IZ Kroomimine
#21
(01-09-2016, 11:10 AM)kass Kirjutas:
(01-09-2016, 08:45 AM)mellpoiss Kirjutas:
(31-08-2016, 23:19 PM)stihl Kirjutas:
(31-08-2016, 23:09 PM)jurkman Kirjutas: Eeltöö tuleb ise ära teha, siis on kroomimine odav, see on küll tüütu ja vaevanõudev, aga 10 a tagasi sai Tuula kroomosad ise läikima löödud ja Vasaras maksis kroomimine mingi paarsada krooni. Ja siiamaani särab kõik nagu uus.

Et siis täna saab kodus selle 100x vasetamise ja lihvimise sama lihtsalt ära teha ja Vasarasse minna ja kogumoos....?
Või mis su postituse mõte oligi?

Ka vasetamise saab Vasaras teha lasta ja ise lihvida täiesti võimalik.
Või mis su postituse mõte oligi?

Minu postituse mõte siin tsitaatide rägas saab olema selline: Ilmselt ksf! Jurkman pidas silmas seda, et kodus on võimalik eeltöö teha sellise kvaliteediga, et kroomimisse läheb korralik poleerpind ja kroomitakse ilma vasetamata. Mis on tõesti võimalik, kuigi teoreetiliselt peaks olema selline lahendus kibe roostetama minema, st muidugi kroomitud terasdetail võib roostetama hakata, aga praktikas on näiteid, et pool-hobi kaherattaliste küljes normaalsetes hoiutingimustes ei pruugi seda kiirkorras mitte juhtuda. Ja näiteks tuletorude kohta on siin foorumis erutatud, et neid pole üldse hea mõte vastetada kroomi alla , kuna ei pruugi kõrge temperatuuri käes häid näitajaid ilmutada. 
Lisaks on mäletamist mööda ksf! Jurkman siin foorumis mingis galvaanikateemas ka oma Tuula kroomimist mõne lausega valgustanud, nii et sealt võib ka postituse mõtteid otsida. Parem oleks muidugi, kui ksf!-del oleks foorum peas, siis oleks siin töö lihtsam, küsimusi ja solvamisi ka vähem! Muidugi ilma porno ja vägivallata oleks ka kogu foorum igavam ja hallim!  Toungue

Mina tegin nii, lihvisin detailid selliseks nagu nad näevad välja kroomituna (meeletu töö), siis lasin vasaras vase peale ja lihvisin vase siledaks, siis läks vasaras kroom peale. Vana vene mootorratta omanik ei saa endale kroomi eeltöö sisseostmist lubada, see on rohkem harley davidsoni omanikest rõigase ja ilvese fännide teema.
Vasta
#22
kui kallis , mingi suurusjärgu/hinnamaatriksi järgi on vasetamine , per mingi ühik? Ja kas vasetavad ainult "punase vasega" või on ka mingeid kollasemaid, messingipoolseid toone võimalik ?
Vasta
#23
Soovitan lugeda Eesti Vanamootorrattaklubi "Unic-Moto"ajakirja "Tempo" 2013.a. lk 44-46. See on kõigile kättesaadav.  
http://unic-moto.ee/uus/wp-content/uploa..._20131.pdf
Vasta
#24
Vasaras vase "vann" enamasti seisab. Kui tuleb suur tellimus siis ajavad kuumaks.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne