Küsimus jumzi siduri kohta
#21

(19-05-2016, 21:35 PM)JUMZEO Kirjutas:  
(19-05-2016, 21:12 PM)saarrand Kirjutas:  Ole hea kirjelda, palju sa esisilda pidid ettepoole nihutama, et mootori kätte saaksid? Mul ka see töö millalgi ootmas....

Ma lasin silla poolraamide küljest lahti koos sillakinnitusega ja jätsin mootori esimese otsa sinna peale kandma ,siis liigutasin mootori koos sillaga käigukastist eemale nii meetrijagu et mahuks siduriga toimetama. Tegelikult kui sild altpoolt ära võtta peaks ka mootor välja mahtuma vist.

Silla lahtilaskmisest ei ole kasu, kuna sillakiige tagumine silm jääb ikka mootori rihmarattale ette ja mootorit ei saa kätte vaid õnnestub rimaseib katki saada. Olen näinud, et see silma ülemine tagumine nurk lõigatakse 45kraadi all ära ja siis mahub mootor välja ka ilma raam lahtivõtmata. Kui aega saan teen mõned fotod asjast. Pilt ikka selgem kui segane jutt.

Kui ei ole vahet kuidas teha, siis võib ka hästi teha!
Vasta
#22

Olen kunagi ammusel ajal mootori raami vahelt välja tõstnud ilma traktorit poolitamata. Sai seda tehtud tolleaeses majandi töökojas, kus tõstesede (delfer) asus piisavalt kõrgel ja sai nõksutades mootor raami vahelt välja meelitatud ja pärast tagasi ka oma kohale paigaldatud. Ainult radiaatori pidi maha võtma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne