UAZ 3303 diisel 88a.

Pahameele tekitas viis mismoodi 4x4 mehed seda asja selgitavad,saaks ju selgitada ka nii, et ei kutsutaks teisi tehnikahuvilisi kohe idiootideks. Minu arvates see vene tehnika diiseldamine ei ole surnult sündinud, lihtsalt oleneb vaatenurgast ja tulemusest mida soovitakse saavutada.
  Saan ka ilmselt aru põhjusest miks 4x4 mehed selle selgituse natuke üle vindi on keeranud, kuna nad ilmselt on pidanud seda asja aastaid seletama, miks see ei ole nii lihtne nagu algul tundub ja miks tasuvust kui sellist ei teki ega ilmselt tulegi. Ning kui masin valmis ja sõidab aga max kiirus on 70 km/h siis jälle selgita miks see nii on  Big Grin . Kui lasta selline asi teenustööna teha siis asi muutub jaburalt kalliks,aga kui kodus asja arendada ja õhtuti Garaazis seltsis limonaadi/õllega nokitseda (tasuvusele mitte mõelda), siis minu arvates on asjal jumet. Seda enam kui mingil talumehel Uazik metsaservas vedelemas ja naabrimehel mädanenud Scorpa naabertalus maa sisse vajunud.
  Ei püüagi väita, et ma targem oleksin kui vene eri -insenerid (kindlasti oli neid ka mitu) aga lihtsalt tarbjate vajadused/meelsus/võimalused töökindlamate mootorite osas on muutunud. Samas tuleks arvestada sellega et kui Uazikut diiseldada ja temaga metsa ronida siis kütusekuluks jääb ikkagi 10 pluss liitrit. Minu Patrol (85 aasta 3,3 L ,)mis maanteel võtab 9-10 sajale joob metsas 12-15 sajale. Maanteel sõita on küll võimalik aga suurte rehvide ja müra tõttu ei ole see mitte meeldiv tegevus.
Ok loodan et suudan edaspidi suu kinni hoida ja vältida OT-d

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta

(18-03-2016, 11:16 AM)zurik Kirjutas:  Üks tähtis parameter mida tuleks veel jälgida ja mis meelest maha läks on mootori enda kaal, gaz 66 ja Sadko näitel võin öelda et diisel on ikka mitusada kg raskem. Arvan, et sama seaduspära kehtid ka siin,kuigi ilmselt suurusjärk teine ja vb mitte nii määrav. Lihtsalt esirattad sukelduvad varem emakese maa rüppe Big Grin 

Jumala õige. Kastikal on juba originaalis kaalu suhe u. 2/3 esisillale- 1/3 tagasillale. Veel paarsada lisakilo ette ja tagasilda pole vajagi. Smile
Vasta

lauren kirjutas: mulle arutelu meeldib, poetan siis ka veel natuke.
Kuna lähteülesandes on maanteesõit sees siis peaks alustama vast ülekandearvudest. Kas sildadesse tehase valikust midagi kiiremat pista ei saa? Gaz2410 tagasillast näiteks?
Mootori valik võiks alata maksimaalse lubatava võimsuse väljaarvutamisest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-03-2016, 11:01 AM)vanapagan Kirjutas:  Oleks kellegil sõitev diisel uazik saaks võrrelda bensukaga, siis vist asi selge et kas on mõtet aretust teha. Bensukaid leidub ikka, mulgi üks täitsa sõidukorras.

Mul 2,3 villis olemas vaja ainult siduri pump peale kruvida,tüv ja kindlustus hetkel puudu.
Vasta

(18-03-2016, 14:46 PM)Marko Kirjutas:  lauren kirjutas: mulle arutelu meeldib, poetan siis ka veel natuke.
Kuna lähteülesandes on maanteesõit sees siis peaks alustama vast ülekandearvudest. Kas sildadesse tehase valikust midagi kiiremat pista ei saa? Gaz2410 tagasillast näiteks?
Mootori valik võiks alata maksimaalse lubatava võimsuse väljaarvutamisest.

Kiirabi uaasikutel on kiiremad ülekanded, ise olen järgi proovinud saab sõita 90 nega nagu tavalise sõidukaga, pööre jääb talutavaks. 
Teema alguses küsisin ka neid ülekande arve aga seni pole sellest räägitud.
Vasta

Mul GAZ21 ongi 2410 tagasillaga, 2,3 diisel mootori ja sierra viiese kastiga. Suure hädaga saab viienda käiguga 120Km/h kätte aga pikalt üle 90Km/h sõita ikka ei saa, läheb keema. Kui see mootor nüüd kastiga UAZikule peale panna mis on raskem, suurema tuuletakistusega, aeglasemate ülekannetega ja neli käiku siis selleks et 90-nega sõita saaks jääb vähemalt kaks käiku puudu. Saabki 60-ne pill.
Vasta

(18-03-2016, 15:27 PM)muska71 Kirjutas:  
(18-03-2016, 11:01 AM)vanapagan Kirjutas:  Oleks kellegil sõitev diisel uazik saaks võrrelda bensukaga, siis vist asi selge et kas on mõtet aretust teha. Bensukaid leidub ikka, mulgi üks täitsa sõidukorras.

Mul 2,3 villis olemas vaja ainult siduri pump peale kruvida,tüv ja kindlustus hetkel puudu.

Sellest vähe kasu, peaks ikka 2 ühesugust autot olema.
Vasta

(18-03-2016, 15:45 PM)lauren Kirjutas:  Kiirabi uaasikutel on kiiremad ülekanded, ise olen järgi proovinud saab sõita 90 nega nagu tavalise sõidukaga, pööre jääb talutavaks. 
Teema alguses küsisin ka neid ülekande arve aga seni pole sellest räägitud.

Ei ole olemas sellist kategooriat, nagu " kiirabi uaasik". Tehasest tulevad kõik ühesugused välja. Uaz sanitaarautode tehniline komplektsus oli samasugune nii rahvamajandusse, kui ka armeesse saates. Ernevaid ülekandearve on läbi aastate olnud, kuid mitte nii, et kastikale aeglasem ja punase risti ja haavatud sõdurite veoks mõeldud presentkanderaamidega masinale kiirem.

Kood:
До июля 1989 г. в гражданские мосты устанавливалась главная пара с передаточным числом 5,125 (41 зуб), сейчас - с передаточным числом 4,625 (37 зубьев), т. е. более "скоростная", но менее "мощная"

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Mõned huvitavad leiud sinutorust.



siin näha siis juba pakutud LT diisel uazi peal.

Vasta

Ühte Uaz kastikat Vahva Jussi tõstukiga näen talvisel ajal tihti metsa käimas. Vahel harva on tal ka sinine vene kerghaagis sabas. Mudarehvid on ka pillil all. Diiselmootoriga tundub auru ülesse võtvat küll. Meie kandis tean kahte diisel villist, üks kastiga, teine tavaline.
Vasta

     Kas ehk jääks korras bensiinimootori juurde ja kütusele tehtavaid kulutusi vähendaks kütusena gaasi kasutades ?
Vasta

Aga mis sest mootorist ikka nüüd, ülejäänu paistab väga räbal olema tee enne see korda, küll jõuad siis ka mootorini. 
Vasta

(18-03-2016, 20:47 PM)edvard Kirjutas:       Kas ehk jääks korras bensiinimootori juurde ja kütusele tehtavaid kulutusi vähendaks kütusena gaasi kasutades ?

Mis selle moodsa meesseksi mõte võiks olla? 

Olles elus ise ka paar korda erinevate uaasikutega kulgenud, julgen arvata, et see paarsada kilomeetirt aastas kannatab ka originaalse mootorilaadse tootega läbiajada. Kuju on ju asjal tore ja aiapäkapikuna igati väärt värk. Mingi diiseldamise või gaasitamise mõte jookseb minust nii kauge kaarega mööda, et isegi õhuvärelust ei ole tunda.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Gaasiseade, siuke legaalne, maksab. Üsna palju maksab. Kui on olemas villis ja mootor, siis sellel mehel tekib kindlasti tahtmine neid ristata. Käis mul siin kunagi pooltelgede järel, käigukast ilusti kaasas sobivuse kontrolliks. Loomulikult ei sobinud. Vaatas natuke ja ütles: käib küll, panen mingid torujupid vahele ja keevitan kinni. 
See mees teeb veel suuri tegusid.

PS kui algatajale mu post ei meeldi kustutan kohe ära, loodetavasti siinsed tsiteerimishullud ei paljunda seda vahepeal.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Milles probleem?
 Ennem arki minekut paigalda audi 100 pealt 2,4 a-la 60kw vabalthingav diisel, hiljem loopida see
pealt minema ja asendada 85 või 103 kw tdi versiooniga. olles ise 85 kw versiooniga päris palju sõitnud ja koormaid vedanud, siis vääne/minek ja kütusekulu on vägagi tasemel. Ei ole mõtet rääkida juttu et veermik vms ei pea vastu- hullu peaga on kõik võimalik ära lõhkuda. Teine variant- rida kuuene bemmi/ opeli pealt 96/105 kw diisel. 
Tuleks hoiduda "empty wallet racing team" liikmete autodest, selle mootori tüüpveaks kulunud pumbapea (soojalt ei taha käima minna) ,ise sõidan sellise katlaga omegaga ja ei kurda.
Vasta

Kui juba ridakuutele jutt läks, siis teadagi on uaasiku kapotiall kasvõi tankimootorile ruumi sestap miks mitte koos ridakuue paigaldusega sama soojaga astuda pioneeride radasid vormelühest ja Tyrellikombel kohe ka teine esisild lisada? 

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

R5- R6 pakuks erinevalt nimetatud kohviveskitest ka sõidumõnu ja see suht vähene kaalulisa ei tohiks
tugevale uazi mehele eriline probleem olla. Oskajam paigaldab nagunii roolivõimu.
Vasta

Sõidumõnu on arusaadavalt subjektiivne kriteerium ja sellel teemal pole mõtet vaielda (mõrapeade foorumist näiteks leiab ohtralt ka inimolevusi, kelle arvates mugavus tähistab kepiga kastis õlisegamist, pedaalimist, kivikõvasid ja kitsaid istmeid ning makitamadaldus-sportvedrustust).

Uaasiku topeltesisilla mõte oli ikka pigem selles, et kastiga versiooni kaalujaotus on niisamagi selline, nagu ta täpselt on. Sestap veelgi enam eespoolrippuva R5 või R6 metallikolaka puhul oleks loogiline rakendada skeemi, kus õuealakiirustel sõidad neljal rattal ja kui kiirused hakkavad lähenema kolmekümnele kilomeetrile tunnis, langetad maailma esimese esimese abisilla. Nuh, et mitte kohe ninalikukkuda või sootuks kukerpalle harrastada.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(18-03-2016, 13:15 PM)taxopets Kirjutas:  
(18-03-2016, 11:16 AM)zurik Kirjutas:  Üks tähtis parameter mida tuleks veel jälgida ja mis meelest maha läks on mootori enda kaal, gaz 66 ja Sadko näitel võin öelda et diisel on ikka mitusada kg raskem. Arvan, et sama seaduspära kehtid ka siin,kuigi ilmselt suurusjärk teine ja vb mitte nii määrav. Lihtsalt esirattad sukelduvad varem emakese maa rüppe Big Grin 

Jumala õige. Kastikal on juba originaalis kaalu suhe u. 2/3 esisillale- 1/3 tagasillale. Veel paarsada lisakilo ette ja tagasilda pole vajagi. Smile

Küsimus ei ole jaksus.
Kuid Devil jõudis juba ette selgitustega Big Grin

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta

kuna uaz on tänapäeval suhtkoht aretajate- offroadijate pärusmaa, siis pädevamad muudavad ka mootori asukohta.
Ise olen tutvunud uazi (ketaspiduritega) sildadega, sierra v6 bensiinimootoriga toruraamil bagilaadse kulguriga. Päris hea mulje jättis. Tegijal oli ka tulevikus plaan õlipõletaja vahele visata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne