FSC Žuk "Põrnikas"
#41

Tubli. 
Väga UFO on ta ikka läbi kaamersilma vaadates. Big Grin
A

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#42

(22-10-2016, 15:20 PM)corpy Kirjutas:  

Karbuss ajab gaasi andes vahepeal kuskilt küljelt bensiini välja. Aru pole ka saanud kus kohast täpselt. Samuti ei taha väga hästi külmast peast käima minna (toores peal), videos panin soojast peast käima ja ei olnud probleemi. Praegu ei saagi aru kas jagaja süütenurgas mure või karbussis. 
Paistab karburaatoris ebatiheda nõelklapi viga olema.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#43

Jäi facebookis silma, ehk on vaja.

[Pilt: Snip20170525_2.png]
Vasta
#44

Vaatan, et mu viimasest postitusest on juba kole palju aega möödas.

Vahepeal on masin ikka suvel käinud ja ka metsades sõitnud - sh ka tööd veidi teinud. Lisaks vanu postitusi uurides olen ka märganud, et tegelikult olen masinaga teinud asju mida pole siia veel kirjutada mäletanud.

Leidsin eelmine aasta Tagadi laadalt uue Jikovi karburaatori. Üllatuseks tundus, et oli kasutamata ja nägi seest täitsa puhas välja, tolmu lõin välja ja panin kokku tagasi. Lahenesid kõik mootori anomaaliad. Töötab sujuvalt ja võtab kohe ka vähem kütet kui seda eelneva vana karburaatori jäänusega. Käivitusega on veel küll probleeme, aga sel teemal tuleb kurjalt vaadata starteri (uus starter olemas, laiskus ja aeg ei ole seda peale tahtnud panna) pendiksit mis ei taha alati välja hüpata. Kui see aga juhtub läheb masin ka peale tervet talve seistes matsust käima ja töötab tühikäigul  vaikselt nagu vaata, et tänapäeva sõiduauto. 

Alla panin "uued" papud. Ees on mingid kõvemast materjalist väikeveoki/kaubiku rehvid, taga on laiemad maasturi rattad. Probleem muidugi ilmnes ka sellega, suurema koormaga käib ratas vastu kasti. Selle õnneks saab lahendada kui lisada juurde mõned lehtvedrud. Tagumine ots on tal muidu veidi liiga pehme, ilmselt vedrud väsinud.

Kõige suurem muutus/lisa on muidugi tagumise rauast kasti lisamine. Kunagi sai mingi töö eest naaberküla mehele see kõverate portedega kolakas koju veditud. Ported ajasin T16-nega ja kahe prussiga sirgeks ja kast lõpetas Zuki raamil. Küll kahjuks veidi lühike ja kabiini ning tagumise porte vahele jääb 50-60cm vahet. Sinna "auku" tuleb lihtsalt tekitada üks pagasiruum kus asju hoiustada saaks.


[Pilt: 1.jpg] 
[Pilt: 2.jpg] [Pilt: 4.jpg]
Kolmandal pildil mu teine foorumis kajastatud Kawasaki mõtles, et sülitab viimase varuosa ketiluku minema. Ehk Zuk aitas trantspordil koju


Tegemata asjadest, piduritega tuleks midagi ette võtta. Tellima uue piduripumba ja selle kuhugile pedaali vahele väänama.  Hetkel saab kiiremini hoo maha käiguga pidurdades. Õnneks Zukiga kihutada nii või naa ei julge. Kurvi suurema kiiruga minnes veidi kartust on küll, et läheb külili. Ja niipalju kui aru olen saanud see eriti haruldane olukord selle elukaga ei olnudki. 

Vähemalt esituled tuleks soetada. Raplas on paar põllumajandustarvete poodi. Sealt leiab vast kaks ümmargust luupi. Originaali taga ju ei aja. Armatuuri moodi karbike tuleks esiklaasi ja rooli vahele pista. Saaks mugavamalt näidikuid vaadata. 

Hetkel läks Zuk talveund ootama. Järgmise aasta kevadel teen külmkäivitusest ehk ka liikuva pildi.

Muudetud:
Zuk on nüüdseks läinud uue omaniku kätte. Seoses mu enda elumuutustega, minu käes masin viimasest foorumipostitusest saati tegelikult mingeid muutusi ka ei näinud, aeg ajalt käima sai pandud ja liigutatud ühest kohast teise - kuid mingeid tõid rohkem masin ei näinud. Jätan teema arhiivimõttes alles ja avatuks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne