Võib kustutada.
#1

Võib kustutada.
Vasta
#2

Läbitud tee. Erinevuseks laius, tegin tugeva kaks meetrit. Peale aknaplekkide veel vundamendi veeplekid ja üht-teist veel. Laiusega on muidugi jama, kipub läbi painduma, seega tuli ehk natuke tugevam, kui sinu oma. Selles sul õigus, et kui töö tehtud, siis teist enam eriti vaja pole. 
Järgmisena tuleb kohe jutt, et plekid saab ju osta või tellida ja painutuspinki võib laenutada. Saab tõesti osta, kui tegemist täiesti uue hoonega ja kõik on ühe mõõdu järgi. Painutajat saab ka laenutada, enamasti on neil töölaius 1,2 m, harva 1,5 m.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#3

Painutamine painutamiseks, aga kuidas pleki lõikamine lahendatud on? Relakaga on tüütu ja põletab servad ära, plekikääridega jääb veel koledam, aga kuidas siis, et tulemus jääks viisakas, giljotiini vast ise tegema ei ole mõtet hakata ju?
Vasta
#4

Lõigata on vast võimalik seal firmas valmis kust plekk ostetakse?
Ma tegin endale samasuguse, aluseks on ipe 600 talajupp millel jalad all, peal on 100x100 vinkel ja töölaius 60cm, Murdmiseks on 1,8meetrine 6kant raud, ega 3mm plekki enam ei painuta naljalt, 1,5mm painutas ilma probleemidetta veel.
Vasta
#5

Mul analoog aparaat ammu valmis ja viimased pained tegin eile hommik.Täiustan pidevalt.Plekkii lõikan käsitsi kääridega tavalist katuseplekki muidugi ja kui teada suurem kogus ja mõõdud teen varem valmis siis lõikan giljotiinil plekimüüja juures valmis.0.8 rv lõikasin relaga.
Vasta
#6

Kui relakas põletab siis tavalise ketassaega. Prillid ja kõrvaklapid on muidugi kohustuslikud Smile
Vasta
#7

(08-04-2016, 09:23 AM)donn Kirjutas:  Olemas on manuaalne giljotiin. Tera pikkus ei ole Narvani, aga kolme-nelja lõikega saab vast vajamineva 1330 mm kätte. Häda korral muutub aktuaalseks rellaka variant.

Pink on äge ja lihtne. Või tegelikult tuleb seda ju hoopis "abinõuks" nimetada ja neid tuleb aktiivsematel ju kogu aeg omale teha Big Grin Ahjah, kaarnurk on hea - saab vajadusel traadi sisse panna ja eriti jäiga valtsi teha. 

Aga kui ikka on rohkem plekki vaja lõigata ja sinna sisse satub ka pinnakattega profiilplekki, pole pääsu kas nakerdajast või elektriplekikääridest. Maksab jah päris "jubedalt" aga lõikab ka! Kui sai kahele jahile kiiluraamid roostevabast tehtud, siis "igatsesin" sellist riista. Rellakaga lõikamine oli tõsine ettevõtmine aga ühekordselt "kannatab ära". Nagu ka 26 kiilupoltide augu puurimise trelliga. Nende kahe töö peale kulus 1/3 kogu ajast. 
Ning värvitud või pvc-kattega plekile ei sobi kuum ju kohe üldse. 
Vasta
#8

Nakerdajatest:
Pihku on juhtunud kahte tüüpi ( käes hoitavat elektri-)  nakerdajat, ühel oli tera sirge-kandiline, teisel ümar, laast selline poolkuu.  No selle viimasega küll hästi jutule ei saanud, sai uued terad küll aga ikka on selline suhteliselt juhtiamatu riist, et lõikesse läheks tahab suht suurt jõudu ja kui minema paneb, siis sirgelt suunata on suht võimatu. (katuseplekk)

No võib- olla teen ise midagi valesti aga eks õpetage.

Laenatud kandilise teraga riistaga polnud seda muret.
Vasta
#9

(08-04-2016, 09:45 AM)tanel. Kirjutas:  Kui relakas põletab siis tavalise ketassaega. Prillid ja kõrvaklapid on muidugi kohustuslikud Smile

Midagi hakkab kuskilt meenuma jah, et saab ka ketassaega, olen sellist asja vist isegi kaugelt pealt näinud. Ketta paned ilmselt siis metalli oma ja lase nagu saia. Teoreetiliselt saab ju siis saepingil ka ketta ära vahetada ja lõika mida vaja. Vastav ketas on muidugi üsna kallis, aga gilotiini või nakerdise maksumusega võrreldes jällegi suht muidu käes.
Vasta
#10

mina lasin altpool selle aerosool-kivikaitsmega üle siis ei tärise kui vihma sajab.
Vasta
#11

Mis materjalist see kiljontiin sul tehtud?
Kui paksu lõiganud oled - 0.8 hammustab?

Kaarel
Vasta
#12

Panen ka oma painutajast pildid,loodan,et Don ei pahanda.Tehtud vanarauast mis kätte hakkas.Pealmine vinkel mis pleki kinni pressib sellel otstes tiftid millel liigub ja asend alati õige,vinkli all sirge servaga plekk mille serv teravaks käiatud,et saaks kena terava painde.Vedru tõstab tolle vinklii üles kui kruvidest pinge vabastan.Unistus on teha selliseks,et jalaga vajutan vinkli alla ja plekk kohe kinni,aga kas kunagi see ka teoks saab ei tea.Viimasel pildil toodang akna plekk.Enamjaolt teen teenust vähesel määral ja väiksed detailid,tuleb kordades mugavam ja kiirem kui plekkseppade vahet traavida.
Võiks ju ära värvida,aga kes viitsib selle kolaka lahti võtta ja puhtaks pritsida.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#13

Ma tegin painutuspingi raudteerööpast, seda 23 aastat tagasi. 
Pikkus 150cm ja painutan tavaliselt 0,8 - 1,2. Saab ka 1,6mm vahel painutada, aga see on juba ,,vägistamine".
Hetkel fotot konstruktsioonist pole, kui kellelgi huvi panen ülesse hiljem.

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta
#14

Vaataks ikka,endalgi midagi plaanis.
Vasta
#15

(10-04-2016, 14:29 PM)vanaain Kirjutas:  Vaataks ikka,endalgi midagi plaanis.

Raudteerelss on vilets toorik, osaliselt karastatud, läbipaene suur, samas jube raske.
Kui juba teha, siis peaks pink olema nii pikk, et auto küljekarbi ka valmis keerab.
Lihtsalt sellised mõtted...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#16

Veel üks ettepanek kui tegemiseks läheb,võiks olla painutada kuni 135 kraadi.
Vasta
#17

_rein_ 12 punkti, seda pean ma elementaarseks, selle nurga saab sama tallaga 180ks vajutada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#18

See donn-i giljotiin on täitsa tehase toode. Olen näinud mõniaeg tagasi selliseid kuskil müügis. Maksimumiks oli märgitud vist 1,5. Aga müügi asukoht ei meenu mitte praegu. 
Vasta
#19

(11-04-2016, 07:32 AM)maisalup Kirjutas:  See donn-i giljotiin on täitsa tehase toode. Olen näinud mõniaeg tagasi selliseid kuskil müügis. Maksimumiks oli märgitud vist 1,5. Aga müügi asukoht ei meenu mitte praegu. 

Käisin just Tööriistamarketist elektrikuteipi toomas ja täpselt seuhke jäi silme ette. Väga palju rohkem selliseid poode, kus reaalsed tööriistad suurel hulgal väljas näpuga katsuda oleks, Eestis ju pole. Midagi on veel ka Espakis. Kus veel on paar treipinki, mõned freespingid, English Wheel, sikkemasinad, giljotiinid, plekipaintajad ja muud töökoja tööpingid korraga väljas segatuna ohta pneumo- ja akuriistandusega? Rääkimata garaažiseadmest ja siis traktoriteni välja Wink 
Näiteks ainuüksi selle pärast olen ma nõus sinna mõnikord raha viima, kuigi mujalt saaks sama asja hästi natuke odavamalt. Seal on asjad olemas!
Vasta
#20

Ma ei tea, kas mul näitab pilte kuidagi teistmoodi, kui teistel headel kaasfoorumlastel, aga donni "suured plekikäärid" meenutavad ikka vana head DIY kraami. Vähemalt erineb ta eelnevas postituses edastatud pildist tunduvalt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne