Autokaamera ost ja kasutamine.
#81

Tellisin selle  Xiaomi Aliexpressist ära, eks annan tulemustest teada, kui kätte olen saanud. 
Vasta
#82

Mul sama Yi kaamera kasutusel. Isegi näidisvideod võtta kohe viimasest laupäevast. Nii valges kui pimedas. https://photos.app.goo.gl/g2BSl0iYhUGC6tUT2

Probleem on vibratsiooniga. Ei teagi kas asi on mu autos, mis väriseb liiga palju või siis tuleks kaamera kinnitus millegi kobedama vastu vahetada, aga igatahes see värin päris häirib videos. Kohapeal käies hakkab ka pilt vastikult ujuma. Vist mingi sisemise vibratsioonivastase funktsiooni tõttu??

Paigutus sai ka natuke nihu. Nimelt esimese hooga jäi kogemata kojamehe pühkimisalast välja. Kuna tal aga kinnitus kleepsuga, siis ei julenud uuesti lahti võtma hakata.
Vasta
#83

Need lisavigurid on vist enamikel kaameratel, aga üldiselt tasub need välja lülitada. Isegi kõige väiksema tundlikkuse peale pannes kruusateel või mõnel auklikul teel sõites hakkab videosid nö. lukustama.
Vasta
#84

Aliexpress üllatab taas! Eile tuli müüjalt e-mail, et nende andmetel on tellitud YI kaamera jõudnud Eestisse ning täna tõi posteljon selle mulle koju kätte, saabumise aeg 17 päeva. 

MicroSD mälukaarti tahtis vähemalt class 10 ja kiirust min 80MB/s. Õnneks oli mul üks 8GB Scandisk Extreme Pro olemas. 

   

Näidisvideo lisan hiljem.
Vasta
#85

(13-02-2018, 12:03 PM)corpy Kirjutas:  
(12-02-2018, 11:49 AM)bom Kirjutas:  Konkreetse soodsa kaamera kogemus: Xiaomi 70 minutes (Xiaomi nö ökosüsteemi kuuluva tootja koduleht: https://www.70mai.com/en/).

Enda kogemusest. Xiaomiga tuleb ettevaatlik olla. Et kogemata nö. koopiaid/fake kaupa ei telli. 
Xiaomi originaal teeb oma hinna ja kvaliteedi kohapealt ikka VÄGA head tehnikat. Endal on antud tootja spordikaamerast, nutivõrust kuni kruvikeeraja komplektini olemas.
Kogemusena võin välja pakkuda, et Xiaomi Yi Smart Dashcam on oma hinna kohta ikka sigahea. Pimedas kui ka valges töötab ikka väga hästi. Lisaks erinevad vigurid ala. kui järsk pidurdus toimub (õnnetus ... või kui kaamera kukub maha) salvestatakse automaatselt eraldi klipp mälukaardil eraldi kausta, et seda oleks lihtsam leida. Tavapärane salvestus jätkub edasi. 
Mõningad muud huvitavad ja üllatavalt hästi toimivad "lisad" nagu hoiatus kui hakkad kogemata valesse ritta sõitma ja muu kisa kära "ettevaatust auto on ees" mille õnneks saab kõik välja lülitada.
Viimase puhul tuleb "international" version ainult valida kui tellima hakata.
Tellisin ka sellise aliexpressist ära, xiaomi robottolmuimeja teeb juba 2 a laitmatut tööd, ûldiselt tundub et hiinlased saavad aru et tuleb teha kvaliteetselt siis on ka jätkusuutlik äri.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#86

Nii, nüüd selle YI video kah olemas. Ütleme nii, et täielik pask ikka! Oleks teadnud, et nii sita kvalideediga teeb, poleks ostnud. 



Võin oma hinna eest ära anda kui keegi tahab (45€, kirjuta privasse).
Vasta
#87

Mis sellel pildil viga on?
Ei näe vastutulevate autode numbreid?
Mulle selline kõlbaks, kuid 45€ jääb liiga kalliks.
Vasta
#88

(02-03-2018, 16:00 PM)Romka Kirjutas:  ...
Ütleme nii, et täielik pask ikka! Oleks teadnud, et nii sita kvalideediga teeb, poleks ostnud. 

...

Kiitus julguse eest. Tavaliselt me vaikselt sokutame $ita jäätmekäitlusesse ära.

Stoppkaader on oluliselt selgem, kui video, aga saast igal juhul.

Kas see on maksimaalse lahutusega või juba pakitud? Tasub üle kontrollida...
Vasta
#89

Video resot peaks saama ka muuta. Või ongi max peal? Minu omal ka miski sarnane kvaliteet, aga autode numbrid on ikka loetavad kui nad piisavalt lähedal on. Vastutulevate autode numbrite nägemisel eriti olulisust pole, kui nad sinuga just päris kokkupõrke kursil ei liigu. Enne vahetult kokkupõrget muutub number videos piisavalt nähtavaks, et see hiljem tuvastada.
Praeguse ilmaga polegi tihtipeale määrdunud numbreid näha.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#90

Reso võimalused on seal:

1280x720 30P
1920x1080 30P
1920x1080 60P
2304x1296 30P

Minu video on tehtud 1920x1080 60P 
Kas mõni teine oleks kvaliteetsem?

Mul telefon teeb 4K videot, aga selle kaamera tehtud kräppi väga vaadata ei taha.
Vasta
#91

Nonii...
Ise piilun siin ka erinevaid kaameraid(selle otsuse langetamine on päris pikalt aega võtnud) ja see YI oli ka valikutes. Nüüd ei teagi, mida arvata...
Kas selle ülalpool oleva video kvaliteeti vibratsioon ei mõjuta? Nagu tunduks sedamoodi, et kaamera väriseb. Seisvas masinas mööduvast liiklusest videot teinud pole?
Mina uurisin viimati seda kaamerat .
Vasta
#92

Üldiselt ikka parem kui minu 11€ käkk. No proovi veel resolutsiooni muuta siia sinna ja tee proovi. Mõtle selle peale,et selle kaamera saaksid autole taha panna.
Kõige kehvem ikka vast pole ja seni kuni paremat pole,käib küll.
Ma ise olen ka uurinud siit ja sealt aga ei ole midagi head ja odavat.
Mu oma Prestigio 570 on hetkel parim käkk. See on juba garantiiremondis käinud mitmeid kordi ja olen sellega ära harjunud. Igasuguseid pabereid on kogunenud terve kuhi...   Raha on ka lisaks kaartidele ja akule kulunud. Seega 150€ + 30+30 jne....  Aga maru targaks olen saanud selle protsessi käigus. Hakka või teisi õpetama. Big Grin
Vasta
#93

(02-03-2018, 18:38 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   Hakka või teisi õpetama. Big Grin

Aga ära jäta siis oma tarkusi ühti enda teada.  Toungue Või plaan patent võtta?
Vasta
#94

(02-03-2018, 18:43 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(02-03-2018, 18:38 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   Hakka või teisi õpetama. Big Grin

Aga ära jäta siis oma tarkusi ühti enda teada.  Toungue Või plaan patent võtta?

No andke natike aega. Ma just linnast tulin,jalad väsinud jne. Katsun siis midagi õhtaks kirja panna ja näidata. Juttu tuleb niipalju,et see väsitab ka kõvemad mehed. Big Grin 

T.
Vasta
#95

(02-03-2018, 18:48 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No andke natike aega. Ma just linnast tulin,jalad väsinud jne. Katsun siis midagi õhtaks kirja panna ja näidata. Juttu tuleb niipalju,et see väsitab ka kõvemad mehed. Big Grin 

T.

Oli see nüüd ähvardus või hoiatus? 
Ega me nüüd nii kärsitud ka pole. Aga nagu ennevanasti öeldi, kui tervet rehkendust ei jõua, tee pool... Aga korralikult!
Aga püha tõe ootuses broneerin juba arvuti ees koha ära.  Big Grin
Vasta
#96

Ähvardus,ikka ähvardus. Big Grin 


Nojah,alustame siis algusest. Välja jätan ka osa juttu,sest kes see jõuab seda lugeda.....
Tahtsin ka siis omale autokaamerat. Sai käidud Viljandis ühest poest teise ja vaadatud mis silma jäi. Mul olid ka omad nõudmised. Kuna olen ise fotoaparaati ka aastaid peos hoidnud siis jäi mulle silma selline autokaamera nagu Prestigio Roadrunner 545. Hakkas meeldima ja saigi see ära ostetud. Peale esimest päeva sai mulle selgeks,et mulle see aparaat ei istu. Pilt vääga väärakas ja kumer. Big Grin  Vedasin ennast tagasi kauplusesse ja kurtsin muret. Kuna Viljandi ON OFF-is on tööl igati toredad inimesed siis tegin neile pakkumise,et võtan veel kallima mudeli. Kuna ma ei olnud praktiliselt seda kaamerat kasutanud rohkem kui tunni jagu ja olin nõus kallima kaamera ostma,tuldi mulle vastu. Olingi siis Prestigio 570 GPS- omanik. 150€ nagu naksti läinud hobi peale.
Selle kaamera pilt on suht selge ja arusaadav. Jäin selle aparaadiga rahule. Eriti kõva sõna oli see,et sain lausa valge korpusega mudeli omanikuks. Pättide lemmik. Big Grin 
Peale mõningast kasutamist hakkas aga aparaat streikima. Viisin poodi tagasi ja sealt anti peale kuuajalist ootamist järgmine uus asemele. Ka see ei kestnud kaua. Anti jälle järgmine riiulist peale kuuajalist ootamist. Big Grin 
Pean Teid siin nüüd hoiatama,et kuigi see autokaamera on valmistanud mulle katsumusi,kannatusi siis pean tõdema,et kõik inimesed kellega olen kokku puutunud selle garantiiremondi ja ostu puhul on täiesti toredad  inimesed. Ei saa öelda ühtegi halba sõna. Ei ole keegi hakanud mind süüdistama kaamera lohakas kasutamises ega muudes surmapattudes. Keegi pole mulle süüd kaela veeretanud... pigem on mul endal piinlik olnud neid toredaid inimesi tüüdata oma vigase autokaameraga. Smile 
Nojah siis käis see aparaat jälle mõne aja tõrgeteta. Siis aga märkasin,et hakkab jälle puterdama. Esimese hädana märkasin,et aku on nii nõrga,et kui juhtme tagant ära võtan,kooleb üsna kähku. Seega minu helesinine unistus kasutada seda autokaamerat ka mõne pildi või klipi tegemisel ümber autu.... jäigi unistuseks. See ei oleks ju üldse suur nõudmine,et võiksin sellesama autokaameraga näiteks pärast avariid..... ka mõned klõpsud mälestuseks teha.... kui veel elus olen. Big Grin 
Pilt hakkas värisema.... ja nagu targale apastraadile kohane,hakkas ise klipi pikkusi reguleerima. Vastavalt muidugi tema enda suva järgi.... Big Grin  Ja ka hääl hakkas kajama......
Peale selle kukkus üks nendest kaameratest üle lindistama lukustatud faile...... Peale G-sensori välja lülitamist viga kadus...... ehks siis ajud peetis. Peale filmimist hakkas igat faili lukustama...... Võtsin kõik vead ja jamad mälupulgale ja saatsin koos kaameraga garantiiremondi tegijatele.
Siis vist sain järgmise uue kaamera. Big Grin  Seekord aga musta korpusega ehk täiesti tavalise ja nähtamatu. No see kestab nüüd siiamaani,kuid on käinud ka mitmeid kordi garantiiremondis Big Grin 
Kuna aku oli täiesti olematu siis lasin selle uue panna-32€ koos paigaldusega. Muidugi ära mainitud viga-ei salvestanud,kiilus kinni jne. tuli kaamera sama targalt tagasi remondist. Järgmisel päeval sõitsin ekstra Viljandisse ja viisin selle kaamera uuesti garantiiremonti. Big Grin 
Pean mainima vahepeal,et kui Teil tekib vahepeal küsimus,et kas mul on autokaamera või ei ole siis üsna tihti oli mul selline tunne,et järsku ma ei ostnudki. Big Grin 
Kaamera muidu näeb selline välja:

[Pilt: 2518917521966a_l.jpg]

Nagu juuresolevalt pildilt on näha siis minu autokaamera on muutnud seoses karmi põhjamaise kliima tõttu lausa värvi ja ka garantiikirjadele on pandud märge: "Must kate esipaneelilt koorub maha." Seda märja niiske lapiga pühkides tõesti võtab kihti maha...
Pean veel näitama seda paberikuhja mis seoses selle väikese ostuga on kogunenud:

[Pilt: 2518917397ab50_l.jpg]

Järgneb........ homme.. Smile
Vasta
#97

Noh aga kus siis videod on?
Vasta
#98

(02-03-2018, 16:43 PM)Romka Kirjutas:  ...
Minu video on tehtud 1920x1080 60P 
...

Mis tõenäoliselt on parim valik.

Kas seda kaamerat ei anna toetada armatuurile läbi mingi riidepadja, et vibratsiooni veidi vähendada? Praegu nagu tuiab veidi.

Aga häbematult lahja on pilt küll selle resolutsiooni kohta.
Vasta
#99

(02-03-2018, 16:43 PM)Romka Kirjutas:  Reso võimalused on seal:

1280x720 30P
1920x1080 30P
1920x1080 60P
2304x1296 30P

Minu video on tehtud 1920x1080 60P 
Kas mõni teine oleks kvaliteetsem?

Mul telefon teeb 4K videot, aga selle kaamera tehtud kräppi väga vaadata ei taha.

Pildi kvaliteedis võib oma osa olla ka kasutatava mälukaardi kvaliteedis. Näiteks mõned kaamerad ei lase osade kaartidega 60fps üldse aktiveerida.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

Ülevalpool viide mu tehtud videotele sama aparaadiga: https://photos.app.goo.gl/g2BSl0iYhUGC6tUT2
Mul sai küll vinge 64GB kaart sisse ostetud ja kvaliteediks valitud 1080p30. Ja pilt vaat et hullemgi. Oma osa muidugi annab "natuke" rohkem väristav auto ja ka väga ühevärviline lumine vaade (kontrasti puudumine). Aga eks ta nii elus käibki - keskpärase hinnaga keskpärane aparaat.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne