2 traktorit või midagi seesugust
#21

Veel üks ilus sõlm mida projekteerida mulle eriti kohe meeldis. Kastitõste mehhanism koos tagasillaga. kompaktne klots mis võimaldab kui vaja teha pikemat või lühemat käru...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#22

Kas rataste veomootorid on järjestikku või paralleelselt?
Vasta
#23

siinne vahepealne hüdraulika->romuralli teemaareng sai eraldi teemaks.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#24

Väga seff projekt. Eeskujulik teostus.
Tundub, et veduk on käru jaoks liiga kerge. Ma valaks veljed betooni täis. Poltide keeramiseks saab torud panna.
Vasta
#25

Midagi veel Erollu tegemistest: "Liberator" elektrijalgrattad. Guugeldage.

Sellised insenerid vajavad tunnustust!!!
Vasta
#26

(12-08-2016, 16:36 PM)AsTroSS Kirjutas:  Kas rataste veomootorid on järjestikku või paralleelselt?

Tagasillas pole mootoreid. Veereb niisama ( finantsprobleemide tõttu) Esisillas on mootorid kumbki oma jagaja sektsiooni taga hübriidsiibritega. St sooned tegin siibritele sisse et ei oleks äkiline.
Vasta
#27

(13-08-2016, 19:28 PM)motamees Kirjutas:  Väga seff projekt. Eeskujulik teostus.
Tundub, et veduk on käru jaoks liiga kerge. Ma valaks veljed betooni täis. Poltide keeramiseks saab torud panna.

Tänan! 

Veduk ei ole kerge. Kokku on ta 500 kg kandis + vedelikud. 50l õli ja 20l kütust + mina + agergaadid ja need kollased mis ratastes on  30 kg metallsilindrid. lisaks on käru peal oleva kraana kaal mis on ca 250kg ja see jaguneb käru ja traktori sildade vahel . Igatahes kinni ta ei jää ja kallakutest ronib üles nagu loom. Kui kärus on üle 2t siis on esinenud probleeme. kuid mul on kõhu all hüdrosilinder millega saab vajadusel asja välja lükata.
Vasta
#28

(14-08-2016, 10:07 AM)Erollu Kirjutas:  
(12-08-2016, 16:36 PM)AsTroSS Kirjutas:  Kas rataste veomootorid on järjestikku või paralleelselt?

Tagasillas pole mootoreid. Veereb niisama ( finantsprobleemide tõttu) Esisillas on mootorid kumbki oma jagaja sektsiooni taga hübriidsiibritega. St sooned tegin siibritele sisse et ei oleks äkiline.

Kuidas sul keeramine toimub?

Ratastega + keskliigend?

Mälu järgi oli Avanti rattamootorid paralleelis
Vasta
#29

(14-08-2016, 10:12 AM)Erollu Kirjutas:  ... on esinenud probleeme. kuid mul on kõhu all hüdrosilinder millega saab vajadusel asja välja lükata.
Mõistan, et olen rikutud mõtlemisega ropp inimene, aga...  Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#30

(08-08-2016, 01:03 AM)Erollu Kirjutas:  Kogu projekti ajab edasi ainult hüdraulika mille tulemusel on ta vägagi hõlpsasti laiendatav  ja paerndatav kui finantsiline seisund peaks soodsamaks muutuma. igatahes siin see kola on:

Tolle võiks ju tootmisse arendada,tükihinnaks vbl.7700 € + km   Wink
Vasta
#31

Müügihinnaks pakuti vist pigem 15-20 000€. Mulle nagu meelde jäänud et materjalid 6500€ pluss 2000 tundi tööd. töötundide arv võiks järgmisega muidugi väheneda.
Vasta
#32

2000? 250 8h tööpäeva viitaks sellele, et igasugused eelteadmised nagu puuduksid, kõike tuleb alates projekteerimisest õppida ning palju kordi ringi teha. Elektrirataste FB lehelt jääb pigem mulje, et tegemist on fanattidest proffidega, kellel on hulgem erialaseid teadmisi ja oskusi, lisaks super võimalused ja masinapark. Selle pärast ma seda nr ei usu. Kui on oskuste ja eelteadmistega insener, kes arvutis asja läbi projekteerib ning CNC väljalõigatud ning painutatud tükid + mõned asjad juurde õppida ja ümber teha, siis pigem võiks see nr olla ikka ~50-60 8h tööpäeva ehk 4-500h?
Vasta
#33

(14-08-2016, 12:41 PM)AsTroSS Kirjutas:  
(14-08-2016, 10:07 AM)Erollu Kirjutas:  
(12-08-2016, 16:36 PM)AsTroSS Kirjutas:  Kas rataste veomootorid on järjestikku või paralleelselt?

Tagasillas pole mootoreid. Veereb niisama ( finantsprobleemide tõttu) Esisillas on mootorid kumbki oma jagaja sektsiooni taga hübriidsiibritega. St sooned tegin siibritele sisse et ei oleks äkiline.

Kuidas sul keeramine toimub?

Ratastega + keskliigend?

Mälu järgi oli Avanti rattamootorid paralleelis
Keeran ratastega. Keskliigendil on silinder millega saab lukustada keeramist. kännust või august üle sõitmisel on see suureks abiks. Ratastega keeran seetõttu et saaks ka ilma käruta sõita. Saha asemele käib lipalapa ratastega esisild.
Vasta
#34

(15-08-2016, 10:23 AM)Envir Kirjutas:  2000? 250 8h tööpäeva viitaks sellele, et igasugused eelteadmised nagu puuduksid, kõike tuleb alates projekteerimisest õppida ning palju kordi ringi teha. Elektrirataste FB lehelt jääb pigem mulje, et tegemist on fanattidest proffidega, kellel on hulgem erialaseid teadmisi ja oskusi, lisaks super võimalused ja masinapark. Selle pärast ma seda nr ei usu. Kui on oskuste ja eelteadmistega insener, kes arvutis asja läbi projekteerib ning CNC väljalõigatud ning painutatud tükid + mõned asjad juurde õppida ja ümber teha, siis pigem võiks see nr olla ikka ~50-60 8h tööpäeva ehk 4-500h?

Ütleme siis niiviisi,et töötundide sisse kuulus ka konseptide joonistamine ( kokku ca 5tk)  ja kogu kupatuse disain. Kaasaarvatud vajaduste kaardistamine ja ümberkaardistamine ja taaskaardistamine ja uuesti ümbervaatamine. Ma tegelikult ei teadnud mida ma tegema hakkan. Jalg ja mootorrataste disain on üks asi ja selle pealt lambist traktor teha seda enam , et see oli mu esimene hüdro projekt üleüldse ja ma ei teadnud hüdraulikast halligi enne seda... Ja palun... super masinapark... mul on pisike CNC frees, vana hiina traipink ja paar keevitust. Muu on alltöövõtu teema teenuseid pakkuvatest firmadest avaliku sektori jaoks. Kõikil on samad võimalused.
Vasta
#35

Siis tuleb tunnustada visaduse ja töö lõpuleviimise eest!
Vasta
#36

(10-08-2016, 23:02 PM)Erollu Kirjutas:  Veel üks ilus sõlm mida projekteerida mulle eriti kohe meeldis.

On.
Kas selle traka jne.tegemine oli mingil määral peale pressitud?St.et sai asuniku talu vms.ja siis tuli ruttu tekitada midagi,et aga mitte käsitsi kaevata jne.Õunte kaorjamine viitab ka sellele,et hiljem saab kasutada ka katuse parandus töödel jne. Toungue
Vasta
#37

(16-08-2016, 10:48 AM)Veskioja Kirjutas:  
(10-08-2016, 23:02 PM)Erollu Kirjutas:  Veel üks ilus sõlm mida projekteerida mulle eriti kohe meeldis.

On.
Kas selle traka jne.tegemine oli mingil määral peale pressitud?St.et sai asuniku talu vms.ja siis tuli ruttu tekitada midagi,et aga mitte käsitsi kaevata jne.Õunte kaorjamine viitab ka sellele,et hiljem saab kasutada ka katuse parandus töödel jne. Toungue

Just täpselt nii oligi. Saime pärandina väikese talu ( plaanisime alguses talu müüa kuid armudes kohta ja maaellu loobusime sellest plaanist) aga seal tuleb alustada nullist. Oli kohutav laga ja padrik ehk üle 15a polnude seal keegi midagi teinud. Mul isiklikult oli ainult 2 kätt ja lolli moodi pealehakkamist. Traka proovisin disainida võimalikult odavalt ja võimalikult universaalsena,et saaks edasi aretada aastate jooksul ja vajadusel lisada agregaate. Alguses tahtsin osta üldse mingi pisikese Yanmari või Kubota aga tegemise rõõm on ka midagi väärt ja tegelikult tuli asi soodsamalt kätte. Bellakate jms suurematega ei mahu aga minu hallataval pinnal toimetama.
Vasta
#38

Igatahes pill on mehel tehtud igati aus. Kui tänaval juhtub keegi mees vastu tulema ja mütsi tervituseks maha võtab.... siis see olen arvatavasti mina.  Wink
Jätka samas vaimus!

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#39

(16-08-2016, 16:39 PM)mlsluik Kirjutas:  Igatahes pill on mehel tehtud igati aus. Kui tänaval juhtub keegi mees vastu tulema ja mütsi tervituseks maha võtab.... siis see olen arvatavasti mina.  Wink
Jätka samas vaimus!

Ah las jääda müts pähe pole vaja külma saada :Smile
Vasta
#40

Miskandi mees oled kah,profiil ei maini.Mul tulemas vanale Deerile lisavarustuse tegemine(Svenssonis)Värskendaks mälu ja saaks kindlasti ka head infi. Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne