Kolmjalg
#1

Hei!

 Mõnda aega tagasi sai ühest kuurist piltidel nähtav kolmjalg päästetud. Kuna militaarfoorumid vastust ei osanud pakkuda, siis otsustasin siit küsida. Nimelt sõitis endine omanik pikalt ringi kinoautoga, ehk passib see sinna valdkonda?
[Pilt: file.php?id=30390&t=1]
[Pilt: file.php?id=30391&t=1]
[Pilt: file.php?id=30392&t=1]
[Pilt: file.php?id=30393&t=1]
[Pilt: file.php?id=30394&t=1]
Vasta
#2

Olen natukene vanema kinotehnikaga kokku puutunud, rändkino paari statiivi ka näinud, aga see ei meenuta kumbagi. Ükski projektor, mida kohanud olen ei sobituks ka sellise otsa.
Tundub liiga madal ka, et projektori alla panna.
Vasta
#3

Võib vabalt olla militaarse päritoluga.
Selle üle, et milnetis keegi midagi targemat öelda ei oskanud, ma ei imesta - ikkagi 25 aastat on kohe-kohe möödas ajast, kui viimased eestlased vene kroonus teenisid.
Meil suurtükiväe optilises luures käisid kolmjalgade otsa näiteks bussool ja kaugusemõõtja. Millised need alused millimeetripealt välja nägid ei pidanud kahjuks vajalikuks meelde jätta.

http://fortoved.ru/forum/index.php?t=msg...47f7a0a829
Vasta
#4

Bussoolid peaks olema regullitavate jalgadega(teleskoobid vms.) ja kõrgemad, tundub olevat kuidagi madal ja liiga vähe võimalik paika sättida maastikul. Ise mässanud nendega(reserv amet: tulerühma ülem suurtükis)
Vasta
#5

www.arms-expo.ru/news/vooruzhenie_i_voennaya_tekhnika/voennye_na_kurilakh_poluchat_noveyshie_lazernye_dalnomery_dlya_vizualnoy_razvedki/

Eks nende timmitavate jalgadega on nagu on.
Sel lingil näiteks oleval suuremal kolakal ma sellist võimalust ei leidnud.
88-90 Adaži utšebkas kasutada olnu oli veelgi suurem pluss kaaslaseks tuli polügoonile tassida meeletu rasket akupanka, mis kaalult kaks korda massiivsem Toungue.
Vene tehnika oli lihtsalt tol ajal säärane, mis idee järgi tuumalöögist saadava kiirguse üle pidi elama.
Vasta
#6

(17-05-2016, 14:34 PM)Janka Kirjutas:  ...
Vene tehnika oli lihtsalt tol ajal säärane, mis idee järgi tuumalöögist saadava kiirguse üle pidi elama.

Ei tasu alahinnata ka Kesk-Aasia auulidest kinni püütud kutsealuste hukutavat mõju kuvaldast keerukamale tehnikale. Rolleyes

Aga teemasse: äkki välikõlari alus?
Vasta
#7

Luureatti пиздаглазы-sid lihtsalt ei võetud. 
Nende alaks olid  puhastustööd Big Grin.
Vasta
#8

Ma kahtlustasin ise kah tükk aega, et ehk on tegu mõne optilise seadme jalaga, sest asi on siiski kolmest punktist reguleeritav, kuid ta on liialt madal, et normaalset kasvu inimene sellega tööd teha saaks ning maastikul jääks reguleerimise poolest kah vajaka. Mis veel? Sobiks ju mingile tagasilöögita relvale, aga milleks sellist asja loodida. Stereokaugusmõõtja? Kah justkui madal. Kuulipritsi pole ka vaja loodida ja pritsidel on enamasti üks jalg pikem ja suurema nurga all. Pole teine ei liha ega kala...
Peab teda vist õhku loopima, siis saab vähemalt tundmatuks lendavaks objektiks e. UFO-ks defineerida...
 Kusjuures sellise asja leidmine pole hingele üldse lihtne, pärast koju toomist ei saanud 3 ööd-päeva magada, sest kuidas saab nii olla, et ma ei tea, millega tegu Big Grin
Vasta
#9

Vot midagi sellist sobiks küll:
http://www.ebay.com/itm/Vintage-Periscop...Sw2x1XKMKb
Peaks teine ainult tiba suurem olema...
Vasta
#10

Värvi halliks- saad jõulude ajal vintis külalistele näidata originaalset ja kordumatut Hitleri väli-kuusejalga.
Vasta
#11

Kaeviku stereo statiivi alus oli meil luureväeosas sarnane. Pealis mõõtis kaugust, nurkasid jm. sihtmärgini- oli eriti salastatud nimekirjas vähemalt 1992.a. 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne