Robotniiduk
#41

Vaatan, et ühes kohas toimetab inimestel mingi vanemat sorti amroosio niiduk ja muru on täitsa ilus.

Ilmselt on firmal müügitöö esiplaanil olnud ja tootearendusega üle pingutatud. Ehk siis ülemõtlemise käigus on rikutud toimiv lahendus. Mulle räägiti ka poes mingeid imejutte ferraaridest ja sapikatest. Pealekauba, et naabrid pidid kadedaks minema ja muud sellist udu : ) tuju läks kohe heaks.
Vasta
#42

Just seda kirja ma uurisin, naabrid niidavad, sina elad.
Kahjuks ei saa poeseinal olevaid loosungeid blokeerida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#43

(13-07-2017, 22:28 PM)Marko Kirjutas:  Täna just ehituspoes vaatasin mingit suht seksika välimusega kolu ja üritasin arvutada teemal - töötund - maksumus.
kui eeldada, et peale elektri muid kulusid pole, siis nt mu masin:
- aku on 7,5Ah @ 26V. Ehk akusse mahub 7.5*26=0,2kWh
- speki järgi töötab akutäiega 3h ja laeb umbes sama palju. Ehk ööpäevas teeb ideaalis 4 töötsüklit. Tegelikkuses liigub perimeetritraadil dokki otsides üpris aeglaselt ning mul on seda traati piirdeks pea 400m (plus "ära-niida-saarekesed" ja traat nendeni): sellel roomamine (normaaljaotuslik keskmine 200m, sh nii mõnigi nurk, kus masin pikkamisi õiget suunda tuvastab) võtab vast keskmiselt 30min
- 4*0,2 = 0,8kWh. Väike alaldamis- ja laadimiskadu ning doki toide (signaalijuhtmesse + ka õhku: masin saab doki lähedusest väidetavalt aru. Vilkuvat doki-LEDi ei arvesta energiakuluks) ning on ehk ca 1kWh
muidugi kui masin normaalselt töötab, ei pea ta 24/7 ringi tuhisema. Mu "Lambo" oli tehaseseades pandud öösel puhkama ning ca 2/3 (tegelikkuses natuke rohkem) ajast töötades on selle võimekus kindlasti piisav, et 2200m2 nominaaliga masin ca 1700..1800m2 niitmise kenasti ära teeks (kui ta suudaks pidevalt ja ilma jamadeta töötada...)

tegelikkuses paistab, et töövõimekust on spekkides madala muru puhul tagasihoidlikult hinnatud - kui saab pidevalt töötada (mu praktikas tähendab, et olen silma peal hoidnud), siis töötab üle 3h. Enne, kui ca 25% akuga dokki otsima hakkab (näidud tunduvad sel loomal olevat diskreetsed 25-50-100). Ning laeb aku täis alla 2h.
kord hoomasin aga, et pikemas murus tühjenes aku suhteliselt kiiresti - kella ei vaadanud, aga äkki juba pooleteise tunniga. Mis on ka loogiline trend.

igatahes ma hingasin kolm korda sügavalt sisse-välja ja püüan nädalavahetusel veel masinaga sina-peale saada: on juba vaeva nähtud ning ka kirutud - tahaks ikka ka natuke rõõmu tunda ja äkki viib püsivus selleni Big Grin
künnan nädalavahetusel perimeetritraadi maasse ja vaatame, kas ööuni paraneb.

lisaaspekt on, et panin täna masina tarkvarauuenduseks telefoni Ambrogio äpi ja sellel on juhtimispuldi funktsioon. Küll piiratud funktsionaalsus ehk masina kiirust ega liikumissuunda ei saa muuta. Saab masinat lihtsalt külgsuunas juhtida. Ilmselt on see aga asi, millega nii mõnegi sõbra külaskäik rahulikumaks kujuneb - tavapärane laste "millal me koju läheme?"-küsimus asendub ehk hoopis mingi hetk palvega "jääme palun natukeseks veel?" Wink
lihtne ja vähese funktsiooniga "mäng", aga üpris hasartne isegi mulle, sest ega täiskiirusel ringi tuhisevat ja juhtimisele mõninga viitega reageerivat masinat just kerge käsitseda pole.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#44

Mul nüüd Husqvarna 450X u 2 kuud toimetab suht keerulises aias. pinda kokku 5000m2, saab oma tööga ilusti hakkama,mingeid erroreid ei ole olnud. paar korda on ühe spielgapesa otsa kinni jäänud. Traat sai masinaga maha küntud ja kokku läks koos kahe koduleidmistraadiga 1000m. Automoweri äpp on ka täitsa asjalik, saab tööaega muuta, teatud aladele rohkem rõhku panna ja masina asukohta kaardil jälgida.
Vasta
#45

(14-07-2017, 08:49 AM)Basilio Kirjutas:  Omades kogemust tolmuroboti remondiga, pakun et keerutamine on seotud vigase anduriga. Masin arvab kogu aeg, et on traadi või takistuse otsas ja üritab sellest eemale manööverdada. Kuna juttu oli üle traadi sõitmisest, siis pakun kõhutunde järgi viga traadi tuvastamise anduri ahelas. Neid andureid on seal arvatavasti rohkem kui üks ja piisab kui üks pulli teeb. Kas tal põrkeandurid ka on?

Tere

Mul väike kogemus Worx robot muruniidukiga. Nimelt hakkas mingi hetk traadini jõudes keerama ainult paremale poole. Garantiisse viies selgus, et üks traadituvastamis anduritest oli läbi. Antud isendil oli siis kaks andurit ees, millega hoidis ennast niiöelda traadi peal, et laadima sõita.



M.

ZAZ965A 1968
Vasta
#46

Üks üsnagi kurblik video;

https://www.youtube.com/watch?v=IxG-KUFOODc

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#47

(15-07-2017, 00:12 AM)Marko Kirjutas:  Üks üsnagi kurblik video;

https://www.youtube.com/watch?v=IxG-KUFOODc
Landroidide kohta on neid veel - oli softiviga, mis lubas mingites tingimustes masinal piirdetraati ületada. See on parandatud.

Niiduki valimisel googeldasin eri masinaid sõnadega "problem", "error" jne - eriti palju probleeme ei koorunudki välja ja see Landroidi oma oli peamine.

mu ülaloleva "kaebekirja" peale palus Stokker masina hooldusesse viia ja nii tegin. Stokkeri inimestele ei meeldinud viide pesemisele ja kui täpsustasin, et see toimus (manuaali keeldudest hoolimata) trassiveega, soovitati masin niiskuskahjustuste vältimiseks neile lahti-kokku protseduurile viia.
pesin ma masinat muidugi just anomaaliate tekkimise tõttu, niiet kronoloogias on masina "hullu panemine" pesust eespool ja põhjus-tagajärg seost olla ei tihiks.
edasi ilmselt konsultatsioonid mu juures ning olenevalt hinnastamistest siis traadi mahakündmine kas minu enda või Stokkeri spetsialisti poolt.
ca nädala pärast on mu robotiteema vast juba selgem.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#48

Uudiseid ajakirjandusest.
http://jarvateataja.postimees.ee/4213327...ikesejaama

Huvitav, kas muru hakatakse niitma elektriliste või fossiilkütust tarbivatega masinatega? Sellise projekti puhul oleks vast stiilsem see töö robotiseeritud ja elektrit tarbivatele üksustele usaldada, kindlasti on neid ka suuremaid olemas, kui meil poes riiulitel näha. Tööhõive küll väheneb, aga oleks innovatiivne.

Ükspäev just arutlesime tuttavaga, et miks ei võiks robotniidukeid vahetatavate akupakkidega teha, stiilis et üks-kaks-kolm tükki laeb ja aparaat saab rahulikult toimetada. Selline lahendus sobiks just suuremate maa-alade niitmiseks. Ideaalis võiks akuvahetus veel drooni abil käia, ei peaks see suur kolakas kuskilt kilomeetri kauguselt selleks pisikeseks operatsiooniks kohale kolistama. Samuti võiks laadimisjaam ise akupakk olla ja saaks vajaliku energia näiteks päikeselt. Siis saaks aparaat ka öösel tasapisi nohistada.
Vasta
#49

Näiteks Bochi niiduki vastupidavusest niipalju,et naabrimehe niiduk kaotas peale mingist august läbisõitu ühe esimese ratta. Aga masin oli tubli. Jätkas tegevust kolme rattaga nagu poleks midagi juhtunud Big Grin
Vasta
#50

(17-08-2017, 08:35 AM)alfredo Kirjutas:  Ükspäev just arutlesime tuttavaga, et miks ei võiks robotniidukeid vahetatavate akupakkidega teha, stiilis et üks-kaks-kolm tükki laeb ja aparaat saab rahulikult toimetada. Selline lahendus sobiks just suuremate maa-alade niitmiseks.
automatiseeritud lahenduse puhul on tõrke tõenäosus liiga suur, manuaalne vahetamine tähendaks aga niitmisprotsessis osalemist, mis on vastu robotniidukite kontseptsioonile (et robot teenindab inimest, mitte vastupidi). Ning ajasääst ei ole asjalikumate niidukite puhul väga suur - need laevad alla kolmandiku koguajast. Erinevalt nn supermarketi-niidukitest (sh Worx), mis laevad speki järgi 2/3 koguajast.

mu niiduk on rahuldavalt tööle saanud - olen siin-seal traati masinale sobivamaks korrigeerinud ning ka traadivaiade tihedust suurendanud. Peamiselt on aga masina toimetamine kõvasti paranenud, kuna mu kevadel ja suvel külvatud muru on nüüdseks pea kõikjal juba niidukit kandva mätta moodustanud.
mättata pinnas vähemalt Ambrogio niiduki(te)le ei sobi.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#51

Ca kuu tagasi eksis mu krundile üks mutt ja tegi kuuritaguse muru koledaks. Märkasin selle peale, et naabriga võrreldes pole mul üldse põhjust viriseda: mul on nüüd tekkinud paar kuhilat, tal käib aga pidev "möll".
Naabrimehega (kes niidab muru fossiilipõletiga ja võimalikult harva) tähelepanekust rääkides arvas ta, et mu robot häirib oma pideva ringituiamisega mutte ning nad väldivad mu krunti. Faktidele otsa vaadates tundub täitsa usutav.
samas vesirott mul ühes krundiservas tegutseb (püsib muidugi piiri ligi - käigud maa sees ulatuvad max 1,5m aiast) ning üpris aktiivselt - see loom laseb end niidukist vähe häirida või ei lase üldse häirida.

on kellelgi nende kutsumata külalistega analoogseid kogemusi?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#52

(27-12-2017, 10:01 AM)13piisab Kirjutas:  Ca kuu tagasi eksis mu krundile üks mutt ja tegi kuuritaguse muru koledaks. Märkasin selle peale, et naabriga võrreldes pole mul üldse põhjust viriseda: mul on nüüd tekkinud paar kuhilat, tal käib aga pidev "möll".
Naabrimehega (kes niidab muru fossiilipõletiga ja võimalikult harva) tähelepanekust rääkides arvas ta, et mu robot häirib oma pideva ringituiamisega mutte ning nad väldivad mu krunti. Faktidele otsa vaadates tundub täitsa usutav.
samas vesirott mul ühes krundiservas tegutseb (püsib muidugi piiri ligi - käigud maa sees ulatuvad max 1,5m aiast) ning üpris aktiivselt - see loom laseb end niidukist vähe häirida või ei lase üldse häirida.

on kellelgi nende kutsumata külalistega analoogseid kogemusi?

Kaks suurt koera lahtiselt andsid sama efekti. Samasugune naaber on ka, uuris kunagi, et vibratsioon ja maapinna pidev müdisemine (kui koerad jooksevad) ei meeldi muttidele. Nüüdseks koerad liiga kurjad ja ketis mõned aastad ja vaikselt hakkab hunnikuid ka siiapoole aeda tekkima. Vesirotid mul laisad, kaevavad jõest ca meeter ja rohkem ei viitsi, a puuriida situvad koguaeg täis. Millegipärast meeldib neile meetrikõrgusel käia.
Vasta
#53

Husqvarnal tuli üks esimene ratas alt ära, stopperrõngas läks katki. Poest anti uus ja niitmine jätkub Smile
Vasta
#54

Tere
Kas Worx Landroid niidukite poole tasub vaadata?
WG797E.1

Krunti 2000m2 ja murupinda ca1600m2.
Tänud argumenteerivate vastuste eest.

T.
Vasta
#55

(23-06-2018, 04:55 AM)volvo Kirjutas:  Husqvarnal tuli üks esimene ratas alt ära, stopperrõngas läks katki. Poest anti uus ja niitmine jätkub Smile

Mul oli sama probleem. Antud stopperseib on liiga õhuke. Permanentseks lahenduseks soovitan paigaldada metallkrae nagu allolevas videos:
https://www.youtube.com/watch?v=_ayoZdTo0i0

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#56

sel kevadel olin ma esimest korda rahul, et ostsin Ambrogio ja mitte zhiletikestega masina (mida on Worx ja Husq): puhkasin mais nn kuumalaine ajal üle 2 nädala mujal ja koju naastes oli muru pigem "hein". Mitte küll väga tihe, aga ikkagi mehine - mingite zhiletikestega selle vastu ilmselt ei oleks saanud. Naabrimees pakkus oma murutraktorit...
panin aga roboti tööle ja kuigi olud olid lausa sellised, et tekitasid kohati nn vikatikolinat, sai masin hakkama. Päev hiljem oli näha, et on tõesti mingit tööd teinud. Kaks päeva hiljem oli teinud juba murutaolise toote. Kolme päeva pärast võis murumaad nimetada niidetud muruks ja nelja päeva pärast olid viimasedki tutikesed kadunud.

kokkuvõte Ambrogio teisest suvest:
1) tugiratta (sellel pildil on tugirattad hästi näha) piirik väsis ära ja tugiratas hakkas vikatisse käima. Tugiratta kinnitus ja piirik eii ole eraldi osa vaid põhjaplaadi koosseisus. Kuna ma tugirataste liikumisevajadusest päris aru ei saa, tõmbasin selle lihtsalt kaablisidemetega põhja külge kinni - on nüüd kõige kõrgemas asendis ja ei käi konaruste ületamisel lipa-lopa üles
2) pampri põrkeandur hakkas errorit andma. Kuna niiduk saab hoovis käia ka arooniapõõsastega kaklemas, suudab ta kohati pampriserva sinna taha haakida ning siis pampri kinnitusvedrusid (pamprid kinnituvad vedrudele, vedrud korpusele) räsida. Parandamine tähendas olemasolevate pamprikinnitusvedrude keeramist nii, et nende deformatsioon ei mõjutaks pampri asukohta pikisuunas. Ehk siis keerasin neid ilmselt 90 kraadi

piilusin ka kasti sisse. Tarkust oli seal vähe: väike, aga robustne ühekihiline trükkplaat, mis istub kohe display all. Mootori-ja mehaanikaosa on päris usutav - kohe näha, et "rauatootja" toode Smile Akukohti on masinas 2 ja ka teise aku juhtmed on juba olemas - ilmselt saab tahtmise korral lisada veel ühe 7,5Ah aku. Millest ma muidugi puudust ei tunne - praegusega töötab alati üle 3 tunni ja pigem 4 tunni poole. Müügishurnaalid lubavad tööd 3h +/-20%, niiet reaalsus on müügijutust parem. Laeb end tunnikese-poolteist.

rattad-laagrid tunduvad olevat heas korras, tera ümber olev hambuline kaitsevöö on aga küll praeguseks üpris hambutu. Aga ka selle vöö vajalikkusest ja otsatrbest ei saa ma eriti aru, niiet las olla. Stokkerit ma niidukipidamisega nuumata ei kavatse Smile

muide Ambrogio oskab oma 29cm vikatiga päris hästi õunu viilutada - õunast üle käies on pea pool õuna tehtud ca 1mm paksusteks seibideks Big Grin

uut softi tuli Ambrogiole 2018 suvel vist ainult kaks korda - erinevalt 2017 suvest, mil vist iga nädal oli uus soft. Ei teagi, kas on võimalikud jamad (ma ei ole ühtki otsest softibugi kogenud) likvideerinud või hakkab toode lihtsalt juba softiga tegelemise vaates elukaare lõpule jõudma ning sinna ei taheta raha kulutada. Viimane soft tõi vist toreda uuenduse - masin ei kalibreeri end enam iga restardi järel. Enne tegi ta seda alati ja üpris agressiivselt - nii et murututte lendas ja ebatasema koha puhul end "lift errorini" viies... Kalibreerimisliigutuste agressiivsus samas ei vähenenud.

kui kellelgi on Ambrogio nn service menudesse jõudmise õpetust (mis nuppe displeil pressida), siis nende eest oleksin tänulik. Vaataks, mida sealt sättida saab. Netist ei suutnud leida, Stokkerist pole (veel) küsinud ja kuna kardetavasti näevad nad selles oma leiba, ei pruugi neid ka sealt saada.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#57

(22-11-2018, 18:55 PM)13piisab Kirjutas:  muide Ambrogio oskab oma 29cm vikatiga päris hästi õunu viilutada - õunast üle käies on pea pool õuna tehtud ca 1mm paksusteks seibideks Big Grin
Hea ülevaade.

Kuidas Ambrogio okste viilutamisega hakkama saab?

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#58

Need haavaoksad, mis on enne minu sekkumist ette jäänud (vast kuni 10..12mm kuivanud oksakesed), on läbi näritud ja muid oksi pole mu hoovil masinale pakkuda olnud. Kaskede küljest pudenevad oksakesed on ju lapsemäng.
kui niiduk veel uus oli, siis olid lõhutud oksatükid tüütud - jäid rattakidade vahele ning hakkasid vastu rattapuhastuskumme käima. Need kummid on nüüdseks ära kulunud ja rattakidade vahel olevad oksatükid või pisikesed õunapabulad ei pane enam masinat "klõpsuma".
kuusekäbid on üldiselt nii madalal, et nendeni vikat ei ulatu ja neid masin ei söö.

sügisel oli aga huvitavam probleem õunapuude okstega. Õunad tõmbasid oksad pea maani ja masin hakkas õuntega oma stop-nupule pihta saama. Kui masina juba teist korda väljalülitatuna leidsin, arvasin, et nüüd on elektroonikaga mingi jama (ning A-tähega masin hakkab peagi H-tähega masinaga asenduma). Kolmandal või neljandal korral panin põhjuse ja tagajärje omavahel kokku ning tegelesin õunapuudega / kaotasin probleemi põhjuse Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#59

Olen ka tõsiselt valimas robotniidukit. Pinda ikka 10000m2 kanti aga niiduki paneks vast ca 7000m2 alale niitma. Mida soovitate? Ise valiksin selle: https://www.stokker.ee/robotniiduk-l350i.../-66896624 Oskab keegi head-halba öelda ? Ja paremat hinda?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#60

(05-06-2019, 16:13 PM)saarrand Kirjutas:  Olen ka tõsiselt valimas robotniidukit. Pinda ikka 10000m2 kanti aga niiduki paneks vast ca 7000m2 alale niitma. Mida soovitate? Ise valiksin selle: https://www.stokker.ee/robotniiduk-l350i.../-66896624 Oskab keegi head-halba öelda ? Ja paremat hinda?
mul on kolmandat suve väiksem Ambrogio:
- esimesel aastal (kui muru oli värske ja ei moodustanud tugevat mättakihti) ei olnud üldse rahul
- teisel aastal oli juba ok
- nüüd kolmandal aastal vajab aitamist eelkõige sellistes kohtades, kus on midagi harukordset toimetatud (mingid lillepotid vms)
tööaega on ka päriselt ca 3,5h.

teisel aastal otsustasin ma, et ma oma Ambrogiosse raha ei pane. St võtan teda "as is" ja kui nõuab raha, viin selle raha parem Husq edasimüüjale ja ostan uue H-tähega isendi. Ning kindlasti ei anna ma niiduki elushoidmisega seonduvat (teenuse)raha Stokkerile. Kui Stokkeril "hooldada" laseks, oleksin ilmselt masinasse juba teise niiduki hinna sisse tagunud:
- "kerge survepesuri näitamise" jutu peale hirmutati hirmkalli aju vms niiskuskahjustusega ja kästi sinna viia. Avati-kuivatati ning kirjutati arve. Garantiijärgselt ise lahates leidsin seest vaid robustse 1-realise trükkplaadi plus lihtsad komponendid - kui kolb peos seisab, ei ole ilmselt olemas sellist asja nagu "poole masina hinna suurusjärgus niiskuskahjustus" Smile
- ühe tugijala piiraja kulus teisel suvel ära ja tugijalg hakkas vikatisse käima. Ma korrigeerisin kaablisidemega tugijala korpuse külge fikseerides - nn kulunud koht on osa kogu alumist poolt hõlmavast korpusest ja ma ei taha teada, mis selle vahetus maksaks
- pamprid on vedrudel ja kui neile rakendub valetpidi jõud, venitab vedrud paigast. Mis ajab põrkeanduri hullu panema, kuna pamper ei paikne nende suhtes ok-lt
- vikati ümber korpuse osana olevad nn kaitsepiid on mu masinal vähemalt ühel masinaküljel täiesti kadunud

ehk siis amortiseeri raamatupidamuslikult soetamismaksumuses igaks-juhuks paari-kolme aasta peale (1..1,5keur/aasta) ja Sul ei tule vast pettuda, kui masin lihtsalt mehaaniliselt ära väsib. Mehaanika tundub küll nt rattlaagride jms näol kvaliteetne olevat, aga tegu on ikkagi itaallasega, mis "kulub" mujalt.

tuttaval on natuke suurem ja kuna ta muru kipub ära kuivama ja nn kamar seetõttu koostöös kraapiva raske niidukiga kaduma, siis tema vihkab seda:
https://www.stokker.ee/robotniiduk-l250i.../400011186

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne