"Spets" tööriistade omamise mõttekusest
#1

(18-05-2016, 14:10 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-05-2016, 14:06 PM)Alts Kirjutas:  Käega ei minda mõõtmisel lähedale ka mitte. Kasutatakse järgnevat riistapuud (nime kahjuks ei tea ja jätke see robottõlge seal ka lugemata)
Magnetiga kinnitatav "käsi"

Jajah, eks igal kodumehhaanikul on see ju olemas. Rolleyes

Eraldi teema oleks vast mõstlik sellise küsimuse juures. Isiklikult leian, et kuna tegelen hobiga ja kavatsen teha seda veel selle aja, mis antud, on mõistlik osta teatud hinnatasemeni küündivaid "spets" tööriistu. Viimast võimendab veel mitme sõiduki olemasolu. Arutlen, et perioodi 20-30 aastat jooksul tuleb "romudega" tegeledes statistiliselt piisavalt olukordi, kus teenuse sisseost tuleks kõne alla siis, kui rahaline olukord on hea või > hea. Vaadates tulevikku arvestan pigem hetkevõimalustega ja seega hangin lisaks isetegemisele ka vastavad töövahendid, kuna need ei tasu end ära küll lühikeses aga pikas perspektiivis. Mida arvavad lugupeetud kaasfoorumlased?
Vasta
#2

Minu põhimõte: kui lähed mõnda tööriista laenutusest juba teist või kolmandat korda võtma, siis peaks hoolega kalkuleerima hoopis poereisi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Mina olen alati juhindunud sellest, et tööriistu ei saa iialgi liigvähe olla. 

Edit: lisame siis publikumi tungival nõudmisel mingi nimekiri, ei miskit imetabast aga siiski:

*korralik programmeeritav MIG keevitus, kõik loogilised materjalid on söödavad
*plasmalõikur
*põrandapuurpink ja mitu lauapuurpinki
*lauapealne poleerimiskäi
*imetabased tõmmitsad-pealesurujad mikimaa roolivõimude jms rihmaratastele, vändaflantside tõmmitsad-tagasisurujad, kondipumbatõmmits ja huiteabmäändsedveel
*kütuserõhu mõõtmise komplekt
*kompressomeeter
*OSB skänner
*korralik süütepüstol
*giljotiin plekile
*universaalne plekipink (painutus, rullvalts, lõige)
*pleki kahandaja ja kasvataja (shrinker-stretcher)
*sügavate lõugadega sikemasin
*Cleco-tangide komplekt
*igatmasti pleki- ja metallitööde abivahendeid
*keregrill
*liivapritsid erinevad

plaanis lähiajal veel inglise ratas, tõstuk, detailipesukapp jms

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#4

Alati ikka rohkem  Big Grin Mul nt. on 6 akutrelli ja kõiki üksi kasutan. Piilun veel üht komplekti, mida väga vaja.Rellakaid ka 4 tk. Ketassaage, hõõvleid, el.trelle kõiki 2 tk. 10 ja 13 võtmetest ei oska öeldagi 5-15 tk. Smile Riiulis on asju mis töötanud aastatega tund või paar, aga tunne on hea, et kui vaja saan kohe võtta. Niikui natukegi raha üle jääb ostan midagi huvitavat juurde. Ainuke õnnetu on naine, lubas tööriista marketisse rääkima minna, et mulle müügi keeld pandaks Smile
Anonüümseid riistamaniakke vist ka veel kuskil ei kogune  Smile
Vasta
#5

Kõiki asju muidugi rendipunktidest ei saagi, aga mida rentinud olen, eks siis ikka kiirelt kalkuleerin kui tihti seda vaja võiks minna ja palju see poes maksab. Tasuvusaja kõrval aga on veelgi määravam see , kui oluline on, et see asi sul suvalisel ajal kohe võtta oleks. Smile
Vasta
#6

(18-05-2016, 18:53 PM)veix__ Kirjutas:  Kõiki asju muidugi rendipunktidest ei saagi, aga mida rentinud olen, eks siis ikka kiirelt kalkuleerin kui tihti seda vaja võiks minna ja palju see poes maksab. Tasuvusaja kõrval aga on veelgi määravam see , kui oluline on, et see asi sul suvalisel ajal kohe võtta oleks. Smile

Sama siin. Cool
Vasta
#7

Natuke sõltub ka sellest, kus toimetad. Kui lähima rendipunktini on 40+ km siis kipud kõike võimaliku omama. Raudne reegel on muidugi ka see, et spetsiifilist riista on vaja pühapäeval peale kella 14:00 kui kõik rentijad juba ammu puhkavad.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#8

(18-05-2016, 19:26 PM)Simmerling Kirjutas:  Natuke sõltub ka sellest, kus toimetad. Kui lähima rendipunktini on 40+ km siis kipud kõike võimaliku omama. Raudne reegel on muidugi ka see, et spetsiifilist riista on vaja pühapäeval peale kella 14:00 kui kõik rentijad juba ammu puhkavad.
Viimasest saab üle, kui päevi sihipäraselt kasutada, pühapäev on hingamiseks. 
Eks ta lihtsam ole, mida suurem valik sul olemas on ja töökorras. Samas suuremaid jurakaid, mida harva kasutad, pole mõtet ikka hoovinurgas iluasjana hoida, kui just lindudele pesitsemiseks sobiv pole ja tahad roheliselt mõelda Cool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#9

pange juba jutule oma spetsriistade näited ja poindid kah juurde - saab lisaks filosoofiateemale ka praktikast rääkiva teema. Äkki mõne mõttegi Wink

(...ja vähemnõudlik hobiehitaja ehk ka aru, miks on hea omada - või pigem kasutada - 6 akutrelli Wink )

edit: mul vist päris spetsriistu polegi - kui just nt stroboskoopi, endoskoopi, OBD2 (bluetooth) skännerit või üldehituse lasernivelliiri spetsriistaks lugeda. Trellid, saed, keevitus, kompressor&aksessuaarid-püstolid on mul vähemalt täitsa tavalised laiatarbe-tööriistad, millel otsest "spetsialiseerumist" ei ole.
suurema pildi peal on plaanis kahe postiga tõstuki (hobiehitajale siiski ju spetsriist / luksuskaup) soetamine ja paikapanek - enne tuleb aga sellele sobiv garaazh ehitada Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#10

Hea variant on ka see kui mõni hea tuttav-sõber autoremondiga tegeleb, saab üht-teist käia laenamas. Mitme VW (VAG) omanikuna on ikka kogunendud teat. võtmeid, millega on mugav remonti-hooldust teha. Vanasti nt ei olnud majapidamises väga 16 ja 18 leht- ning padrunvõtmeid, nüüd on terve valik erineva disainiga. Samamoodi erinevaid kuuskant ja muid suuri torx padruneid, mida olen just ükshaaval ostnud ja pigem kõige kvaliteetsema.

Kasuks on tulnud ka usaraua puhul mõned tollmõõdus mutrikeerajad.  Viimasel ajal olen kõvasti pneumaatiliste tööriistade usku pööranud. Ei kujuta enam ettegi, kuidas varem hakkama sain Smile
Vasta
#11

Olen samal arvamusel, et kui tööriista rohkem kui korra vaja, siis ma ikkagi ostan selle. Viimati sai ostetud toruotste valtsija.Pildil olevast on muidugi rohkem valikuid erinevatele torudele.
[Pilt: 12431-41-3057.jpg]
Kindlasti leidub nii mõnelegi minu garaasis spetsriistu aga keeruline nimetada mis kellele mida.
Vasta
#12

Eks see oleneb ka hinnast mida küsib mees kui pead töö koos spetstööriistaga sisse ostma. Ostsin tänapäevase jalgratta ja kohe ka spetsiaalsete tööriistade komplekti. Kui töökoda küsib lihtsa laagrivahetuse eest 4-6o€ (laagrikomplekt maksab alates 8€)siis tasub see ühe korraga ära. Mul keldris 3 ratast Big Grin  Ja pealegi see mees kes mul vana ratast remontis oli ise ettevõtja aga nüüd on linna ainult ärid mis pakuvad paraku mulle ainult "saksa kvaliteeti"
Vasta
#13

Kord sattusin ühe pleku töötuppa,tollel oli terve seina ulatuses haamrid 79 tk.Ja vend veel kiitis,et justkui ei ole veel komplekt koos,ikka tuleb ette,et võiks olla mingi x kujuga mõni veel.

Mis meenutab, et endalgi korralik sats pleku toksimisvahendeid:

[Pilt: 1]
[Pilt: 1]
 Pluss ilmselt mitte igakoduriistadest ka tiivakooparullija ja veljeemulaator.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#14

Iseseisvusaja algusaastatel olin tunnistajaks ühe alustava autoremonditöökoja riistapargi komplekteerimisel. Põhivara oli juba olemas, jutt käis spetsiifilisematest asjadest nagu näiteks väiksemateks kere- ja plekitöödeks vajalikud jubinad. Valida oli tuntud brändi ja Hiina toote vahel, komplekti hinnaerinevus oli muidugi kordades. Kvaliteedi vahes ei kahelnud keegi, kuid alustava ettevõtte rahaline ressurss oli ikka väga piiratud. Siis pakkus ksf Motamees (kes seal töökojas töötas) välja elegantse lahenduse: ostame Hiina ime, hoiame (vähemalt esialgu) hulga raha kokku ja saame võimaluse neid riistu kasutama hakata. Kui midagi puruks läheb, tellime selle konkreetse jubina asemel juba tuntud brändi analoogse toote. Nii on vajalik riistapark kogu aeg olemas, rohkem kasutusel olevad, aga ka nigelama kvaliteediga riistad saavad mingi aja jooksul paremate vastu välja vahetatud. Suure raha väljakäimise aeg jaotub hoopis pikema perioodi peale ja neid riistu, mida tegelikkuses ei vajata või mille kvaliteet on ka Hiina tootjal piisav, ei peagi hingehinnaga soetama. Viis punkti Motamehele! Kirjeldatud situatsioonis oli see minu arvates väga-väga elegantne lahendus, kui on vaja asja omada, aga puudub vajalik rahasumma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne