Romurallide meenutused
#1

Teie enesekindlus teeb Teile Au Big Grin
Muideks,hüdraulika oli omal ajal ka minu lemmikteema.Vanemad mehed ehk mäletavad veel neid lõbusaid Romuralliaegu.Sai tehtud Mosse õli peale,nii vedu kui ka rool.Märgusõnaks oli,lööge sild alt ära rattad liiguvad ikka,vollad olid ikka päris pikad.
Vasta
#2

(10-08-2016, 23:05 PM)linnuke Kirjutas:  Teie enesekindlus teeb Teile Au Big Grin
Muideks,hüdraulika oli omal ajal ka minu lemmikteema.Vanemad mehed ehk mäletavad veel neid lõbusaid Romuralliaegu.Sai tehtud Mosse õli peale,nii vedu kui ka rool.Märgusõnaks oli,lööge sild alt ära rattad liiguvad ikka,vollad olid ikka päris pikad.

Smile)) lahe. Millega täpselamt tegemist oli? Eriti huvitab hüdromootori osa Mossele ?
Vasta
#3

Hüdromootori osas jään ilmselt vastuse võlgu,et mille oma ta oli.Pump mootori otsas oli pärit tolleaegsete 5 _6 tonniste hoovitõstukite oma.Kõik klapid,solenoidid olid omaaretus.Tollal ju astusid suvalisse garaazi sisse ja noh............läbirääkimiste küsimus. Big Grin Big Grin Big GrinRoolimant oli aga kindlasti mingi paaritonnise tõstuki pealt.
Vasta
#4

(10-08-2016, 23:32 PM)linnuke Kirjutas:  Hüdromootori osas jään ilmselt vastuse võlgu,et mille oma ta oli.Pump mootori otsas oli pärit tolleaegsete 5 _6 tonniste hoovitõstukite oma.Kõik klapid,solenoidid olid omaaretus.Tollal ju astusid suvalisse garaazi sisse ja noh............läbirääkimiste küsimus. Big Grin Big Grin Big GrinRoolimant oli aga kindlasti mingi paaritonnise tõstuki pealt.

okeii ma just jäingi mõtisklema , et misasi see seda asja liigutas sest ma kül olin sel ajal veel poisike aga ei mäleta ennast mäletavat nägevat vene ajal eriti pädevaid hüdromootoreid. Silindreid ja staffi oli küll aga mootorid?  Kuid jah nagu ütlesn olin siis poisike ... mida need ka teavad ...
Vasta
#5

Kellasin juba oma kaasautorile,tema mäletas justkui,et see tuli Tallinna Ekskavaatoritehase laost,Mustamäelt Big Grin
PS.Ära endasse nii kriitiliselt kah suhtu,vaata mis Sinuealised ümberringi ka teevad,ahastus tuleb peale....
Vasta
#6

(10-08-2016, 23:05 PM)linnuke Kirjutas:  Teie enesekindlus teeb Teile Au Big Grin
Muideks,hüdraulika oli omal ajal ka minu lemmikteema.Vanemad mehed ehk mäletavad veel neid lõbusaid Romuralliaegu.Sai tehtud Mosse õli peale,nii vedu kui ka rool.Märgusõnaks oli,lööge sild alt ära rattad liiguvad ikka,vollad olid ikka päris pikad.

Offtopic küll aga ei saa jätta kirjutamata. Mäleta aega kui vist esimese lauluväljakul läbiviidud romuralli võitnud taksopargi Volga garaazi poole kulges ja me Musta Luige foori taga kõrvuti seisime.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

Lauluväljaku Romu oli see nüüd küll Big GrinSee oli veel seekord,kui kunagine nn.gigalo,ehk Kaarel Kubjas,ehk Kaabu tuli sinna mingi hirmsa Jänki laevaga aga väga ruttu põrus.Mis aga musta luike puutub..........
Vasta
#8

Eldorado suri kohe tõesti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#9

ma olen  peaaegu  kindel  , 

et  eldoradot tüüris  Edek .
 sai  isegi  kohal  oldud .
Vasta
#10

iceman, sa ei eksi. Nii see oli. Eldoradol oli tõsine elektri defitsiit, tegelikult vahelduvvool, vahest harva midagi oli ka. Kui käinud oleks siis oleksid Volgad olnud 10. reas pealtvaatajate hulgas. Mosse parim osa oli viies ratas, mis minu mälu järele lõpus ka kasutusele võeti.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#11

(12-08-2016, 22:03 PM)Simmerling Kirjutas:  iceman, sa ei eksi. Nii see oli. Eldoradol oli tõsine elektri defitsiit, tegelikult vahelduvvool, vahest harva midagi oli ka. Kui käinud oleks siis oleksid Volgad olnud 10. reas pealtvaatajate hulgas. Mosse parim osa oli viies ratas, mis minu mälu järele lõpus ka kasutusele võeti.

Oli viies ratas jah,samuti õli peal.Kõige suurem tegu oligi selle nn.õlijagaja tegemine.Suurest kamakast sai välja freesitud.Üritan oma arhiivis sobrada,ehk leian vanu pilte.Muideks,seda tegemisprotsessi näidati isegi telkus,mingi mootorite saade oli.Ajate mind vanu mälestusi taga ajama.Kui midagi vahvat leian,pistan siia kah. Smile
Vasta
#12

Lõpetame ise ära.Paneme nalja alla SmilePS Markol jumalast õigus,solkisime ilusa trakatsi teemat.Ehk Erollu ei pahandanud.
Vasta
#13

algne teemaarendus oli seal. Poolitasin teema, niiet siin saab nüüd häbenemata julgelt edasi meenutada Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#14

Mul peaks kusagil olema üks album lauluväljaku romuralli piltidega,sellest aastast kui enne romurallit tehti mingit showd -mustad maskides mehed tulid köitega laulukaare otsast alla Big Grin
Vasta
#15

(12-08-2016, 22:03 PM)Simmerling Kirjutas:  iceman, sa ei eksi. Nii see oli. Eldoradol oli tõsine elektri defitsiit, tegelikult vahelduvvool, vahest harva midagi oli ka. Kui käinud oleks siis oleksid Volgad olnud 10. reas pealtvaatajate hulgas. Mosse parim osa oli viies ratas, mis minu mälu järele lõpus ka kasutusele võeti.

Mõneti hea, et too Eldorado väga pikalt ei osalenud. Väljus vähemalt pisimõlkidega.
Aga lahe oli vaadata küll, kuis buldooserina paar korda volgasid koos betoonplokkidega platsilt minema pühkis.
Vasta
#16

Umbes samast ajast on meelde jäänud kiri ühe Volga pagassiluugil: V8 16 VALVE.
Tuttava tehnikafriigiga hirnusime seda vaadates kõhud kõveras, kuigi iseenesest seal ju midagi naljakat ei olegi, sulatõsi. 
Oskab keegi ehk sellest autost ka midagi rääkida?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#17

Eldorado osales 1 mai 1996. Kokku oli 11 sõitjat.  7 gaz24, 2 gaz21, M2140 ja Eldorado. Pealtvaatajaid oli nii palju, et ei mahtunud laulukaare alla ära. Mis V8 kirjaga volgat silmas pead?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#18

Oli üks 53 mootoriga 24, täpsemalt ei oska kahjuks öelda, eks ole aastaid ka ajamerre voolanud vahepeal.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#19

    See võis olla 27.05 1995.  Teine romuralli Eestis. Sõitjaks oli sellel GAZ 24/53 vist Meelis Linnak.  Osalejaid oli siis 13. Sellel sõidul osales ka näiteks Aivar Riisalu. Üritusel osales ka korraldajate imeauto ,kuid see süttis enne võistluse algust lava ees põlema ;-) ning pärast seda lõigati päästeameti poolt osaliselt tükkideks, et autot juhtinud Antti Indow sealt seest kätte saada. Auto sõitis pärast sellist vägivalda omal jõul areenilt minema ning kuulujuttude järgi olevat ta võistluse ajal lava tagant ära varastatud.
Vasta
#20

Mäletamist mööda oli Riisalu tolle hetke autoks mingi Volvo.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne