Kandilised mutrid + karbid
#1

Kas on kusagilt saada erinevates mõõtudes kandilisi mutreid ja nende ümber olevaid plekist karbikesi  millel kerepaneelide külge keevitamiseks on kõrvad küljes. Paljudel autodel kasutatakse selliseid, sh pobeda, volga jms...

Oleks huvi.

Valts

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#2

DIN 557 pakub Würth, neljas eri mõõdus. Plekitükid tuleb ilmselt ise ümbernokitseda (kõige loogilisem oleks vast plekitöökojas sobiva profiiliga liist tekitada ja siis paar lõiget käsikääridega).

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#3

Miks neid DIN 557 mutreid lihtsalt pleki külge ei punktida ei taha?


Ma saan aru, et karbikesed on originaal ja puha, aga 10ne aasta pärast ei saa neid keegi kurat enam lahti, nii roostes on see jama uuesti, eriti kui autot kasutatakse sihtotstarbeliselt.
Seest ju värvida neid ei saa...
Ja mul isiklikult on täitsa savi, kas ma minevikus panin sinna originaallahenduse või mitte. Peaasi, et täna ei peaks uuesti tegema hakkama.


Pigem teise poole pleki auk pisut suurem teha ja reguleerimisvõimalus on samasugune.
Või, veel parem variant: DIN 929






stihl@juba 10 aastat tagasi tehtud autod kipuvad lollidest kohtadest rooste minema.ee
Vasta
#4

Pane saksa ebays otsingusse "käfig vierkantmutter", "kastenmutter" või "käfigmutter".
Vasta
#5

Kui originaalsus pole primaarne (või ei jää näha) võiks juba tõmbemutreid (või kuidas neid keermetega pukse nimetatakse?) kasutada mis pop-needi taoliselt pleki külge kinnitatakse.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#6

(09-05-2016, 22:53 PM)valts Kirjutas:  Kas on kusagilt saada erinevates mõõtudes kandilisi mutreid ja nende ümber olevaid plekist karbikesi  millel kerepaneelide külge keevitamiseks on kõrvad küljes.

Oleks huvi.

Valts

On BaltiBoldis  Toungue tollimõõdust ei ole teadlik,aga küllap nad leiavad
Vasta
#7

(11-05-2016, 08:45 AM)Walter Kirjutas:  Kui originaalsus pole primaarne (või ei jää näha) võiks juba tõmbemutreid (või kuidas neid keermetega pukse nimetatakse?) kasutada mis pop-needi taoliselt pleki külge kinnitatakse.

Kas saaksid täpsustada, millest on jutt?
Vasta
#8

Neetmutritest.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#9

Tänud kõigile vihjete eest, neid on laekunud ka muude kanalite kaudu.
Selle projekti puhul on originaalsus siiski  väga oluline: kogu töö käib põhimõttel "must number on nõrkadele..." Big Grin  ja seetõttu ei saa ka peitu jäävate mutrite juures omaloominguga tegeleda.

Siiamaani olen väheseid vajaminevaid mutrikarpe ja mutreid ükshaaval valmis nokitsenud, seekord lihtsalt mõtlesin asja veidi põhjalikumalt uurida

Tundub, et mutrid vist leiab valmiskujul aga erinevas mõõdus karbikesi tuleb endal teha. Ei sobi ka Esseni messil nähtud lahendus kus müüakse nö toorikut, et mutrit koos karbiga mille sisse saab ise sobivad mõõdus ava tekitada. Siis jäävad ju kõik karbikesed samade mõõtudega... Wink

Aga asi see karpide tegemine nüüd ära ei ole....

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#10

Sa pead stantsid valmis tegema, hakkad väikepartiina kaashädalistele tootma Wink

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#11

Kurtna laadal oli nii mutreid kui karpe müüa.Koopiad.
Vasta
#12

(11-05-2016, 13:46 PM)Aspelund Kirjutas:  Sa pead stantsid valmis tegema, hakkad väikepartiina kaashädalistele tootma Wink

Tule 29 mai Vissuverre Veski tallu.Mul 6 ste ja  8ste mutikate jaoks plekid stantsitud. 

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#13

(11-05-2016, 13:40 PM)valts Kirjutas:  Ei sobi ka Esseni messil nähtud lahendus kus müüakse nö toorikut, et mutrit koos karbiga mille sisse saab ise sobivad mõõdus ava tekitada. Siis jäävad ju kõik karbikesed samade mõõtudega... Wink

Aga asi see karpide tegemine nüüd ära ei ole....

Sihkste väikeste asjade nikerdamine võtab hulka aega,niiet tuleb ikka matriitsid ja templid valmis voolida Wink
Vasta
#14

Ma olen siukeste asjade tegemisege suht palju kokku puutunud. On isegi olemas templid mutrite tegemiseks, tõsi küll kuuskandid ja parendusega sisemõõdu jaoks. Samas on võimalik väikeseeria jaoks teha mingid lihtsamad stantsimisabinõud ju ometi, alati taandub kõik kogustele, hind mõttekus jne
krt edasi polegi kuhugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

Kas sellised ei sobi? http://www.uustarvik.ee/?id=2&cat_id=84&product_id=53
Vasta
#16

Vana teema küll, aga siiski.
Võin oma stantsi laenata.
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtop...=94&t=2786 

Steyr
Vasta
#17

(18-09-2016, 09:14 AM)Raims Kirjutas:  Vana teema küll, aga siiski.
Võin oma stantsi laenata.
http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewtop...=94&t=2786 

Steyr

Tegin endale ka täpselt vajamineva mõõdu jaoks abinõud ja seekord mure murtud. Aga Sinu kontakt on mul telefonis olemas, kui vaja võtan ühendust.
Tänud pakkumast!

Vallo

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne