sattusin wabco varuosa tehasesse (toodab veokatele juppe), liini ääres oli rida kaste kirjadega volvo, scania, no name jne, jupid tulid sama liinipealt ja lihtsalt pandi erinevatesse kastidesse
Vasta
#35

(27-10-2016, 19:19 PM)supp Kirjutas:  kord sattusin wabco varuosa tehasesse (toodab veokatele juppe), liini ääres oli rida kaste kirjadega volvo, scania, no name jne, jupid tulid sama liinipealt ja lihtsalt pandi erinevatesse kastidesse
See võib nii küll olla, lihtsalt originaalosadeks lähevad detailid mille kvaliteeti üldjuhul ka kontrollitakse.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#36

(17-01-2016, 03:11 AM)viplala Kirjutas:  Ei saa ka aru sellest teemast. Ma olen katsetanud päris usinalt igasugu kojamehi. Viimasel ajal just odavaid Valeo omasid. Klaasid täitsa korras ja pühivad ka hästi.  Et nädalaga kojamees klaasi suudaks ära rikkuda, peaks kummi asemel olema liivapaber. Ma saan aru, kui kojamees ise ei pühi enam peale nädalast kasutust aga et klaas pekki läheb???

 Mingit head abrasiivi(tolmu) vahele läinud ja sellega ära kriibitud? Väidetavalt, pole odavad tuuleklaasid sugugi nii kulumis kindlad kui originaalid on? Oskab keegi seda kommenteerida?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#37

(27-10-2016, 22:32 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(17-01-2016, 03:11 AM)viplala Kirjutas:  Ei saa ka aru sellest teemast. Ma olen katsetanud päris usinalt igasugu kojamehi. Viimasel ajal just odavaid Valeo omasid. Klaasid täitsa korras ja pühivad ka hästi.  Et nädalaga kojamees klaasi suudaks ära rikkuda, peaks kummi asemel olema liivapaber. Ma saan aru, kui kojamees ise ei pühi enam peale nädalast kasutust aga et klaas pekki läheb???

 Mingit head abrasiivi(tolmu) vahele läinud ja sellega ära kriibitud? Väidetavalt, pole odavad tuuleklaasid sugugi nii kulumis kindlad kui originaalid on? Oskab keegi seda kommenteerida?
Tegelane 5
 Väidetavalt, pole ODAVAD tuuleklaasid(ehk siis mingid asjad) sugugi nii kulumis kindlad kui originaalid on?  Sad
]Väide õige Big Grin 5+
Vasta
#38

Taga targemaks läheb, nüüd siis tuleb mängu pehme klaas mille pinda on võimalik ka küünega ära kriipida Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#39

Kunagi ammu-ammu tekkis loll mõte Audi 1,9 diislil kolvirõngaid vahetada. No igaks juhuks. Vuta-vuta poodi, leti alt toodi välja väike karbike uhke nelja rõngaga ja minu Audi turuväärtusega. Sügasin mõtlikult kukalt ja uurisin kallist karbikest. Väääga väikses kirjas oli karbi serval tootjaks Mahle märgitud. Aga B-varuosa ja muud sodi üldse ei soovitatud. Jätsin selle meelde , tänasin viisakalt ja lahkusin poest ilma karbikeseta. Hing siiski kripeldas ja alanev õlitase ärgitasid siiski uuringutele. Tuttav autoremondi mees ütles mulle ühel vestlemisel üllatava lause: Ah, mis sa selle originaali pärast muretsed, osta Mahle rõngad, käivad küll..... Hiljem tuli välja et Mahle toodab rõngaid ja kolbe originaalis väga paljudele automarkidele. Lihtsalt hinnavahe oli tol korral 4,5 kordne... Need 4 rõngast seal karbi kaanel maksid 3,5 silindritäie hinna. Big Grin
Vasta
#40

(28-10-2016, 12:07 PM)viplala Kirjutas:  Taga targemaks läheb, nüüd siis tuleb mängu pehme klaas mille pinda on võimalik ka küünega ära kriipida Big Grin
Olen omanud ühte vahetatud esiklaasiga kaubikut, millel plastist kaabitsaga jääd lükates lükates jäid triibud peale. Õnneks märkasin õigel ajal järgi jätta ja kahjustada sai kõrvalistujoolne nurk. Klaas oli Saint Gobaini toodang.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne