Küsimus Hiina ja Tsehhi niidukite kohta?Hinnaklass 200 - 300€
#1

Odavad, isevedavad. Suvel paari nädalatagant vajadus lasta üle plats 200 x300.
Kas kellegil on Tsehhikatega kogemusi või Hiinakatega? Teoreetiliselt peaks ju Tsehhikad kvaliteetsemad olema?
Pean silmas just mootroit, sest Hiina saagidega olen vähemalt aru saanud, et seal pole mootoris midagi parandada, kui läheb.
Masin võiks teenida 3 aastat, oskab keegi kaasa rääkida?

Kõige odavam. Kõige lahjem ka:
https://www.hansapost.ee/p/hpg-bensiinim.../903500007

Võimsam selles hinnaklassis:
https://osta-ee.postimees.ee/isevedav-mu...src=search

Üsna tige juba, liidunaius ka normaalne:
https://osta-ee.postimees.ee/vaga-soodne...src=search
Vasta
#2

Hecht on valmistatud Hiinas. Kahel tuttaval selle kaubamärgi lumepuhurid ja kogemus negatiivne (varuosade saadavus).
Vasta
#3

Ja ometi nimetab pood Ostas Hechti Tsehhikaks. Järelikult Tsehhi kooste aga Hiina Shit?
Oeh.... no ei julge kasutatut võtta, kunagi ei tea, mis sellega on eelnevalt tehtud, kas igapäevaselt jalgpalliväljakuid niidetud ja kuidas hooldatud.
Vasta
#4

Elu on õpetanud: Kasutatud ja ostuhetkel korralikult kontrollitud firmakas on alati parem kui tundmatu loom.
Väike OT ka - kas tahad tõesti 6 hektarit käsiniidukiga hooldada? Mul siin pool hektarit traktoriga ajab juhtme kokku...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Jh, päevläbi numbritetaga ja kuri viga, 20 x 30. Pluss nipetnäpet veel.
Kasutatupuhul kunagi ikkagi ei tea, kauaks tossu jagub.
Ehe näide on siin:

https://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=78708038

Esitasin hetk tagasi küsimuse, millele pole veel vastatud ja võimalik, et ei vastatagi, et hoopis blokitakse mind, aga küsimuse pasten siia:

Tere! Miks olete kasutanud eelmise müüja eluelu oksjonikirjeldust? Eluelu, kui teile müüs, aastal 2015, ütles küsimuste all, et et ostis 5a tagasi umbes. Seega on masin praeguseks 6a vana juba. Miks kirjeldus on eksitav? Ja miks müüte nii kiiresti, peale ühe hooaja kasutamist?
Vasta
#6

edasimüüja on ise ka öelnud, et toodetud hiinas teśehhi tellimisel..
Käisin ka piidlesin tükk aega seda hechti kuid lõpuks jäi ikkagi valik toro kaubamärgile, kuna tuntud tootjatest oli sóodsaim ja seni tundub ka et parima niitmis tulemusega. Mina olen rahul. Saigi valides kaalutud kas 2 aastat lõputut häda 300 euro eest või 5 aastat mugavat niitmist võimsama mootoriga ja paremini konstrueeritud lõikekorpusega 600 euro eest...
Vasta
#7

(18-05-2016, 22:30 PM)vipi666 Kirjutas:  Ja ometi nimetab pood Ostas Hechti Tsehhikaks. Järelikult Tsehhi kooste aga Hiina Shit?
Mina ostsin eelmisel aastal Stiga niiduki ja samuti hiinakas peal. Samas ei heida selle tööle siiani midagi ette. Käivitub esimese tõmbega, on vaikne ja ökonoomne, jõudu nagu loomal. Õli vahetamine on ainus peavalu. Peab vaatama millal garantii läbi saab ja õlikorgi karteri põhja paigaldama. Muidu n**** läbi lukuaugu!
Mootoritega on üldiselt nii, et töökorras niidukite mootoreid vedeleb igal majaomanikul kuuri all vähemalt üks, kuna niiduki kere on läbi mädanenud. Kui käed õiget pidi otsas, saab asemele sobitada.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#8

(19-05-2016, 08:06 AM)Basilio Kirjutas:  Mina ostsin eelmisel aastal Stiga niiduki ja samuti hiinakas peal...

Otsisin ka paar aastat tagasi  uut muruniidukit. Selgus, et sama korpusega Stigal oli kaks erinevat varianti mootorit (BS või hiinakas). Hind ka erinev. Konsulteerisin tookord remonditöökodadega ja vähemalt tol ajal neil hiina mootorile varuosi kohapeal ei olnud.Valisin seetõttu BS-i.
Vasta
#9

(19-05-2016, 08:06 AM)Basilio Kirjutas:  Mootoritega on üldiselt nii, et töökorras niidukite mootoreid vedeleb igal majaomanikul kuuri all vähemalt üks, kuna niiduki kere on läbi mädanenud. Kui käed õiget pidi otsas, saab asemele sobitada.
Siis on paras aeg katki läinud mootoriga klippo osta.
Või mõni muu valualust korpusega asi, husku tegi ka vist selliseid kunagi.
Vasta
#10

Torol on ka valu korpusega niiduk hinda +100eur 2 aastase garantii asemel on korpusel 5 aastat garantii...
Hiinakal pole muud viga, aga mina üle 140ccm pole hiinlast näinud, kui nad teeks ka 200ccm mootoreid niidukile siis oleks 5+ ma lihtsalt ei salli kui tööriistal pole jõudu ja sureb viimase vindi peal
Vasta
#11

Sai muruniidukite maailmas ennast eriti targaks tehtud - oli selline tööots Big Grin Kuna igasugune sedasorti tehnika on MEELETULT arenenud, siis polnud pääsu ka eelnenud koolitustel osalemisest Wink 
Siin jäi sisse/peale vähem aga peamised erisused said läbi testitud jne. Selge, et kõiki tootjaid ei saagi korraga testida, seega eks käsiniidukitegi puhul leiab igalt arvestatavalt tootjalt mõne väga hea isendi.  

Alustame siis nõutud mootoritest: niinimetatud majapidamismootorites on Honda ja siis "kõik teised". See on alati nii olnud ja on ka praegu nii. 
Briggs on küll enim levinud oma odavusega, Subaru-Robin jne aga... ja siis on needsinased hiinakad. Töötavad - esimese lagunemiseni. Kahjuks ei ole täna enam üliodavaid niidukeid olemaski, seega tuleb täitsa mõelda enne ostu.

Ma jagaks niidumasinad täna nii: odavad ülilihtsad ja "uudismaa"niidukid, veoga suured lihtsad niidukid ja korralikud universaalsed töövahendid.

Esimene klass, kuhu hetkel pakutavatest mahuvad minu jaoks vaid KAKS isendit üldse: 225 raha eest ajalooliselt hea valtsitud külgväljaviskega ja seega MITTEummistuv Alpina ja/või ainult multsiv plastkerega Husky 310 rahaga. Nendest esimese originaali, Partner 351 Side, kere elab mul endal tänaseks 22 hooaega ja mitmendat mootorit! See on ainus reaalne uudismaniiduk, millega saab tõesti ka mättaid lõikuda. 
Samas on ka LB 146 juba ajalugu ja sellisena tootmises "kurat-teab kaua aastaid", olles esimene selline.  Plastikkere on Tegija ja kui tihedamalt niidetakse, pole peale multsi muud vaja. 
Kõik muud, mida olen kas kasutanud, testinud, vaadanud jne on tegelikult paras saast. Ühel on üks hea asi, teisel teine aga midagi odavat ja head kokku rohkem pole. Ja see "odav" on ka omaette teema...

Järgmised on siis veoga suured lihtsad niidukid, kus minu raudne eelistus on ESIVEOL! Kindlasti on mõni selline veel aga minu raudne soovitus oleks see masin 360 raha eest. Ei ole tarvis tagakotti, ei ole vaja elektristarterit jms, on 56 senti tera, SUURED ja vabalt keerlevad tagarattad, vedav esisild ning sellega on lust ka keerulistes aedades niita! Miks esivedu??? Esiteks ei pea lollakate hoobadega tegelema manööverdades vaid suunda muutes kergitatakse ju niigi esirattaid - seega las käivad tühja! Teine asi on tagaveo "äkilisus" koos sellesinase pideva veohoovaga jamamisega. 

No ja siis tulevadki need kogujatega, elektristarteritega, veoga jne, jne kõikmõeldavad aparaadid, millede absoluutne tipp KÕIGES on 880 raha maksev Honda. See on esmapilgul täiesti sõge hind - nõus - aga see kurask teeb ka PÄRISELT kõik ära, mida lubatakse! Esiteks plastkorpus ehk "isalt-pojale" koos eriti tugeva ja läbimõeldud juhtsanga kinnitusega; ainus variaatorkast ehk kiirus on muudetav; topelt lõiketerad ja reaalselt teistest palju parem "vaakum" korpuse sees; Honda mootor ofkoors jne. Tegelikult on seal veel mitmeid nüansse, nagu multsimise aja kaudne valik ehk sujuv lõikekorpuse ja koguja vahelise siibri ava reguleerimine jne. 
Mis aga peamine: seesinane eriliselt äge "Imemisvõime", mida me Alwaroga alguses ei tahtnud uskuda ja testisime selle spetsiaalselt ära! Niitisime mutsiga ühe koha peale kokku korraliku paksu "Vaiba" ja siis sõitsime sellest toosama Hondaga üle - mitte ühte kõrrejäänust ka maha ei jäänud, KÕIK imes kotti! Kusjuures siis uskusime ka Catweesi poiste reklaamjuttu sügisesest lehekoristusvõimest, eelkõige vastikute kaselehtede omast! Nagu tolmuimeja Big Grin 

Nõus, sarnaseid on ju veel ja odavamaid aga kui ikka paned samal hetkel mitu erinevat joonele, on vahe tohutu! Seesinane videos nähtav hiinakas Clint, mis käivitub võtmest jne pole ka üldse paha, maksab ju "olematud" 350 raha kõige selle eest aga... no vahe ON vahel! Ja kui võrrelda eespool viidatud edeveduse ja laia "lihtsa" isendiga, siis minul ei tekiks küsimust. 

Aga need tšehhide hiinakad: vaatasin neid Järvel poes, ka saage, ja kuigi hinnad on sigahead, siis.... mulle tundub, et Clint ja Hecht on üks ja sama asi. Aga Hansaposti poest, kui vaataks ja testiks, siis üldse seda odavisendit. Sel on hind ja teoreetilised omadused pildilt vaadates päris heas suhtes. Kuidas mootor töötab - tavaliselt nagu "vanaema süda" ja käima saamiseks peab käes kõvasti rammu olema. 
Vasta
#12

(20-05-2016, 00:19 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Alustame siis nõutud mootoritest: niinimetatud majapidamismootorites on Honda ja siis "kõik teised". See on alati nii olnud ja on ka praegu nii. 
Nu ma ei tea, kas ikka on? B&S on olnud siiski kõikjal siiani ja alles siis tulevad ülejäänud. Ma ausalt ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kellel on mõni tuttav, kellel on Honda mootoriga muruniitja aegade algusest siiani töös. B&S toodangu kohta julgeks küll vastupidist väita.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#13

Mul oli 1 hooaeg clint, kohe läks uus mootor flindist, rattad vajusid laiali kere nii õhuke ja pehme ja niidu avast hein välja ei tule koguaeg umbes. Nüüd oli pikalt uue otsing ja lõpuks olid kaalukausil honda mootoriga husqvarna ja briggsi mootoriga toro.
Valisin automaat ülekande ja sigamugav on kui niiduk liigub nii kiresti kui ise seda soovid. Katsetasin ära, kui hakkad jooksma siis niiduk jookseb nagu seda müüja ütles Big Grin ja kui viletsam maapind siis saad vaikselt lonkida, mitte ei ole üks ettenähtud kiirus. Ja pole ka hoobadega nikerdamist
Midagi sellist- https://www.toro.com/en-GB/homeowner/wal...cler-20955
see clint on mul mullamuti hunnikute laiali lükkamiseks
Vasta
#14

(20-05-2016, 05:26 AM)maisalup Kirjutas:  Mul oli 1 hooaeg clint, kohe läks uus mootor flindist, rattad vajusid laiali kere nii õhuke ja pehme ja niidu avast hein välja ei tule koguaeg umbes. 
Vaatasin ka ise Clinti, aga juba poes tagaotsa peale kallutades sain aru kui pehme selle kere juba uuest peast on. Taganesin selg ees ja minust ta sinna jäi...  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#15

(20-05-2016, 01:29 AM)viplala Kirjutas:  
(20-05-2016, 00:19 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Alustame siis nõutud mootoritest: niinimetatud majapidamismootorites on Honda ja siis "kõik teised". See on alati nii olnud ja on ka praegu nii. 
Nu ma ei tea, kas ikka on? B&S on olnud siiski kõikjal siiani ja alles siis tulevad ülejäänud. Ma ausalt ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kellel on mõni tuttav, kellel on Honda mootoriga muruniitja aegade algusest siiani töös. B&S toodangu kohta julgeks küll vastupidist väita.

Arvestades B&S mootori tehnoloogilist taset, siis odava kütuse ajastul pole tõepoolest sajandivanusele kontseptsioonile vastast. Sest ära tappa saab seda vaid hooldamata või karterit kuivale jättes ning mehhaaniliselt lõhkudes (näiteks vibreeriva teraga töötades). Jutt siis originaalist, mitte koopiast "made in PRC". Koopiad surevad vahel ka "tammepuust kolvi" tõttu...

Honda mootor teenib hoolikat peremeest märkamatult ja kaua. Cool Aga hooletu mehe käes laguneb täpselt sama kiiresti, nagu teised mootorilaadsed tootedki. Aga kesseloll nii kallist mootorit ostab, eksole.

Ning kõik teavad, et prikkssssss on tegija Cool
Vasta
#16

(20-05-2016, 01:29 AM)viplala Kirjutas:  
(20-05-2016, 00:19 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Alustame siis nõutud mootoritest: niinimetatud majapidamismootorites on Honda ja siis "kõik teised". See on alati nii olnud ja on ka praegu nii. 
Nu ma ei tea, kas ikka on? B&S on olnud siiski kõikjal siiani ja alles siis tulevad ülejäänud. Ma ausalt ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kellel on mõni tuttav, kellel on Honda mootoriga muruniitja aegade algusest siiani töös. B&S toodangu kohta julgeks küll vastupidist väita.

ON! MA ei ole kunagi olnud jaapani autode ega tsiklite fänn aga kurat Honda bensiinimootorid on kõigis valdkondades teistest üle. Ja on seda peaaegu alati olnud. See, kuidas Hondade mootorid käivad, kuidas nad käivituvad jne on absoluutselt teisest maailmast. Eriti saad aru vahest pisikeste meremootorite elik peravurride puhul, kus oli mul au omada esimest Honda 4takti 2-hobuselist (mis pihta pandi) ja pärast tarbida selle õhkjahutusega edasiarendusi segatuna muude tootjate samalaadsetega. Sama käib niidukite, generaatorite jne, jne kohta. Paned eri tootjate asjad kõrvuti käima, proovid neid käivitada ja siis saad aru, miks on Honda parim... VÄIKESTE vallas kohe raudselt. Suurtes kateldes on ka teistel väga häid asju olemas. 

Jah, B&S ei ole ka üldse paha ja sellesinase vana Partner Side peal töötas esimene 3,5-hobuseline ilma igasuguste hooldusteta kas oli 14 või 16 aastat, kuniks lihtsalt kulus hõredaks. Ta käivitus ALATI, vedrud ei surnud ära jne - ainult õhufiltrit puhastasin ja kogu eluaja jooksul vahetasin õli 2-3 korda Big Grin 
Aga harva on võimalust nii palju ERINEVAID mootoreid kõrvuti ja samal ajal katsetada ning vaat siis saad aru. Esimene asi on kohe nöörstarteri kergus, sujuvus ja mootori käivitumine. Muidugi on teised ka Honda järgi kõiksugu vigurdisi teinud aga originaal jääb originaaliks. Sel koolituspäeval oli palju erinevaid tööriistasid, ka Honda omi, ja kõigil oli sama - ainuüksi starteri sujuvus on fenomenaalne. 
Kusjuures väidetavalt on ka Honda arvuliselt suurim majapidamismootorite tootja Maailmas, mitte B&S, SR, Kawa ega keegi teine! 

Mis aga Clinti kui Bauhofi oma kaubamärki puudutab: mulle jättis nendest väga hea mulje see odavmasin. Jah, sel pole iisistarti ehk peab kummilutist pumpama, kindlasti pole mootor "maailma parim" jne aga kokku oli see aparaat väga hea oma hinna kohta. See odavaim on saast kuubis ja ma soovitasin Alwarol neid rohkem mitte sisse võtta - sellest hoidke eemale! 
Ühe "vigade paranduse" peab ka tegema: kuna Alpina on Stiga, siis on ka selle tuntuma kaubamärgi all uudismaaniiduk olemas: Dino 47. Viimases Bauhausi lehes on sel pakkumine 189 raha, mis on rahaliselt väga hea pakkumine, kui on vajadus harva, rasket pinda ehk mutimullahunnikuid, putkeid, pujusid, noort võsa, pilliroogu ja pokusid niita. Sellisel puhul ei ole ühe kangiga niidukõrguse regull üldse hea vaid iga ratta eraldi regull, millest on see pika võlliga ja kolme kõrgusega kumbki sild eraldi üldse parim võimalik! Reaalselt ei ole üle kolme kõrguse elus vajalik ja kuna ma olen oma lollusest (ehk vaesusest - ei suutnud varem trakatsit osta) Tallinnast tiiru ümber Baikali jalutanud, lükates enda ees muruniidukit, siis üht-teist ma asjast ikka tean ka Big Grin Täpselt sellise masinaga ongi kogu mu praegune tohutu niiduala vanast heinamaast ja mereäärest tehtud - sellesinase Side'ga! Uutel on paremini lahendatud korpus: võll ja vedrud on selle peal, vanal allpool. Siiani ei loksu ükski ratas ja need ei ole kuullaagritel! 

PS: see pole reklaam ja mind ei seo Honda ega ka Clindiga miski. Kuna ma olen ise alati "vaene" olnud, siis pole omale saanud parimaid lubada (peale peravurri). Hea on ka hinnalt kallis ja minusugune ostab kahjuks ikkagi alati eelkõige hinda. Seda maismaal, kus asja mittetoimimine või mittekäivitumine ei määra elu või mitteelu. Merel on teised reeglid. 
Vasta
#17

Meil on 4 aastat vana, Flint kaubandusest ostetud niiduk.

https://osta-ee.postimees.ee/muruniiduk-...82001.html


Veider et nad reklaamivad seda kui eritellimust - kuigi see on ka hiina mootoriga ilmselt ala Hechti vms pealt viksitud.

Muud midagi pole halba öelda kui on veidi raske, tagarattad hakkavad nagu sapakal ära vajuma pidevast "nokatõstmisest" ja iga kahe aasta tagant oleme pidanud ära vahetama süütepooli - esimene kord ei suutnud süütepool enam massi üles leida, st masin ei surnud välja ja teine kord ei läinud üldse käima. Mootoril iseenesest jõudu on piisavalt.

Hechti varuosi tegelt peaks isegi leidma, survepesurile lubati küll juppe otsida kui midagi peaks minema. https://www.clientisking.eu/garantii2
Vasta
#18

(20-05-2016, 10:16 AM)PlyVal64 Kirjutas:   
Kusjuures väidetavalt on ka Honda arvuliselt suurim majapidamismootorite tootja Maailmas, mitte B&S, SR, Kawa ega keegi teine! 
Kindlasti kohe mitte. Mis puudutab igasugu murukaid, genekaid, muid ehitus ja koduriistu, siis ma pakuks tagumendi tunde järgi, et B&S haldab umbes 80-90% turul olevatest mootoritest ja Honda ning ülejäänud jagavad 10-20% turuosa. Kindlasti saab täpsed numbrid ka netist teada aga ma ei viitsi otsida momendil.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#19

(20-05-2016, 11:31 AM)viplala Kirjutas:  
(20-05-2016, 10:16 AM)PlyVal64 Kirjutas:   
Kusjuures väidetavalt on ka Honda arvuliselt suurim majapidamismootorite tootja Maailmas, mitte B&S, SR, Kawa ega keegi teine! 
Kindlasti kohe mitte.
...

Külllap sõltub esikoht sellest, mida parajasti arvesse võetakse. Üks rehkendus on siin:
http://pressurewashr.com/major-small-eng...equipment/

Lehe alt tasub viiteid juurde lugeda.

Kopitav Euroopa ei ole maailma mastaabis mingi näitajaWink

Vikipeedia  väidab Hondat tootvat enim väikemootoreid:
https://en.wikipedia.org/wiki/Honda
Vasta
#20

Isiklikust kogemusest ostaks odavama mitte firmaka niiduki - niiduki "hävimisel" on kahju väiksem.
Oli juhus kus olin suve kodust eemal ja tavakasutaja niiduki õli muidugi kunagi ei vaata (vahetusest rääkimata) ja piisas paarist kuust eemaolekust kui teadmatusest mootor kokku lasti. Sain selle veel tööle aga hakkas õli võtma ja tossama ning järgmine kord kui õli otsa sai suri juba koos kepsu kolinaga.
Siis uuele niidukile hakati alati enne kasutamist igaksjuhuks õli juurde valama (sest puhast õli pole ju varda pealt näha ja kui hästi see üldse oma kohale läheb ja õli mõõdab). Enne ise niitma hakkamist pidin tavaliselt ca. pool liitrit õli mootorist süstlaga juurdevalamistoru kaudu välja võtma et mootor normaalselt töötaks (oli tunda et "hing kinni" kuna õli palju või lausa tossas).
Olen loobunud õli koguste seletamisest ja ega niiduk pole ju nii väärtuslik asi ka - kui katki läheb siis ostab uue lihtsalt. Ei tasu pead vaevatagi ja lähedasi "lolliks tembeldada" nii tühise asja pärast.

Nii et arvestades võimalikku "inimlikku viga" ostaks mina alati odavama masina. Endal niidetav ala hästi kaardistatud ja tean kus-mis on. Samas kui oleks juba väikenegi tõenäosus mõne kivi otsa väntvõll kõveraks sõita siis valiksin ka kindlasti odavama niiduki  Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne