Niiduki valik
#1
Valik oleks kas estre 1,8 või vene rootor krn 2,1 kolmas varjant oleks taastada lattniiduk,mis on olemas aga üsna läbi teine.Ise ei ole rootoritega niitnud seepärast küsin kumb on töökindlam(parem valik)heina niitmiseks(hind üsna sama).
Vasta
#2
(28-05-2016, 10:46 AM)tungla Kirjutas: Valik oleks kas estre 1,8 või vene rootor krn 2,1 kolmas varjant oleks taastada lattniiduk,mis on olemas aga üsna läbi teine.Ise ei ole rootoritega niitnud seepärast küsin kumb on töökindlam(parem valik)heina niitmiseks(hind üsna sama).

Olen kasutanud estre niidukit ca 5a. ja minuarvates totaalne s..t . Mitte ühtegi määritavat laagrit, 50ha. aastas niita, siis trummlite laagreid vahetan korra aastas.
KRN-i pole kasutanud.
Lattniiduk suht OK, kuni kive pole.
K.
Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta
#3
Väike kivi ei tee latile midagi, pigem rootori lööb katki. Kui sul seda heina kokku korjata pole vaja, siis võta ikka mingi purustaja.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#4
(28-05-2016, 10:46 AM)tungla Kirjutas: Valik oleks kas estre 1,8 või vene rootor krn 2,1 kolmas varjant oleks taastada lattniiduk,mis on olemas aga üsna läbi teine.Ise ei ole rootoritega niitnud seepärast küsin kumb on töökindlam(parem valik)heina niitmiseks(hind üsna sama).

Väga erinevad riistad. Kuniks KRN õli sees peab, on see töökindlam - ikkagi vene raud, mis tehtud töötama olematu hoolduse tingimstes suvalise ivani käes. Estre kahekettaline on õrn asi. Puhast ja siledat maad niidab hästi ja jõudsalt, aga pasliku suurusega kivi lõhub kõik terad. Ning kettavõlli on lihtne maakera nurga taha kõveraks sõita.

Kasuta otsingut ja loe vanemaid teemasid, niidukitest on siin juba räägitud. Teine väärt koht on Rodnase foorum, tudeeri ka seda.
Vasta
#5
Tundub et parim valik on lattniiduk korda teha.Heina päras ongi vaja niita.Miskipärast ma arvan et vene KRN purustab heina liiga ära.Kas soome,rootsi lattniidukid töötavad paremini kui vene omad ja kas neile sobivad meilt leitavad osad(terad,sõrad).
Vasta
#6
jäselveetavad rootorniidukid nagu krone, kvereland ja deutzfahr jne on tase...
Vasta
#7
(28-05-2016, 14:52 PM)tungla Kirjutas: Tundub et parim valik on lattniiduk korda teha.Heina päras ongi vaja niita.Miskipärast ma arvan et vene KRN purustab heina liiga ära.Kas soome,rootsi lattniidukid töötavad paremini kui vene omad ja kas neile sobivad meilt leitavad osad(terad,sõrad).

Kui on tahtmine töö asemel nostalgitseda, siis on lattvikat hea valik. Samuti Eriti Õrnade Kõrreliste läbilõikamiseks kivivabal ja tasasel väljal. Lihtsalt heinatööks on rootor mõistlikum.

Lääne latile kuluosade otsimine saab olema huvitav ülesanne...

KRN, nagu ka iga teine väikese kettaga rootorniiduk, purustab niidet liiga aeglase liikumise korral (kui läbilõigatud hein jõuab kukkuda pöörlevale kettale) ja muidugi mitmekordselt kaarest läbi niites. Kui tahta puhast niidet, tuleb täpselt ja kiiresti töötada. Big Grin
Vasta
#8
kui vaja 5ha heina teha siis latiga kannatab ära niita, aga kui pinnad suured siis rootoriga jõudlus parem
Ära karda gaasi!
Vasta
#9
Poola rootor on kõva teema.Mina kasutan üle kümne aasta metsamaade,tee äärte ja rohumaade niitmiseks.Heinavaalu moodustab kõrge ja koheva.Lattniiduk vajab hästi hooldatud maad, kus puudub kulu ja vana hein.Kohe on latt umbes kui pahmaka ette võtab.Poolakas on odav ja hooldevaba.
Vasta
#10
(29-05-2016, 12:35 PM)Sm.Autojuht Kirjutas: ...
.Poolakas on odav ja hooldevaba.

Hooldevaba siiski mitte. Aga kui juhtub korralikult kokku pandud isend ja kasutaja üle keskmise tundliku näpuga on, siis kooselu võib olla pikk ja viljakas. Big Grin
Vasta
#11
(29-05-2016, 12:35 PM)Sm.Autojuht Kirjutas: Poola rootor on kõva teema.Mina kasutan üle kümne aasta metsamaade,tee äärte ja rohumaade niitmiseks.Heinavaalu moodustab kõrge ja koheva.Lattniiduk vajab hästi hooldatud maad, kus puudub kulu ja vana hein.Kohe on latt umbes kui pahmaka ette võtab.Poolakas on odav ja hooldevaba.

Ühtin eelneva arvamusega. Omalgi juba aastaid niitmisel kasutusel Poola 1,85m laiusega rootorniiduk ja lattniiduki peale ei taha mõeldagi. Lattniidukiga kannatab niita küll ja tehakse ka sellega töö ära ja ka ise küll ja küll sellega niidetud, aga ajakulu ja nikerdamine, kui ummistab (halvemal juhul ca iga meetri tagant, kui mätlik või mutimullahunnikuid täis maa), maas käimine ja puhastamine jne, on tohutu, võrreldes rootoriga. 

Peale rootori soetamist, oli elu nagu lill, niitmise kohapealt. Big Grin Koormus pole võibolla kõige suurem, aga hektareid on üht-teist kogunenud ja kohati on maad ka mättaid ja mutimullahunnikuid täis olnud ja praeguse seisuga vahetatud üks laager ja hooaja alguses korpuse poldid üle käidud.

Terade kohapealt soovitan omast kogemusest originaalterad välja vahetada pikemate 98mm terade vastu, originaalid peaksid olema 96mm ja terasid ostes võtta mõne tootja kõvemast materjalist terad, näiteks Radura. Pikemate terade puhul viskab terad ka peale mutimullahunnikust läbi käimist kenasti uuesti välja, ilma, et peaks väga kõvade pööretega laskma ja üldjuhul kui väga palju mutimullahunnikuid põllul peaks, siis mingil hetkel on lihtsalt näha, et niide ei ole enam nii puhas, aga siis piisab lihtsalt terade teist pidi keeramisest (ketaste vahel ära vahetamisest) ja võib edasi lasta. Kõvemate terade puhul, kui lollisti kivi ei saa, siis üldjuhul kergem kiviga kohtumine terale ka otseselt midagi hullu ei tee. Kui üldse, siis paremal juhul juhul tuleb tera lihtsalt sirgeks tagasi lüüa, halvemal juhul, tahab tera lõikepind ka käia või viiliga üle käimist.
 
Ahjaa... selle vaalu kohapealt jah märkuseks juurde, et kuna hein niidetakse vaalu, siis hein kuivab sellevõrra kauem, ilma liigutamata. Lattniiduki puhul jätab niiduki laiuse riba maha, mis on parema kuivamisega. Samas antud vaalust niisama kokku korjata, kui peaks tekkima vajadus, on mugav. 

Kusjuures avastasin, et tegelikult on poola niidukist ka selline variant olemas, mis niidetud vaalu laiali viskab. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=8VUsjMLqbuk
Vasta
#12
Küll ikka kihutab. Latiga järgi ei jõuaks. Kas uusi lattniidukeid üldse toodetakse ka veel? 
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#13
Rootorniidukiga kannatab jah päris hea kiirusega lasta. Ise olen T-40'ga sõltuvalt põllust ja terade seisukorrast, lasknud parema ja siledama põllu peal, kus muidu lõhkuma ei hakka, 4'nda käiguga.
Lisan ka lingi poola niidukite tarnijast, mis esimesena silma jäi.

http://nordamus.weebly.com/rootorniidukid.html
Vasta
#14
Kas on tõsi,et estre omal pidid trumlite rihmad liialt kergelt libisema hakkama,parem pidi poola niiduk olema millel on trumlite vedu võlli(hammasratastega) peal.
Vasta
#15
(31-05-2016, 20:28 PM)tungla Kirjutas: Kas on tõsi,et estre omal pidid trumlite rihmad liialt kergelt libisema hakkama,parem pidi poola niiduk olema millel on trumlite vedu võlli(hammasratastega) peal.

Poolakas niidab tõesti täiesti muretult sellekohapealt. Estre omal pidevalt rihmad libisevad kui tihedam rohi või mätas ette juhtub....
Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
http://www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#16
Kiidaks kah seda poolakat. Sebisin omale ka 5ha maa jaoks odavalt lattniiduki et no mis see ära pole heina saab ju maha jne. Väljas käimist palju, paksema heinaga ummistab ära ja mätastega ummistab raudselt, kive pisemaid pöösaid kardab ikka ka. Terade vahetuseks vöid ikka traktori seisma jätta ja saad lati välja tömmata ning neete toksida. 3ha niitsin jutiga siis sai siiber ja ilm läks ka hukka. Juhtus minu kätte juhuslikult poola 1,85m niiduk kuna olen ennem sami rootoriga niitnud ( ei kiida ) sättisin asja paika ja opppaa, üllatusin äärmiselt positiivselt kui puhast tööd see ikka teeb, samiga vörrelda ei annagi. Ja mis siis et hein jääb n.ö vaalu, prst vaalutad ju niikuinii ära ja korralikul suve ilmal kuivab see paar kohta kiirelt kui ongi sisse jäänud, vöi loobid need välja. Bellaka jaoks on mo meelest see 1,85 nagu vähe, vöiks olla 2 ketast juures Big Grin
Vasta
#17
(14-08-2016, 23:25 PM)meli666 Kirjutas: Lattniidukiga saab muudki tööd peale niitmise teha:
http://soov-ee.postimees.ee/447707-kartu...tails.html

Vot see on küll äge leiutis! Tahaks sellist kohe töötamas näha.
Vasta
#18
Kasutaks teemat ära natuke teise suunitlusega niiduki ostuabiks. Varsti päev ka jälle pikenemas...
Nimelt muruplats on aasta aastalt kasvanud heinamaa arvelt. Seega murutraktoriga kulub juba päev. 
Mõte oleks uueks hooajaks midagi tootlikumat vaadata. Kuna miskise 1,5m dekiga murupõka hind kipub ulmeliseks minema, siis plaan oleks T-25 selleks tööks ära kasutada.
Olen mõelnud sellise niiduki ostule:
https://nordamus.weebly.com/fm-kolme-teraga.html
Äkki keegi T-25 taga sellist kasutanud, teab kedagi. Laiust ka ei oska valida, kas 1.8m saaks hakkama?
Veel huvitab, et kui kõrge heinaga see hakkama saaks? Plaanis pole minna vallutama lõuakõrgust heina, küll aga võib olla juhuseid kevadisel ajal, et viskab kahe nädalaga juba üle poole põlve kõrguse.
Miskise pildi leidsin, töökiirus küll teadmata.
   

Teine võimalus oleks valida selline variant:
https://nordamus.weebly.com/mcms1.html
Omajagu kallim. Plussiks ilmselt see, et pole suure heina sees libisema hakkavaid rihmülekandeid. Kilovatid ka välja toodud. Kuna T-25 18kw, siis ehk 1.4m paras.
Vahepeal sai ka 1.85m Estre rootorit proovitud selleks otstarbeks. Kuna 25 see jõuvõtuvõlli siduri majandus ka ühe pedaali alt. Siis uuesti ketaste hoo ülessaamiseks vaja siduriga mängida.
Aga eks see rootor nõuab juba 26kw ka, seega pole traktorile miskit pahaks panna. 
   

Kolmas variant oleks ka küll ise miskit sellist ehitada, nagu siin kõvematel Jumzimeestel. Aga aja puuduse tõttu esialgu jätaks selle kõrvale.
Vasta
#19
(18-12-2017, 00:01 AM)meli666 Kirjutas: ...
Olen mõelnud sellise niiduki ostule:
https://nordamus.weebly.com/fm-kolme-teraga.html
Äkki keegi T-25 taga sellist kasutanud, teab kedagi. Laiust ka ei oska valida, kas 1.8m saaks hakkama?
Veel huvitab, et kui kõrge heinaga see hakkama saaks? Plaanis pole minna vallutama lõuakõrgust heina, küll aga võib olla juhuseid kevadisel ajal, et viskab kahe nädalaga juba üle poole põlve kõrguse.
...
kuna mul on ka pea 2 ha nö muru äkilistel nõlvadel, kus murutraktor lihtsalt üles ei roni või alla sõidab rataste lohisedes, siis on kasutusel selline niiduk.
Mul 25 pole, on hiinakas 15 hj. Sel kodulehel, kust ma oma fm niiduki ostsin, olid ka tehnilised andmed kirjas ja kõige väiksem ehk 1,2 m laiune nõudis 25 hj. No sai riskitud ja ära ostetud. Töötab mingi 7-8 aastat, probleemid on teravõllide laagritega, neid ikka läheb, nii korra hooaja peale (sel aastal isegi ei vahetanud). Rihmad pole libisema hakanud, enne on traktori mootori kinni poonud kõrges heinas või mättas kui kohapealt startida. Hoo pealt pole probleemi, reeglina. Lõuakõrgust tuleb niita mitmes osas, kõigepealt tõstad nii 70-80 cm kõrgusele ja lased hõredamad ladvad maha ja siis nii 30-40 cm kõrguselt ja lõpuks nii 8-10 cm kõrguselt, ehk max rataste seadistamise võimalusega, mitte sellega, mida tehas on mõelnud.
Aga sellise ca 25 cm muruga saab hakkama ilusti.
Soovitan ja arvan et 25 peaks hakkama saama 1,5 m laiusega, kui mõistusega läheneda.
Vasta
#20
1.8 meetrine on T25 taga ja niidab suuremaid muruplatse, niidab sama tihedalt kui murutrktoriga teisi alasid ehk kord nädala või kahe peale ja hätta ei jää. Kui otsapidi kuhugi suurema võsa sisse pista siis otseloomulkult ei tee sellega midagi aga murumasinana käib küll.

Augustis esimest niitmist tehes sureb ka russ maha kui 1.8 meetrit korraga võtta Big Grin
'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne