John Deer X145 murutrakats
#41

(27-03-2016, 12:38 PM)Simmerling Kirjutas:  Kilo on kilo ja seda isegi Moskvas

Päris nii ikka ei ole, kui näpuga järge ajada Smile : http://www.novaator.ee/ET/idee/konflikt_..._asendust/
Vasta
#42

(27-03-2016, 09:52 AM)donn Kirjutas:  Murutraktori lükkad pärast töö tegemist seina äärde, ATV/UTV-ga ravid hinge mööda metsi/põlde ringi ronides ka pärast sama töö tegemist. Näidake mulle meest, kes pole hinges poisike ja ei tahaks vahest ringi kihutada...

Kui see mets on ATV/UTV omaniku ENDA oma, siis keera see kuitahes peesse! Aga mitte keegi ei taha neid lõhkujaid oma maadel näha ja mina Riigi Kodanikuna ei taha neid näha ka Riigimetsas! 
Muuseas, ma olen omamoodi ka Eesti off-road spordi absoluutse alguse juures olnud ja ka ise sõitnud. Seega... 
Jah, ATVl on oma koht olemas aga võrrelda seda käkerdist päris traktoriga, millega saad teha kui palju ERINEVAID töid??? Õigemini peab küsima nii: mida ei saa traktoriga teha, mida saab teha ATV'ga??? Ainult sporti ja kihutada ning lõpuks ennast surnuks sõita. 
Ja mis on HEA uue ATV hind??? Selline oli mul natuke aega garaažis ja sai ka lund lükatud. Einoh, kõik on äge aga aparaat on 15K eest täiesti mõttetu minu jaoks! 
Vasta
#43

(27-03-2016, 19:29 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... mida ei saa traktoriga teha, mida saab teha ATV'ga??? ...
Tööd nautida.
Vasta
#44

Kui oli otsustamise aeg siis käis laualt läbi ka ATV. Sama raha eest oleks kätte saanud ainult palja ATV, trakatsil on niitmisfunktsioon selle raha eest juba kaasas. Niipalju sellest võrdlusest. 
PlyVal6, sinuga on muidugi lugu paha. Ilmselt hakkab seoses vananemisega välja lööma õige eestlane. Kõik mis oma maailmapilti ei mahu ja kiiremini liigub kui vintsitav auto on kuradist ja kindlasti morbiidse lõpuga. Olgem tera tolerantsemad. ATV jälge ja kokkuvedaja jälge metsas vist väga võrrelda ei anna. Aga eks me pea kõik vananemisega leppima. Mõni läheb sellega rohkem eestlaseks, mõni vähem.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#45

(27-03-2016, 09:52 AM)donn Kirjutas:  Murutraktori lükkad pärast töö tegemist seina äärde, ATV/UTV-ga ravid hinge mööda metsi/põlde ringi ronides ka pärast sama töö tegemist. Näidake mulle meest, kes pole hinges poisike ja ei tahaks vahest ringi kihutada...
Näidake mulle poodi, kust palja tahtmise eest ATV saab. Või vähemalt murukaga sama hinnaga. 
Ksf! Simmerlingile virtuaalne õlu minu poolt!     

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#46

Ma olen aastaid mõelnud ATV või ideaalis UTV ostmise peale aga selle ülim ühekülgsus ja kohati täiesti arusaamatud hinnad ühekülgsuse eest on olnud takistuseks. Ka mul oleks atv-laadsele omajagu (see mootormuul on eriti hea hinnaga ning sellisel on ka reaalne mõte olemas), spetsiifilist tegevust, sõita 500 meetri kaupa haagisega mere äärde, mõnikord 700 meetrit ühe naabri juurde või 1km teise naabri/Kohtuniku(e) juurde tema "looma" appi kutsuma Wink Lisaks on selline ideaalne eraldi mootoriga järelveetava purustusniiduki ette ja viidatud isend on suuteline reaalsuses 650+ kg purjekat mööda maad lohistama, kui Meeste abiga hoo sisse andsime. Samas on mul ja naabritelgi suur osa sellisest niitmist vajavast tegelikult heinamaa, kus ma olen suisa õppesõidurada sisse niitnud, seega piisaks suvalisest sõiduautost, 950-eurosest kvattrost rääkimata Big Grin Viimane saab hakkama ka ENAMUSEST metsast puude väljaveoga. Aga 6 kilti külapoodi, rääkimata Haapsalusse või koju sõitmisest - see pole ju atv rida. Aga mida pole ei autol ega ATVl/UTVl, on hüdraulika, jõuvõtuvõllid ja nende piiramatud võimalused.

Kuna reaalselt on ju 26+ aastat ka see järvamaa maad ja metsad, kus kunagi ämm/äi ka natuke põldu harisid, siis ma pean mõtlema "laiemalt". Pluss see, et on mitmed korrad kasutatud Avant-väiketraktorit, mis on mulle peaaegu õige v.a. seesinane roostiku niitmine. Pehmet maad see ei taha. Esilaadur, hüdraulika, lõputu hulk võimalikke lisaseadmeid jne on päristraktori tugevad küljed mistahes muu "õnnetuse" ees. See on lihtsalt tohutu pragmatism, mis ei ole üldse vanusega seotud Wink Lisaks on sõpradel-tuttavatel piisavalt kogemust, et peale esimese ahvivaimustuse üleminemist jääb see kallis aparaat seisma: isegi jahimeestel! Neile piisavat tohutu kamba peale ÜHEST, kui mingi põder kaugele sohu kukub. INIMESTE jaoks on ikkagi maastikuautod! Ja üks, kel on sarnane aga püsielukohana talu, on jahimees, on paadid ja on kalamees aga on ka T-16 ja see Mees väidab, et Tema korralik ATV seisab aastas 360 päeva kärus...Talutööd tehakse ära šassiiga ja metsas ning kalal (kummar kaasas või 7-meetrine kõvakereline sabas)  käiakse Mitsu Delicaga. Arvas ka, et jõeäärsed lepamesta küttepuud ja jahilkäigud teeb kõik Polarisega aga reaalsus on hoopis teine. Tööd tehakse traktoriga ja sõidetakse autoga. ATV on siis eneserahulduseks või spordiks. Vanem Mees - seega asi lihtsalt seisab. 5 päeva ongi see, kus ajab haagiselt maha, paneb selle sama käru sappa ja toob kusagilt kaugemalt oma maatüki nurgast midagi mitu sõidukorda ära (ei viitsi trakatsiga lõgistada). Või viitsib minna koprajahti...

PS: piisas mul kord ATV suvekodusse testi tuua, kui see kohe üle nipli keerati ja noormees jäi ellu vaid tänu karmilt nõutud kiivrile (ning sai ka mitteplaanitult masina omanikuks). Ja just messil oli üks kamraad karkudega ning raudvardad koivas, sest aastavahetusel maal tööd tehes keeras ennast üle nipli... Pool aastat noore mehe elust on ise peesse keeranud. 
Vasta
#47

No see on PlyVal64 juba tüki mõistlikum jutt. Eelmise jutu järele tundus, et hakkad juba ATV jahiks kalashnikovi haarama.  Eks me jääme kõik poisikesteks ainult mänguasjad lähevad kallimaks ja ohtlikumaks. Mind ajavad vahutama need peast eestlased, kes keelavad kõike, mis endale meelepärane ei ole. Sellepärast siis ka kriitiline sõnavõtt.
Polegi nagu midagi lisada miks ATV valikust välja on jäänud. Kokkuvõtvalt on Ply asja tuuma lahti seletanud. OK ATV loeme praegu mängust välja. Trakatsitega kipub olema sama lugu, need ei pea valule lihtsalt vastu. Nüüd jäävad üle väiketraktorid ja siin kaks valikut. Kas võtta korralik see tähendab komplekt 10K+ või astuda honkomehe parteisse ja võtta hiinakas. 38K EEKu mille eest ta oma hiinaka ostis vist enam kätte ei saa. Inflatsioon ja trükimasinad on vahepeal oma töö teinud. Aga nii 5K võiks juba midagi leida. Selle raha eest peaks juba natuke hüdraulikat ka küljes olema
Kuna niisugune potipõllundus nagu minul, st hobi korras maainimese simuleerimine on nii kui nii pealemakstav teema siis see 5K oleks peaaegu söödav. Ja mingi masohismimaik peaks ju asjal ka juures olema. Osta korralik ja keevitust polegi enam vaja  Big Grin
Honkomees, äkki reedad mis marki pilliga tegu?

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#48

(28-03-2016, 10:15 AM)Simmerling Kirjutas:  38K EEKu mille eest ta oma hiinaka ostis vist enam kätte ei saa.
Aga nii 5K võiks juba midagi leida. Selle raha eest peaks juba natuke hüdraulikat ka küljes olema

See peaks olema hetke ja üldse väga pika aja odavaim saada olev väiketraktor. Ma olen seda skeenet päris pikalt jälginud Big Grin Kusjuures minu arust on kasutatuna vaid Transkapital ÜHE kõhualuse niidukiga kasutet mururehvidel päristrakatsi toonud ja müünud, sedagi paar aastat tagasi, kui neil maisnad veel Sauel kodumaja ees seisid. 
Ahjah, seesinane 15K maksnud võimsaim ATV - siis ka julgesin Sõbrale/Kohtunikule soovitada lolluse asemel õige väike kommunaaltraktor soetada aga kus siis mõistuse häält kuulatakse Big Grin Trakatsile leiad tahtmisel ka suvel tööd ja saad panna asja raha teenima, ATV jääb lihtsalt garaaži järgmist lund ootama, sest meie oleme ju merel... 

Edit: nüüd oskavad targemad kohe kindlasti rohkem rääkida aga kas 5K kasutatud või 8,5K koos laaduriga tuliuus ja mingi garantiiga? Kasutatult Sa kergelt/kiirelt sõidetavat ehk siis hüdrovedu ei saa, seega pole enam vahet! Jinma kohta oli siingi kuskil kunagi teema, kus seda suuremat on talupidamises kasutatud ja otsa pole saanud. Ja nende suhteliselt vanemate ja tundmatute japsidega - kui midagi lendab, siis võib varuosa saamine probleem olla. See on oht. 
Sestap ma olengi kõiki asjaolusid vaadates tasapisi jõudnud siiski moodsamate lahendusteni, sest lõppeks sulas sellist välja ei osta ja kui juba liisid, siis see pisike kuumakse vahe või "pingutad" suurema papi sisse, ei ole äkki "ebamugavust ja riski" väärt. Samas: kuna asi on ju hobi, siis jällegi see jalgevahel kangiga uhmerdanine on ikkagi räigelt palju odavam! Ma olen Järvel selle pisema peal istunud ja mõelnud. Sel vist pole keskel PTO'd ehk niidukid peavad kõik sappa käima, lisaks mururattad juurde vaja jne. Ja ikka ma ajan seda "oma jura" ehk trakatsi enda kaal ja isegi mõõtmed ilmamööda vedamisel... 
Ehk tegelikult on sitaks nüansse, mis võivad lõpuks jube oluliseks osutuda. Sest "Päeva lõpuks" võib esmapilgul palju odavam tulla kokku isegi kallim... ja üha enam ma tahan seda koiotti reaalses elus koos niiduki ja laaduriga näha ja käega katsuda Big Grin 
Vasta
#49

Kui nüüd kaeda mida hiinlased ise hinnast arvavad. Täiesti suvaline, esimesena jalgu jäänud pakkumine.
http://www.alibaba.com/product-detail/JM...0.0.GHH9v7
3-4,5K on ju tegelikult täiesti söödav hind, see on küll ühele tükile ja siin küsib EV 20% juurde. Lisaks vist mingi toll ja transa. Piludega kannatab vahest kaubelda ka.  Jutu järele ce sert olemas, seega teoreetiliselt peaks registrisse saama. 20 jalasesse konti võiks neid tükki 6 küll ära mahtuda, kui väga palju lisavarustust ei telli. 
Teoreetiliselt võiks 8,5K eest saada korraliku komplekti. Muidugi kui suur on tõenäosus 6 asjahuvilist kokku saada?
Kondiga muidugi selleks hooajaks enam ei jõua aga rege rauta suvel......

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#50

(28-03-2016, 09:32 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Aga mida pole ei autol ega ATVl/UTVl, on hüdraulika, jõuvõtuvõllid ja nende piiramatud võimalused.
...
Sa käid nagu usku kuulutamas: "Nii on!". Ma ei saa ühtki Sinu postitust tõsiselt võtta.

Tee faktid enne selgeks:

Jõuvõtuvõlliga ATV: https://www.youtube.com/watch?v=4jEEfRMqyPE

Hüdraulika süsteem ATV-le (ATV enda mootorilt käitatav): https://www.youtube.com/user/promanpto


Vabandan teema solkimise pärast, enam ma siia ei postita ning soovin edukat murutraktori remonti ning peatset murule pääsemist.  Wink
Vasta
#51

(28-03-2016, 10:15 AM)Simmerling Kirjutas:  ... Aga nii 5K võiks juba midagi leida. Selle raha eest peaks juba natuke hüdraulikat ka küljes olema
Kuna niisugune potipõllundus nagu minul, st hobi korras maainimese simuleerimine on nii kui nii pealemakstav teema siis see 5K oleks peaaegu söödav. Ja mingi masohismimaik peaks ju asjal ka juures olema. Osta korralik ja keevitust polegi enam vaja  Big Grin
Honkomees, äkki reedad mis marki pilliga tegu?

Mark oli Taishan 150, nagu pildilt näha on kunstnahast istmekate koos porolooniga kaduma läinud jms pisiasjad. 8 aastat on üsna korralikku vatti saanud - niitnud, kündnud 0,2 ha, kultiveerinud, kartulivagusid ajanud ja kartulivõtmise rootorit taga vedanud, põhiliselt muidugi õuepealseid vedusid teinud tagahaakes kopaga ja kahvliga mesitarusid ühest kohast teise vedanud. Uuemad samalaadsed kodukal 
 [Pilt: large_28788803_338L.jpg]
Töötingimused on sellistel kalletel, et murutraktor veereb loha alla 
[Pilt: large_28788797_Fbbs.jpg]
[Pilt: large_28788769_HX8c.jpg]
[Pilt: large_29192431_p4r2.jpg]
Vasta
#52

(28-03-2016, 21:19 PM)donn Kirjutas:  ...
Jõuvõtuvõlliga ATV: https://www.youtube.com/watch?v=4jEEfRMqyPE
...

Mis säärane asi täna maksab? Uuena, Eestis?

Väikeste hiinakate häda on CAT I mõõdus rippsüsteem. 22 mm tappidele mõeldud kuulid on väike mure: sõltuvalt aiste kinnituskonsooli laiusest ei pruugi CAT II mõõdus masinad taha mahtudagi... Eriti peab rippsüsteemi ja standardikohase JSV otsa olemasolu   jälgima kasutatud japsi soetades. Hiinakatega on lihtsam - nende JSV on seninähtutel olnud 6nuudiline.

Keskmist JSV väljavõtet ei kohta just sageli ka "ülemõõdulistel" kommunaalmurutraktoritel. Niiduseade pannakse tihti pöörlema kas hüdroga või tagumiselt võllilt rihmaga. Hüdro on levinud, sest sellega majandamine on paindlik. Ning väike efektiivsuse langus klienti ei heidutaWink Sest suurusjärk kõrgem on hoolimatu juhi laastav mõju kütusekulule.

Mo arust ei ole arutelu üldse paha: kas keskmisel kasutajal ikka on tegelikku vajadust kümme korda kallima niiduki järele? Äkki oleks mõistlikum niita kaks korda aeglasemalt/tihemini ja kõige hullemad kohad võtta täiesti loodussõbralikult töötava ja taastuvaĺt pekienergialt käituse saava käsivikatiga? Mõtlemise koht, kus rammusa tuhat uut rubla maksev niiduk on täitsa paslik relv mõtleva inimese arsenalis. Cool
Vasta
#53

ATV versus traktorid:

Tehnika arengu ajaloost oli alguses 2 rattaline mootorratas, siis oli vahepeal kolmerattaline,[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcRpbALJ12tTWXYenb4PGlG...rUqK4bJR8g]   millega tikuti liiga palju üle kaela käima ja siis tuli keegi mõttele teha 4 rattaline mootorratas mis saigi nimeks ATV.   Rõhk sõnal mootorratas, sest algne kasutus oli rohkem niisama sõitmine.

Kaua sa ikka niisama paarutad, nupumeestele hakkasid järgemööda ideed tekkima kuidas lund lükata, kuidas euroheina purustada, kuidas metsa vedada ja nii ta järjest läks.  Mootorratas jäi ikka mootorrattaks, mis sellest, et 4 ratast. Samuti poogitakse nii sõiduautole kui 4x4 autole lumesahka, häda pärast käid metsas puude järel ka  aga see pole ikka see, kui traktori ja  riistadega sama teha.

Aga saab loomulikult, ikka saab.
Vasta
#54

Donn ma kummardan sinu meelekindluse ees ja respekteerin täielikult ATV tõugu liikurit. Kahjuks on selles projektis ATV'l mõned negatiivsed küljed
a kallivõitu
b standardis väikeste kasutusvõimalustega
Kui tahan külge riputada näiteks kaevekopa ja natuke ekskavaatorit mängida- äkki on kuidagi isegi võimalik aga ebamugav kindlasti. Pealeselle enamus asju mis traktori puhul on loomulikud on ATV puhul erilahendused, või isearetused. Mis teadagi kallid ja aeganõudvad. Mis lõbutsemisse puutub siis on ta vähe vagu vanainimeselik aga see on puhtalt minu arvamus.
Honkomees pilte vaadates tuleb hirm peale teades kuidas foto moonutab mägede kaldeid. Kas sul ikka enesekaitsevahendid olemas? Päästeköied ja muu järsakutel töötamiseks kohustuslik? Smile Kirjelduse järele on tegu täiesti aktsepteeritava tööriistaga potipõllumehele. Seega mõtleme edasi. 
Paberid lubavad, et sellel nädalal saabub ka komps ämeerikamaalt kus peaks olema vajalikud jupid johni reanimatsiooniks. 

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#55

(29-03-2016, 13:13 PM)Simmerling Kirjutas:  Honkomees pilte vaadates tuleb hirm peale teades kuidas foto moonutab mägede kaldeid. Kas sul ikka enesekaitsevahendid olemas? Päästeköied ja muu järsakutel töötamiseks kohustuslik? Smile 

Ei ta moonuta midagi :-) korra on hiinakas üle nipli ka käinud ja uuesti ratastele maandunud. Lattniidukiga niitsin ainult latt mäepoolsel küljel ja ise ka sinnapoole välja rippudes. 
Vasta
#56

Moonutuste kohapealt pidasin silmas, et pildil tunduvad kõik kalded poole väiksemad kui looduses... ja PlyVal64 kõneleb ATV ohtlikusest  Big Grin

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#57

(29-03-2016, 15:56 PM)Simmerling Kirjutas:  PlyVal64 kõneleb ATV ohtlikusest  Big Grin
Ahjah, ega mujalt see ATV ohtlikkus tulenegi, kui võimalikust liiga suurest kiirusest... ja kui on võimalik ,siis mingil ajahetkel jõutakse selleni. Tavaliselt väsinuna töö tegemisest, mõnikord ka kolm puulangetamise õlut sees ja tahetakse "kiiresti" õhtule ja sauna jõuda...
Kes mind teavad ,siis neljarattalisega võin ma päris sõge olla. Kihutamine ja ka "hullu panemine" on mul veres. Jah, ajapikku see kihk ja hullus vähenevad aga õnneks poiss ikka toob mõnikord mõne 200+kW RWD "looma", et "vanamees, mine proovi". Pärast jälle auulivahel jutt lahti, et "keegi hull kihutas ja tossutas kogu küla kummisuitsu täis" Big Grin 

Aga ATV: Autolehe/Presshouse'i talvepäeavd, olgem ausad, enamus veel ka napsuses, ATV'd, krossirada - tavaline turmistalundus kusagil mägi-Eestis. Ja kõik ju kõvad automehed ja tsiklimehed jne. Nemad tõesti kihutasid krossirajal, keerati ka üks üle nipli (õnneks vigastusteta) aga mida mina tegin: võtsin ühe Naisterahva perapääle ja läksin põrra-põrra ümbruskonda uurima. Vaat selleks ongi ATV: rahulikult maastikul ja looduslikel teedel sõita. Kaine peaga. Ja ka rahulikult ning aeglaselt midagi töö tegemise nime all sabas vedada. 
PS: seesinane ATV, mis siis maakodus üle nipli keerati - eks on ka ise proovitud kerges alkouimas "asju ajada" ja ma olen mõnikord päris sõge tegelane. Ma üldse ei salgagi. Kusjuures teine samasugune veel sabapeal ja sõit käis põhjagaasil. Nagu näha, oleme elus, sest ka sisi peab teadma, kuskohas see põhjagaas õigel ajal maha võtta... 
Proovitud, mõistetud igasuguste tsiklilaadsete ja atvlaadsete mõttetust - ei taha omale. Sest kasu neist ei teki ja võimalik kahju on sedavõrd suur et sellest täiesti teadlikult loobuda. Selleks meil ongi aju ja mõtlemisvõime. 

Kui nüüd ATV-laadne raudmuul (UTV) oleks suutelkine kasvõi OSA traktori tööst ära tegema ehk omaks rippseadme ja selle pööritamise võimekust, siis oleks see raudne optsioon. Esiteks on selline rooliga juhitav, traktorist kiirem ja mugavam, võimaldab ka teepeal sõita ja poodi minna etc aga peale kallutava kasti (olematu kandevõimega seejuures) sellisel ei ole mitte ühte muud TÖÖ TEGEMISEKS vajalikku omadust.  See ongi ülisuure talu transpordivahend üksteisest kaugel asuvate toimlate vahel sõitmiseks. Ja golfikeskustes töömeestele... nagu näiteks Ölandil Grönhögenis leedukast rajameistril oli Toro
Kõik on ju vahva aga MIDA sellisega teha??? Tööks müüakse seal vähe teisi maisnaid Big Grin Lõpptulemusena sellise raha eest ostab ja ehitab kui mitu ksf!tarko daihatsut??? Aga vaat kurat korralikku väiketraktorit pole veel keegi suutnud ise ehitada - kõik eranditult on mingist otsast sitanikastused VÕI on lõpphind poest ostetavast oluliselt kõrgem (ja paremaid ma ei tea). Kasvõi meite "Toolik": kui see vähegi vajalikuks traktorilaadseks saada, siis ei ole see kuidagi hinnalt "konkurentsis" seesinaste Tööriistamarketi Jinmadega...
"Toolik" on lihtsalt LAHE DIY-asi elik teatud kasutusvõimalusega traktorilaadne taluõue kujunduselement. 
Vasta
#58

Paistab et muruka-mehedki käivad vahel hinge ravimas.  Big Grin


Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#59

Saab ka üle nipli käia Big Grin hark, vikat ja labidas on palju ohutumad. ja reha mu vanaema ütles ikka et see looreha jätab niiiii palju heina maha(ja traktorist me räägigi)
Vasta
#60

(29-03-2016, 23:57 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Kasvõi meite "Toolik": kui see vähegi vajalikuks traktorilaadseks saada, siis ei ole see kuidagi hinnalt "konkurentsis" seesinaste Tööriistamarketi Jinmadega...
"Toolik" on lihtsalt LAHE DIY-asi elik teatud kasutusvõimalusega traktorilaadne taluõue kujunduselement. 
Sellele vaidleks vastu.Mida seal muuta tahad.Põllumehe kaubamajast jagaja mingi 150 eurot, roolivõimu pump romulast max 50 eur, mingi kasutatud silinder, millel vajadusel vahetad tihendid.Siis veel mõned voolikud ja ongi hüdraulika olemas.Aisad leiad ka kindlalt kasutatuna.
Jõuvõtuvõlli jaoks väljavõtte saab UAZikul jaotuskastist.Vajadusel paned veel ühe jaotuskasti lisaks,siis on masin vajadusel piisavalt aeglane mistaheks tööks
No krt 1000 max 1500 euriku eest saab Uazist igati asjaliku traktori.
Minu isiklik arvamus on,et selline omavalmistatud vedrustatud traktor on ikka tunduvalt mugavam vedrudeta tehasetraktorist.Mina pole väiketraktorit ehitanud ainult seepärast, et vanast ajast on olemas T 25.Kui seda ei oleks,siis kindlasti ehitaks.
Avatari pildil olevat neljaveolist vajadusel 90 km tunnis liikuvat kolli kasutan edukalt lumetõrjeks.Minu isiklikul hinnangul on selline soe mugav masin selleks tööks naiteks Russist sobivam.Traktorilaadseks kohandamise maksumus jäi alla 500 euro.
Ette jõuvõtuvõlli saamine eeldab ainult kardaani ja kinnituspuki ehitamist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne