Suhtlemine
#21

Kui paljukse neid kirjutavaid tehnikamehi on, et kirjutamine probleemiks on? Minu kogemuses 95% tehnikamehi pole suuremad kirjamehed. Kui tahad asjast asja saada, pead tahes või tahtmata kohale sõitma ja otse rääkima, sest tihti pole nad jutumehed ka, et telefonitsi räägitud saaks. Kusjuures pole isegi väga vahet, kas on vanemad või nooremad. Vanematel on ühte moodi kogemus ja noorematel teine, seda peab suhtlemisel arvestama ja kõige lihtsam on kohapeal  kontekstist aru saada Smile Iseasi on muidugi veel see, et kardetakse vargaid (põhjusega) ning võõraid ei taheta enda juurde lasta.

Aga otse vastus teemaalgatajale -
kirja teel saab konkreetsemalt. Kuda ma telefonitsi (näiteks) seletan, et nääd, vaja X millise läbimõõduga asjandust, mille siseava on koonuses ning liistusoon on selline ja selline?

Konkreetne tehnika-jutt läheb telefonitsi keeruliseks, mõni on kiirema taipamisega, teine aeglasem.  Mu enda jutt võib jääda segaseks, sest ei taju teist poolt telefoni otsas - kes ta on, mida ta teinud on, mida ta oskab ja teab, miliist infot vajab?  Keerulisema juhtumi korral tuleb sada korda üle veenduda, et kas ise õigesti aru said ja kas sinust õigesti aru saadi ja siis pole lõpptulemus ka veel kindel. Kirjapandult on kogu inf 10 konkreetset sõna ühel real, kui pildid ka juurde ja üle helistatud saab, siis eriti bro.
Vasta
#22

Minagi eelistan kirjutamist helistamisele eelmistes postitustes toodud põhjustel -- saan nii endale kui adressaadile valida sobiva aja teemaga tegelemiseks; enne kirjutamist ja selle käigus saan teate sisu läbi mõelda; tegevusest jääb jälg (mu postkast on mu mälu ülioluline komponent).
Võib-olla on vanematel inimestel (mul sealhulgas) kuidagi meeles vene aeg, kus telefonikõne (ja telefoni omamine üleüldse) oli kergelt pidulik sündmus ja sellepärast ei hakata iga tühja asja pärast kohe teisele helistama Wink.
Vasta
#23

(19-02-2016, 12:37 PM)13piisab Kirjutas:  mu alalõug kopsatas just sel nädalal vastu maad, kui kuulsin, et ühe rahvusvahelise "odavmoe-müügiketi" töötajad ei tohi töö ajal mobiiltelefoni kasutada. 
Hiljutine töökogemus oli samasuguse piiranguga. Ega ma töö ajal enivei lobise ega olnud aegagi. Paraku elu on elu ja ikka tuleb ette et lapsel mingi probleem, kodus kuskil vesi jookseb või helistab mingi kolme emmiga ammmetnik, kes eeldab et inimene kohe telefoni krapsab võtma, muidu on kuri karjas. Kuna tööpaik oli enamasti teistest eemal ja vaid telefoni kõrva ääres hoidmine äratas soovimatut tähelepanu, soetasin super-soodushinnaga(15 EUR) hiina nutikäekella. Sellise handsfreega. Käed olid enda ees ja tasapisi nokitsesin ning rääkisin kellaga kui tarvis.
Venelasest kolleeg juhtus selja tagant mööduma ja kommenteeris, et selles ametis on täitsa OK, kui inimene järsku oma käega rääkima hakkab. Olla ennegi stressist lolliks mindud.  Big Grin 
Meenus A-rühma see osa, kus Hull-Murdock rääkis oma käega, millele sokk otsa tõmmatud. "Väike Vasak" nagu ta seda ise nimetas. 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

Minuarust praegu toodetavates telefonides on igasugu lubinaid sees,millel pole nägu ega tegu ega ka mingeid kirju peal.... Ehk on ka "targad käed" mõelnud selle peale,et kui vaja siis kuulame ja nuhime.
Minu arvamus siis.
Vasta
#25

lisaks selle teema kohta ühe vahva laulu lõigu 

mulle meedib üldse mõelda igasugu asju välja 

pärast teen siis nendest asju et ka teistel olex hea 
suhtlemises olen tugev ,suhtlen täitsa vabalt 
näitex eile terve päeva rääkisin ma sõbraga 
niisiis olen mitmekülgne,ilus ,tark ja osav 

Veel pole maha löödud
Vasta
#26

Ma ei ole selles foorumis väga vana suhtleja. Küll konto on aastast 2009 aga postitanud harva ja viimasel ajal taastamisprojektiga seoses olude sunnil ka kirjutanud - kuulutanud siin foorumis rohkem. 
Silma on hakanud 3 tüüpi kasutajad: 
ühed kes ei julge helistada- maili teel küll aktiivsed suhtlejad/uurijad aga nii kui ma ütlen nr ja et helista saad kiiremalt infot- on kohe vaikus!?
Teised kes ei suuda pilte lisada kuulutustele... krt ühekorra tegin vea läksin jutupeale teise Eesti otsa juppi tooma ja tulin tühjadekätega tagasi kuna tegelikus ei vastanud kirjeldusele. Ma saan aru et nn eritellimuse peale "tee teisest küljest ka pilti" pilte lisada muutub lõpuks tüütuks aga mingi ettekujutuse võiks ikka teisele poolele anda. Tegemist ikkagi internetiga ja infoajastuga.
Kolmandad on nn KINDLAD OSTJAD kes ilma uurimata annavad teada et pane bronn peale olen homme kohal. Homme aga vaikus majas ja keskit pole- ei telefonitsi ega mailitsi. 
Põhiline mis silma on hakanud et mailiteel tehtud kokkulepped nagu polegi kokkulepped a'la sellinne tunne et mailiteel inimesed kirjutavad ilma järelemõtlemata esimesi mõtteid mida hallollus genereerib.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne