UAZ 3303 diisel 88a.
#61

(14-03-2016, 23:10 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kuna mul endal ka diisel-Villis siis ma päris maani mutta ei tambi seda ideed küll aga Sierra 2,3d mootori. Eks neid sellepärast paigaldatakse et käigukasti kinnitus mootori külge sobib ja võimsus legaalsetesse piiridesse jääb.  Aga samast mootorist on olemas ka 2,5 turboga variant, mida leiab Scorpade alt ja vist suuremate plunžritega pumbaga variant Iveco Turbodailylt. Nende mootoritega võib natuke dünaamikat ka tekkida. Muideks üks Scorpa 2,5 td oli aasta tagasi lammutuses olemas, võin kontakti anda kui huvi on.  Mul endal on ka 2,3 vabalthingav diisel (küll Nissani päritolu), tühjalt linnavahel kannatab sõita aga kerge tõusu peal hakka juba käike alla vahetama, kui kastis ka midagi on ei ole lootustki maanteel kergest tõusust viiendaga üles saada (mul Nissani originaalkast+ 69 vahekast). Enda auto sain juba diiselmootoriga, muidu ei oleks vaeva hakanud nägema ja oleks ka ilmselt läinud uuema Volga või hoopis mõne muu bensuka teed. Rahalist kokkuhoidu diiselmootori paigaldamisest kindlasti ei tule, sest kütusekulu vahe on minimaalne, rahaline kulu paigaldusele see-eest arvestatav. 2,3 vabalthingava paigaldades kaotad ka dünaamikas. 

Aamen Smile
Vasta
#62

Ma saan aru, et UAZi saab odavalt kätte ja omadel kogemustel on seesinane mudastel teedel metsatööl tõsine abimees. Ja ma mõistan ka, kui see on/oleks hobi/hotrodi projekt, kus eesmärk on raha lugemata uaazikust "äge asi" teha...

Aga et keegi mõtleb aastal 2016 tõsimeelselt sellega, peale vanatehnika-lõbusõidu ja -"ralli", koormaga maanteele minna ja seda totaalsete saast-diiselmootoritega??? Mis Teil viga on (peas!!!)??? Kas Te olete oma aja, raha ja tervise peale lõpmatult vihased ja soovite kuidagi õndsaks saades kiiremalt ratastooli või Peetruse juurde jõuda? 
Ostan uassi ja teen sest kamassi... kasutades kõlbmatuid paadiankruid. 
Vasta
#63

 Arvestades Uaziku stokk mootori "põlemis puhtust" siis halvasti tuulutatavas garaazis selle käimise ajal olles, pole palju vaja et samuti Peetruse juurde jõuda. 

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#64

Plyval, sa ära nüüd vinti üle ka keera, kõik teavad juba ammu, et sulle diisel ei meeldi. Et sina oled suure kubatuuriga bensuka mees. Pole ju mõtet igas teemas põrkamas käia, kus teistsugused endale teistsuguseid masinaid ehitada tahavad.
Vasta
#65

(15-03-2016, 19:12 PM)Mahno Kirjutas:  Plyval, sa ära nüüd vinti üle ka keera, kõik teavad juba ammu, et sulle diisel ei meeldi. Et sina oled suure kubatuuriga bensuka mees. Pole ju mõtet igas teemas põrkamas käia, kus teistsugused endale teistsuguseid masinaid ehitada tahavad.

Aga mida ta valesti ütles? Peab siis iga mees rehale ise astuma?

Ütlemise viis võiks muidugi mitte nii ... isiklik olla, aga see näikse olema ostetud omadusToungue
Vasta
#66

(15-03-2016, 00:56 AM)PlyVal64 Kirjutas:  keegi mõtleb aastal 2016 tõsimeelselt sellega, peale vanatehnika-lõbusõidu ja -"ralli", koormaga maanteele minna ja seda totaalsete saast-diiselmootoritega?

No mina ei saa aru kuidas üks inimene tuleb selle peale et metsast puid vedada sõiduauto pagassis või murutraktorikäruga  Big Grin Selle raha eest mis Villise ehitamiseks olen kulutanud saaksin ilmselt praegu juba mingi odavama Hiluxi või Navara kätte aga ikkagi sõidan pigem Villisega. Selgelt on ju öeldud et teemaks olev auto ehitatakse maal käimiseks ja oma tarbeks mitte klientidele raskeveo tegemiseks ehk siis hobiks. Hobiauto ei peagi alati kõige mugavam, ökom, kiirem jne olema, peaasi et endale meeldiks. 
Vasta
#67

(15-03-2016, 20:21 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(15-03-2016, 00:56 AM)PlyVal64 Kirjutas:  keegi mõtleb aastal 2016 tõsimeelselt sellega, peale vanatehnika-lõbusõidu ja -"ralli", koormaga maanteele minna ja seda totaalsete saast-diiselmootoritega?

No mina ei saa aru kuidas üks inimene tuleb selle peale et metsast puid vedada sõiduauto pagassis või murutraktorikäruga  Big Grin 

Ma ka ei saa sest varem saigi naabrimehe UAZ'iga veetud ja sellega muidki vajalikke toimetusi tehtud ja veel enne seda oli meite GAZ 69 "Villu" Big Grin Sestap on nüüd Toolik ja äkki tuleb midagi uut ja asjalikumat ka millaski...
[Pilt: 2007-06-28%2B109.jpg]
Aga et UAZ on maal käimiseks, hobiks etc, siis KAS originaalmootor või juba midagi oluliselt paremat! Saast-diislid, k.a. see skorpa turbaõnnetus, kummagi mõiste alla ei mahu.
Eesmärk ei saa olla oluliselt halvemate omadustega rögisev ja kallis kräpp.  Aga "oluliselt parem", siis hakkab juba piire seadma UAZi muude sõlmede tugevuspiir, mis ei ole liiga kaugustes (mitte nagu Põrnika kast, mis 400 Hj talub originaali 23 asemel...). 
Vasta
#68

Miskipärast on siin nii, et vaidlus käib ainult vanade vabalthingavate diislite ja originaali vahel. No saast on ju mõlemad. Kas sinna ei kannataks siis aga panna mingit uuemat bensukat, mille KW samasse piiri jääks, et sildu ja kaste ei lõhuks, aga samas ökonoomsem ja ergem oleks? 
Vasta
#69

(15-03-2016, 20:21 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(15-03-2016, 00:56 AM)PlyVal64 Kirjutas:  keegi mõtleb aastal 2016 tõsimeelselt sellega, peale vanatehnika-lõbusõidu ja -"ralli", koormaga maanteele minna ja seda totaalsete saast-diiselmootoritega?

No mina ei saa aru kuidas üks inimene tuleb selle peale et metsast puid vedada sõiduauto pagassis või murutraktorikäruga  Big Grin Selle raha eest mis Villise ehitamiseks olen kulutanud saaksin ilmselt praegu juba mingi odavama Hiluxi või Navara kätte aga ikkagi sõidan pigem Villisega. Selgelt on ju öeldud et teemaks olev auto ehitatakse maal käimiseks ja oma tarbeks mitte klientidele raskeveo tegemiseks ehk siis hobiks. Hobiauto ei peagi alati kõige mugavam, ökom, kiirem jne olema, peaasi et endale meeldiks. 
Uaazikule surud rahumeeli 2 tonni kasti ja kärutad ja ei juhtu temaga midagi.Bensukaga ilmselt pada möirgab ilmselt,disla seevastu laseb pea tühikäigul.Kas see hiluks või navara kannatavad sellist vägistamist ja kaua?
Mina kahjuks karpadest midagi ei jaga ja nendega läbi ei saa ja seetõttu läksin diislile üle.hea lihtne kas käib võieikäi ja ei mingit turtsumist läkastamist täis tõmbamist ja muud keberniiti.
Algul oli kastikas,sain diisli peale ja sõitsin aasta siis sain villise ja panin mootori sinna peale ja sellega pool eestit läbi aetu,isegi sõrve sääres käidud.Mingi 70 tuhhi sai läbi aetud,täna enam sellega sõita eriti ei taha kuna ikka väga ebamugav,aga hobimasinaks kärab küll.
Mis lagunes nende aastatega?Tallinnas järvel purunes tagasilla ülekanne,aga aru ei saanud kus viga kuna kolks kostis käigukastist.Pidurid tahavad pidevalt peale keeramist,kui juba 2 x pidin pedaali järjest vajutama siis oli aeg kruvima asuda.Algul panin esisilda kuul kääntelje puksid ja ikka väga kiiresti kulusid ja loks taas sees,siis panin koonusrullid ja need palju paremad ja tänaseni peal.
Vasta
#70

(15-03-2016, 22:59 PM)maitus Kirjutas:  Miskipärast on siin nii, et vaidlus käib ainult vanade vabalthingavate diislite ja originaali vahel. No saast on ju mõlemad. Kas sinna ei kannataks siis aga panna mingit uuemat bensukat, mille KW samasse piiri jääks, et sildu ja kaste ei lõhuks, aga samas ökonoomsem ja ergem oleks? 

No kessseloll nüüd kallist, janust ja jaksitut bensukat aretama hakkab Toungue

Mõttel oleks jumet, kui originaalmootor oleks täielik saast. Aga heas toitumuses isend jaksab Krooksulist liigutada küll. Ega kütusesäästu säärase suurepärakulise arodünaamikaga maanteekiirusel tule kusagilt, maastikukulu aga sõltub otseselt sohvri oskustest.

Kuigi iseenesest tuleks ju mudastes oludes hea rehviga kasuks, kui mootor käiks rammusa 4 asemel näiteks 7 krpm peale välja Cool

Keskmine iseehitaja kardab ju elektrit. Hääd bensupajad on aga MPIpurtsu ja kontaktivaba süütega.
Vasta
#71

(16-03-2016, 09:05 AM)muska71 Kirjutas:  Uaazikule surud rahumeeli 2 tonni kasti ja kärutad ja ei juhtu temaga midagi.Bensukaga ilmselt pada möirgab ilmselt,disla seevastu laseb pea tühikäigul.Kas see hiluks või navara kannatavad sellist vägistamist ja kaua?
...
Jälle hommikused rohud võtmata... Rolleyes

Kui Krooksulise kastis pidevalt 2 tonni vedada, siis kaua ei vea. Ühe tripi asfaldil elavad nad kõik üle. NIng elaks ka lääne pillid, kui nende tuba sama ebamugavaks teha, kui venelane seda UAZ puhul on teinud. Mida sitemad on juhi olud, seda hellemalt käiakse masinaga ümber, kuna iga pauk käib oma seljakondist läbi. Rolleyes

Disla laseb tühikäigul 60 km/h. Just sääraseid liikuvaid šikaane meie teedele vaja ongi, eksole.
Vasta
#72

Pigem polegi küsimus kas PlyVal midagi valesti ütles, vale on see vinguv kõneviis, milles mõte esitati. No ei tunnista ma PlyVali kui autoriteeti, kelle arvamus on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu Smile

Jah, V6sa, kui inimene tahab endale jalga tulistada, siis peab ta seda saama. Lõppeks on igalühel omad mõtted ja kui kodanikul on plaan sõita mingite muude põlevvedelikkudega kui poediisel (aga ta targu hoiab oma noka kinni) siis võib vanakooli jõuetu diisel olla märksa sügavama poindiga kui ükskõik kui hea bensukas. Sõidumõnu pärast vaevalt et keegi kastiga uaziga tänapäeval enam ringi veereb.
Vasta
#73

(16-03-2016, 09:13 AM)v6sa Kirjutas:  Disla laseb tühikäigul 60 km/h. Just sääraseid liikuvaid šikaane meie teedele vaja ongi, eksole.

Kui mina vahet pole mis trammiga alla 90 km/h kulgen siis pilk pidevalt tahavaatepeeglis ja kui keegi taga siis tee äärele ja suunaga märku,et võid minna.
Vasta
#74

(16-03-2016, 09:16 AM)Mahno Kirjutas:  ...

Jah, V6sa, kui inimene tahab endale jalga tulistada, siis peab ta seda saama.
...

Ehk lubame foorumis vaid oma tööde esitlemise ja tehtule kaasakiitmise? Sest iga nõuandega vähendame ju küsija tahtmist endale jalga tulistada...

Kastiga UAZ on tegelikult üks õnnetu liikur. Reaalselt veovahendina kasutamiseks on kast ikka üüratult kõrgel. Tõstukiga laadimisel pole muidugi vahet, aga kui tihti seda tõstukit ikka võtta on. No õnneks käivad kastiküljed ka maha.

Niigi nigelast kandevõimest sööb läbivettinud puukast julgelt 250 kilo ära. Ning vaadake kasti kinnitusi: kõrged talad on ristsidemeta ning üsna kitsalt koos. Krooksuga metsast järjekordse pakukoormaga kodu suunas kõikudes on alati hirm, et murrab kasti maha... Nõukaajast mäletan, et paljudel kastiga uuaasikutel oli kast jutu järgi vähemalt korra maha sõidetud...

Kõvad ja teravaservalised rehvid lõikavad tõhusalt kamarast läbi, tagades uppumise pehmes. Silladifrilukkude puudumine tagab, et see toimuks võimalikult tihti.

Vaid  4 krpm pakkuv mootor ei suuda paremat rehvi sopast tühjaks ka visata.

Krooksu süütekommutaator pakub suvel suurepärast võimalust ergastavaks särakaks paremale sääremarjale. Ma ei tea, kas vanematel isenditel on patareisüüde ja seega säärast kobakat juhi istumise all ei leidu. Iseenesest on üsna niiskuskartliku karbi toomine kõrgele ja hästiventileeritud kohta mõistlik.

Üldse tundub, et juhikoht meenus tõenäoliselt kaks päeva enne tähtaega ja siis visati kiiruga midagi kokku. Ning jäetigi nii, kuna venelasele kõlbas kõik. Peaasi, et sai liikuma. Ma ei ole suur mees, aga maastikul on võimalik end suurepäraselt ära lüüa nii ukse kui kõigi ukseavatalade vastu.

Õigesti kirjutad, et UAZ ei sõida keegi mitte mõnu, vaid emotsiooni pärast. On selleks siis vanaisa auto lõhn või filmistnähtu kogemise soov. No iga asi ei peagi olema ratsionaalne. Aga on väga raske mõelda välja põhjendust ühe nigela mootori asendamiseks teise samaväärsega... Minu jaoks seostub Krooks isa täitumata unistusega: talle lubati kogu kolhoosis töötamise aja, et JÄRGMINE kätte saadav UAZ saab talle... Ei saanud.

Samas kui inimene ise on kõik plussid ja miinused läbi kaalunud ning võtnud vastu selge otsuse, et SEDA tahan ma teha, siis müts maha:
hobid ei pea olema teistele mõistetavad Cool
Vasta
#75

Diiseldamise kohalt.
Kunagi omasin UAZ 469 nimelist liikurit. Originaal mootoriga. Sai käidud toona oma lõbuks usinasti aegviidu sõjaradadel sõitmas(siis ei olnud veel tõkkepuid ja suletud teid seal).
Ega ta mingi kiire pill ei olnud,aga kusagil hätta ei jäänud.
Siis sai juhuse tahtel minu omaks Jeep Wagoneer millele oli Soomes masu(mitte see viimane vaid ikka ammu ammu) ajal paigaldatud vist oli äkki mingi pea 4L Valmeti diisel. Naturaalselt hingav ja puha. Mootor ise tegelt lolli ja pommi kindel. Aga no kuidagi ei sobinud selle mootori dünaamika kokku olemas oleva käigukasti ja sillaülekannetega.
Selle tulemusel aegviidus liivased tõusud kus UAZ sipsti üles läks, kooles diiseldatud jeep ära. Isegi kui aeglusti sisse panid.
Ehk siinkohal liitun ka nendega kes arvavad,et ise endale jalga ei ole hea mõte lasta Big Grin  Isegi kui tundub jube lahe alguses.

PS! ma ei vihka diisleid. mul on neid mitu lausa. mõnel üks ja vahest kaks turbot.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#76

(16-03-2016, 09:05 AM)muska71 Kirjutas:  
(15-03-2016, 20:21 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Pidurid tahavad pidevalt peale keeramist,kui juba 2 x pidin pedaali järjest vajutama siis oli aeg kruvima asuda.

Mäletamist mööda saab neile kõigile panna GAZ24 isereguleeruvad pidurisilindrid.
Mootori vahetuse mõttekuse arutelu on tõesti käest ära läinud meil.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#77

(16-03-2016, 16:19 PM)Marko Kirjutas:  Mootori vahetuse mõttekuse arutelu on tõesti käest ära läinud meil.

teema porte uaz-st ja selle taastamisest nii,et pidurite värk peaks igati teemas olema,aga vahepeal tõesti asi üle võlli läinud.
Vasta
#78

(16-03-2016, 10:12 AM)v6sa Kirjutas:  
(16-03-2016, 09:16 AM)Mahno Kirjutas:  ...

Jah, V6sa, kui inimene tahab endale jalga tulistada, siis peab ta seda saama.
...

Ehk lubame foorumis vaid oma tööde esitlemise ja tehtule kaasakiitmise? Sest iga nõuandega vähendame ju küsija tahtmist endale jalga tulistada...

Kastiga UAZ on tegelikult üks õnnetu liikur. Reaalselt veovahendina kasutamiseks on kast ikka üüratult kõrgel. Tõstukiga laadimisel pole muidugi vahet, aga kui tihti seda tõstukit ikka võtta on. No õnneks käivad kastiküljed ka maha.

Niigi nigelast kandevõimest sööb läbivettinud puukast julgelt 250 kilo ära. Ning vaadake kasti kinnitusi: kõrged talad on ristsidemeta ning üsna kitsalt koos. Krooksuga metsast järjekordse pakukoormaga kodu suunas kõikudes on alati hirm, et murrab kasti maha... Nõukaajast mäletan, et paljudel kastiga uuaasikutel oli kast jutu järgi vähemalt korra maha sõidetud...

Kõvad ja teravaservalised rehvid lõikavad tõhusalt kamarast läbi, tagades uppumise pehmes. Silladifrilukkude puudumine tagab, et see toimuks võimalikult tihti.

Vaid  4 krpm pakkuv mootor ei suuda paremat rehvi sopast tühjaks ka visata.

Krooksu süütekommutaator pakub suvel suurepärast võimalust ergastavaks särakaks paremale sääremarjale. Ma ei tea, kas vanematel isenditel on patareisüüde ja seega säärast kobakat juhi istumise all ei leidu. Iseenesest on üsna niiskuskartliku karbi toomine kõrgele ja hästiventileeritud kohta mõistlik.

Üldse tundub, et juhikoht meenus tõenäoliselt kaks päeva enne tähtaega ja siis visati kiiruga midagi kokku. Ning jäetigi nii, kuna venelasele kõlbas kõik. Peaasi, et sai liikuma. Ma ei ole suur mees, aga maastikul on võimalik end suurepäraselt ära lüüa nii ukse kui kõigi ukseavatalade vastu.

Õigesti kirjutad, et UAZ ei sõida keegi mitte mõnu, vaid emotsiooni pärast. On selleks siis vanaisa auto lõhn või filmistnähtu kogemise soov. No iga asi ei peagi olema ratsionaalne. Aga on väga raske mõelda välja põhjendust ühe nigela mootori asendamiseks teise samaväärsega... Minu jaoks seostub Krooks isa täitumata unistusega: talle lubati kogu kolhoosis töötamise aja, et JÄRGMINE kätte saadav UAZ saab talle... Ei saanud.

Samas kui inimene ise on kõik plussid ja miinused läbi kaalunud ning võtnud vastu selge otsuse, et SEDA tahan ma teha, siis müts maha:
hobid ei pea olema teistele mõistetavad Cool

Ei pea ainult takka kiitma. Aga pole mõtet ka enda arvamust peale suruda. Nõu saab anda ainult sellele, kes nõu tahab. Korra ütlesid ja aitab. 
Vasta
#79

Tuletan lihtsalt ajalugu noorematele meelde  et miks oli kõva sõna diislade peale aretamine. Ikka tegelik põhjus oli selles et diisel kütet oli lihtsalt muidu või poolmuidu käes. Nüüd vaevalt enam nii on,hinnad tanklas bensaga enamvähem samasse aukku.
Vasta
#80

Juhul kui - mul võib neid 24 pidurisilindreid olla mingi kuhjake. Lauren teab ka, kus ma asun.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne