Internetist maal.
#1

Vat nii näevad asja ministeeriumi juhtivad ametnikud:
kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida...
2 tundi üsna harivat kuulamist. Ei tasu kuulama hakata, kui kõrge vererõhuga on probleeme.

Minule tehti mitetametlik hinnapakkumine 650 m kaablit + ühendamine 78 000 €, ametlik oli videoski läbi käinud "3000-30000 € pluss rajamise kulud".

Kodus on praegu valida piiramatu WiMax 2/05 @25 € ja 50 GB mahupiiranguga Elisa 4G @ 8€ sitavata kliendina  (toimib vahelduvvooluna ja põhinetiks ei kõlba mitte). Ja ma elan Tallinnast 39 km, põhimaanteest number 4 neljasaja meetri kaugusel metsa ääres.

Kuidas teistel maakatel? Tekiks natuke statistikat, millega austamist mitteväärivale Taavi Kotkale vasta pead lüüa. Big Grin
Vasta
#2

Mis seal 650m kaugusel asub - fiiber? Kuidas nad sellise "meeldiva" hinna leiutasid?


Mul on maal (35km kilulinnast) Tele2 4G mahupiiranguna 20GB, 15.- kuus, stabiilsus ja kiirus on hea, meie külas pole väga rahvast kes mahud umbe tõmbaks.

Mahtu jääb puudu igal juhul kui töötegemiseks kasutada või lapsed ennast multikaid vaatama unustavad. Ise vaatan unistavalt üle põllu naabritädi vaskpaariga telefoniliini - peaks minema rääkima ja tegema võimalusel üle põllu pisikese raadiolingi ~200 meetri peale.
Vasta
#3

Aga see Telia uus piiramatu mahuga koduinternet.21 Eur kuus, kiirus 20 mega, pole garanteeritud, aga alla 7 pole kordagi tulnud.
Statsionaarse antenniga piisavalt stabiilne, hetkel teenusega igati rahul.
Vasta
#4

(16-02-2016, 13:22 PM)raul Kirjutas:  Mis seal 650m kaugusel asub - fiiber? Kuidas nad sellise "meeldiva" hinna leiutasid?
...

Seesama Oranž Kaabel. Esimese pakkusid kaablit vedavad poisid ise, kui nendega rääkimas käisin. Teine tuli sügisel, kui toonase Elioni lehel hinnapakkumist küsisin.
Vasta
#5

mu taskuinternet (telefon) on maal minu koduühendusest (mida ei pea vajalikuks "upgradeda") hulka kiirem ja ka latency üle ei kurda, kuna 4G puhul seda ei taju.

linnas on taskuinternetiga keerulisem - eelkõige madalhoonestusega linnaosades, kus uhkeid maste kaardile (madalatel sagedustel) suuri (ja vähese kasutajaskonnaga) leviringe joonistamas pole.

kui mobiilset netti on vaja mingis konkreetses kohas "võimalikult heana", tasub proovida erinevaid operaatoreid. Võrguplaanid / jaamaasukohad on paljuski erinevad ja ses võtmes on üldistused ning "poliitilised eelistused" tarbetud. Ilmselt on LTE800 võtmes ka kõik kolm võrku tänaseks suht võrreldavad.
WiFid ja Kõud võib tänapäeval ilmselt enamuses kohtades möödanikuks lugeda ning üpris rahakotivaenulikest muistsetest teenustest loobuda. Hinnastamispoliitikate mittemuutumine on tegelikult IMHO operaatori hoob selleks, et inimesed vana ja ka teenusepakkujale kalli teenuse peale liiga rõõmsalt ei jääks - et moraalselt vananev võrk ka ajapikku kasutajatest tühjeneks ning suurema kärata mingil hetkel suletud saaks Wink

viidatud videot läbi ei kuulanud ning ilmselt ka ei kuula, aga kaablil igasse maakodusse pole küll pointi ja kui seda (koloss-summasid sisaldavate) ridade vahele kirja pannakse, siis seda tuleb võtta (majandusliku) reaalsuse viitena.
kui jutt ELASA võrgust, siis see pole kodukasutajatele - see on ISPde toetamiseks maa-aladel ning lõpptarbija juurde minek ongi selle ettevõtmise puhul jäetud äriettevõtte äriotsuseks. Ning kui keegi seal täitmata nishi näeb, siis ettevõtlikud inimesed võivad ju mehetegusid tegema hakata ning nishi täita Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#6

(16-02-2016, 14:05 PM)13piisab Kirjutas:  ...
viidatud videot läbi ei kuulanud ning ilmselt ka ei kuula, aga kaablil igasse maakodusse pole küll pointi
...

Tasub kuulata: üsna hariv, kui ise just sideinimene ei ole.

Igasse kodusse ei tasu jah. Aga täna käib kaklus sel teemal, kuhu valguskaabel siiski tõmmatakse. Ning kuivõrd on Riigil tahtmist inimeste maalelamist toetada.

Eks ma pean ka hakkama neligeesid katsetama, kuna Telia ei suvatse oma WiMaxiga enam midagi ette võtta, teenus on aga kiirusega võrreldes sigakallis. Ehk minusuguseid survestatakse rahakoti abiga uuemale teenusele kolima.
Vasta
#7

Ka mina läksin piiramata mahuga wimaxilt üle 60gb piiranguga elisa 3g-le (ainuke kel mast lähedal ja seal vaid 3g, ei 4 ega gsm netu). Kiirus praktikas 3-5 mega 17eurorubla eest.
P.S. asukoht Tallinnast diagonaalis ca 300km kagus.
Vasta
#8

Mina toimetan ka Elisa netipulgaga, üldiselt võib rahule jääda ja 17€ pean iga kuu ära andma selle eest. Samuti valguskaabel 600m kaugusel ja minust sinna ta jääbki...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#9

Kasutan EMTi netipulka kõige odavamat paketti 6€ kuu,kuna käin nii matkaautoga kui ka paadiga mööda laia kodumaad ja sellega väga rahul-veel pole leidnud kohta kus üldse ei töötaks,saab õhtuseid uudiseid vaadata ja skypega suhelda.Sõbral oli mingi muu teenusepakkuja oma ja see ei toiminud asulaski.
Vasta
#10

Kasutan emt 4,5 g netipulk ruuteris,maksan 21 ruublit kuus.Eriti rahul pole kuna uimasevõitu,aga hetkel paremat ka ei tea.Mul asukoht suht lohus,keila linnulennult 3-4 km,aga mägi ees.kunagi oli elisa kast katusel siis tuli signaal tabasalu kandist 16 km eemal.Saatsin kukele ja võtsib tele 2 pulgad,siis läks emt kiiremaks mast paistab üle põllu allamäge.
Nt telefoniga räägin tele2,emt levi olematu ja rääkida pole võimalik maailma parimas levialas.
Vasta
#11

Mul mastid alates lähimast EMT, Tele2, Elisa. Aga viimasel on parim levi Rolleyes 
Vasta
#12

(16-02-2016, 16:32 PM)saarrand Kirjutas:  Mina toimetan ka Elisa netipulgaga, üldiselt võib rahule jääda ja 17€ pean iga kuu ära andma selle eest. Samuti valguskaabel 600m kaugusel ja minust sinna ta jääbki...
Netipulgaga pole mul midagist teha, levi nõrk, ühenduse loob aga mitte enam. Aga praegu 3G modem/ruuter pööningul  antenniga katuseharja all, kaabliga tuppa ja sealt wifi purgiga edasi, asi suht stabiilne, kuid mitte eriti kiire, mitte nagu pakett lubab. Samas suure mahu ja väikese kiirusega ehk odavamat paketti ei pakuta ... 
Aga emti telefonis on 4G kohati olemas, kuid sealsamas jälle vaid edge alles, mast ka umbes 8 km kaugusel, elisa oma 2-3 km kaugusel, lausa näha.
Telefon on elisal olematu kvaliteediga, läheb kohe läti või vene võrku, kui pandud käsitsi võrgu valik, siis kaob aeg-ajalt side üldse, tuleb minna õue või teisele poole ahju. Emti telefoniside on enam-vähem.
Kuna tööjuures harjunud valguskaabli ühendusega ja laste juures linnas veel kiirem (100mega ja 3€ ehk sisuliselt ilma käes), siis on kodus ikka paras piin toimetada. Aga foorumis saab käia Big Grin. valguskaabel muidugi kilomeetrite elik valgusaastate kaugusel.
Vasta
#13

(16-02-2016, 13:04 PM)v6sa Kirjutas:  kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida...
Täna garaažis toimetades raadiot kuulates käis seesama lause läbi ja viskas kohe vita sentikasse. Ma vist ei ava seda linki õhtu eel, ei jää magama äkki.
Vasta
#14

Minu õnnetus see, et tehniline inglis- ja saksakeel ainult sõnastiku abil. Keerulisemad asjad püüan vene keele peale sättida. Arvuti avanemisel Putini ja Peterburi uudised, ilmateated kannatab ära. Arvuti läks millalgi  iseenesest peale paari yes`i Wnd 8 pealt kümnele üle. Ma selline isepusija. Nett tuleb naabri ruuteri pulgast, u  80 meetrit sinna. Tuli nädal tagasi üks Wnd update, lubasin ja nüüd saan Wifi ühenduse alles siis, kui naabrid teleka ja mõne arvuti tuttu panevad. Sisseminek nii: 1.klõps paremal all valjukamärgi kõrval "katusel"
2. klõps punase tärniga poolkaartehunnikul.
3.klõps Broadband Connection, sest "connected, secured" on harva ees
4. klõps Wifi
5. klõps Network and Sharing centre
6. klõps Troubleshoot problems
7. klõps internet Connections
8. klõps Troubleshoot and help prevent computer problems
9. klõps Next
10. klõps troubleshoot My connections to the Internet.
11. Troubleshooting has completed
12 klõps Check to see if the Problem is fixed. Kui roheline "linnuke"olemas, siis klõpsin kõik lehed kinni ja nett olemas.
Oleks vaja, et 4 punktis oleks kohe wifi sinine, mitte "dial-up", ja ei pakuks veaks"A Network Cable is not properly plugged in or may be broken" ?
valguskaabli pakkumine oli 1500.-, tuleb edasi häkkida...
Vasta
#15

Meie kandi Tele2 4g internet 30GB umbes 10.-€ kuus (välkmüügi raames) Kuna suvel leping lõpeb, siis silmapiiril on Telia piiramatu 16.-€ kuus. Majas rahvast palju ja seda 30GB jääb väheks.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#16

(17-02-2016, 05:00 AM)pen.skar Kirjutas:  ...
valguskaabli pakkumine oli 1500.-, tuleb edasi häkkida...

Kas see oli koos liitumisega? Või see peale? Palju küsiti?

Needuseprobleemi kohta ei oska muud öelda, kui selle viimase paiga peaks ka Win10-l saama tagasi keerata. Aga ega ma tea, ma pole seitsmendast edasi veel jõudnud...
Vasta
#17

(17-02-2016, 09:17 AM)Naabrivana Kirjutas:  Meie kandi Tele2 4g internet 30GB umbes 10.-€ kuus (välkmüügi raames) Kuna suvel leping lõpeb, siis silmapiiril on Telia piiramatu 16.-€ kuus. Majas rahvast palju ja seda 30GB jääb väheks.

Kas tele 2 ka nii kui 30 täis saab kohe kiirus maha või on armulisem?3G oli armuline ja kiirust maha ei võtnud,emt küll niikui 30 täis kohe kiirus mass ja igat klikki laeb 5 min.
Vasta
#18

Elisa laseb mingi protsendi üle ja siis kiirus kukub.
Vasta
#19

Emt läks väga ülbeks suvel,kuu algul väitsid kohe,et maht täis kuigi midagi laadinud teinud polnud,küsisin,et kuhu kadus,ei saa konfidensiaalne värk.Kaklesin kuu aega ja vihaselt siis muutus paremaks.
Vasta
#20

Kui levi vilets aitab võimendiga usb pikendusjuhe mul 5m pikkust ja kus levi väga kehv tõmbad kas masti või maal olles puu otsa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne