Brillant
#1

Kuna eelmine teema läks aiataha, siis kogu Brillante puudutav jutt on siin.

Sain hiljuti ühe tundmatu raami omanikuks. Raam on olnud musta värvi, millel on kõrvuti punase ja kuldsega triibutus. Ees on olnud vesipilt millel on gloobuse ja selle ümber olevate kollaste kiirte motiivid. Keskel on olnud kirjas jalgratta mark punasel taustal. Kahjuks on embleem sedavõrd kahjustnud, et 100% kindlat asja välja ei loe. Esimesed kolm tähte võiksid olla BRI ning hiljem fotosid silmitsedes võiks terviklik sõna kokku olla BRILJANT või BRILLANT. 

Ülemisel kõveral torul on olnud ülevalt alla jooksnud pikk valge kaunistus või embleem aga kahjuks on säilinud ainult ülemine ots.
Raaminumber on küllaltki väike  4021 ning minu rattal löödud kaelamuhvile vesipildi kohale ja seega pidasin seda esialgu mingiks Läti asjaks aga huvitavaks teeb selle raami asjaolu, et ksf! tolmuahv on leidnud küllaltki sarnase raami aga siiski oluliste erinevuste ja sarnasustega. Teisel raamil on raaminumber löödud sadulamuhvile. Kõveral torul on olnud samuti see valge kaunistus/logo. Triibutus on olnud samade värvidega. Logo on väga sarnane aga mina ei ole 100% veendunud, et ka kiri neil sama on kuna ksf! tolmuahvi logol tundub olevat R täht lõpupoole aga see võib olla ka minu ettekujutus.

Vaadates 1937 varastatud rataste nimekirja ja 1942 rekvireeritud rataste nimekirja, siis Briljant/Brillant jalgrataste raaminumbrid on olnud neljakohalised ja samas suurusjärgus nagu antud teema ratastelgi. Huvitav on veel see, et rekvireeritud rataste nimekirjas on minu raamist ainult 1 numbri võrra erinev Brillant ja varastatud rataste nimekirjas 2 numbri võrra erinev Briljant ksf! tolmuahvi rattast

On kellegil veel ideid tootja, margi ja aasta osas või suudab seda minu Briljandi/BrillanTi teooriat kinnitada? Kes Brillanti tootis või edasi müüs? Siit foorumist on läbi käind, et ehk on Poolas toodetud Brillant nimelisi asju ja kindlasti on tehtud sellenimelisi rattaid Saksamaal ja Prantsusmaal aga sisetunne ütleb, et nendega antud teema raamidel otsest pistmist pole. Pigem üritas mõni väiksem värkstuba oma tooteid võõraste sulgedega ehtida aga kes ja kus?

Kogu pildimaterjal asub SIIN

[Pilt: large_29477163_yjCP.jpg]
[Pilt: large_29477165_3diq.jpg]
[Pilt: large_29477169_ZXVm.jpg]
[Pilt: large_29477179_3pvZ.jpg]
[Pilt: large_29477181_lNfw.jpg]
[Pilt: large_29477193_QJuD.jpg]
[Pilt: large_29477191_V8oX.jpg]



Lisaks avastasin millalgi hiljuti, et olen paar aastat tagasi selle ksf! tolmuahvi raami temalt ära ostnud ja kaevasin selle masslademetest välja, et sooritada mõned võrdlused.

Sildid ei ole identsed, raaminumbrite šrift ja asukohad ei ole identsed aga üldjoontes on tegemist väga sarnase tööga (muhvid, triibutus, logode kujundus jne) ja suure tõenäosusega on tegemist sama edasimüüja tööga, mis ehk osteti sisse erinevatelt alltöövõtjatelt. 

[Pilt: DSC_0385.JPG]
[Pilt: DSC_0388.JPG]
[Pilt: DSC_0391.JPG]
[Pilt: DSC_0396.JPG]
[Pilt: DSC_0397.JPG]
[Pilt: DSC_0394.JPG]
Vasta
#2

(24-04-2016, 17:04 PM)manic Kirjutas:  Üks väheseid leitud reklaame, kus see mark figureerib. Päevaleht 16.05.1939 (dea.nlib.ee).

   
Vasta
#3

                            Lisan nüüd tõsistele valebrillandihuvilistele ühe õige pildid.Minu arvamus jääb ikka selliseks,et ärge korjake võlts Rolexeid ja ärge uurige nende ajalugu!
(06-08-2016, 09:28 AM)s2si Kirjutas:  
(24-04-2016, 17:04 PM)manic Kirjutas:  Üks väheseid leitud reklaame, kus see mark figureerib. Päevaleht 16.05.1939 (dea.nlib.ee).
Vasta
#4

Suured tänud piltide eest, Mark! Mina hindan igasuguseid rattaid ja sealhulgas on ju üpris põnev, et Eestis on toodetud mingeid libarattaid, lisaks Brillantidele ka Niibo Latvellod ja muu säärane kraam. Sinu postitatud õige Brillant on suure tõenäosusega olnud nende Eesti Brillantide nime ja logo kujunduse puhul eeskujuks aga sellega vist kahe Brillanti seosed ka katkevad. Igatahes see prantsuse Brillant on üsnagi heas komplektsuses ja kena leid. Lisaks prantsuse Brillantile olid omad Brillantid vististi ka saksamaal ja poolas. Aga igatahes on hea, et infot koguneb ja teema kuskile suunas ka hargneb Smile
Vasta
#5

Tegelikult Sten ma tegin nalja ja nii päris ei mõtle.Sul on selles õigus ,et osad Brillantid olid Saksamaalt ja see mille ma äramüüsin oli vesipilt embleemiga ja Saksamaalt..
(08-08-2016, 17:34 PM)s2si Kirjutas:  Suured tänud piltide eest, Mark! Mina hindan igasuguseid rattaid ja sealhulgas on ju üpris põnev, et Eestis on toodetud mingeid libarattaid, lisaks Brillantidele ka Niibo Latvellod ja muu säärane kraam. Sinu postitatud õige Brillant on suure tõenäosusega olnud nende Eesti Brillantide nime ja logo kujunduse puhul eeskujuks aga sellega vist kahe Brillanti seosed ka katkevad. Igatahes see prantsuse Brillant on üsnagi heas komplektsuses ja kena leid. Lisaks prantsuse Brillantile olid omad Brillantid vististi ka saksamaal ja poolas. Aga igatahes on hea, et infot koguneb ja teema kuskile suunas ka hargneb Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne