John Deer X145 murutrakats
#61

(30-03-2016, 09:11 AM)raulex Kirjutas:  ...
Jõuvõtuvõlli jaoks väljavõtte saab UAZikul jaotuskastist.Vajadusel paned veel ühe jaotuskasti lisaks,siis on masin vajadusel piisavalt aeglane mistaheks tööks
No krt 1000 max 1500 euriku eest saab Uazist igati asjaliku traktori.
Minu isiklik arvamus on,et selline omavalmistatud vedrustatud traktor on ikka tunduvalt mugavam vedrudeta tehasetraktorist.Mina pole väiketraktorit ehitanud ainult seepärast, et vanast ajast on olemas T 25.Kui seda ei oleks,siis kindlasti ehitaks.
Avatari pildil olevat neljaveolist vajadusel 90 km tunnis liikuvat kolli kasutan edukalt lumetõrjeks.Minu isiklikul hinnangul on selline soe mugav masin selleks tööks naiteks Russist sobivam.
...

Vedrustatud traktor eeldab mõistusega juhti. Muidu läheb täitsa ise täitsa katki ära, kuna "mugav on juu". Ning antakse vastavalt ka minna...

Parandage mind, aga UAZ jaotuskastist saab vaid sõltuva JSV... Iseasi, kui see jaotuskast panna otse vändalt võimu võtma.

Lumetõrjel jääb 1600 kg kaaluv "traktor" jänni kohe, kui kiht tegelikutl tõrjumist vajavaks kasvab. Kerget lund saab küll mugavalt ja mõnusalt nügida. Nagu teemaksoleva murunärilisegagi. Cool

Teemasse ka: UAZ kõhu alla mahub niidudekk kenastiWink
Vasta
#62

(30-03-2016, 09:11 AM)raulex Kirjutas:  
(29-03-2016, 23:57 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Kasvõi meite "Toolik": kui see vähegi vajalikuks traktorilaadseks saada, siis ei ole see kuidagi hinnalt "konkurentsis" seesinaste Tööriistamarketi Jinmadega...
"Toolik" on lihtsalt LAHE DIY-asi elik teatud kasutusvõimalusega traktorilaadne taluõue kujunduselement. 
Sellele vaidleks vastu.Mida seal muuta tahad.Põllumehe kaubamajast jagaja mingi 150 eurot, roolivõimu pump romulast max 50 eur, mingi kasutatud silinder, millel vajadusel vahetad tihendid.Siis veel mõned voolikud ja ongi hüdraulika olemas.Aisad leiad ka kindlalt kasutatuna.
Jõuvõtuvõlli jaoks väljavõtte saab UAZikul jaotuskastist.Vajadusel paned veel ühe jaotuskasti lisaks,siis on masin vajadusel piisavalt aeglane mistaheks tööks
No krt 1000 max 1500 euriku eest saab Uazist igati asjaliku traktori.
Alustame juba mootorist! Bens diisli vastu. Siis korralik hüdrosüsteem, praegu ZILi roolivõimupump, mis pöörleb kogu aeg ja õli on kuum. Siis PTO'd. Neliveoks seda ei teegi. Jah, see kõik on võimmalik ja Toolik on elus nähtud DIY-trakatsitest üldse peaagu et kõige korralikumalt ehitatud, ta ongi päris traktor koos höövli tagasilla ja põkanaatori ratastega, trakatsi esisilla, jõhkra raami ja ülikorraliku plekitööga. Ning kast on ilam vahekastita ja silla ning piduri vahel on 20 cm kardaaniriste... Aisad olemas jne. 
Toolik on tegelikult päris suur ja pildilt ei pruugigi aru saada, ei on isetehtud Big Grin Ja ta on kuradi lahe aparaat! Samas ainult vedruiste, LEDid, mõned uued voolikud jne maksis juba 200 raha. Tagarehvid korjaseime prügimäelt ja VEEl kestavad, oleks vaja uued osta - jälle mitmed sajad. Ees siledaks sõidetud Disco rehvid, ok, see on isegi mõistlik. Aga nüüd "Kunn" ette, kaevekopp taha, niiduk kõhualla jne - ODAVAM on õige tööriist osta! Reaalselt ostad sa kuumakset...
[Pilt: IMG_20150523_154748.jpg]

Aga kui me räägime "osta poest UUS või DIY" siis peab võrdlema ka kõiki hindasid samal põhimõttel ehk ostad UUED asjad! Mitte seda kuradi surnud sierradiislit, mingit kasutatud pumpa jne. UUED ASJAD, tegelikult peaks alustama kogu DIY-ehitust algusest ehk lähed metalli müüki ja ostad raamimaterjali! Ja sa ei "varasta" tööandja elektrit, ei ole "omastanud" rauahunnikut maja taga, ei ole tundmata päritoluga "ladu" kuuri all jne. 
Me räägime TÖÖRIISTADEST ja mida enam ma saan kasutada UUSI ja absoluutselt antud tööks ÕIGEID tööriistasid, seda vähem (vanadus ka muidugi Big Grin ) ma olen nõus päraku kaudu hammaste ravimisega! Näiteks talvel külmaga õues auto remondi (mootorivahetus, kastiremont, sidurivahetus jne) lõpetasin ma 20 aastat tagasi ära... selleks on soojad tõstukiga töökojad! Rallioopelil tegin vanal kombel mootorivahetust kodus suvel ja õues, et noortele näidata - see on kukepea töö! TAHTMIST peab olema. Aga et ka iseendale "tõestada" - polegi veel nii vana ja loll Wink Üks kord ja kas kunagi veel teen, pole kindel. 

Minu suhtumise suvekodus reaalse TÖÖ ära tegimisse muutis aga Avantide kasutamine. Lihtsalt sedalaadi asja ei unistagi, see on arutult kallis. Samas saab õige trakatsi, kerge DIY ja mõtlemisega enamuse Avantide lisaseadmeid (renditavad) ära kasutada, kui esilaadurit õige ühendusega "modida". Ok, nivelliga ja välja lükatavat noolt ei saa, kõik muu saab. Lihtsalt on ka pisima Avandi elik bensumootoriga 200-seeria alghind täiesti ebamõistlik 17K+ ja see pole veel just eriline tööloom! Tõsine töö-Avant algab 25k+ hinnast toorikule. Selle kõrval on Jinmad ilma rahata ja Kioti, TYM ja Kubota koos mõne hinnas sisalduva vajaliku lisaga sooduspakkumised Big Grin 
Vasta
#63

Miks ma siia murutraktori teemasse kirjutasin.
Plaan oli osta uus odavama otsa firmakas murutrakats.
Siin sai selgeks, missugune p*ska tegelikult toodetakse.
Ostan pigem vanema kasutatud masina ja tuunin omale sobivaks.
Odava iseehitamise eeldus on kriitilise pilguga hinnata kasutatavate osade ressurss.
Kui kasutatud vidin kestab eeldatavalt ehitatava trakatsi eluea, siis pole vaja uut osta.Kellelegi ei soovita kasutada vanu voolikuid ega jagajat.
Samas pruugitud silinder, millel pole varre kroomikihi vigastusi kestab uute tihenditega uuega võrdselt.Raamimaterjalil pole ka vahet, kas see on saadud uue või pruugituna.Sillad peavad ka trakatsi eluea vastu.
PS.Ahiküttega garaaz on mul soe ja elektrit ei varasta.
Vasta
#64

(30-03-2016, 12:10 PM)raulex Kirjutas:  PS.Ahiküttega garaaz on mul soe ja elektrit ei varasta.
IRW Big Grin 

Aga Sul on eraldi voolumõõtja seal, et teaks, palju tegelikult igasugune ehitamine elektrit elik raha kulutab? Traktorit ehitades on "praadimist" ikka omajagu ja lõpuks Elektrilevile eraldatav kümnis summana märkimisväärne. 
Keegi (absoluutne enamus) lihtsalt ei viitsi kodus DIY-asju eelarvestada ja töö käigus ka ülitäpset arvet pidada kulude üle. See tekitab lihtsalt masenduse Big Grin Ma ükskord tegin -  köögi ja pesuruumi kapremondil seda ja lõpuks oli ahastus peal! Samas ma olen sunnitud seda tegema Talverallit tehes, kus tõesti panen kirja ka rajategemisel limonaadi ostmise või ruudulise kaustiku. Lihtsalt vahetad 6'l stopperil patakad ära ja jälle täitsa mitmed eurod läinud. Ja nii koguneb fiti-miti pealtki täitsa summa kokku. 

Traktori ehitusel maksab seesama fiti-miti aga päris jõhkralt! Et saada tehaseuuega samaväärne, peab sinna lisama liivapritsi ja pulbervärvi teenuse, vajadusel tsinkimise jms. Alles siis saab ju öelda - on "samaväärne või parem". Kui Sa mõtled, et ise tehtav asi näeks ka sama hea välja elik oleks sama esteetiline.... 
Vasta
#65

DIY sisaldab tegemise protsessi mõnu, mida rahasse panna ei saa.

Mõistlikkuse piires muidugi, kvaliteetaja nautimine maksab niikuinii, tee siis ükspuha mida.
Kes tõstab raha eest jõusaalis rauda, kes lõhub puid  (tinglikult)

Liisingusse ostmisel mõnuleb igal juhul aga pank, kellele lisaraha tilgub.
Vasta
#66

(30-03-2016, 12:10 PM)raulex Kirjutas:  Miks ma siia murutraktori teemasse kirjutasin.
Plaan oli osta uus odavama otsa firmakas murutrakats.
Siin sai selgeks, missugune p*ska tegelikult toodetakse.
Ostan pigem vanema kasutatud masina ja tuunin omale sobivaks.
Odava iseehitamise eeldus on kriitilise pilguga hinnata kasutatavate osade ressurss.
Kui kasutatud vidin kestab eeldatavalt ehitatava trakatsi eluea, siis pole vaja uut osta.Kellelegi ei soovita kasutada vanu voolikuid ega jagajat.
Samas pruugitud silinder, millel pole varre kroomikihi vigastusi kestab uute tihenditega uuega võrdselt.Raamimaterjalil pole ka vahet, kas see on saadud uue või pruugituna.Sillad peavad ka trakatsi eluea vastu.
PS.Ahiküttega garaaz on mul soe ja elektrit ei varasta.

Vat puhas murutraktor ainult muru niitmiseks on asi, mida ma ise ehitama  ei hakkaks.
(Siinkohal meenutaks oma murutraktori ostmise lugu... tegelikult läksime saapapaelu ostma aga...)

Kas vingem vana või uus ja "nagu nad on" sõltub väga suurel määral pindalast, mida niita ja selle pinna siledusest.
Ega need "tavalised" uued nüüd nii viletsad ka ei ole. Mul 19999 EEK-ine ( mis oli tookord kõige odavam MTD ots)
peal teine aku ja all teised terad ja rihmad.  Käib küll  (ca pool  hektarit)
Vasta
#67

(30-03-2016, 13:46 PM)pkmp Kirjutas:  (Siinkohal meenutaks oma murutraktori ostmise lugu... tegelikult läksime saapapaelu ostma aga...)
No kuused-kepid ja pannalkärbes! Pidi alles müügimees olema!     

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#68

(30-03-2016, 13:31 PM)pkmp Kirjutas:  DIY sisaldab tegemise protsessi mõnu, mida rahasse panna ei saa.

Absoluutselt! Lisaks on Eestis selline tore aastaaeg, kus on kogu aeg pime ehk siis oktoobri lõpust veebruarini, kus talviste hobide jaoks on valget aega nii vähe, et ülejäänud ärkvel olemise ajaga peab ka miskit tarka peale hakkama Big Grin Me tunnetame seda eriti "valusalt" rallirada kirjutades: alles saad hoo sisse, kui enam midagi ei näe aga kell on alles lõunas...
Kui on nüüd olemas kõik töötingimused, vahendid, oskused ja tahtmine, siis on jumala lahe ja õige DIY-asju ehitada. See pole üldse küsimus. Küsimus on - kas saab odavamalt ja parema ning vastus on traktori puhul üldiselt EI! Traktorite keerukus on ülikõrge ja hinnad on väga alla löödud. Tänases Maaelus reklaam JuhanHirv 3036 E + D160 "Kunn" 15,5K+KM ehk 18,6K euri eraisikule. 

Tsitaat:OT: Muuseas, järjekordne eriti halb näide eriliselt lollidest Eesti "proovireisijatest" nimega Baltic Agro, kuskohast ma ei suuda ette manada ei seda traktoriklassigi, rääkimata antud pakkumisest! Kas selline asi ei käi närvidele??? Pangu oma kuradi putka kinni ja mingi põllutöölisteks sest MÜÜMISEGA need tolad tegeleda ei oska. OT out.


Väga palju asju saab DIY palju paremini ja just täpselt iseenda vajadustele kohaselt ehitada aga väga keerulisi seadmeid mitte. Ja odavamalt samaväärset on peaaegu ilmvõimatu teha. 

Kui nüüd DIY'st rääkida, siis sai eile päeval ühele Sõbrale järjekordne selline projekt õuele tõstetud (ja on minulgi selles idees "oma osa" )  Big Grin See on tuttuus 15-meetrine decksalooni seisma jäänud tühi kvaliteetkere Ridas Yacht'ist. Ainult kere ja tekk (peal lahti). See on muidugi 5-10 aasta (aga võib olla ka 25-aastane!) DIY-projekt aga Sõber annab omale aru, et Ta teeb iseendale meeldiva ja vajadustele vastava purjeka, mis ei ole teoorias siiski samaväärne, mida on tehasetoodang. Olulistest tööriistadest on Tal kodus olemas 3D-lõikepink, kuhu mahub sisse standardne 1250X2500 tahvel (~6K euri aparaat). Pluss enamus muudest käsitööriistadest. Ja tahtmine ning teatud piiris (kõike ei saagi osata) oskused, puudu näiteks aga keevitused (tuli jutuks) jms metalli- ja roostevabatööde tegemiseks. Antud aparaatide üle oleme siin palju arutlenud ja see on ju teada, mis summad sinna tuleb panna, et tulemust saada. 

[Pilt: DSC_0327.JPG]
Vasta
#69

No mina aru ei saa, mille poolest see keerukas JuhanHirv on funktsionaalselt parem sellest omavalmistatud traktorist, kui sinna korralik (diisel)mootor, nelivedu,Kun kopp ja hüdrorool külge pookida.No peale ilusa pulbervärvi muidugi...
18 k on keskmist palka saavale kodanikule rohkem kui kolme aasta liising,kui pool palgast pangale ohverdada.Selle raha eest saab näiteks 10kW päikeseelektrijaama,et enam kunagi ei peaks EE-le obrokit maksma ja lingitud JuhanHirvega samasuguste tehniliste parameetritega omavalmistatud traktori.Ja raha jääb veel järgigi...
Valik on igaühel muidugi oma teha.Kui raha piisavalt ,siis miks mitte osta.
Vasta
#70

Minul liikus kunagi mõte nii et omavalmistatud traktor ja sinna külge selline ühendus et saaks poest sobivaid lisaseadmeid külge osta, siis oli lisaseadme rihiks "sami" nimeline väike traktor.
Vasta
#71

Tasub mul korraks eemalduda, kui kodukamaral kohe möll lahti läheb (M.Laal) Lugenud läbi nii siinolevad kui donni teemas olevad postid siis tekkis niisugune tunne, et peaks defineerima kõigepealt muru. Kui suured võivad olla ebatasasused, kuimitu juurikat võivad õunapuud või marjapõõsad muru pinnal omada. mitu mutihunnikut võib olla ha kohta ja ülepea mitu puud teeb murupinnast juba metsa. Kui nüüd sõrmega järge ajada siis tundub, et minu niidetavatest pindadest kvalifitseerub ehk see 0,4 ha.
Kogu niidetav pind 1,5 ha. Sellest endine karjama, siis heinamaa nüüd võiks nimetada kehvemaks muruks 0,5 ha.
Endine kolhoosniku õueaiamaa. Kasvatatud kartuleid porgandeid ja muid söödavaid aiavilju nüüd enamalt jaolt muru, miinus mõned marjapõõsad, viljapuud, jörjenid ja muud silmailu pakkuvad taimed 0,4 ha.
Endine võsastunud luht. Nüüd puhastatud, kännud juuritud ja maa silutud pluss kasvama jäetud puud 0,6 ha.
Milline peaks olema tehnika, et ülaloetletud pindadele saaks anda suht kobeda, muruga sarnaneva välimuse?

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#72

Nii, jupid kohal ja lähen neid installima. 

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#73

Klappid ja magnetid
   
Täis tihendisats
   
Pump, mootor ja plokk, mis neid koos hoiab. 
   
Hinnast saad ettekujutuse siit:
http://www.ebay.co.uk/itm/Tuff-Torq-K46A...SwMORW8E1D

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#74

Eilne päev läks aiataha. Kõigepealt otsustas onu Samm, et pumpa mul komplektist kindlasti vaja ei ole ja otsustas selle pakist välja jätta. Terve õu sai karvaseid elukaid täis. Mida sa ikka teed, onu Samm kaugel ja kõrgel. Tatistasin toaesise libedaks ja korraldasin olemasolevale pumbale põhjaliku ülevaatuse. Sisemine tunne ütles, et käib kah ja otsustasin kasti vana pumbaga kokku panna, saagu mis saab. Kohendasin tööpinda udupeene paberiga ja ladusin kokku. Siis kui pilt peale Sammi peale vihastamist selgeks tõmbas, hakkasin mõtlema kulumise põhjuse peale. Mõtlesin vist välja.
Tähelepanekud:  Kui esimest korda kasti maha võtsin oli lekkinud sisendvõlli simmerling Smile. Mitte nii, et ümbrus oleks leemendanud vaid pisi tasa oli korjanud kogu kasti ülemisele osale korraliku kultuurikihi peale. Teine tähepanek oli hetkest kui võtsin kasti peale viimast katsetust soojalt maha ja hakkasin õli välja laskma, kastis oli surve sees, mis korki avades susinaga välja tungis. Mitte õlleankru trukk aga piisav, et tähele panna.
Kibeda mõttetegevuse tagajärjel sündinud järeldused: Kasti ülemine osa on suht tihedalt ribistatud. Lisaks on sinna pandud Karlssoni propeller.
   
Ilmselt on isegi konstuktor Samm aru saanud, et temperatuuri ärandamisega on antud käimakotil pahasti. Seega selgakasvanud kultuurikiht, ribidega tasa, võis olla ülekuumenemise põhjuseks.
Kuna süü peab omaniku leidma võtsin letti kasti tuulutuse.
   
Vasakul osastatud vana kork, paremal Onu Sammi kingitus. Korgi väljamõtlejal võisid olla ülihead kavatsused aga välja tuli nagu tavaliselt. Igaljuhul, ei suutnud mina sealt tuult läbi ajada isegi siis kui tihendasin suurima tuulekao ava oma keres pöidlaga. Kompressori abiga see küll lõpuks õnnestus. Modisin vana korki pisut ja panin katseks peale. Saab näha kas aitab.
Aga päeva suutsin aiataha lasta sellega, et mootori juures asjatades murdsin ära bensiinipumba toru ja jätkamiseks vajaliku pole käepärast

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#75

Tekkis küsimus. Kas siin liigub ka Stiga hüdrokastiga trakatsi või raideri omanike? Stigale nimelt külge kruvitud teise kuulsa hüdrokasti tootja oma. Hydro-gear on firma nimi. Huvitav kuidas need kastid kestavad?

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#76

https://www.youtube.com/watch?v=nF18um9VGp8
Vasta
#77

Külastasin eile lähimat Stokkeri kauplust, et saada teavet JD X 100 seeria murutraktorite esiratta laagrite (mitte pukside) kohta. Oli päris palju selgitamist, et sellised asjad üldse olemas on. Lõpuks selgus, et kaup isegi Eestimaal laos olemas. Hind koos käibega 17 EUR-i ringis tükk. Seega kokku ca  68 EUR
Siin http://www.ebay.com/itm/4-WHEEL-HORSE-GA...o_ZCz_70wQ  tunduvad olema samad asjad.
Kohapeal oli müügisaalis ka üks JD X 165, millel olid rooivardad reguleeriteva pikkusega. Ebay-st leidsin sellise lingi         
http://www.ebay.com/itm/John-Deere-steer...SwNSxVJ-92 . Pildi järgi  tunduvad roolivardad olema ka reguleeritava pikkusega.
Ise kahjuks  inglise keelt ei valda ja seni puuduvad kogemuse Ebay-st tellimisel. Kas keegi oskab kommenteerida, palju tuleb lõpuks välja käia, et eelpool nimetatud komplektid minuni jõuaks. 
Või  teeb enam vähem sama välja, mis Stokkeri kaudu tellimisel.
Vasta
#78

240USD kokku.
Vasta
#79

Stokker on muidugi tase. Need laagrid on kataloogis juba 3 aastat. Hinnad on soovitav muidugi nende juures üle kontrollida, mõned asjad saad nende juurest isegi odavamalt kui ebais. Kas keegi ka uue johni maaletoojaga on tegemist teinud. Kodukas on neil küll nagu keskmisel Panama firmal.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#80

(07-04-2016, 07:35 AM)jürimees Kirjutas:  Külastasin eile lähimat Stokkeri kauplust, et saada teavet JD X 100 seeria murutraktorite esiratta laagrite (mitte pukside) kohta. Oli päris palju selgitamist, et sellised asjad üldse olemas on. Lõpuks selgus, et kaup isegi Eestimaal laos olemas. Hind koos käibega 17 EUR-i ringis tükk. Seega kokku ca  68 EUR
Siin http://www.ebay.com/itm/4-WHEEL-HORSE-GA...o_ZCz_70wQ  tunduvad olema samad asjad.
Kohapeal oli müügisaalis ka üks JD X 165, millel olid rooivardad reguleeriteva pikkusega. Ebay-st leidsin sellise lingi         
http://www.ebay.com/itm/John-Deere-steer...SwNSxVJ-92 . Pildi järgi  tunduvad roolivardad olema ka reguleeritava pikkusega.
Ise kahjuks  inglise keelt ei valda ja seni puuduvad kogemuse Ebay-st tellimisel. Kas keegi oskab kommenteerida, palju tuleb lõpuks välja käia, et eelpool nimetatud komplektid minuni jõuaks. 
Või  teeb enam vähem sama välja, mis Stokkeri kaudu tellimisel.

Mina sain laagrite hinnaks 63,8 USD (ca 56€) ja rooliotsad 242,55 USD (ca 213€) - see siis sisaldab transat ja tollimaksu. üle 22€ hinnaga asjadele peaks lisanduma ka eesti käibekas, s.t. laagrite hind peaks tulema umbes sama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne