Gaz 23 KGB variant
Pole see varuosakataloog ka nüüd midagi erilist.
2minutilise google-i otsinguga leiab lausa interaktiivse variandi:
http://www.autoopt.ru/auto/catalog/4/gaz/gaz-21/53/
http://www.autoopt.ru/auto/catalog/4/gaz/gaz-21/55/
http://www.autoopt.ru/auto/catalog/4/gaz/gaz-21/56/
http://www.autoopt.ru/auto/catalog/4/gaz/gaz-21/57/
http://www.autoopt.ru/auto/catalog/4/gaz/gaz-21/58/


Reaalselt oleks rohkem kasu remondijuhisest, kus lõtkud, lubatavad ovaalsused jms mõõdud oleks.
Vasta
Tõsi ta on reaalne remondi juhend oleks kasulikum aga seda on natuke keeruline,kuid mitte võimatu leida. Mul on ka mingi venekeelne,kus on isegi selle kasti ehitusest veidi juttu. Küll aga mitte kasti enda remondist kahjuks. 

Kataloog,mis minu käes sisaldab ka I ja II põlvkonna osade loetelu ja illustratiivset pildimaterjali. Seda nendest interneti omades tihti ei ole.
http://www.kodu.pri.ee/ta
http://www.kolhoos.pri.ee/
http://www.talleks.pri.ee/
https://picasaweb.google.com/118166576673254374648

Oodatud on kõigi Elva EPT endiste töötajate mälestused,pildid ,seose maaparandustöödega või muidu erinevate juhtumistega tööpostil!
Vasta
Vaat, mis vanas eas teada saab, Vana Volga oli mõeldud automaatkastiga. Uurisin asja ja tõesti ligi 700 tk jõuti ka valmis teha, siis avastati et kodanikud on liiga lollid. Ei jõutudki Ameerika tasemele. Küsimus ka, kas sellel kastil ka Chaika omaga midagi ühist? Tuli ju 13-s Chaika välja kohe pärast Volgat 59ndal aastal.
Vasta
Kajaka kast juba eos V8 tarbeks genereeritud.
_______________________
KKK all the way...
Vasta
Gaz 21 ja Gaz 13/23 käigukastidel on enam-vähem ühesugune sisu, kuigi korpused on täiesti erinevad. Tehti neid aastatel 1957 - 1961 700 tk. Enamus läks ekspordiks. Leida kusagilt väljamaalt originaal käigukasti on küllalt lootusetu ettevõtmine. Praeguseks säilinud automaatkastiga Volgasid võib kahe käe sõrmedel üles lugeda. Meie otsingu aastate jooksul leidsime ühe käigukasti, mis ka praegu saadaval + ühe originaal korpuse, mis ka saadaval ja mille võib taastada. Ümber ehitada on võimalik ka väntvõll aga saada pole hüdro muhvi ja selle korpust. See on kõige defitsiitsem osa ja ainulaadne. Sobib ainult GAZ 21-le.
Vasta
KGB majast sai 90-ndal Valitsusside maja. Sideseadmed anti üle ja seal oli ka siin jutuks olevale autole kuulunud varustust. Paraku purustati need aastal 2004. Säilinud on näidiseksemplarid konserveerituna. Kui huvi vaatama minna on siis pean uurima, mis teha annab? Ära osta ilmselt pigem ei õnnestu aga vaadata vast saab ja loeng KGB sidetehnoloogiatest peatrassidel mehhanilise krüpto jms-ga on tegelt ka päris huvitav.
Vasta
(09-11-2017, 00:36 AM)nastik Kirjutas: KGB majast sai 90-ndal Valitsusside maja. Sideseadmed anti üle ja seal oli ka siin jutuks olevale autole kuulunud varustust. Paraku purustati need aastal 2004. Säilinud on näidiseksemplarid konserveerituna. Kui huvi vaatama minna on siis pean uurima, mis teha annab? Ära osta ilmselt pigem ei õnnestu aga vaadata vast saab ja loeng KGB sidetehnoloogiatest peatrassidel mehhanilise krüpto jms-ga on tegelt ka päris huvitav.
 See küll rumal temp, et puruks peksti. KGB värk, oleks võinud huvilistele maha müüa. Huvi ikka oleks seda värki näha.
Vasta
Ametnikest võib kõike arvata, näiteks enamus Kaitseväe Dodgedest hävitati ära....
Vasta
(09-11-2017, 01:54 AM)AsTroSS Kirjutas: Ametnikest võib kõike arvata, näiteks enamus Kaitseväe Dodgedest hävitati ära....

Tihitipeale igasugused militaartehnika kinkelepingud välistavad edasimüümise ja Kaitsevägi on sunnitud need puruks lõikama.
Vasta
(09-11-2017, 11:20 AM)hardo Kirjutas: Tihitipeale igasugused militaartehnika kinkelepingud välistavad edasimüümise ja Kaitsevägi on sunnitud need puruks lõikama.
Hale,hale,hale. Kuhu jääb siis taaskasutus ja majanduslik mõtlemine. Pole nagu ollagi..... Big Grin

T.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
tarbimisühiskond ju, vanametalli kokkuostjad tahavad ka ju elada ja suvitada Bahamal
Veel pole maha löödud
Vasta
Veidi teemaväline aga eks igal asjal on oma põhjus. Krüptosidetehnoloogia on täpselt nii salajane kui on see sisu, mida sellega krüptiti. Kehtib ka tänapäeval näiteks ID-kaardi krüptovõtmete kohta. Kui sisu edastatakse ja salastatakse 50-ks aastaks aga krüptovõti avaldatakse või murtakse 10 aasta pärast siis on reaalne oht salastatud teabe lekkimisele. Eks siit tuleb ka otsida neid põhjuseid, miks sellist tehnikat eriti raadioamatööride valduses ei ole.
Teine põhjus on muidugi pragmaatiline. Tihtilugu on odavam vanakraam hävitada kui turustada. Tegelemine ja töö maksab. Sama kehtib ka tehnika kohta. Isiklikult selline suhtumine ei meeldi ja pigem on heameel vaadata kui keegi vanemat tehnikat korrastab.
Vasta
(09-11-2017, 01:54 AM)AsTroSS Kirjutas: Ametnikest võib kõike arvata, näiteks enamus Kaitseväe Dodgedest hävitati ära....

Mitte ainult. Truckid ka, puukabiiniga Volvodki.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne