kas riga10
#1

Kas tegemist Riga 10  seerianumbri viimased nr 51 
http://m.imgur.com/EH91cRD
Vasta
#2

(19-07-2016, 09:57 AM)Mart.in Kirjutas:  Kas tegemist Riga 10  seerianumbri viimased nr 51 
http://m.imgur.com/EH91cRD

Jah, see on 1951.a. Riga-10. Kas värvitud vanatüübiline silt (silt vahetus uue vastu 1953) on küljes ja kui on, siis millises seisus ta on?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Värvitud sildiga jah(alt midagi on näha) ratta Olukord on suht hea kōik  käib vabalt ringi sadul ja kott on iste kuivanud aga olukord hea. Mōni kodar katki rattad tundusid sirged olema . Roostet umbes 40% rattast käsitsi tōmmatud triibud on ilusti näha . Sain ühelt Hr järekkärust kes suundus sellega  ja muusodiga prügimäele ōnneks andis aitäh mulle .Nüüd kōige suurem ja tähtsam küsimus kas ja kuidas peatada roostet vōi lasta soodapritsiga üle ja värv Peale . Sōitma hakkata on sellega plaan
Vasta
#4

http://m.imgur.com/cKYkxOf
Vasta
#5

(19-07-2016, 16:06 PM)Mart.in Kirjutas:  http://m.imgur.com/cKYkxOf

Ohjah, Riga-10/20 "vanakooli" (enne-1953) siltide tüüpviga - värv läheb pealt ära ja rooste tuleb alt välja Sad Tulemuseks loetamatu silt.

Olen 35 aastaga, mil ma vanu rattaid kogunud ja restaureerinud olen, kohanud umbes viitkümmet Riga-10 värvitud silti ja vaid kolmel-neljal on seal värv korralikult peal. Ehk 95% siltidest loetamatud.

Õnneks olen aastakümnetepikkuse otsingu tulemusena  leidnud muuseumi ekspositsiooni tarbeks siiski ideaalses korras vanakooli värvitud sildiga Riga-10. Hetkel on see küll laos, kuna meie esmasteks prioriteetideks on hetkel muuseumi peahoone, töökoja ja ladude väljaehitamine ja korrastamine. Aga teatud arvu aastate pärast saab see kindlasti olema eksponeeritud meie külastajatele, kui meie muuseumi hooned saavad olema hädapäraselt üle käidud ning saab põhirõhu panna taas jalgrataste restaureerimisele.

Sama viga oli muide ka Sarkana Zvaigzne varajastel siltidel (1940-41 ja vahetult peale sõda) ning ka sõjajärgse Säde ratta siltidel. Neid ei ole kahjuks kumbagi korralikuna minu kätte jõudnud, kuigi vaja oleks - ikka Eesti Jalgrattamuuseumi ekspositsiooni terviklikkuse ja täiuslikkuse tagamise eesmärgil, sest rattajäänused ju olemas...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Küsiks siis mida teha edasi kas hoida sellisena seda või puhastada ja ülevärvida .
Vasta
#7

(20-07-2016, 18:03 PM)Mart.in Kirjutas:  Küsiks siis mida teha edasi kas hoida sellisena seda või puhastada ja ülevärvida .

Kui Sul on tehnilisi võimalusi see silt algse välimusega taastada, siis miks mitte seda teha. Muidugi võib ka sellisena säilitada, kuidas soovid.

Kui Sa oled juhtumisi (sildi restaureerimiseks) teinud valmis sildi algsega identse kujutise digitaalis vektorkujul, siis oleks hea seda jagada teistega - äkki keegi tahab veel taastada. Sest ega seda muudmoodi ei taasta, kui mingi vesipildi või kleebisega vana pleki peale.

Ega minagi sildi vektorikujul failis ära ei ütleks. Kuigi, nagu ma mainisin, on Eesti Jalgrattamuuseumi püsiekspositsiooni  tulevase laiendamise jaoks mul üks Riga-10 ideaalsäilivuses vanatüübilise sildiga olemas Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

(20-07-2016, 21:22 PM)valdo Kirjutas:  
(20-07-2016, 18:03 PM)Mart.in Kirjutas:  Küsiks siis mida teha edasi kas hoida sellisena seda või puhastada ja ülevärvida .

Kui Sul on tehnilisi võimalusi see silt algse välimusega taastada, siis miks mitte seda teha. Muidugi võib ka sellisena säilitada, kuidas soovid.

Kui Sa oled juhtumisi (sildi restaureerimiseks) teinud valmis sildi algsega identse kujutise digitaalis vektorkujul, siis oleks hea seda jagada teistega - äkki keegi tahab veel taastada. Sest ega seda muudmoodi ei taasta, kui mingi vesipildi või kleebisega vana pleki peale.

Ega minagi sildi vektorikujul failis ära ei ütleks. Kuigi, nagu ma mainisin, on Eesti Jalgrattamuuseumi püsiekspositsiooni  tulevase laiendamise jaoks mul üks Riga-10 ideaalsäilivuses vanatüübilise sildiga olemas Smile

tegelikult mõttlesin kogu ratast . Mis oleks kõige mõistlikum . sildist niipalju et esimese otsimisega netist ei leidnud milline se välja nääb ehk viskad lingi,pildi kui endal eelnevad uurimustööd tehtud näiteks on
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne