Kiivrid ENSV -s
#21

(07-09-2016, 07:32 AM)lemmutabelin Kirjutas:  Mingi aeg on olnud müügis NORMA kiiver. Tüübikinnitus aastast 75 . Päris uues konditsioonis. https://osta-ee.postimees.ee/uus-noukaae...83706.html

kus ta siis Norma kui karbil selgelt kirjas et Tartu kammivabrik (plastmasstoodete tehas)

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#22

(07-09-2016, 11:36 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(07-09-2016, 07:32 AM)lemmutabelin Kirjutas:  Mingi aeg on olnud müügis NORMA kiiver. Tüübikinnitus aastast 75 . Päris uues konditsioonis. https://osta-ee.postimees.ee/uus-noukaae...83706.html

kus ta siis Norma kui karbil selgelt kirjas et Tartu kammivabrik (plastmasstoodete tehas)

Minu viga. Parandan ära. Tänan viitamast.
Vasta
#23

(07-09-2016, 11:36 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  ... karbil selgelt kirjas et Tartu kammivabrik (plastmasstoodete tehas)

Karbil ka kirjas, et maksis tol ajal 490 eurot. Märk on neil tagurpidi juhtumisi läinud.   Wink
Vasta
#24

http://minujawa634.blogspot.com.ee/2016/...itest.html

Olen täiendanud pildivaru ja natuke infot. Kui kellelgi on veel infot või pildimaterjali võiks jagada. Kui märkate ebatäpsusi andke julgelt teada.
Vasta
#25

Selle "kooperatiivid" võid julgelt maha tõmmata. Esimesed ühis-erafirmad tekkisid Eestisse alles siis, kui "kiiluka" valmistaja(d) juba ajalukku oli(d) vajunud.
Vasta
#26

(07-09-2016, 14:14 PM)Janka Kirjutas:  Selle "kooperatiivid" võid julgelt maha tõmmata. Esimesed ühis-erafirmad tekkisid Eestisse alles siis, kui "kiiluka" valmistaja(d) juba ajalukku oli(d) vajunud.

Ok. Aga mida nendest "kiiluga" valmistajatest üldse teada on? Need vähesed pildid mis leida on on kõik suht sarnased. Kas liikus mingi vorm ringi või oli nende valmistamise "jäme ots" kellegi kindla isiku käes?
Vasta
#27

"Varasema Salvo toodangu" alla on sattunud ka "hilisemad" laste kiivrid.
Vasta
#28

(07-09-2016, 11:36 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(07-09-2016, 07:32 AM)lemmutabelin Kirjutas:  Mingi aeg on olnud müügis NORMA kiiver.

kus ta siis Norma kui karbil selgelt kirjas et Tartu kammivabrik (plastmasstoodete tehas)

Kas "Norma" üldse tootis kiivreid? 

Lisan ka mõned kiivrid "miilitsaratta blogist"

[Pilt: 2573986t6hd522.jpg] [Pilt: 1_1_1308398.jpg]
vana munakoor

[Pilt: eskortkiiver.jpg]

(kremli) eskortijate kiiver

sai vist kõik öeldud
Vasta
#29

Norma oli minu eksitus.

Mitmes vene foorumis on juttu vanast Jawa kiivrist ja "Riia" omast. Räägitakse et Riia kopeeris Jawa omi, mida hüüti "javskaja" Mida sellest arvata? Või ongi lihtsalt tegu Valmiera tehase toodanguga.

[Pilt: 0_9d0d7_bd573700_L.jpg]
Valmiera tehase kiiver



[Pilt: 4316.jpg]
See pilt oli konkreetselt müügikuulutusel , kus päritolu maaks märgitud Tsehhoslovakkia.
Vasta
#30

(07-09-2016, 14:45 PM)lemmutabelin Kirjutas:  
(07-09-2016, 14:14 PM)Janka Kirjutas:  Selle "kooperatiivid" võid julgelt maha tõmmata. Esimesed ühis-erafirmad tekkisid Eestisse alles siis, kui "kiiluka" valmistaja(d) juba ajalukku oli(d) vajunud.

Ok. Aga mida nendest "kiiluga" valmistajatest üldse teada on? Need vähesed pildid mis leida on on kõik suht sarnased. Kas liikus mingi vorm ringi või oli nende valmistamise "jäme ots" kellegi kindla isiku käes?
Ei olegi midagi teada. Mulle küll mitte.
Esimest korda nägin säärastkuskil '83-'84. aastal ja kui '85-l Viljandisse elama asusin, olid juba laiemalt levinud. Isegi emmimehed kandsid juba ja hirmharjumatul kombel see neile ei sobinud. Kiilukas oli ikka jawaimidži värk.
Norma tehas kiivreid ei valmistanud.
Ainult Salvo ja mõne mudeli ka Tartu kammitehas.
Vasta
#31

(07-09-2016, 14:45 PM)lemmutabelin Kirjutas:  Aga mida nendest "kiiluga" valmistajatest üldse teada on? Need vähesed pildid mis leida on on kõik suht sarnased. Kas liikus mingi vorm ringi või oli nende valmistamise "jäme ots" kellegi kindla isiku käes?

Ei oska arvata aga minu valduses oleval "kiiluga" kiivril tundub, et on rihma kinnitus neet teises kohas ja teistsugune: 
[Pilt: dsc_0567.jpg?1473251373] vs [Pilt: 1301608901584_bulletin.jpeg]

roheline visiir on mul ka olemas aga puuduvad kinnitus needid.

Vorm võis olla isegi sama / sarnane. Äkki liikus neid koorena ning igaüks komplekteeris eraldi sisu ja rihmad

sai vist kõik öeldud
Vasta
#32

(07-09-2016, 15:16 PM)lemmutabelin Kirjutas:  Norma oli minu eksitus.

Mitmes vene foorumis on juttu vanast Jawa kiivrist ja "Riia" omast. Räägitakse et Riia kopeeris Jawa omi, mida hüüti "javskaja" Mida sellest arvata? Või ongi lihtsalt tegu Valmiera tehase toodanguga.

[Pilt: 0_9d0d7_bd573700_L.jpg]
Valmiera tehase kiiver



[Pilt: 4316.jpg]
See pilt oli konkreetselt müügikuulutusel , kus päritolu maaks märgitud Tsehhoslovakkia.

Punased riia omad olid enne 68 aastat, nii 65 paiku juba olemas, neil puudus igasugune sirm. Ise kaunistati sinise isoleeriga, sest muud värvi polnud. Samuti olid nn munakoored. Kasutati tankistimütse kiivri puudumisel. Minu arust alustas Rein Karemäe "Ringliiklus" kampaaniat kiivritest. Samuti mootorratastel tuled põlema päeva ajal ja lõpuks kõigil autodel ka. Samas need asjad polnud veel kohustuslikud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#33

"Äkki liikus neid koorena ning igaüks komplekteeris eraldi sisu ja rihmad"

Mina ostsin ikka juba komplektse. Tutika, liimihaiski oli veel sees. Rihmad, asjad, klaas oli ainult valge.
Kannatas mõnele plikale ka laenata, vanemad pajad olid ju täis suitsetatud... Cool

Huvitav veel, et seal kambas, kus mina jõlkusin, ei teadnud keegi 634st või 638st midagi.
ikka öeldi, et kas vana jaff, kuuevoldine või siis kaheteistvoldine.
Kaheteistvoldiste omanikel olid kas vähe lahkemad või siis rikkamad vanemad.
Vasta
#34

(07-09-2016, 18:09 PM)stihl Kirjutas:  ...ei teadnud keegi 634st või 638st midagi.
ikka öeldi, et kas vana jaff, kuuevoldine või siis kaheteistvoldine.
...

ka mulle olid need numbrid tundmatud, endal jaavat polnud aga tädipojal ja mõnel naabril ikka, üks sõitis end teehöövli alla surnuks ka ...
Vasta
#35

Minu motohuvi sai alguse siis , kui üldine huvi mootorrataste vastu oli kadumas , sest algamas oli taasiseseisvus ja igasugu "uhkeid" lääne autosi  tuli turule...see oli 1991. Jawad olid ikka kolmes grupis, vana ,ülemineku ja uus gondli Jawa. Minul oli "vana" 350 aastast 65. Aga sel ajal keegi ometi sellistega enam ei sõitnud. Sai porikad ringi lõigatud, uuem  sadul peale , ise gondlid tehtud jne. Loomulikult punane kiiluga kiiver. Mingi aeg sai isu otsa ja tekkis huvi auto järele.


Mis nendesse "javskaja" kiivritesse puutub , siis hakkab mulle järjest enam tunduma, et need ongi need vanad punased Valmiera kiivrid, sest mingit spetsiaalset Jawa kiivrit pole õnnestunud leida. Eks nad olid vanade jawadega ühte värvi ja olid üsna levinud ka. Võibolla seepärast peetaksegi neid jawa kiivriteks.
Vasta
#36

(07-09-2016, 19:00 PM)lemmutabelin Kirjutas:  Minu motohuvi sai alguse siis , kui üldine huvi mootorrataste vastu oli kadumas , sest algamas oli taasiseseisvus ja igasugu "uhkeid" lääne autosi  tuli turule...see oli 1991. Jawad olid ikka kolmes grupis, vana ,ülemineku ja uus gondli Jawa.

Mingi aeg nagu oli väike vahe, jah. Kuna autod olid motikatega võrreldes suht odavad. 
Aga tõelised haiged ikka jätkasid traditsioone, auto kõrvale osteti ka kaherattaline.
Mul ntx oli siis Suzuki GS500E. Jaffi sadulast sinna istuda oli ikka öö ja päev. 
Vähemalt alguses. 
Kohe ju ei pannud tähele, et mõni kiirem auto sõitis foori tagant nullist mööda, kui pruudiga kahekesi peal olid. Viiesajane ka lihtsalt ei jäksanud sõita.
Tänapäevase tsikliga seda naljalt ei juhtu.

Üleminek on tuttav sõna. Neid mul isegi vist 2 olnud.

Aga täna on küll mõnikord masendav foori taga vaadata, kuidas noored mehed ntx mõne uue BMW või ilmasumpsita Harley`ga seisma jäädes jalga maha panevad. Jalgratas ilmselt on olemas ja sellest tulenevalt on ka refleksid, vahet pole ju kumba jala maha paned. 
Täpselt ju ei mäleta ka, millise jala all täpselt see käiguhoob on. 
Ja siis tuigerdavadki seal. 

Raha nagu oleks, aga punnvõrri, moppi, vana jaffi, üleminekut ja kaheteistvoldist pole kunagi lapsepõlves olnud.
Vasta
#37

Huvitav  on see, et Peterburi tehas  toodab siiani piiratud kogustes kiivreid Saljut-1, Saljut-3 ja Kross edasi. Saadaval on ainult musta värvi ja tüüpsuurused Saljut-1 (56-57) Saljut-3 (58-59). Kross ei tea. Hinnad olid 2014 foorumi andmete põhjal 400 rubla kandis. Kui keegi  Peterburi vahet käib või sealkandis tutvusi omab, siis nostalgitsejatele oleks see huvitav saak.

http://zavodburevestnik.ru/catalog/60
Vasta
#38

(06-09-2016, 11:44 AM)lemmutabelin Kirjutas:    http://minujawa634.blogspot.com.ee/2016/...itest.html

Neljas pilt sellest galeriist tundub tuttav. Kasutasin ise sellist aastatel 1976 - 80. minu mäletamist mööda oli selle kaubanduslik nimetus "Tuuslar".  Kuhu ta nüüdseks saanud on, ei tea...
Vasta
#39
Photo 

Nägin seda omaaegset vinget astronauti möödunud aastal ühe võrri pakikal.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#40

Äkki on kellelgi sellist "kiilukat" müügiks pakkuda. Klaas ja kest võiks terved olla. Ääretihendid võiks ka küljes olla. Sisu pole oluline.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne