965 ehk muhksapaka lugu
#61

(27-12-2015, 18:39 PM)guits112 Kirjutas:  minu teada on see Muhusaarel, ühes kolleksiuunis täitsa alles Cool

See auto mida muhusaarel esitletakse kui filmi originaali, seda teps mitte ei ole. Selle kohta on ka Muhukkubis teema piltide ja võrdlustega. 
Vasta
#62

ma tean et seal on see,ja kuulub mu sugulasele, vaidlema ei akka ,vöib kll nii olla!
Vasta
#63

(27-12-2015, 20:54 PM)guits112 Kirjutas:  ma tean et seal on see,ja kuulub mu sugulasele, vaidlema ei akka ,vöib kll nii olla!

Vaidled või mitte aga mina tean kus on see auto !!! Mis oli selles filmis ja see kindlasti ei saa kuuluda sinu sugulasele, juhul kui sugulane ei ole matalli press Big Grin
Vasta
#64

Tere taas, muhk vahepeal palju paremaks saanud jälle, nimelt muhuklubi Vellolt saabus pakk õlide ja tihenditega, küünlad sain Kuressaarest Tarmo poest, bensupumba membraar tuli ka jälle uus teha, seekord gaz53 membraanist (lada omad hakkasid lekkima).
Udutuled küljes ja põlevad, väga nostalgiline valgus Big Grin
Muhk seebika taustal
[Pilt: 0109603543fd1ce.jpg]
[Pilt: 010959022303b4d.jpg]
[Pilt: 0109603455b00bb.jpg]
Vana õli panin juba nädala algul jooksma, sai rahulikult nädalakese tilkuda. Tähelepanek õli osas, et viimasest vahetusest on mõõdas julgelt üle 30-ne aasta. Seoses selle mootoriga tuli ka legend esile, et olevat kunagi 70ndal aastal või suts hiljem ostnud keegi ..... Kuressaare Kaubamajast? endale muhu ja esimesel sõidul selle, Veere sadamasse viiva tee kurvides, mahakandmisele sõitnud. Ja just selle käkrus muhu ca 30km sõitnud mootor jõudis peagi minu muhu aiste vahele. Ja õnneks või kahjuks on minu muhu keretööd kestnud juba paarkümmend aastat Big Grin
[Pilt: 010960368331a18.jpg]
Vasta
#65

Mis juhtmed sinna karterisse lähevad? Õli tasapinna andur, õlisoojendus? Big Grin   Täitsa modernne autu siis ju!
Vasta
#66

õli temp juhe.
Vasta
#67

Peale viimaseid postitusi polegi muhuga suurt teha jõudnud. Hetkeseisuga tuba poole komplekteerimisega ja dokumentide pool seisab. Kuna põhigaraazis läks jälle tolmutamiseks ja ruumi oli ka juurde vaja siis ajasime muhu jalust ära kuiva aita. Selleks tuppa ajamiseks tuli aga aidal sein eest monteerida, auto sisse ajada ja uuesti sein ehitada. Nii saigi muhk tuppa ja lähiajal tühje sõite tegema ei hakka.
Nii ta seal mõnuleb:
[Pilt: 0109793001071cf.jpg]
Vasta
#68

Vahepeal pole maantemuhk sugugi ühe kohapeal seisnud, suuresti toimetasin sisemise elu kallal ja varusin materjale:
[Pilt: 01102608654e263.jpg]
[Pilt: 011026086907590.jpg]
[Pilt: 0110260867211fb.jpg]
[Pilt: 011026087158885.jpg]
Tekkis tükike vaba aega ja võtsime asja kätte ja käisime selle ametliku katalipu läbi Smile
[Pilt: 01102608538b0e4.jpg]
Rõveda katuseraami viskasin minema ja koos uute numbritega näeb masin hoopis soliidsem välja Smile
[Pilt: 011026086135303.jpg]

EI hakka vast uut teemat tegema, aga vahepeal õnnestus hankida mõned doonorautod, üheks siis kurvalt pöösas, kuid kaetult seisnud 66aasta Jalta eksport muhk.
[Pilt: 0110260741312cd.jpg]
Esimese hooga lasin survekaga suurema sambla maha ja uurisime kere lähemalt. Üpriski hästi säilinud va mõned agad.
Ilmselt keegi uksele sisse põrutanud ja kasutuskõlbmatuks muutunud kundeuks kaaasas endaga ka ühe iluliistu, mida nüüd hädasti
 vaja oleks.
[Pilt: 01102607297516e.jpg]
[Pilt: 0110260753e9abf.jpg]
Vanadest varudest loovutasin ühe uue nina ja karbid ja veel nipetnäpet selle auto ehitamiseks:
[Pilt: 0110260771d131d.jpg]
Põhjast suuremad rotiaugud eemaldatud:
[Pilt: 01102607872419d.jpg]
Karbid iseenesest ei olnudki nii mädad, kuid mõned augud sisseroostetanud karbid on lihtsam ja kindlam ikka terves pikkuses ära vahetada. Uueks karbiks kasutasin muhule mõeldud uusi karbitoorikuid.
[Pilt: 011026079962e3f.jpg]
[Pilt: 011026082955841.jpg]
[Pilt: 0110260839eadcf.jpg]
[Pilt: 0110260817b3c2a.jpg]
Ilmselt jätkub Smile
Vasta
#69

Head põlevad-sulavad kindad Sul keevitamisel käes.    Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#70

Aga üldiselt on need kitse või põrssanahast punased kindad suht hea sellise peenema nokitsemise jaoks.     
Tuleb jällegi Saarema mehe eest müts maha võtta, küll tema ikka jaksab neid masinaid teele tagasi aidata... ;Wink  Tubli  Cool

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#71

Ka minule meeldib vaadata, kuidas vanakooli moodi toimetatakse.  Pole vaja mingeid üpersuper abinõusi....  Auto külili ja kõik on kohe silmaga ja päikesevalgusega nähtaval.    TUBLI.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#72

On ka nii tehtud, toimib küll. Paha on see, et auto keeramiseks on palju rahvast vaja.
Parimad töökindad on tegelikult läbiminemahakkavad tänavakindad, mul viimased, mis garaažist leidsin maksid vist kümne rubla tuuris Big Grin
Palun vanandust teema risustamise eest ja soovin taastamisel jõudu ja jaksu!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#73

"Muhud" on vahvad autod, lisaks saab tänavatel palju häid pilke.
Vasta
#74

(15-07-2016, 22:31 PM)Marko Kirjutas:  On ka nii tehtud, toimib küll. Paha on see, et auto keeramiseks on palju rahvast vaja.
Parimad töökindad on tegelikult läbiminemahakkavad tänavakindad, mul viimased, mis garaažist leidsin maksid vist kümne rubla tuuris Big Grin
Palun vanandust teema risustamise eest ja soovin taastamisel jõudu ja jaksu!

Pole selle auto keeramiseks mingit erilist rahvast vaja. Ilma mootorita sai seda oma garaažis keevitamiseks üksinda ühelt küljelt teisele keeratud.
Vasta
#75

Tänud mehed Smile
Tere taas, just nagu eelpool mainitud, siis täis kõhuga võid koos mootoriga ka muhulise küljele keerata. Aga autost lähemalt siis.
Kratsisin natuke veel karbi keevitusi ja eemaldasin küljelt värvi, kuna too detail oli ainuke tehasevõõra värviga ja huvitas väga, mis all on Big Grin Midagi head seal all tegelikult polnudki, oli teine kunagi ammu ammu küljega midagi riivanud ja siis paksult põrandavärviga üle mäkerdatud...
[Pilt: 0110278629c26ee.jpg]
Tegin ka oma omega katuse natuke kergemaks ja lõikasin muhule uue põlletaguse pleki. Hiljem eemaldasin ka "tulemüüril" oleva liimi, millega originaalis seal polsterdud asetses..
[Pilt: 01102786132c0fd.jpg]
Samal ajal ka said tiivad ja esimeseotsa elu korraliku mürgi selga ja lisaks ka pinnaka. Esisilla logu paistab ka põrandalt, aga sellest hiljem...
[Pilt: 01102786375cb4c.jpg]
Esitiivad ja põll läks ette kereliimiga, hiljem ka osad kohad suristab üle..
[Pilt: 01102786474b96b.jpg]
Kõik keevituskohad said üle krunditud ja siis kerehermeetikuga kaetud...
[Pilt: 0110278867ed907.jpg]
Haters gonna hate Big Grin
[Pilt: 0110278687dee10.jpg]
Esisilla teaser: enamus tükid said korraliku puhastuse ja uue värvi, kaasaarvatud ka uued tehase esiamordid, lisaks lähevad uued rooliotsa munakud ja puksid ja veel pendelhoova poldisüsteem...
[Pilt: 01102786595d5f4.jpg]
Vasta
#76

Oi kuidas ma igatsen seda suvist aega kui sai samamoodi saares kodus olles ainult nokitsetud ja nokitsetud..sul muidugi täiesti arvestatav garage lisaks Smile
Jöudu!
Vasta
#77

Muhk toolil, tundub, et kõik ohutusreeglid on tagatud ja mis ikka valesti minna saab Big Grin
Big Grin
Vasta
#78

See ju nelja jalaga tool on. Vat kui oleks kolme jalaga taburett siis oleks ohutusega probleeme Big Grin
Igaljuhul jõudu ehitamisel. Need väiksed punnid on lahedad liikluses.  Täna just seisin kadriorus oma 71` GTO-ga foori taga kui muhk esimeses reas kõrvale tuli. Soome nummeritega kusjuures. Gaasitasime seal ka natuke kohapeal, et noh kellel parem hääl on Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne