Akerman H14B
#1

Kui või kas on olemas keegi üllas hing Eesti maa peal, kel on olemas natukenegi jooniseid või skeeme või lihtsalt teadmisi selle massina hüdraulikast siis tema abi on väga hädasti oodatud. Istun selle masina juures täna hommikupoolikul ja vahest ka mõnel teisel päeval ning üritan temaga tuttabaks saada. Seni on õnnestunud, aga hüdraulikas oleks pisut abi vaja. Ristiisad Swecon`ist saatsid meid LM-ile (loe:pikale lainele) - nii mõnegi asja eest siin ilmas tuleb tänapäeval rohkem maksta kui "omakasupüüdmatu abi" mängu tuleb Smile .
 Minu number on 53008689
e-mail: pruelillar@gmail.com

EDIT: selline elukas:

[Pilt: A_H14B_566x228.jpg]


Vasta
#2

Tere, pole mingit infot pakkuda, aga töötan Äkerman H10-ne peal ja ei oma sammuti ühtegi joonist. Kõik kes seda masinat teavad, ütlevad, et see peaks juba vähemalt kümmekond aastat tagasi emeksi poole minema, aga see töötab ja töötab, kangutab suve hooajal paekivi maa seest välja, niiet saab kõvasti retsi,kõik mis saab loksuda kolksuda seda ka teeb, aga muidu on üks väga tugev ja töökindel masin. Kui muidugi mingeid jooniseid pakkuda, siis ära ei ütleks.
Vasta
#3

[Pilt: DSC_0207.JPG]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#4

See on ju väga kena rahvast, et saab pilte näha ja puha...aitüma selle eest, abi aga sellest ei ole, tulu ei tõuse Smile ! Ütlen ära, et sain selle masina täna siiski liikuma ilma joonisteta, kuigi midagi pidi kuskil olemas ka olema. Kui saan, siis annan märku.


Vasta
#5

(10-02-2016, 19:59 PM)Tift Kirjutas:  See on ju väga kena rahvast, et saab pilte näha ja puha...aitüma selle eest, abi aga sellest ei ole, tulu ei tõuse Smile !


Küsi siis otse mis mureks, käis minu käest ka kunagi selline isend läbi... kuna tänaseks päevaks on neil vanust niipalju et enamus on nagunii sent surmale võlgu. Joonistega pole arvatavasti suurt midagi teha sest arvatavasti pole isendit mida praeguseks ajaks "modivitseeritud" poleks.    Pealegi pole sel pillil elektrotehnilisi lahendusi mis diagnoosimist vajaksid Wink

Hüdro poolepealt julgen väita et suurte pumpadega tavaliselt probleeme pole, kui on lahja siis on lahja. Häired hakkavad siis pihta kui väike servo pump hakkab otsa saama ning survet ei suuda hoida. Ise timmisin sinna asemele mingi vana rootsi tõstuki pumba mis punnitas 70 bar'i välja ja taas juhtimisele uue tulemise andis.

Suured pumbad võiks ikka 200-250bar välja venitada, alla selle ei jõua väljasirutatud masti tõsta. Kuna pumbad olid juba hõredad ja maksid tollal kulla hinda siis lõin käega ja panin paar DT 75 õliradikat juurde mis hüdroõli jahutas... siis sai ka peal lõunat kaevata.

Turbokas kooles ka ära ning sinna läks asemele TKR 8 mis parasjagu esimesena riiulist näppu jäi.

Soomest oli toodud ja lätti läks... mingi aeg nägin et keegi kuramus oli selle eestisse tagasi toonud, kaevas Valgamaal ühes turismitalus tiiki. Praeguseks vast ümber sulatatud, pidi too tiik sel masinal viimane töö olema.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#6

Mis häda on?Olen kah mõnda lähemalt näinud,ehk mõtleb miskit välja.
Vasta
#7

(11-02-2016, 10:33 AM)uko Kirjutas:  Mis häda on?Olen kah mõnda lähemalt näinud,ehk mõtleb miskit välja.

Häda...Esmalt on häda selles, et ühe poole lint ei taha vedada. Piduri laseb lahti, aga ei vea..hästi õtnalt liigub. Mõlemale poole. Otse saab liikuda..niivõrd-kuivõrd. Eks probleeme oli teisigi, aga nendega sain hakkama. Klappide vahel seda kakat ikka leidus. Homme lähen mingit leket kõrvaldama ja pidin ka seda roomiku värki uurima..


Vasta
#8

Nii...mul on mingid osalised skeemid olemas, puudutavad  hüdraulikat ja osaliselt elektrit. Kui keegi tahab saada, siis kirjutage..on pdf-is. Ma ei näe erilist mõtet pildiks konverteerida, siis netti üles laadida ja lõpuks siia teemasse.. 
 Küsida võib privaatselt aga ka avalikult otse pruelillar@gmail.com 


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne