UAZ 3303 diisel 88a.
#21

(06-03-2016, 17:13 PM)MeelisV Kirjutas:  ehk on vahe mootori pööretes ja siis vastavalt kasti silla ülekannetes.
need peavad kokku sobima muidu ei saa head asja

Mootori pöörded selgitaksid sel juhul võimsust, aga sel juhul peaks olema kütusekulu kiirema mootori kahjuks. Ja ka sel juhul peaks diisel olema aeglasem, aga mitte jõuetum.
Vasta
#22

(06-03-2016, 15:22 PM)zazik Kirjutas:  
(06-03-2016, 10:57 AM)lauren Kirjutas:  See volkari 2.4 on päris hea tummise vedamisega aga pelgan teda suht palju. Oli mul selline 740 volvo peal. Pigem olen mõelnud mõne 1.9 peale.

1,9 ei passi veoautole kohe mitte.
Kui on kindel tahtmine diiseldada, siis võta ikka mõni asisem mootor sinna. Töömahtu pigem 3 liitri kanti.

Ma ei tea kuidas UAZ-ikul mootori jaoks ruumi on, kas r6 sinna ära mahutada oleks reaalne?

Portel ja bussil ees ruumi küll,villisel napib.Peale ümberehitust tahad kindlasti sõidumõnu ka?1,9 kohe kindlasti seda ei paku,orginaal kastidega max kiirus 70 kanti ja mass peal siis kas vajutad gaasi vüi mitte aru kull ei saa,võtab hulk aega enne kui hoo üles saad.
Siin neid ümber tehtud masinaid peaks leiduma nii 2,0 kui ka 3,0 mootoritega,hea oleks kui saaksid enne ümberehitust proovida,et saaksid vahet tunda.
Vasta
#23

samas vahet ei ole kas 1,9   2,3 või 3,x määrav on ikka kw ja Nm

võtame lihtsa ford transiti selle ühe ehk neljanda generatsiooni 2,2 l mootori kw-d on märgitud 63 kw ....103 kw ja sinna vahele jääb veel 3 numbrit ehk kokku 5 erinevat tulemust ühest ja samast mootorist

on ju ilmne, et selle mootori mõlemad äärmused on täiesti erineva "minekuga" kuigi mõlemad on see sama 2,2l mahtu

sama on ka töömahu 2,4 -ga ehk valida on kas 74, 85 või 103 kw

jutu mõte oli siis, et räkides mootoritest ärme räägi vaid liitrist aga ka kw-st või muust jõudlust näitavast parameetrist. 
Vasta
#24

(05-03-2016, 20:25 PM)muska71 Kirjutas:  2,3 tõesti mannetu,mul nissan 2,3 sd vahel.Lund lükates jõudu küll,mudas sain ka hakkama niipalju kui sinna sattusin,aga liivas täitsa jokk.Männiku karjääris kunagi saafaritel lääne omad panid kui püssid tõusust üles,ka uaasik bensukonega läks vist üles välja,aga mina oma 2,3 vabalthingavaga poole mäe peal lihtsalt minestab,täielik piin oli ja vimaste seas vintsisin end üles.
 Vabalthingava diisliga pidigi nii olema, et kui piiripeal on siis pikapeale kustub aeglaselt ära. U nagu liivane tõus jne. Ei oska öelda kas ei jõua silindrit puhtaks "köhida" vmisiganes.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#25

(06-03-2016, 21:20 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(05-03-2016, 20:25 PM)muska71 Kirjutas:  2,3 tõesti mannetu,mul nissan 2,3 sd vahel.Lund lükates jõudu küll,mudas sain ka hakkama niipalju kui sinna sattusin,aga liivas täitsa jokk.Männiku karjääris kunagi saafaritel lääne omad panid kui püssid tõusust üles,ka uaasik bensukonega läks vist üles välja,aga mina oma 2,3 vabalthingavaga poole mäe peal lihtsalt minestab,täielik piin oli ja vimaste seas vintsisin end üles.
 Vabalthingava diisliga pidigi nii olema, et kui piiripeal on siis pikapeale kustub aeglaselt ära. U nagu liivane tõus jne. Ei oska öelda kas ei jõua silindrit puhtaks "köhida" vmisiganes.

Sama juttu rääkis mulle ka üks mees, kes ise põka tegi. Sirge tee peal pidi minek hea olema, aga kui näiteks adra maasse pani, sis oli hing kinni. Sõduauto diisel pidi olema natuke teistmoodi kui traktori oma. Ta aga ütles, et seda saab pumbast reguleerida, keerates seal mingit kruvi, pidi asja korda saama ja jõu ka kätte. Kahjuks ma ei tunne hästi mootorit ja ei osanud päris täpselt aru saada ega nüüd ka paremini seletada. 
Vasta
#26

"Sõduauto diisel pidi olema natuke teistmoodi kui traktori oma."     [Pilt: eek2.gif]

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#27

Just, kõigil pumpadel on kruvi, millest saab bensuka erksuse ja disla väände Big Grin
See on lihtsalt pööblile salastatud  kus ta asub.
Me oleme siin tegelt ühe suurima potensiaaliga iseehitaja algatuse per..e keeranud.
Asjalikud nõuanded on vajalikud ja enamvähem on ju head nad olnud. Aga summa summaarum on pilt nigel. Ma pean omale muidugi esimesena tuhka pähe raputama.
Las mees teeb mida tahab, jõudu on ja vajadusel teeb uuesti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#28

Mõte oleks vast ka trooperitel-fronteradel-montereydel kasutatavad 2,8tdi ja 3,1tdi mootorid aga nad vist liiga rasked võrreldes originaaliga. Vähemalt enne olid mingid nõuded kubatuurile,võimsusele ja kaalule,mis võisid erineda mingite protsentide võrra originaalist.
Vasta
#29

Ära hakka sinna mingit kapitalistlikku rämpsu aretama, siis ei saagi enam muud teha kui remondid ja vahetad kõike ümber.  Taasta originaal ja säilib vähemalt asja väärtus, või isegi kasvab aastatega. Mul on UAZ-il originaal mootor peal ja jaksab sõita küll, kui vaja läheb tühjalt ka 120 välja. Karpa on küll teine ja elektronsüüde ka peal aga kõik muu on vana. Mul GAZ 21 on selle 2,3 diisliga aga ega ta mingi rõõm nüüd küll ei ole. Kütust küsib vast 8 - 9 L/100 aga edasi ka ei lähe, möödasõitu ikka väga raske teha. 
Vasta
#30

Just ennist jalutasin koeraga ja ja vaatasin naabertalu uaasiku sõitmas millel mersu diislipress peal - tuli just metsast välja koos kaheteljelise treilaga milles koorem kaske peal...

Nii siis mõtlesin isegi masinatele mis mingil ajahetkel minu käest läbi käinud, mazda treileril oli 3liitrine disla aga kõigest 51kw...
Traktoreid jõudis vedada küll kuidagimoodi ning kütet võttis imevähe tegelikult. Talveralli lisakatse pani ka kinni... Wink

Täispikk ja kõrge LT oma 2.5 liitrise katlaga ei aretanud ka meeletud numbreid kuid koos treileriga vedas pidevalt korraga 5 tonniseid koormaid...

Vito oma 2.3 liitire katlaga on minu käes läbi sõitunud sadu tuhandeid, 73kw pole teab mis palju aga treiler sabas kannatab täitsa sõita, tühjalt lased soomes-rootsis mööda kiirteid 120km/h nagu muuseas...   keskmine kütusekulu ka olematu.

Canter oma 3 liitriga ei kuulu just tippklassi kuid treilerina täiesti arvestatav, kuhu sa ikka kihutad sellise masinaga Wink 

Uaz'i puhul on häda see et orginaalis on kiluvatti nõnna vähe et ega soorituse poolest paremat jõuallikat ei lubatagi väga peale panna.

Mis ülekandega tagumine sild on, kas Nissan vanette 2.3D tagasilda ei kannataks alla panna, vedeleb mul siin üks üleliia... Toimiva LSD diffriga ja puha.... Wink  Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#31

Eks igaüks vaatab oma mätta otsast. Mul vaja praktilist pilli millega rahulikult toimetada ilma et ma vaeseks jääks, selle üleliigse bensiini võiks ikka scorpiosse valada. Sillaülekanded tuleb üle mõõta, hetkel tunduvad jõle kiired olema isegi aeglustiga. Kahtlustan et on vähe suurema ülekandega. Millise ülekandearvuga üldse olema peaks, tean et kiirabi uaasikutel olid kiiremad ülekanded.
Vasta
#32

(06-03-2016, 17:06 PM)maitus Kirjutas:  Millest ma nüüd hästi aru ei saa? Ikka on kiidetud diisli väändemomenti võrreldes bensiinimootoriga. Kommentaaridest aga selgub, et 2.4 diisel on jõuetum kui 2.4 klikiaegne vene bensukas. Samas tuntakse hirmu, et mida Uaziku sillad ja kastid teevad kui kõvem diisel peale panna ja et samaväärse võimsusega diisel põletab palju rohkem kütust kui bensukas. Selliste loogikate alusel võiks siis ju ka traktoritel bensiinimootoreid kasutada. Milleks neile siis ikka palju kütust õgivaid jõuetuid mootoreid paigaldatakse? Smile

Kangiseadus kehtib... Toungue

UAZ on väikeveok ja üsna kerge ehitusega. Kuna bensupõletaja pöördemoment tuleb pööretel, siis ei ole jõuülekanne enam nii suure pinge all. Diiseldades tood tapva momendi allapoole ja hakkavadki pulgad lendama. Loodetud ökonoomiat aga piiraja lähedusest enam ei leia ka diislil.

Maanteesõit UAZga on paras piin. Isegi heas korras isendiga. Paarkümmend km on OK, viiskümmend elab üle aga 100+ - see on juba SM.

Odavam on panna korralik bensupõletaja peale kui diiseldamise keberniiti üle elada. Aga igaüks elab oma elu nii keeruliseks, kui ise soovib Big Grin

Minul on ka samasugune Krooks, praegu veel bensukas. Plaan on 1,9 40 kW diisel kinnikeevitatud difriga kardaanide vahele tõsta. Tõsi, mu oma ei ole legaalne ja on viimasel kahel aastal liikunud vaid aeglaste käikudega. Kiireid käike vaid sedapalju, et vahekasti hoob kinni ei jääks.

Vaadates seda istet, siis tasub teha isteproovi tööriietes. Ma ei mahu RAFi istmele ronima, see paistab olema veel paksema padjaga... Rolleyes
Vasta
#33

(06-03-2016, 23:43 PM)h2rra Kirjutas:  "Sõduauto diisel pidi olema natuke teistmoodi kui traktori oma."     [Pilt: eek2.gif]

Kui ma ütlen, et reageerib koormusele erinevalt, kas siis on vähem naljakas? Big Grin 
Vasta
#34

https://www.youtube.com/watch?v=V3xoteYCOMY
Kes ütles, et ei lähe, läheb küll Big Grin !
Vasta
#35

Viimasel viidatul on vist V8, tundub tiba illegaalne Big Grin
Samas võin kinnitada, et gaz21-l 140-ga lõppev spido nurga taha sõita korras autoga ei olnud eriline probleem, seega usun enam-vähem ka originaalmootoriga. Mootoreid pidi muidugi tihti vahetama.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

Vaadates kasvõi Talverallidel neid diiseldatud uaazikuid, siis ei liigu need ei peast ega peest! Aiatraktorile jõhkra ülekandega ja/või statsionaarsele pumbale/genekale on need parajad katlad, mujale ei sobi üldse. Niipalju, kui mul on neid vabalthingavaid vanu diisleid sõidukate vahel olnud aga ka veesõiduklitel kogetud, siis ainumas, mis üldse sõitis, oli vana ümmarguse Hiace 2,2 (vist). 
Mis on see "suremise" asi: mootoril endal puudub kiirendus ja ega nendel vanakooli malmjunnidel pole ka mingit arvestatavat momenti! Klassikaline Peugeoti 2,3, mis evib olematud 67 hobust @ 4200 rpm ja natuke jõudu 139 Nm @ 2000 rpm. Aga graafik on puus-kui-puus ja reaalse jõu juures ei ole sel katlal mingit võimsust ehk momenditipus on sel hädine 35 hobust. Kerget sõiduautot see veab, rasket ja mitmeveolist maasturit mitte! Sama õnnetud on ka kõik teised samasugused, numbrid muutuvad töömahu ja silindrite arvu pealt aga sisu jääb ikka samaks.
   
Paneme siia kõrvale nüüd aga UAZ'i enda originaalmootori graafiku ja siis saad aru, miks originaal sõidab ja mäkke ronib aga see diiseldatud jama ei tee seda teps mitte Big Grin Sest ütleme sellesinase 2000 pöörde juures on bensukal juba ligi 50 hobust võimsust ja 170 Nm jõudu!!!! Seda on TOHUTULT rohkem, kui nendel jamadiislitel. Ainult tühikäigul tiksumine ja 4500 rpm peal kohe lõhki minemas on nad ühesugsued... Ehk kui tahad panna DIISLIT, siis vähemalt samasuguste näitajatega katel!!! UAZ'i mootor ei ole üldse oma ajastu kohta paha!!! 
   
Vasta
#37

Graafikud on ilmekad. Big Grin  Pane kütuse erikulu kõver ka peale ja saabki selgeks, et olematu jaksuga diiselpaadiankur kõlbab hästi ainult kusagil tiksumiseks.

Traktori- ja autokasutuse jaoks luuakse täiesti erinevad regulaatorkarakteristikud.

Volga mootori asenduseks kõlbav pada peab käima 5+ krpm, omama tõusvat pöördemomendi graafikut vähemalt 3+ krpm-ni ja ilus oleks vahemikus 1500-3000 rpm vähemalt 150 Nm väänamine. Kaal peakls jääma 100 kilo kanti. Elik tänapäevane vägisitoidetav pada, soovitavalt hästivoolava neljaklapikaanega Cool .

Indenori malmmonstrum ei täida ühtegi nõudmist...
Vasta
#38

(07-03-2016, 19:26 PM)v6sa Kirjutas:  Graafikud on ilmekad. Big Grin  Pane kütuse erikulu kõver ka peale ja saabki selgeks, et olematu jaksuga diiselpaadiankur kõlbab hästi ainult kusagil tiksumiseks.
Volga mootori asenduseks kõlbav pada peab käima 5+ krpm, omama tõusvat pöördemomendi graafikut vähemalt 3+ krpm-ni ja ilus oleks vahemikus 1500-3000 rpm vähemalt 150 Nm väänamine. Kaal peakls jääma 100 kilo kanti. Elik tänapäevane vägisitoidetav pada, soovitavalt hästivoolava neljaklapikaanega Cool .

Indenori malmmonstrum ei täida ühtegi nõudmist...

Absoluutselt! Miks on kõigil tunne, et see Sierra diisel oli "Jube hea" asendus "Villisele" - sest GAZ 69 mootorist on see tõesti NATUKENE parem Big Grin Muuseas, ise ka plaanin Toolikul seesinane flathead just mõne paadiankru vastu vahetada ja seda just diisli surepäraste jahutusomaduste tõttu tühikäigul ,"tiksutamisvõimaluse" pärast metsas midagi tehes jne. Kütusekulu on väga vähe oluline. 
Aga siis GAZ 69 grafik, mis on tõesti vaid "grammike" kehvem "Moodsast" PSA-diislist Big Grin
   

Ja kõige lõppu paljukirutud ja mõttetuks kuulutatud Indeori 80 hobust "turbatiisel" Jeep'i mootoriruumist. Saate ise ka aru, miks see junn off-roadiks ei kõlba, mäest üles ei saa, porist läbi ei lähe jne ehk miks on originaalis UAZ ikkagi sama hea, kui G230 sellistes asjades Big Grin UAZ'i bensukatlaga samaväärsed ja PAREMAD diislisöödikud hakkasid tulema alles peale aastat 1990 ja need on kõik turbod. Mis on aga "Maailma Kõige Sitemad Diiselmootorid" sõiduomadusilt, on kõik vanad Mersu-diislid, PSA 1,9 turbota isend Partnerilaadsetelt, Volkkari 2,4 diisel edeveduse transporteri seest ja ka LT'de puhurita katlad. Mõned taolised on veel. Need on kõik kõlblikud vaid aiatraktorile ja... paadile. Suuremale ankruks ja pisemale marineerituna midagi natuke liigutama. Aastal 2016 on need saast kolmandas astmes, kui UAZ'i katel on veel täiesti sõidetav. 
   
Vasta
#39

Täitsa õiges kohas on.

Võsa, kui see orginaal üllitis nii kuramuse hää on milleks siis sinna ikkagi diislit peale soovid aretada?   

Mina pooldan küll kahe käega uaaziku orginaal katla välja vahetamist ÜKSKÕIK mille vastu, saab sõita vähemalt ja ei pea mootoriruumi luuki pidevalt kulutama.

Palju teil siis uaazikutega kogemusi on? Mingi aeg nooremas eas oli mul üks ning mingit emotsiooni see üllitis küll ei tekitanud just nimelt selle mannetu mootori tõttu, kui tahtsid et pill edasi ka astuks siis piltlikult öeldes võisid düüsid karpast välja keerata... Wink
Isa aga seevastu on sõitnud Gaz 69ga aastaid ning hiljem uazikutega ning alati kui jutuks tuleb mõne uaaziku kojutoomine siis läheb tal jutt mootori vahetuse peale, et kas meil mõni diisel on üle?  Big Grin  Toungue     

Vana E34 bummeri 2.4 liitrine koos mehaanilise pumbaga oli igatahes uaaziku peal ülim, keerasid pumbast silmajärgi niipalju juurde et vajutades kerge lont järel oleks ning jookseb maanteel nagu muuseas, teisega lastes võib asfaldil joonestamas käia... 

Mis ikkagi sel volga mootoril siis nii asendamatult head on, haiseb kui vanakurat kui käima peaks minema mingi ime läbi, jõud tuleb siis kui pedaal läbi põranda suruda -  seejuures on lärm juba ammuilma purustanud trummikiled jne... Pole ju teab mis palju parem kui mõni nö mersu diisel... Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#40

E34 2,4se jutuga olen nõus ja korra isegi haleda tünga saanud, kunde autoga sõita proovides jäi märkamata, et disla on. No oli juttu palju ja tahhoka punane ala jäi märkamata. See on võrreldes kõigi eelpoolmainitutega hoopis teine maailm, au ja kiitus bemmi inseneridele! 

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne