Autokaamera ost ja kasutamine.

(02-03-2018, 21:09 PM)Romka Kirjutas:  Noh aga kus siis videod on?

https://www.youtube.com/watch?v=JaXNnIsR1cg

https://www.youtube.com/watch?v=Nm_oiWnGtLg

https://www.youtube.com/watch?v=64eb9Mu0WX4
Vasta

Tere!

Olen hakanud viimasel aja otsima sobivat autokaamerat kuid sooviksin ideaalis spetsiifilist lahendust. Nimelt ei taha kuidagi seda kaameraseadet tuuleklaasile vaid tahaks korralikku kaamerasilma, mille saaks peita kuskile tuuleklaasi serva peeglijala kõrvale ning sealt vedada kaabli juba kuskile kindalaekasse, istme alla või kus parasjagu sobiv koht on salvestusseade püsivamalt paigutada. Veel parem, kui saaks panna vähemalt kaks kaamerasilma, ühe ette ja teise taha salvestama.
Ostas justkui pakutakse kaamerasilmasid Näiteks see aga arusaadav, et see ei ole liikluspildi tarbeks sobiv. 
Samas kas on kellegi toode, mis oleks sobiv? Kas on mingi toode, millel on kaamera sisend ja salvesti eraldi?

Tuuleklaasile ei taha seadet just seetõttu, et siis peab iga kord selle oma hoidjast välja võtma ja kindlaekasse panema, kui ei taha riskida auto rüüstamisega. Lisaks on iga seade juhi vaateväljas jälle segav faktor. Telefoni kasutan aktiivselt Waze rakendusega.
Olen proovinud ka lindistada, aga minu hinnangul on vaateväli liiga kitsas.
Vasta

Peagi neli aastat täis. Korra põletasin maha, 12 v asemel sai 24 v särtsu Sad Nüüd toide "tagaukse" kaudu.
Lätlasel teemaks ilusti makstud, võib laiata Sad
https://www.youtube.com/watch?v=v-LXeWiCiNw
Vasta

Olen ka enne kuulnud, et mõni kaamera ei kestagi, natuke ja ongi kutu... Lugedes neid jutte, on mul vist küll vedanud Big Grin  Omale panin 2016a. jaanuaris ja on käinud siiani. Vahel käitub küll kummaliselt, näiteks mingi perioodi järel (paar nädalat kuni kuu) n.ö. nullib kuupäeva ära. Lihtsalt lambist ükskord sisse lülitades on ees kuupäev 01.01.2015. Peaaegu alati ei kannata seda kohe õigeks panna, aparaadi aku on lihtsalt tühi (kuigi ta auto seisu aeg ei tööta kunagi). Mul on ta viimasel ajal seatud tegema 3 minutilised klippe, aga alati on pärast üle vaadates nendest klippidest mõni lihtsalt ei tööta (sageli just see, mida vaadata tahan Big Grin ). No vat need asjad ajavad küll vahel vanduma.
On pandud max reso peale, vähemalt jääb kaader piisavalt terav. Mälukaart niipalju suur on, et ühe argipäeva sõidud+natuke veel, mahub peale, siis hakkab üle kirjutama.


Selline atripuutika on. Palju maksis, ei tea, mina ei ostnud, see mulle kingiti Big Grin

Videoklipp ka näidiseks https://www.youtube.com/watch?v=ncevUdkoyS4&t=1s


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Oli endalgi samasugune, aga ei töödanud see hästi. Garantii vahetas natuke uuema mudeli vastu välja. 
Too töötab enam-vähem.
Vasta

Hommikut!

Järgneb....

No enam-vähem sai lugu ära räägitud aga nüüd kõige magusama juurde. Nimelt on sellel kaameratüübil harjumus aeg-ajalt kokku joosta. Juhuslikult tabasin mitmel korral ära,et kuigi kaamera on tööle saanud siis sõidu ajal kõiki klippe pole peal. Kontrolliks olen parempoolsele nupule vajutanud ja siis lööb ekraanipildi ette. Kui ei löö siis on jälle kokku jooksnud. Viimasel või siis eelviimasel korral oli vahetatud kaameral emaplaat ära ja peale seda siis kontrollisin asja üle. Kuigi ei löönud ekraanipilti ette,oli kogu aeg filminud. Asi seegi. Menüüs oli algselt ka eestikeelne variant,nüüd peale emaplaadi vahetamist leidsin venekeelse variandi... asi seegi. Ja kaameral on eespool all vasakul Reset nupuke,seda vajutades hakkab jälle toimima.
Ainukese asja mida saaks müüjatele ette heita on see,et kaamerat müües peaksid nad teadma,et see kaamera vajaks uuemat ja kiiremat kaarti ehk vähemalt 89 mb.s Pean ütlema,et mu kaamera töötas ka aeglase kaardiga mingi aja. Kuna osa faile lukustas ära siis ma ausaltöeldes lülitaks selle G-sensori välja.... sest kaamera on väga tundlik ja iga väiksemgi auk tees annab märku. Lõpuks läks kaart umbe. Lakkas töötamast. Kuna mul on eraldi kaardilugeja siis  üritasin neid faile kustutada. Osaliselt see õnnestus aga vaba ruumi ikka ei tulnud.... Kaamera jubis edasi. Viimasel korral garantiiremonti saates saatsin ka kaardi kaasa ja palusin seda uurida. Nemad ei osanud seda kontrollida. Arvasid,et kaart lihtsalt õhtal. Ma helistasin siis sugulasele ja koos temaga pusisime siin arvutis. Ta formaatis kaardi uuesti ära ja saime ka kõik vana sealt maha. Nüüd jälle toimis ka selle aeglase kaardiga. Nimelt lööb kaarti lugejasse pannes ekraanile mõned ümbrikud... ilmselt kustutasin sealt failid ära aga kuna seal vist mingi prügikasti moodi asi ka eraldi siis sealt jäi nagu kustutamatta. Nojah,pole ma mingi suur spetsialist ka. Ja peale kaardi formaatimist kaamera enam ei töötanud. Siis avastasime,et seda kaarti saab ka autokaameras endas formaatida. No ja peale seda saime asja tööle jälle.
Selle aeglase kaardi pärast oli meil arvatavasti palju pusimist ja kui algselt oleks poes soovitatud kiiremat siis oleks võib-olla ka osad jamad ära jäänud.
Selle suure protsessi käigus sain palju abi Gerdi käest Asbisest. Temaga sai konsulteeritud asja üle ja sellest oli ka palju abi. Igati vastutulelik inimene.
Nojah,kui kellegil plaan samasugune autokaamera osta siis igav tal ei hakka. Kuna käisin tihedalt Viljandi ON OFFIS siis otsustasin võtta ka nende kliendikaardi. Kui juba nii suured rahad mängus,mis see kaardi raha neile visata on. Ja iga kord kui mingi jama siis lohutasin ennast sellega,et kuskil ometi peab minu jaoks selline töökorras autokaamera ka olema. Big Grin 

No mis ma oskan veel soovitada. Kui sellise ostate siis saate omale hulga häid sõpru kauplustes ja mujal. G-sensori (G-punti) võiks välja lülitada,et endal elu lihtsam oleks. Osta ainult kiireid mälukaarte 90Mb/sec

Üks küsimus ka endast targematele. Sellel kaameral on sisseehitatud aku- Li-on,502025H,130 MAH/3.7V cable 35 mm.   Kas annaks see asendada võimsamaga? Või on need juba sünnilt lahjad ja vigased? Üks võimalus oleks muidugi tuua küljepeale juhtmed välja...ja paigaldada eraldi aku?
Pean mainima,et peale uue aku paigaldust ei ole asjad paremaks läinud. Kui kaamera on öösel külmaga autos siis peale auto seismajätmist(ka peale pikemat sõitu) lülitab pea koheselt ka kaamera välja ehk akut nagu polekski. Suvel soojaga üle mõne minuti ei töötand... Instruktsioonis lubatakse aga 12 min. tööaega akule.... seega võiks sellepärast õiendada?

Tänud vastajatele!

Kokkuvõtteks vast niipalju,et minu esimesed kogemused autokaameratega on nüüd üsna tihedad.... Eks selleks saigi see teema siia tehtud,et kõik annaksid tagasisidet oma kogemustest ja nooremad  kogenematud saaksid siis  õppida ,et millise autokaamera nad peaksid omale soetama. Big Grin 
No palun kurtke siis julgelt millise autokaamera peaksin järgmiseks soetama?


NB. Selle kaamera hinnad on õnneks juba langenud,ehk siis juba 109€ eest saama:

https://www.photopoint.ee/kaamerad/58111...0-gps-must

T.
Vasta

Ma neid prestigiosi ei ostakski. Nagu näha on mitmetel probleeme nendega olnud, hanguvad, aku nigel, panevad pange ja pilt on keskpärane. Pealegi maksavad vähemalt 50 euri mis väga vähe polegi.  Mul oli roadrunner 520 ja see kestis oma garantiiaja ehk 6 kuud, siis enam ei suutnud midagi salvestada, kohe jooksis kokku kui tööle panna. Eks neid pangesi tuli enne ka ette. Kusjuures kui mälukaart välja võtta siis töötas küll aga midagi salvestada siis ei saa, näitab niisama pilti.
Vaatasin edeli videot ja nagu näha siis alla 1080p on ikka kasin, võrdluseks üks oma video ka kus näeb kui ähmane varjulises kohas on.
https://www.youtube.com/watch?v=7QbIkmcHEoM
Vasta

On siis kellegi presenteerida videoregistraatorit, mida soovitada julgeb?
Püsisuhet garantiiremondi tegelastega ei soovi...
Vasta

Oskaks enda soovinimekirjast üht seadet presenteerida.

Kui oleks mõni tuttav, kes seda vahet käib, siis telliks ära kohe.
Vasta

(03-03-2018, 22:01 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  On siis kellegi presenteerida videoregistraatorit, mida soovitada julgeb?
Püsisuhet garantiiremondi tegelastega ei soovi...


Vaata midagi Garmini toodetest: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Aut...ort=-views

Mul on DashCam 20, igapäevaselt kasutusel juba üle 2 aasta, remonti pole vajanud, kõik OK. Salvestab asukohta ja kiirust ka.
Vasta

Tulin hetk tagasi mööda Piibet Tartust, värskelt olid autod kokku põrganud Kukulinna ristis. Auto numbreid eriti välja ei loe.

Vasta

Kas lasid You Tubes ka seda parendada ehk ilusamaks teha või on sama kvaliteediga mis autokaamerast tuli?

T.
Vasta

Torus võtab pildi remont totakalt kaua aega ja tulemus on kaheldava väärtusega. Võibolla on nüüd midagi muutunud aga viimati kui ise laadisin oli nii. Konkreetne video on nii värske, et see vaevalt remonti sai.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(11-04-2018, 18:57 PM)Marko Kirjutas:  Torus võtab pildi remont totakalt kaua aega ja tulemus on kaheldava väärtusega. Võibolla on nüüd midagi muutunud aga viimati kui ise laadisin oli nii. Konkreetne video on nii värske, et see vaevalt remonti sai.

Kui pilt pisut hüpleb siis pakutakse lemonti... Big Grin
Vasta

Kellegil Navitel toodetega on kogemust? mõtted liiguvad R1000 suunas, tundub hea väike olema.
Vasta

Paraku isegi veidi kallima hinnaklassi kaameratega maanteekiirusel vastu tulevate autode numbrite tuvastamine võib võimatu olla ja tee ääres seisvate autode numbrite korral ei pruugi tulemus positiivne olla. Natuke oleneb ka valgusoludest. Antud videos oli küll kiirus väiksem ja valgus hea, paremate kaamerate korral on numbrid ilusti näha.
Vasta

Krt.Mõni aeg tagasi kulgesin kruusateel.Sõidab vastu tatirull Golfiga mis eirates igasuguseid mehaanika ja füüsika reegleid koos püsib ja seda kiirusel pakun ehk 100+.Sellise kivirahega külvas üle,mul raua peal tuleklaas puru ja kaks sendi suurust täket klaasis.Tellisin siis "välismaalt"kaamera,et selliste olukordade kordudes hea tekitada vastupandamatu soov tatirullidel midagi kompenseerida.Aga see selleks. Kaamera päris enam-vähem aga tekitab sinder raadiohäireid. Võtan toite tagant ära,raadio mängib kõiki jaamu laitmatult,panen toite sappa,raadiol kahinad-mühinad sees.Automaatotsinguga leiab heal juhul üks kaks jaama üles kui neidki.Kuluks ära nõuanne mida teha?Vikerraadio meeldib."Peaministri tund" ja teised huumorisaated ka aga ei kuule, ainult Sky Plus mängib puhtalt, playlist kordub, tüütab ära.
[Pilt: IMG_20180630_194844.jpg]
Vasta

(30-06-2018, 20:26 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Krt.Mõni aeg tagasi kulgesin kruusateel.Sõidab vastu tatirull Golfiga mis eirates igasuguseid mehaanika ja füüsika reegleid koos püsib ja seda kiirusel pakun ehk 100+.Sellise kivirahega külvas üle,mul raua peal tuleklaas puru ja kaks sendi suurust täket klaasis.Tellisin siis "välismaalt"kaamera,et selliste olukordade kordudes hea tekitada vastupandamatu soov tatirullidel midagi kompenseerida.Aga see selleks. Kaamera päris enam-vähem aga tekitab sinder raadiohäireid. Võtan toite tagant ära,raadio mängib kõiki jaamu laitmatult,panen toite sappa,raadiol kahinad-mühinad sees.Automaatotsinguga leiab heal juhul üks kaks jaama üles kui neidki.Kuluks ära nõuanne mida teha?Vikerraadio meeldib."Peaministri tund" ja teised huumorisaated ka aga ei kuule, ainult Sky Plus mängib puhtalt, playlist kordub, tüütab ära.
[Pilt: IMG_20180630_194844.jpg]
Minul aitas natuke kaamera liigutamist Raadio antennist eemale. See oli nimelt salongipeegliga umbes sama koha peal esiklaasi servas katusel.
Vasta

(13-02-2018, 00:33 AM)Alts Kirjutas:  Maximas täna mingi 3x€ (no ütleme siis, alla neljakümne) asi. 120 kraadi pilti ja kuni FHD. Kui keegi proovib, siis võiks teada anda. Maximast on aegade jooksul hea õnne peale imelikul kombel päris hea hinna/omaduste suhtega asju saanud.

(13-02-2018, 08:31 AM)veix__ Kirjutas:  Oma varasemate kogemuste põhjal kahtlustan, et mõttetu saast kui Eestis poes nii odavalt müüakse. Hiinast 17 eur eest tellitud kaamera, mida siin poodides müüdi üle 40 eur-ga, oli küll selline asi, mida enam vabatahtlikult kasutada ei tahaks. Sad

Jaanipäeva paiku käis ninaees üks korralik mats, kus üks uuemapoolne auto vist küll mahakandmisele läks. Järgmisel päeval jäi Maximas silma "supersoodus" autokaamera, mis pidi olema FHD ja 54€ pealt 17.99 peale allahinnatud. Võimalik, et sama kaamera, mida siin mainisin. Ostsin ära, ostsin veel korraliku kiire mälukaardi ka sisse ja tulemus... Nokui see kuramuse käkk juba olemas on, siis kasutan. FHD pilt näeb välja nagu malelaud. Pakutavad resod on 640x480, 720xmidagi ja FHD. Kõige normaalsem pilt tundub olevat see 720x, FHD on selgelt üles skaleeritud. Mingit mõistlikku pakkimisalgoritmi seade ei kasuta ning juba 10 minutit võtab igavese ruumi. Ei ole viitsinud faile arvutisse analüüsiks transportida ja teinud eelvaateid vaid teleka ja teleka taga oleva android baasil meediakeskusega, seega täpset pakkimisalgoritmi ei oska nimetada. Usun, et viletsaate kaaamerate videote näiteid siin juba on, seega pole vist mõtet omapoolse näitega välja tulla.
Vasta

Praegu reklaamib raadios motoneti 19,90 hinnaga autokaamerat (väidetav tavahind 39,90). Tellisin selle prooviks, kuna autosid on mitu ja teist kaamerat ringi tõsta iga päev ei viitsi. Saabus kiiresti, välimuse järgi tundub olema sellise 12 eurose aliexpressi saasta moodi. 

   

Kaardi panin sisse kiire Scandisk extreme pro. Esimene prooviks tehtud video siin:

 

Ütleme nii, et kvaliteet on ikka päris jube!  Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne